Katalánsko - historie & kultura - pferdesafari

Katalánsko – historie & kultura

Prozkoumejte s námi katalánský venkov a tamní kulturu.
Užijte si 4 dny v krásné přírodě Katalánska. Můžete se těšit na klidné cvaly přes pláně a lesy poblíž největšího jezera.
Naše trasa vás povede přes oblasti Plà de l’Estany, Garrotxa a Alt Empordà. Vychutnejte si tak přírodní krásy v kombinaci s nočním životem v Besalú a Banyoles.

Parametry dovolené:

Cena: od 29 500 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Večer dorazíte do malebného venkovského domu Can Grau. Penzion leží v ideální oblasti pro příjemné vyjížďky plné lesů a polí, přesto není daleko od Girony a Barcelony. Před čerstvě připravenou večeří se krátce seznámíte s charakteristikou jízdy a koňmi a budete mít možnost pohovořit s průvodci, abyste si vybrali koně, který je pro vás nejvhodnější.

2 Den

Jezero Banyoles
Po snídani osedláme koně a vyjedeme z Can Grau okolními středomořskými lesy. Příjemným klusem se projedeme přes horské cesty, pole a pláně. Cesta nás povede kolem románského mostu přes Terri, vesnice Ravòs a Palol de Reverdit s jejich zachovalými městskými hradbami, kde si dáme piknikový oběd. Po občerstvení pojedeme dál okolo statků a starých kostelů obklopených olivovými háji a obilnými poli. V Banyoles skončí naše dnešní dobrodružství a strávíme tady noc v pohodlném hotelu poblíž jezera.

 

3 Den

Besalú
Besalú je středověké opevněné hlavní město, které se nachází mezi dvěma řekami. Atmosféra této staré středověké vesnice je jedinečná a její velkolepý most je zázrakem románské architektury. Dnešní vyjížďka povede přes lesy a louky, odkud máme nádherný výhled na jezero Banyoles při stoupání  na přilehlou Sierru. Po vydařené jízdě si užijeme piknik u řeky. Po příjezdu do Besalú zůstaneme přes noc v útulném hotelu Los Jardines de la Martana.

4 Den

Z Besalú do Espinavessy

Dnešní den pojedeme do Alt Empordà. Přestože jde o prosperující oblast, zachovala si svůj tradiční a venkovský způsob života. Znovu a znovu míjíme krásné vesničky, zámky a kostely. V tuto chvíli nadešel čas pikniku a my si ho vychutnáme i s krásným výhledem na řeku Fluviá. Když dorazíme do našeho ubytování na noc, máme možnost objednat si masáž nebo relaxovat v lázních.

5 Den

Zpět ke Can Grau
Dnes nás čeká v sedle další pěkný den, i když o něco kratší, protože se musíme odpoledne vrátit do civilizace. Pojedeme loukami a úzkými cestičkami , než přijedeme do Ollers, malé vesničky uprostřed přírody. V tomto příjemném místě si dáme piknik u zříceniny  San Baldiri.  Poté se vydáme zpět  do Can Grau, kde naše koně vydatně vykoupeme a poté je vypustíme na rozlehlé pastviny statku k zaslouženému odpočinku.

6 Den

Adios Amigos

Ráno si dáme vynikající večeři a poté se s vámi rozloučíme.

O koních

Koně jsou andaluského původu, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla. Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, rezervujte si je u nás, prosím, s předstihem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 29 500 Kč na jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, víno k večeři

V ceně není zahrnuto

přílet a odlet, transfer z letiště a zpět, doplňkové služby, jednolůžkový pokoj, další jídla, spropitné, extra výlety, jiné alkoholické nápoje

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4 100 Kč

Cena za doprovod/nejezdce

20 200 Kč/osoba

Transfery

Transfer z/na letiště Gerona 1 650 Kč/osoba

Transfer z/na letiště Barcelona 2 700 kč/osoba

Velikost jezdecké skupiny

Maximální počet je 11 jezdců ve skupině.

Jezdecké požadavky

Maximální hmotnost jezdce je 90 kg a prosíme o využití jezdecké přilby.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Katalánsko – historie & kultura (Evropa, Španělsko)
od 29 500 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje