Dobrodružství u Hekly - pferdesafari

Dobrodružství u Hekly

Perfektní trail pro všechny zkušené jezdce, kteří mají srdce dobrodruha, touží po nedotčené divočině a chtějí poznat islandské skvosty zblízka. Pět dní budete kroužit kolem ledovce Tindfjallajökull a společnost vám kromě vašeho koně bude dělat stádo volně pobíhajících koní. Pojedete rozmanitou krajinou zeleným polí a svahů, ale také lávovými poli a drsnými horami.

Skálakot je rodinná zemědělská farma, kde chovají koně a jsou známí svou pohostinností. Se svými hostiteli budete žít pod jednou střechou a užijete si báječnou dovolenou v rodinné atmosféře. Farma se nachází v srdci jižního Islandu, obklopena rozlehlými vrchovinami, ledovci a fantastickými výhledy na Atlantský oceán.

V létě nabízí Skálakot dlouhé výlety po hornatém jižním Islandu. Je to něco pro zkušené jezdce, kteří chtějí poznat jízdu na islandském koni. Vyjížďky vás zavedou do nejkrásnějších míst vysočiny s rozmanitou krajinou, kde uvidíte všechny nádhery ostrova – sopky, černé pláže, ledovce atd… Procházka touto krajinou je sama o sobě jedinečný zážitek, který jízda na koni ještě znásobí. Budete si to pamatovat po celý život.

Parametry dovolené:

Cena: od 49 700 Kč

Destinace: EvropaIsland

Program den za dnem

1 Den

Vyzvedneme vás v 17:00 v Reykjavíku na autobusovém nádraží BSÍ (linka, která jezdí přímo z letište). Odtud pojedeme podél jižního pobřeží do Skálakotu, kde povečeříte a poté budete moci relaxovat ve vířivce.

Ubytovaní budete ve velké společné ložnici (spaní ve spacáku, společná koupelna s vířivkou a sprchou, WiFi.)

2 Den

Den začnete chutnou snídaní. Než opustíte farmu, průvodce vám vysvětlí vše, co potřebujete vědět o jízdě na islandských koních a jízdě s volně pobíhajícím stádem. V příštích několika dnech vás totiž  bude doprovázet volně pobíhající stádo koní a během cesty několikrát zastavíte a přesednete na jiného koně. Projedete ze Skálakotu podél pohoří Eyjafjöll, kolem vodopádu Selkalandsfoss k „Gamla brú“ – starému mostu přes řeku Markarfljót, kde se zastavíte na oběd.
Po obědě budete pokračovat v jízdě přes most směrem k Fljótshlíð, oblasti v kopcích a ledovcích sopky Tindfjallajökull. Projedete kolem osaměle stojící hory „Stóri Dímon“ a váš den skončí v horské chatě ve městě Fell, kde strávíte noc.

Během dne ujedete 35 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, bez horké vody, bez elektřiny).

3 Den

I druhý jezdecký den začnete snídaní. Vaše cesta poté povede zelení oblasti Fljótshlíð a údolím Vatnsdalur. Po obědě projdete „skutečný“ islandský les a další zelené kopce a lávová pole sopky Hekla. Cílem putování bude horská chata Foss, kde trávíte noc.

Během dne ujedete 37 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, společné sprchy, bez elektřiny, omezená mobilní síť).

4 Den

Dnes zažijete skutečnou divočinu! Před obědem pojedete töltem (styl chodu Islandského koně) skrze překrásná lávová pole k chatě Hvanngil, kde si vychutnáte oběd s kouzelným výhledem do okolí. Po jídle budete sjíždět horami k malebné chatě nazývané Krókur. Odtud bude stoupat a zase klesat horami a úchvatnými údolími až do Emstruru, kde strávíte noc.

Během dne ujedete 40 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, žádná horká voda, omezená elektřina, omezená mobilní síť).

5 Den

Za úsvitu opustíte Emstrur a vydáte se vstříc dalšímu dni plnému dobrodružství. Nejdříve se vydáte přes most nad řekou Markarfljót směrem na horu Einhyrningur (jednorožec). Za příznivého počasí je odtud fantastický výhled na dva ledovce – Tindfjallajökull a Mýrdalsjökull. Pauzu si uděláte v chatě Bólstaður, poté se vydáte znovu na cestu, v horské soutěsce se naobědváte a vaši koně se napasou. Po večeři sjedete z hor zpět do Fell, kde jste strávili první noc.

Během dne ujedete 27 km.

Ubytovaní budete v horské chatě (spaní ve spacáku, bez horké vody, bez elektřiny).

6 Den

Dnešek je vaším posledním jezdeckým dnem, s koňmi se musíte vrátit do Skálakot. Pojedete zpět tou samou cestou jako první den, ale tentokrát uvidíte krajinu z jiné perspektivy. Ve Skálakot na vás bude čekat příjemná večeře a horká sprcha. Svaly budete moci uvolnit ve vířivce.

Během dne ujedete 35 km.

Ubytovaní budete ve velké společné ložnici ve Skálakot (spaní ve spacáku, společná koupelna se sprchou, vířivka, WiFi).

7 Den

Spolu s ostatními si vychutnáte posední snídani a poté už vás odvezeme do Reykjavíku a ve 12:00 vysadíme na autobusovém nádraží.

O koních

Koně chovají na Skálakotu od roku 1984. Chovný hřebec Skýr frá Skálakoti je jedním z nejslibnějších a nejúspěšnějších hřebců na světě. Jeho potomci se vyznačují vynikající stavbou těla, charakterem a chováním. Koně jsou jemní a mají příjemný chod. Jsou velmi empatičtí a v jejich sedle se budete cítit bezpečně ve všech chodech.

Sedlo a uzda

Jezdí se s islandskými sedly a uzdečkami.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 49.700,- Kč osoba/7 dní/6 nocí

Cena zahrnuje

ubytování s plnou penzí, nepromokavé oblečení  a v případě potřeby helmu, transfer z/na autobusové nádraží v Rejkjavíku

Cena nezahrnuje

letenky, transfer z autobusového nádraží a zpět, alkoholické nápoje

 

Zajímají vás termíny zájezdu? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Dobrodružství u Hekly (Evropa, Island)
od 49 700 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.