Bosna - denní výlety z ranče - pferdesafari

Bosna – denní výlety z ranče

Vychutnejte si jedinečný zážitek z jízdy borovými lesy, poli, malebnými svahy a stezkami podél horských potoků sarajevských olympijských hor a cest Via Dinarica z idylického ranče v Bosně Hercegovině.

Dobře udržované jezdecké centrum se nachází asi 30 minut od letiště v Sarajevu a na východě sousedí s Olympijskými horami, kde se v roce 1984 konaly zimní olympijské hry.

Poznáte zde rozmanitý terén a bosenskou kulturu. Čisté cesty vedoucí tmavými lesy vedou na mýtiny, které vybízejí ke cvalu, s výhledem na zasněžené hory v dálce. Cesty lemují kameny s podivnými rytinami, které moderní člověk ještě nerozluštil.

Vaši hostitelé
Selma a Rasim jsou oba kvalifikovaní lékaři a kromě rodné bosenské řeči mluví samozřejmě také plynně anglicky a německy. Když se Selma nestará o pacienty v nemocnici, je také talentovanou spisovatelkou, vedoucí jezdeckého tábora, instruktorkou drezury a matkou dvou jezdců. Otec těchto dvou talentovaných mladých dam, Rasim, je farmaceutický expert a uznávaný spisovatel, badatel, vytrvalostní sportovec, univerzitní profesor, instruktor jízdy na koni, zprostředkovatel výuky na koni a pilot.

Především jsou však v srdci vášnivými koňáky.

Váš průvodce na jezdeckých výletech
Jason Odendaal je profesionální jezdec, trenér, skokan, vývojář mládeže, instruktor jízdy na koni, nadšenec do přirozeného pohybu a fyziologie, také velmi zkušený průvodce po stezkách. S koňmi pracuje již 25 let a během svého působení v mezinárodním jezdeckém sportu nashromáždil pestrý a působivý seznam vyznamenání. Kromě dlouholetých jezdeckých zkušeností je držitelem certifikátů v oblasti první pomoci u koní, kulhání a rehabilitace a terapeutických metod, které jsou akreditovány ve Velké Británii. V současné době dokončuje v USA kurz veterinární anatomie a práce s tělem.

Od péče o koně přes trénink a soutěže skokanů ve Spojených arabských emirátech, trénování jezdců a vedení stezek v Číně až po výchovu mladých koní a soutěžních hvězd v Irsku, je nejznalejším jezdcem, jaký existuje:) … nepopiratelně důvěryhodným vůdcem!

„Většinu svého života jsem intenzivně trénoval koně a staral se o ně. Průvodcovství je vášnivou součástí mého každodenního života a zkušeností, o kterou se nemohu dočkat, až se s vámi všemi podělím!“

Parametry dovolené:

Cena: od 32 000 Kč

Destinace: Bosna Herzegovina

Druh ubytování: Penzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Neděle

Den příjezdu. Přijeďte, jakmile vám to dopravní spojení dovolí. Vyzvedneme vás na letišti nebo na autobusovém nádraží a převezeme vás na ranč. Pokud dáváte přednost jízdě autem, zašleme vám pokyny. Užijte si den procházkami v lese nebo jen tak s koňmi a seznamte se s nimi. Vezměte je na procházku nebo na pastvu na pole. Skupinová večeře s projížďkou a bezpečnostní instruktáží.
Kuchařem při grilování bude váš hostitel Rasim.

2 Den

Pondělí (2 hodiny jízdy)

Po vydatné snídani se setkáme s koňmi a osedláme je na ranní lehkou seznamovací vyjížďku v délce přibližně 2 hodin.

Oběd na farmě, po kterém bude následovat výlet do Sarajeva na dvouhodinovou pěší prohlídku s průvodcem, během níž se dozvíme vše o historii tohoto krásného města.

Večeře ve starém městě Sarajeva a návrat na ranč na přenocování.

3 Den

Úterý (3-4 hodiny jízdy)

Po klidné snídani se opět vydáme do sedla na delší projížďku lesy v okolí farmy. Po několika hodinách zastavíme na krásném místě na oběd formou pikniku, zatímco se koně budou pást, vaši hostitelé připraví typické grilované jídlo v chatě v lese.

Po vyjížďce si můžete vychutnat procházku, čtení nebo dohánění informací (Wifi zdarma).

Večeře na ranči.

4 Den

Středa (5-6 hodin jízdy)

Ráno po snídani vyrazíme na trasu na severozápad.
Budeme pomalu pokračovat z kopce směrem k řece Lepenici, kde si užijeme jízdu mělkou řekou. Podél břehu řeky Lepenica si ugrilujeme ryby, a to přímo z říční rybí farmy, která se nachází hned u cesty. (Pečená zelenina pro vegetariány).

Po odpočinku, zdřímnutí v houpacích sítích nebo brouzdání v mělké řece se vrátíme na ranč.

Čeká Vás pak výborná domácí večeře.

5 Den

Čtvrtek (3-4 hodiny jízdy)

Ze čtvrtka na pátek se vydáme na noční trasu k horské chatě – základně místní turistické skupiny.

Po pohodové snídani se vydáme po nedávno vyznačené stezce k horské chatě Ormanj, která je cílem našeho noclehu.

Do doprovodného vozidla si nezapomeňte dát batoh nebo tašku s tím, co potřebujete na přenocování.

Cestou si vychutnáme balíček „svačina s výhledem“ a na chatě si dáme brzkou večeři.

6 Den

Pátek (3-4 hodiny jízdy)

Po vydatné snídani osedláme koně a poněkud jinou cestou se vrátíme na ranč. Budeme mít čas na menší průzkum.

Stezky v národních lesích se rychle mění – možná tudy vede ta nová? To je podstata trailového ježdění. Obědová svačina zpátky na ranči.

Vychutnejte si pozdní odpolední odpočinek, po kterém bude následovat večeře a nocleh na ranči.

7 Den

Sobota (2 hodiny jízdy na koni, SPA a masáže v ceně)

Rozlučková jízda: Po snídani si užijte ranní vyjížďku do kopců nad jezdeckým centrem. Tato vyjížďka nabízí strmé kopce a krásné lesy. Rovinaté úseky vybízejí k lehkému klusu nebo cvalu. Asi po 30 minutách zastavíme v malé a z větší části opuštěné vesničce, kde nás v malém lesíku čeká mystická scéna – velká skupina staletých pomníků (náhrobků) bez označení, pokrytých mechem a nedbale roztroušených na malém prostoru.

Vydáme se lesem dolů do údolí pod námi a vrátíme se na ranč. Odměň své koně dobrým pamlskem. Poděkujte a rozlučte se.

Lázeňské odpoledne! Vydejte se do lázní na relaxační masáž, užijte si bazén s horkými prameny a parní lázeň se svými společníky na výletech.

Večeře na rozloučenou.

8 Den

Neděle

Po snídani rozloučení s parťákmi a transport na letiště.

O koních

 

Na farmě je 17 koní, z nichž 9 je vycvičených pro trailové ježdění – jsou velmi jistí a odolní! Mnozí z nich jsou úspěšní ve vytrvalostních soutěžích, někteří ve skokových soutěžích a jiní v drezúře (i když se to částečně překrývá). Při vyjížďce vás bude doprovázet buď „rustikální“ balkánský horský kůň, klidný arab (na kterém jezdí děti od 8 let v rámci školní výuky), hrdý lipicán nebo statečný hafling. Každý z nich má svou vlastní osobnost, proto si s vámi nejprve promluvíme a zjistíme vaše zkušenosti a preference.

Jezdíme s anglickým vybavením, v anglickém stylu.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 32 000 Kč na osobu (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

Všechny jezdecké aktivity, veškeré stravování, ubytování ve společných pokojích (2-4 osoby), transfery z/na letiště v Sarajevu, transfery v rámci programu, návštěva lázní (včetně masáže)

V ceně není zahrnuto

Lety a cestování do Sarajeva, nápoje, osobní výdaje, spropitné

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Ranč nabízí 3 dvoulůžkové pokoje (jeden s vlastní koupelnou) a jeden čtyřlůžkový pokoj (se společnou koupelnou). K dispozici je útulná kuchyň a jídelna/kavárna a také krásná terasa s výhledem na jezdecké arény.
V případě zájmu jsou v okolí další možnosti ubytování, od kompletních domů (4 pokoje/2 koupelny) až po luxusní resortní hotely.

Horská chata Ormanj
Chata nabízí 6 pokojů po 4 lůžkách a společné umývárny.

Strava

Strava v Bosně a Hercegovině je rozmanitá. Jedná se o velmi multikulturní společnost a všechny kultury významně ovlivnily kulturu stravování i kulturu obecně. Mnoho obyvatel Bosny jsou muslimové, mnoho pravoslavní křesťané a mnoho katolíci. Vždy si můžete objednat veganské „Posno bez ryb“ (bez masa, bez vajec, bez mléka) nebo normální jídlo Posno (obsahuje ryby, ale bez mléka a vajec).
Vepřové maso je k dispozici, ale pokud si přejete jídlo s vepřovým masem, dejte nám prosím vědět předem, abychom mohli nakoupit na příslušných trzích.

Velikost jezdecké skupiny

min. 3 jezdci + průvodce

Hmotnost

90kg

Děti

Deti nad 12 let s odpovídajícími jezdeckými zkušenosti jsou vítány

Jezdecká helma je povinná

 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Bosna – denní výlety z ranče (Bosna Herzegovina)
od 32 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje