Nádherný hostinský dům a chaty v jihoafrickém West Kap jsou to pravé pro ty, kteří během dovolené hledají soukromí a odpočinek. Pokud si chcete užít klid a přírodu v chráněné oblasti bez výskytu malárie a pozorovat divoká zvířata, je Doornbosch přesně místem pro Vás.
Hostinský dům s bazénem a chaty jsou součástí farmy o rozloze 5000 hektarů. Leží stranou jakékoliv městského ruchu a hektického rytmu života. Jsou vhodné k odpočinku a aktivitám pro páry, rodiny s dětmi i menší skupiny přátel.
Využijte svůj „oddechový čas“ a objevujte při procházkách koně, poníky, husy a pštrosy. Čerstvé ovoce a zelenina ze zahrady, vajíčka od spokojených slepic, čerstvé mléko, stejně jako místní přírodní med slibují ke snídani i čistý chuťový požitek a skvělý start dne.
Na farmě můžete po celý rok jezdit na spolehlivých koních, na horských kolech a vyrážet na pěší túry. Rádi Vám zde také ukážou a nechají vyzkoušet práce, bez kterých by se farma neobešla, nebo Vás vyvezou na horskou túru. V létě je na Vás vždy čeká příjemné osvěžení v bazénu a v zimě zase praská oheň v krbu.
První den podnikneme kratší, přibližně dvouhodinovou jízdu, abyste se seznámili s našimi koňmi. Vyjedeme již kolem 6.30, abyste se následně mohli ještě věnovat dalším aktivitám jako například plavání a šnorchlování na Pearly Beach. Pokud budete chtít, můžeme i odpoledne podniknout ještě jednou hodinovou jízdu na koni.
Dnes vyrazíme opět velmi brzy na dlouhou jízdu (cca 3-4 hodiny) do hor, abychom si prohlédli obdivuhodnou krajinu Fynbos. Odpoledne je na programu další krátká jízda (cca na hodinu) travnatými krajinami Západního mysu.
Poslední den podnikneme tříhodinovou jízdu, během níž si můžeme trochu „přičichnout“ k nahánění dobytka a následně se ještě projet oblastí s divokými zvířaty.
Během naší kratší odpolední jízdy se pokusíme najít antilopy skákavé a pštrosy.
Naši koně jsou zaježdění a jsou připraveni jak pro začátečníky, tak pro zkušené jezdce. Pro začátečníky nebo hosty, kteří chtějí jízdu na koni jednou vyzkoušet, je k dispozici okrajový prostor u jezdecké závodní dráhy.
Také děti se u nás mohou učit hrou, jak zacházet s koněm a pomáhat při péči o zvířata.
Doornbosch vlastní především jihoafrická koňská plemena jako jihoafrické búrské koně a Nooitgedachtery. Všichni koně byli záměrně vybráni kvůli svému excelentnímu temperamentu a jejich zaježděnosti. Velikost se pohybuje mezi 1,40 a 1,55 metry v kohoutku.
Jezdí se v anglických i ve westernových sedlech. Veškeré postroje jsou v nejlepším stavu a je o ně dobře pečováno.
Ceny 2018 (3 dny/2 noci)
od 9 200,- Kč osoba / dvojlůžkový pokoj na noc
V ceně je zahrnuto
ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, plně vybavená lednička pro přípravu oběda a večeře, 4 hodiny jízdy na koni za den
V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava resp. pronajatým vozidlem na farmu, pojištění
Transfer z/na letiště v Kapském městě
5 300,- Kč
Termíny 2019
Příjezd možný denně. Zeptejte se pferdesafari týmu na aktuálnost nabídky.
od 9.200.-Kč