Dobrodružství u Hekly - pferdesafari

Dobrodružství u Hekly

Perfektní trail pro všechny zkušené jezdce, kteří mají srdce dobrodruha, touží po nedotčené divočině a chtějí poznat islandské skvosty zblízka. Pět dní budete kroužit kolem ledovce Tindfjallajökull a společnost vám kromě vašeho koně bude dělat stádo volně pobíhajících koní. Pojedete rozmanitou krajinou zeleným polí a svahů, ale také lávovými poli a drsnými horami.

Skálakot je rodinná zemědělská farma, kde chovají koně a jsou známí svou pohostinností. Se svými hostiteli budete žít pod jednou střechou a užijete si báječnou dovolenou v rodinné atmosféře. Farma se nachází v srdci jižního Islandu, obklopena rozlehlými vrchovinami, ledovci a fantastickými výhledy na Atlantský oceán.

V létě nabízí Skálakot dlouhé výlety po hornatém jižním Islandu. Je to něco pro zkušené jezdce, kteří chtějí poznat jízdu na islandském koni. Vyjížďky vás zavedou do nejkrásnějších míst vysočiny s rozmanitou krajinou, kde uvidíte všechny nádhery ostrova – sopky, černé pláže, ledovce atd… Procházka touto krajinou je sama o sobě jedinečný zážitek, který jízda na koni ještě znásobí. Budete si to pamatovat po celý život.

Parametry dovolené:

Cena: od 49 700 Kč

Destinace: EvropaIsland

Program den za dnem

1 Den

Vyzvedneme vás v 17:00 v Reykjavíku na autobusovém nádraží BSÍ (linka, která jezdí přímo z letište). Odtud pojedeme podél jižního pobřeží do Skálakotu, kde povečeříte a poté budete moci relaxovat ve vířivce.

Ubytovaní budete ve velké společné ložnici (spaní ve spacáku, společná koupelna s vířivkou a sprchou, WiFi.)

2 Den

Den začnete chutnou snídaní. Než opustíte farmu, průvodce vám vysvětlí vše, co potřebujete vědět o jízdě na islandských koních a jízdě s volně pobíhajícím stádem. V příštích několika dnech vás totiž  bude doprovázet volně pobíhající stádo koní a během cesty několikrát zastavíte a přesednete na jiného koně. Projedete ze Skálakotu podél pohoří Eyjafjöll, kolem vodopádu Selkalandsfoss k „Gamla brú“ – starému mostu přes řeku Markarfljót, kde se zastavíte na oběd.
Po obědě budete pokračovat v jízdě přes most směrem k Fljótshlíð, oblasti v kopcích a ledovcích sopky Tindfjallajökull. Projedete kolem osaměle stojící hory „Stóri Dímon“ a váš den skončí v horské chatě ve městě Fell, kde strávíte noc.

Během dne ujedete 35 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, bez horké vody, bez elektřiny).

3 Den

I druhý jezdecký den začnete snídaní. Vaše cesta poté povede zelení oblasti Fljótshlíð a údolím Vatnsdalur. Po obědě projdete „skutečný“ islandský les a další zelené kopce a lávová pole sopky Hekla. Cílem putování bude horská chata Foss, kde trávíte noc.

Během dne ujedete 37 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, společné sprchy, bez elektřiny, omezená mobilní síť).

4 Den

Dnes zažijete skutečnou divočinu! Před obědem pojedete töltem (styl chodu Islandského koně) skrze překrásná lávová pole k chatě Hvanngil, kde si vychutnáte oběd s kouzelným výhledem do okolí. Po jídle budete sjíždět horami k malebné chatě nazývané Krókur. Odtud bude stoupat a zase klesat horami a úchvatnými údolími až do Emstruru, kde strávíte noc.

Během dne ujedete 40 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, žádná horká voda, omezená elektřina, omezená mobilní síť).

5 Den

Za úsvitu opustíte Emstrur a vydáte se vstříc dalšímu dni plnému dobrodružství. Nejdříve se vydáte přes most nad řekou Markarfljót směrem na horu Einhyrningur (jednorožec). Za příznivého počasí je odtud fantastický výhled na dva ledovce – Tindfjallajökull a Mýrdalsjökull. Pauzu si uděláte v chatě Bólstaður, poté se vydáte znovu na cestu, v horské soutěsce se naobědváte a vaši koně se napasou. Po večeři sjedete z hor zpět do Fell, kde jste strávili první noc.

Během dne ujedete 27 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, bez horké vody, bez elektřiny).

6 Den

Dnešek je vaším posledním jezdeckým dnem, s koňmi se musíte vrátit do Skálakot. Pojedete zpět tou samou cestou jako první den, ale tentokrát uvidíte krajinu z jiné perspektivy. Ve Skálakot na vás bude čekat příjemná večeře a horká sprcha. Svaly budete moci uvolnit ve vířivce.

Během dne ujedete 35 km.

Ubytovaní budete ve velké společné ložnici ve Skálakot (spaní ve spacáku, společná koupelna se sprchou, vířivka, WiFi).

7 Den

Spolu s ostatními si vychutnáte posední snídani a poté už vás odvezeme do Reykjavíku a ve 12:00 vysadíme na autobusovém nádraží.

O koních

Koně chovají na Skálakotu od roku 1984. Chovný hřebec Skýr frá Skálakoti je jedním z nejslibnějších a nejúspěšnějších hřebců na světě. Jeho potomci se vyznačují vynikající stavbou těla, charakterem a chováním. Koně jsou jemní a mají příjemný chod. Jsou velmi empatičtí a v jejich sedle se budete cítit bezpečně ve všech chodech.

Sedlo a uzda

Jezdí se s islandskými sedly a uzdečkami.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 49.700,- Kč osoba/7 dní/6 nocí

Cena zahrnuje

ubytování s plnou penzí, nepromokavé oblečení  a v případě potřeby helmu, transfer z/na autobusové nádraží v Rejkjavíku

Cena nezahrnuje

letenky, transfer z autobusového nádraží a zpět, alkoholické nápoje

 

Zajímají vás termíny zájezdu? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Dobrodružství u Hekly (Evropa, Island)
od 49 700 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje