Více o dovolené

Island – země ohně a ledu – je vytoužené místo mnohých cestovatelů. Místní vulkány ukazují neustále živou a proměnlivou tvář Země. Kultura je zde na takové úrovni jako v málokteré jiné zemi. Ostrov je vlastí legendárního islandského koně, který přišel na Island společně s Vikingy. Farma Grytubakki leží na severu Islandu v malebné krajině u nejdelšího fjordu Islandu – Eyjafjördur. Odtud pojedete s průvodcem z Polar Hestar do odlehlých údolí k Polárnímu moři. Čekají na Vás zvědaví mladí koně, záhadná města elfů, zakopaný poklad Vikingů, půvabná údolí krajiny řek a kouzelný svět barev a kontrastů..

Na statku budete spát ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Jezdecké výpravy Vás často dovedou do nádherných osamělých míst, na břehy fjordu nebo do širokých údolí, kde budete přespávat v útulných chatkách nebo stanech. Právě zde zažijete Island nejintenzivněji. Grytubakki leží asi 30 minut autem od Akureyri a jen několik kilometrů od idylické rybářské vesničky Grenivik. Velkým zpestřením pro hosty, kteří nesdílejí takové nadšení pro koně, je putování do impozantních Čedičových hor v létě a lyžařské túry v zimě.

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Na farmu Grýtubakki vás přepravíme pozdě odpoledne. Po společné večeři se seznámíte s programem následujících dnů.

Přenocovat budete na farmě Grýtubakki.

2 Den

Höfði

Po krátkém přivítání vyrazíte na svou první jízdu. Podél řeky Gljúfurá se dostanete k vrchu Höfði, který jednoduše objedete. Během jízdy budete poznávat krásu fjordů z různých úhlů, které vás budou zas a znova fascinovat. Několikrát zastavíte a budete hledat velryby, které jsou k vidění poměrně často. Uprostřed fjordu uvidíte Hrísey, druhý největší islandský ostrov, který dal fjordu své jméno.  V sedle strávíte cca 4 hodiny.
Po návratu do Grýtubakki na Vás v restauraci budou čekat čerstvě upečené koláče a káva. Odpoledne pojedete do bazénu v Grenivíku a vychutnáte si teplou vodu spolu s nádherným výhledem na moře.
Povečeříte a přenocujete na Grýtubakki.

3 Den

Látrarströnd – Elfental

Dnes se vydáte na cestu k pobřeží Látrarströnd. Pojedete kolem malé rybářské vesnice Grenivík, idylického místa, kde žije asi 300 obyvatel. Cesta vás povede nad strmými útesy, skrze zurčící potoky a podél okouzlujících temně zelených údolí. V islandské přírodě Vám budou často cestu křížit ovce. Oběd se bude podávat u Svínarnes, zříceniny starého statku, který byl osídlen až do poloviny minulého století. Dnes jsou tyto ruiny svědky jednoho kdysi pulsujícího života na pobřeží. Mladí koně místních farmářů tráví léto v této pobřežní oblasti, učí se přežívat v přírodě a získávají jistotu. Obvykle jsou zvědaví a pokusí se vám ukrást chleba.

V sedle strávíte 4-5 hodin. Po návratu do si vychutnáte kávu a koláč.

Po siestě půjdete pěšky do Údolí elfů, který leží nad farmou. Cestou se dozvíte něco o elfech a o tom, jak Islanďané s těmito neviditelnými bytostmi žijí. V Údolí elfů se chvíli zdržíte, vychutnáte si výhled na fjord a užijete si neskutečné ticho.

Povečeříte a přenocujete v Grýtubakki

4 Den

Fnjóskátal

Po snídani se vydáte na jih do údolí Fnjóské, která je nejdelší řekou Islandu. Asi před 10 000 lety bylo v tomto údolí ledovcové jezero, jehož břehy jsou stále patrné na okolních kopcích. Široké louky střídají zelené tmavé lesy –  Skuggabjörg. Řeka Fnjóská Vás doprovází po celý den. Poobědváte a odpoledne se vrátíte na farmu, kde Vás uvítají kávou a koláčem. Poté se opět vydáte do bazénu v Grenivíku. Povečeříte a přenocujete v Grýtubakki.

V sedle strávíte 4-5 hodin.

5 Den

Řeky a hory

Dnes zkombinujete jízdu při řece Gljúfurá s výstupem na vyvýšeniny nad Grýtubakki.
Pojedete přes písečné cesty, rašeliniště a vřesoviště. Milovníci ptactva se můžou těšit na kolihy malé, bekasiny otavní, kulíky zlaté a několik druhů kachen. Jejich volání uslyšíte už z dálky.

Během celé jízdy budete mít výhled na Svatý vrch – Helguhóll. Podle legendy by zde měl být ukrytý zlatý poklad Vikingů. Pokud se ho někdo pokusí vykopat, shoří všechny kostely, které jsou z kopce vidět. Poklad ještě nikdo nenašel – resp. všechny kostely ještě stojí!

Pojede rozmanitou krajinou po starých ovčích stezkách, dokud nedorazíte na kopce nad Grýtubakki. Odtud budete mít nádherný výhled na fjord Eyjafjörður a dohlédnete až na Akureyri, hlavní město severu.
Jízdou údolím Elfů, které známe z naší procházky, skončí Váš dnešní výlet. Po návratu se opět můžete na kávu a koláč. Poslední večeře a přenocování Váš čeká taktéž v Grýtubakki

V sedle strávíte 4 – 5 hodin.

6 Den

Odjezd

Po snídani se rozloučíte a pojedete na letiště v Akureyri

O koních

Koně
Na Grýtubakki žije přes 100 koní, které si zde částečně sami vychovali, částečně nakoupili. Všichni koně jsou nejlépe vytrénovaní a jsou součástí rodiny.

DSC_0100

 

Sedlo a udidlo
Jezdí se s islandskými sedly a se stihlovými udidly.

 

Jezdecké požadavky
Měli byste se na koni cítit jistě ve všech 3 způsobech pohybu, nepředpokládá se zkušenost s cvalem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2018

Od 34.584,- Kč za jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto
všechna jídla, nápoje, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, přeprava z /do Akureyri

V ceně není zahrnuto
Příjezd, alkoholické nápoje, dodatečné aktivity, spropitné, pojištění.
Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Termíny 2018

Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 34.584,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás