Více o dovolené

Na Islandu zažijete nedotčenou krajinu a okouzlení dobře proježděnými islandskými koňmi v jejich vzdálené vlasti. Na statku Herríđarhóll majitelů Renate Hannemannové a Arnara Jónssona se již po generace chovají islandští koně a své kořeny zde mají někteří skutečně elitní jedinci. Uprostřed krásné přírody a jen hodinu jízdy autem od Reykjavíku leží statek Herridarholl. Najdete ho mezi řekou Pjorsa a jezerem Herruvatn s výhledem na vulkán Hekla.Vašimi hostiteli zde bude německo-islandská rodina, která svůj statek otvírá v letních měsících hostům nadšeným jezdectvím. Na statku Herridarholl nežije jen přes 100 koní, ale také krávy, ovce, psi a kočky.

Číst dále

Ostrov zažijete nejkrásnějším způsobem – ze hřbetu islandského koně. Tato jízda Vás provede horami Kambur, podél mystického vrchu elfů po téměř nekonečných cestách vhodných pro cval.V malých, pro jízdu příjemných, skupinách objevíte kouzelnou přírodu jižního Islandu po staletých jezdeckých cestách. Při večerním návratu na statek Herríđarhóll Vás pak farma přivítá svým nezaměnitelným prostředím a nabídne Vám komfortní ubytování ve farmářském domě. Mimořádným zážitkem je koupel v horkém přírodním pramenu v blízkosti farmy. Po celodenní jízdě tuto úžasnou relaxaci pro tělo jistě oceníte.  Také pro rodiny a nejezdce je Herríđarhóll zážitkem. Vyberte si mezi vyjížďkami, rybařením, pěším putováním či prohlídkami památek. Nebo si jednoduše užívejte při procházkách krajinu, která působí jako uklidňující balzám na duši.

Program den za dnem

1 Den

Samostatný přílet do Kéflavíku / Reykjavíku, večer vás vyzvedneme a dovezeme na statek Herríðarhólí.

2 Den

Po příjemné snídani a úvodním rozhovoru při zkušební jízdě na oválné dráze pro Vás vybereme vhodného koně. Po obědě, který nám dodá sílu, zahájíme naši jezdeckou túru horami Kambur. Již první den nás provede neobyčejně rozmanitou krajinou, pojedeme podél mystického vrchu elfů a po cestách vřesovištěmi u koryta řeky Þjórsá.

3 Den

Dnešní jezdecká etapa začíná u ramene řeky a vede přes neobydlený ostrov Árnes kolem dvou vodopádů. Potom projedeme dalšími rameny řeky a přes mírné kopce podél divokých květin a kamenných polí až ke statku Skarði.

4 Den

Dnešní den nás zavede na sever s výhledem na pahorkatinu. Nekonečné cesty pro cval po půvabných travnatých kopcích a islandským lesem, stejně jako stezky proplétající se mezi vyteklou černou lávou v současné době spící sopky Hekla – to jsou jen některé z vrcholů dnešního dne.

5 Den

Dnes si naši koně odpočinou. V okolí areálu jsou překrásná a málo navštěvovaná místa, která se nacházející mimo klasickou turistickou trasu. Po cestě navštívíme vodopády a jeskyně, mineme památník na řece Ýtra Rangá a dojedeme až k moři. Změny programu nejsou vyloučeny.

6 Den

Dobře odpočatí pojedeme na koni jižním směrem podél břehu řeky Rangá. U staré ovčí ohrady Réttarnes, která byla dříve používána pro vyhánění ovcí z hor, si uděláme polední přestávku. Potom projedeme řeku Fluss Rangá a užijeme si dlouhé cesty vhodné pro cval se skvělým panoramatickým výhledem, než se přes brod opět dostaneme k místu, kde přenocují koně.

7 Den

Dnes je poslední den naší jezdecké výpravy. Po kopcovitých cestách, kolem osamělých statků a vřesovišti se vrátíme zpět na statek.

8 Den

Užijeme si ještě rozlučkovou jízdu kolem jezera Herruvatn a potom příjemné grilování. Cestou na letiště odbočíme do Reykjavíku a projdeme nákupní centrum Kringlan, dojedeme také k Perlan – vyhlídkové kopuli s fantastickým rozhledem na Reykjavík. Poté je možné navštívit „Modrou lagunu“. Večer se rozloučíme na letišti.

O koních

Koně
Na Herridarhollu se islandští koně chovají již generace. Všechny chovné klisny pochází z rodinného chovu, hřebci vybraní do chovu jsou také převážně vlastní hřebci. Herridarholl má s chovem velmi dobré, generacemi prověřené zkušenosti.
Všichni koně na Herridarhollu vyrůstají ve stádech, jsou pravidelně odčervováni a pečuje o ně veterinář. Každý rok přicházejí na několik dnů do stáje na „výchovnou dovolenou“ mladí koně, ve čtyřech letech si zvykají na sedlo a udidlo a v pěti letech se zajíždějí.

Velký důraz se klade na dobrý cval, charakter a lehkost kroku.
Všichni koně jsou láskyplně a trpělivě cvičeni a pravidelně trénováni.

island2012 253 Island2011August 124

Sedlo a udidlo
Jezdí se s islandskými sedly a se stihlovými udidly.

Jezdecké požadavky

Musíte se na koni cítit jistě ve všech třech způsobech pohybu, nepředpokládá se zkušenost s cvalem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

Divoké řeky a spící hory (7 nocí/ 8 dní)
od 48.400,- Kč za jezdce

V ceně je zahrnuto
ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, uvedené jízdy a výlety, transfer z autobusové stanice Hella a na autobusovou stanici Selfoss. Změny programu a slevy pro skupiny na dotázání.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, telefon, dodatečné aktivity, spropitné, speciální vína a nápoje. Pojištění. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Termíny 2020

28.06.2020 – 05.07.2020

19.07.2020 – 26.07.2020

02.08.2020 – 09.08.2020

Rezervovat

od 48.400,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás