Více o dovolené

Na koních zemí Etrusků

I v srdci Itálie stále narazíte na „neobjevené“ a turismem nedotčené regiony. Oblast Tuscia mezi Římem a Toskánskem je přesně taková. V kraji starodávných Etrusků se snoubí krásná příroda s tisíciletou historií, na jejíž artefakty a stále živé příběhy narážíte na každém kroku. Atmosféru nezkaženého venkova podtrhují pohostinní lidé, stejně jako vůně zdejších květin, stromů a plodin, které rostou a zrají pod hřejivým italským sluncem. Ne náhodou je region vyhlášený výrobou znamenitého olivového oleje. Uprostřed toho všeho najdete „Country Relais Hotel I Due Laghi“ – od roku 2001 certifikovanou biofarmu obklopenou 130 hektary úžasných pozemků mezi jezery Bracciano a Martigano v centru přírodního parku. Příjemnou usedlost I Due Laghi obklopuje zahrada, která přechází v širé louky, kde se pase dobytek a koně. Už jen vyrazit mezi stáda zaběhat si nebo na příjemnou procházku je zážitek. A co teprve když do kraje vyjedete v sedle skvěle připraveného koně zdejší jezdecké školy. Navíc s vědomím, že po návratu na vás čeká vynikající občerstvení a rodinná atmosféra, kterou vytváří perfektní personál z I Due Laghi. Poklidnou jezdeckou dovolenou si užijete právě zde.

 

Číst dále

Country Relais Hotel I Due Laghi poskytuje svým hostům ubytování na tradičním venkovském statku, který ale díky citlivé rekonstrukci nabízí veškerý moderní komfort a zároveň je ohleduplný k přírodě – největšímu bohatství tohoto kraje. Majitelé i zaměstnanci hotelu si velmi zakládají na tom, aby dostáli vyhlášené italské pohostinnosti. Umění zdejší restaurace „La Posta de Cavalieri“ zase dává vyniknout původní italské kuchyni. Kuchaři pracují vždy s čerstvými lokálními produkty, které vybírají podle sezony.  Specialitou je sýr z kozího a ovčího mléka, který se vyrábí přímo na farmě.

Samostatnou kapitolou je zdejší jezdecká škola „I Due Laghi & Irisk Drag Hunt“. Jako první jezdeckou školu v Itálii ji od roku 1999 uznává také nekompromisní anglická organizace „British Horse Society“. Nádherní koně mají k dispozici čisté stáje a také obrovské prostranství okolních pastvin. Personál ve stájích přistupuje ke koním s veškerou péčí a respektem. Dobře tu vědí, že spokojení a stoprocentně zaopatření koně se odmění špičkovou formou a radostí z jízdy. Během veškerých jezdeckých aktivit jsou hostům připraveni ochotně asistovat zdejší průvodci a trenéři.

Program

Program zájezdu. Příklad prodlouženého víkendu: 3 noci od čtvrtka do neděle

 

Čtvrtek

Do hotelu dorazíte odpoledne či v podvečer podle toho, jak si naplánujete cestu (rádi Vám s tím pomůžeme). Pokud přiletíte do Říma, můžeme pro Vás zajistit dopravu z letiště přímo do hotelu.  Poté, co se ubytujete a odpočinete si po cestě, přivítá Vás na farmě jezdecká trenérka Susanna Rosanová. Společně se domluvíte na dalších detailech Vaší dovolené, abyste si nadcházející dny maximálně užili. Maria Vám představí možnosti, kam můžete na koních vyrazit na výlety. Společně si namícháte koktejl jezdeckých zážitků přesně podle vaší chuti. Z čeho může vybírat?  Vypravíte se ke křišťálově čistým jezerům, zapomenutým zákoutím přírodního parku, kam se turisté běžně nedostanou, malebným vesničkám i impozantním památkám, kterými je oblast doslova posetá. Park v okolí farmy Vám nabídne intenzivní zážitek z italské přírody v její civilizací nepoznamenané formě. A pokud nebudete chtít vyrážet pokaždé do terénu, můžete využít k jízdě prostory farmy a jezdecké školy.

Tento a všechny následující večery Vašeho pobytu zakončíte vynikající italskou večeří v místní restauraci.

 

Pátek a Sobota

Každé ráno a v podvečer vyrazíte podle dohody s Vaší trenérkou na koni na dvouhodinovou vyjížďku. Když se zrovna nebudete projíždět v sedle, můžete vyrazit do okolí pěšky nebo autem zamířit na výlet za památkami nebo kamkoliv se Vám bude chtít. Personál v hotelu Vám poradí tipy na nejzajímavější místa, kam vyrazit.

 

Neděle

Až si vychutnáte ještě jednu vynikající snídani, rozloučíte se s koňmi a vyrazíte na cestu domů. Opět je možné zajistit pro Vás odvoz do Říma na letiště.

 

Program týdenního zájezdu: 7 nocí od soboty do soboty

Víme, že čtyři dny utečou jako voda. V nabídce proto máme i rozšířenou variantu zájezdu na celý týden, kdy na farmě strávíte sedm nocí od soboty do soboty. V sobotu se ubytujete v hotelu a seznámíte se s veškerými možnostmi nejen jezdeckých aktivit, abyste si dovolenou užili. Jezdecký program začíná následujícího dne.

Do sedla se posadíte v neděli, pondělí a v úterý, stejně jako ve čtvrtek a pátek. Ráno a v podvečer si užijete vždy přibližně dvě hodiny jízdy. Ve středu budou mít Vaši koně volný den, což pro Vás znamená příležitost projít si okolí pěšky, jen tak si užívat pohodlí hotelu nebo vyrazit na výlet třeba do Říma nebo Tuscie. Záleží jen na Vás.

V sobotu se po snídani rozloučíte s koňmi a vydáte se na cestu domů.

O koních

Ladies Horses Poppies 1Všichni koně jsou velmi přátelští k lidem a zvyklí na cizí jezdce. Jsou perfektně přiježdění v drezúře i ve skocích. Zároveň jsou spolehliví i na vyjížďce terénem ve volné přírodě nebo na lovu.  K dispozici jsou irští hunteři, irští sportovní koně a poníci pro děti.

Stáje se rozkládají na dvou plochách, jedna má rozměry 50×90 metrů a druhá 40x40metrů. V areálu je také dráha pro všestrannost, ze které je nádherný výhledy do okolí. Dohromady je ve stájích 45 boxů a šest přístřešků pro poníky. Farma se stará o více jak 60 koní, kteří žijí v jednom velkém stádě. Dokážeme z nich vybrat koně vhodné pro trénink začátečníků i top závodní koně.

Podmínky a důležité informace

Prodloužený víkend (čtvrtek-neděle; 3 noci/4 dny)

od 15 000,-Kč za osobu v dvoulůžkovém pokoji s polopenzí

od 7 700,-Kč za osobu v dvoulůžkovém pokoji s polopenzí (cena pro nejezdce)

Tuscia – Celý týden jezdeckých výletů (sobota-sobota; 7 nocí/ 8 dnů)

od 34 200,-Kč za osobu v dvoulůžkovém pokoji s polopenzí

od 17 800,-Kč za osobu v dvoulůžkovém pokoji s polopenzí (cena pro nejezdce)

Cena zahrnuje

Ubytování, polopenzi, vyjížďky a vše, co jezdecký program obnáší, tedy účast průvodců, trenérů či zapůjčení vybavení.

Cena nezahrnuje

Příjezd do Itálie, transfer do/z hotelu, nápoje, poplatky za lov, individuální výlety mimo jezdecký program.

Transfer z/na letiště v Římě

2 500,- Kč (1-2 osoby)

3 800,- Kč (3-7 osob)

6 000,- Kč (8-14 osob)

Vlak

Do Říma je možnost cestovat na vlastní náklady vlakem.

Termíny 2019

Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky

 

Rezervovat

od 15.000,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás