An Sibin Lodge - Pferdesafari

Více o dovolené

An Sibin Lodge leží na venkovském západě Irska, jen pár kilometrů od vesniček Whitegate a Mountshannon. Usedlost obklopují mírné kopce Slieve Aughty Mountains s nekonečnými cestami pro vyjížďky do okolí.

Na koni prozkoumáte rozlehlou krajinu vřesovišť a bažin. Pokaždé Vás potěší výhled na mocnou řeku Shannon a pastviny, které obklopují staré kamenné zdi, svou délkou působící takřka nekonečným dojmem. Každý den nabízí pěkné zážitky nasáklé historií, objevíte zbytky palírny i velký panský dům s upravenými zahradami obehnanými zdmi. Idylické keltské stezky Vás provedou historickými hrabstvími Galway a Clare, stejně jako i jedinečným národním parkem Burren. Bydlet budete buď přímo na historickém statku, nebo ve vybraném ubytování na jezdecké trase. Zde, v srdci irské přírody, prožijí ideální dovolenou jak zkušení jezdci, tak začátečníci. Užijte si jezdecký sen na zeleném ostrově.

Program den za dnem

1 Den

Pokud si objednáte přepravu, bude na vás čekat dopravní společnost po příletu na letiště Shannon Airport a doveze Vás na malebně položený jezdecký statek An Sibin v blízkosti Whitegate/ Mountshannon (jízda trvá cca 2 hodiny). Hosté zde stráví první čtyři noci. Dnes první den si odpočinete, zabydlíte se a můžete vyrazit na procházku po nedaleké turistické trase East Clare. Pro ty, kteří by toho chtěli podniknout více, můžeme naplánovat jízdu člunem na Holy Island, kde se nachází ruiny kláštera z 9. století. Při večeři ve vkusně zrekonstruovaném 300 let starém farmářském domě našeho jezdeckého statku An Sibin se poté při svitu svíček a rašelinovém ohni seznámíte s dalšími jezdeckými hosty.

2 Den

Jízda Binor
Po bohaté snídani jdeme na pastvinu. Každý se při čištění a sedlání seznámí se svým koněm. Potom pojedeme uvolněně tichými lesy pohoří Slieve Aughty Mountains. Polední přestávku pro koně a jezdce strávíme na našem jezdeckém statku An Sibin. Odpoledne se projedeme na koních po farmě a po starých cestách krajinou bažin a vřesovišť. Koně zůstanou na pastvině přes noc a my se vrátíme zpět na jezdecký statek a užijeme si příjemný večer.

3 Den

Jízda Inis Cealtra
Dnes pojedeme přes hory Slieve Aughty, kde na nás udělá dojem fantastický výhled na jezero Lough Derg a řeku Shannon. Cestou pojedeme kolem starých ruin farmy a kamenných zdí, které se táhnou kilometry daleko.
Jezdecký průvodce vypráví zajímavosti z irské historie: Před cca 150 lety museli lidé opustit mnoho zdejších statků kvůli hladomoru. Naše cesta dále pokračuje rašeliništěm.  Tam uvidíme, jak se tradičním způsobem rašelina těží a vysušuje. Hrob z doby kamenné na kraji cesty dokazuje, že tato oblast byla osídlena již před 5000 lety. Mnohem mladší, z 9. století, jsou ruiny kláštera na Holy Island, z nichž je možné v dálce rozpoznat typickou kulatou věž.

4 Den

Jízda Lough Graney
Po ranním čištění a sedlání koní pojedeme po zaoblených vrcholech hor, odkud máme výhled na nekonečné lesy a pastviny na severu, západě a jihu. Dlouho předtím, než dojedeme do  Lough Graney, uvidíme v dálce jeho písčité břehy. Odpoledne – podle stavu vody – budeme cválat podél břehu a pojedeme konečně napříč jezerem. Dále pokračujeme typicky irskou farmářskou oblastí podél nekonečných kamenných zdí, které rámují velká pole, na kterých se spokojeně pasou ovce, koně a krávy.

5 Den

Jízda Glandaria
Dnes budeme pokračovat po klidných lesních cestách dále na západ, s pohledem na Glandaria (údolí králů), úrodné údolí Shannon, kde sídlili před stovkami let králové Irska. Po polední přestávce u lesního potoka přejedeme další náhorní plošiny. Již odtud nás z dálky zdraví hory národního parku Burren. Při dobrém počasí si také poprvé můžeme prohlédnout záliv Galway. Odpoledne budou koně přepraveni přes hustěji osídlené údolí, aby nás mohli další den ráno pozdravit v Burren. Jezdci přenocují v příjemném městečku Corofin s jeho mnoha hospůdkami.

6 Den

Jízda Mullaghmore
Jedinečná krasová krajina Burren nás bude doprovázet po oba následující dny. Ve zvláštní vápencové oblasti není jen rozmanitá pestrá flóra a zajímavá fauna, ale také úžasné množství prehistorických osídlení. Hroby z doby kamenné stojí vedle normanských hradních ruin a keltských ochranných valů. Nedaleko prehistorického ohniště “fulacht fiadh” si vychutnáme oběd. Je úchvatné, jakou rozmanitost tak chudá krajina nabízí, stačí ji blíže poznat. Následující dvě noci strávíme v Lisdoonvarna, které je známé díky tradiční irské hudbě, která zní z místních hostinců.

7 Den

Jízda Atlantic Coast
Dnes projedeme Burren dále na západ. Uslyšíme o nádherném dolmenu Poulnabrone a dozvíme se něco o velkých jeskynních systémech této oblasti. Během polední přestávky si prohlédneme pověstmi opředenou krasovou krajinu. Následně vyjedeme na koních na poslední horu naší cesty. Po dosažení vrcholu se nám naskytne výhled na Atlantský oceán, ostrov Aran a strmé hory Connemaras. S pohledem na drsné pobřeží pod námi se vydáme na poslední cval. V odpoledním slunci se před námi objeví silueta útesů Moher. Naše cesta skončí nedaleko strašidelné ruiny hradu Ballinalaken.

8 Den

Slan Abhaile
Po snídani Vás odvezeme zpět na letiště a rozloučíme se.

O koních

Koně
Již dlouho se Irsko pyšní jako země koní. Místní chov všestranných, silných, odvážných a inteligentních koní je světově známý. Irský kůň je známý svou vytrvalostí, mnohostranností a svým dobrým charakterem, toto z něj činí ideálního partnera na nezapomenutelné jezdecké prázdniny.

Každý se může spřátelit s některými typickými zástupci irských plemen, jako jsou velký a dobromyslný Irish Draught, živý, šikovný Connemara, elegantní, energický Irish Hunter, překrásně dvoubarevný Tinker či inteligentní Irish Cob.

Irland 256mb 052

Sedlo
Většinou jezdíme s anglickými postroji. Máme několik westernových sedel, která by ale měla být rezervována předem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2021

Galway Clare Burren Trail (7 nocí/ 8 dní)

od 37.600,- Kč za jezdce

Nejezdci
od 17.700,- Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

V ceně je zahrnuto
7 přenocování v komfortních penzionech ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, 6 dní ježdění na koni s doprovodem, přeprava zavazadel z jednoho penzionu do druhého, čaj, káva, minerální voda

V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava z/na letiště, pojištění, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4.600,- Kč

Transfer z/na letiště Shannon
1 900,-  Kč

Termíny 2021
Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 37.600,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás