Více o dovolené

Vítáme Vás na RAW (Ride and Walk) Botswana! Naše exkluzivní Safari „pěšky a na koni“, ušité na míru osobním přáním našich hostů, pořádáme v odlehlé a krásné reservaci Selinda v severní Botswaně. Rezervace je jedinečná v jejím jasném členění na říční nivy a trvale suché oblasti. Tato krajina je jako stvořená, abychom ji objevovali na koni nebo pěšky.

Důležitou částí safari je kemp Motswiri Camp (doplněný o sezónní mobilní stanový tábor), který více než odpovídá moderním požadavkům na komfort a zároveň splňuje standardy ohleduplného chování k životnímu prostředí. Tábor spravuje tým, který má více než padesátileté zkušenosti s organizací safari, tak aby uspokojilo hosty a zároveň jen velmi málo ovlivňovalo okolní prostředí v Botswaně.

Číst dále

Rozmanitá vegetace nabízí v rezervaci domov neuvěřitelně velkému množství ptactva. Žijí zde také žirafy, zebry, buvolci modří, lvi, leopardi, gepardi, vzácné antilopy koňské, soboli a divocí psi. Rezervací putuje během roku mnoho velkých stád slonů a buvolů. Zda prožijete Vaše safari na koni, nebo pěšky nebo si oba druhy pohybu namícháte, záleží jen na Vašich přáních. Už se těšíme na to, že se s Vámi podělíme o tuto jedinečnou a majestátní část Botswany!

Program den za dnem

1 Den

Po příletu do Maun Vás malé letadlo za pouhých 40 minut přepraví na nejbližší přistávací dráhu kempu Motswiri, načež Vás dovezeme autem do kempu. Podle toho, v jakou hodinu do kempu přijedete, dostanete lehký oběd nebo kávu s dezertem a následně se po krátkém odpočinku vydáte na svou první odpolední jízdu. Po jízdě na Vás bude čekat tříchodové menu servírované při svitu svíček.

Přenocovat budete v kempu Motswiri.

2 Den

Probudí vás vůně kávy nebo čaje, vzápětí následuje lehká snídaně. Potom se vydáme na delší jízdu podél kanálu Selinda, kde snad uvidíme slony, žirafy a se štěstím vzácné a nádherné antilopy koňské a vrané. V kempu opět budeme včas na oběd a po malém odpočinku se vydáme osvěženi kávou nebo čajem na pěknou odpolední jízdu.

Přenocovat budete opět v kempu Motswiri.

3 Den

Zatímco tým všechno zabalí, vyrazíme na naši jízdu do kempu Fly. Pojedeme směrem na východ podél kanálu Selinda, kde leží Fly s výhledem na fascinující ptačí svět a nádherným západem slunce. Zde dnes přenocujeme. Odpoledne můžeme využít k plavání, rybaření nebo procházce.

Přenocování v kempu Fly v buši.

4 Den

Poté, co jste strávili noc pod širým nebem Afriky, vyrazíme následující den čile směrem na sever, abychom hledali velmi vzácné antilopy vrané. Cestu nám možná zkříží sloni, žirafy, zebry, hroši nebo impaly. V kempu Motswiri budeme přesně na oběd.

Přenocování v kempu Motswiri.

5 Den

Dnes pojedeme směrem na východ k obrovským záplavovým územím na hranici koncesní oblasti. Při své poslední odpolední jízdě si můžete ještě jednou užít klid a pokoj divočiny!

Přenocování v kempu Motswiri.

6 Den

Trasa poslední jízdy je zcela závislá na tom, které trasy jsme v uplynulých dnech zdolali a co jsme na nich již viděli. Zpátky v kempu budete včas, tak abyste se v klidu osvěžili před zpátečním letem.

 

Zda se této jízdy zúčastníte, bude záviset na času Vašeho odletu. Je možné, že se této jízd nezúčastníte.

O koních

Koně:
20 – 24 koní: plnokrevníci, búrští koně, arabové a kříženci kalahari
Všichni koně jsou vycvičeni přiměřeně svým úkolům a prostředí. Všichni jsou dobře krmeni a dbá se na potřeby každého koně zvlášť.

horses barn 3 motswiri

Udidla a sedla:
Anglická jezdecká sedla.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

od 70.400,- Kč za jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto
ubytování ve dvoulůžkovém stanu, všechna místní jídla a nápoje, aktivity

V ceně není zahrnuto
Příjezd do Maun, přeprava z Maun do kempu a zpět, vízum, pojištění, spropitné, 30 USD pobytová taxa/osoba

Letecký transfer z/do Maun

14.900,- Kč

Termíny 2020

Příjezd možný denně.

Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 70.400,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás