Homoki Lodge - pferdesafari

Homoki Lodge

Přímo v srdci Evropy v maďarské pustě se nachází resort Homoki Lodge, který vznikl díky lásce dvou lidí. V blízkosti lázeňského města Mórahalom, vybudovali Birgit a Oliver Christensovi tento překrásný boutige hotel. Oliver je architekt, Birgit historička umění a proto je celý komplex vybudovaný s velkým důrazem na detail.

V maďarštině znamená Homoki „písečný“, který je výrazem pro zem, na které se farma nachází – jako součást nekonečné prérie, kterou kdysi osídlili maďarské kmeny přicházející z árijských stepí. Na temně černé, hvězdami poseté třpytivé noční obloze se od těch časů nic nezměnilo.

Parametry dovolené:

Cena: od 36 100 Kč

Destinace: Evropa

Program

Příjezd

Pokud si u nás zarezervujete transfer, bude na Vás na letišti čekat auto, které vás doveze na místo. Cesta trvá cca 2 hodiny a v závěrečných kilometrech cesty sjedete ze silnice na písčitou cestu, která Vás dovede až do Homoki Lodge. Ubytujete se a seznámíte se se svým koněm. Večer Vás bude čekat večeře. V den příjezdu se nekonají žádné výlety na koni.

Typický den

Na vyjížďku se vydáte hned po snídani. Tripy trvají většinou několik hodin a pokaždé se podíváte někam jinam. Typické obědy se podávají přímo v Homoki Lodge nebo na vybraných místech na trase. Odpolední jízda Vám zabere asi hodinu a půl. Večeře jsou servírovány v restauraci nebo na terase s výhledem na výběhy s koňmi. Každou středu se koná typický večer s muzikou. Podmínkou je účast minimálně tří hostů.

Prozkoumejte jižní pustu

Spolu se svým maďarským teplokrevníkem objevíte otevřenu maďarskou krajinu, zdánlivě nekonečné písčité cesty, rozlehlé louky a borovicové a akátové lesy. Možná také uvidíte divoká místní zvířata jako například zajíce, daňky, jeleny nebo divoká prasata. V odpoledních hodinách Vás budou čekat dlouhé cvaly, při kterých poznáte skutečnou sílu svého koně.

Celodenní výlet do rezervace Mórahalom

Výlet do rezervace Mórahalom je nejdelším výletem, který v Homoki Lodge prožijete a nabídne Vám překrásné výhledy na okolní krajinu. Oběd ve formě pikniku si dáte na vyhlídkové plošině, odkud uvidíte na chránění mokřady, které jsou přirozeným domovem vodních buvolů.

Jízda lesy k rybářskému jezeru Ruzsa

Tento jezdecký výlet Vás zavede hluboko do lesů, kde budete mít velkou šanci zahlédnout divoká zvířata. V poledne se zastavíte u rybářského jezera a poobědváte typický maďarský pokrm, rybí polévku „halaszle“, kterou Vám připraví místní rybář. Po krátkém relaxu se vrátíte zpět do Homoki Lodge.

Výlet do hospodářského muzea

Během tohoto dne se projedete na květinových a tabákových plantážích a navštívíte vesnické muzeum nedaleko hranice se Srbskem. Zde budete mít krátkou přestávku a ochutnáte místní špek, sladké papriky a další sezónní zeleninu. Zpět se budete vracet dubovými lesy a užijete si cval na dlouhých loukách. Odpoledne se bude podávat čaj a tvarohový koláč.

Výlet do přírodní rezervace

Těšte se různé druhy ptáků, brouků a divokých orchidejí v přírodní rezervaci, která se nazývá „louka zázraků“ a založil ji rakouský císař František Josef I. a císařovna Sissi.

Po stopách lupičů z 19. století

V dalším z výletů se vydáte do oblasti mokřadů, které bývaly kdysi ideálním místem pro bandity, kteří zde mohli schovat „sebe i svůj lup“. V závěru cesty minete legendární „Rozsa Sandor Tree“, který je zde už více než 200 let a proto se mu říká „pamětník starých časů“. Poté navštívíte nedávno otevřený „Rózsa Sandor Memorial House“ v Ásotthalomu, kde se dozvíte něco o tomto slavném lidovém hrdinovi.

Den odjezdu

Hned po snídani se vydáte na cestu domů. Pokud si zarezervujete transfer, bude Vám přistaveno auto, které Vás odveze na letiště.

O koních

Jihomaďarská pusta okolo Homoki Lodge patří k nejlepším jezdeckým destinacím na světě a je rájem pro zkušené jezdce. Nikde tu neuvidíte žádné ploty, nemusíte přecházet přes asfaltové silnice. Ve stájích mají maďarské polokrevníky, kteří jsou pro jezdce velmi lehce ovladatelní.

V Homoki Lodge mají v současnosti k dispozici 16 špičkových jezdeckých koní, kteří jsou perfektně připraveni na jezdecké túry. Jezdí se v anglickém stylu a v maďarských vyjížďkových sedlech. K dispozici jsou ale také sedla anglická, westernová, australská a McCleallan sedla. O Vaši bezpečnost a komfort na vyjížďkách se budou vždy starat profesionální jezdečtí průvodci.

ce96356d38fd780834716c7e200b5a91__640_400_crop

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 36 100 Kč na jezdce (7 nocí/8 dní)

V ceně je zahrnuto

Ubytování v dvoulůžkovém pokoji, plná penze, jezdecké výlety s průvodcem, občerstvení během výletů, 1,5 jízdy v den příjezdu (pouze pokud přijedete do 14:00).

V ceně není zahrnuto

Příjezd, doprava z letiště, příplatek za jednolůžkový pokoj, ježdění v den odjezdu, turistický poplatek 40 Kč/den, pojištění.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

od 1 500 Kč osoba/noc

Transfer z/na letiště

8 400 Kč (1-4 osoby)

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Homoki Lodge (Evropa)
od 36 100 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje