Kaapsehoop - pferdesafari

Kaapsehoop

Historické zlatokopecké území s množstvím zážitků na koni v kombinaci s návštěvou světoznámého Krüger Parku. Vhodné pro dobré jezdce. 

V bezprostřední blízkosti nejjižnější části Krugerova národního parku leží v oblasti bez výskytu malárie bývalé město zlatokopů Kaapsehoop. Zlatokopové jsou už dlouho minulostí, přesto oblast nabízí několik cenných pokladů.

Na své si přijdou nejen obdivovatelé koní, ale i obdivovatelé ptáků – v oblasti se vyskytuje přes tisíc z části vzácných a vyhynutím ohrožených druhů opeřenců, mezi nimi vzácná vlaštovka modrá.

Tato krajina je vyhlášená i díky divokým koním. Když totiž odešli zlatokopové, koně, které po sobě zanechali, zdivočeli a dnes zde žije přibližně 200 jedinců v malých až středně velkých stádech na území o rozloze 17 000 hektarů. Zatímco budete putovat po stopách zlatokopů v Kaapsehoop, uvidíte tyto nespoutané koně na vlastní oči.

Číst dále

Abyste uspokojili touhu po velkých divokých zvířatech včetně Big Five – „Velké pětky“ – slonů, lvů, nosorožců, buvolů a leopardů, můžete strávit také čas plný dobrodružství v Krugerově národním parku. Při doprovodných jízdách na lov se vypravíte s průvodcem hledat Big Five a všechny ostatní krásy, které největší národní park Jižní Afriky nabízí.

Parametry dovolené:

Cena: od 45 400 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

Přílet na mezinárodní letiště KrugerMpumalanga International Airport(KMIA) a jízda na KaapsehoopPferdetrails (cca 1 hodina jízdy) s průvodcem VulaTour’sGuide. Poté co jste si udělali ve svém pokoji pohodlí, užijeme si společně lehký oběd. Po krátkém představení koní, seznámení se s vedoucím zájezdu a zařízením se vydáme na úvodní jízdu při západu slunce, večeři a přenocování.

2 Den

Ranní ptáčata mohou pozorovat, jak jsou koně sháněni ze svých nočních pastvin motocyklem. Zatímco budou koně připravováni na ranní vyjížďku, vychutnáme si snídani. Po jízdě trvající dvě až tři hodiny jsou koně zaopatřeni a servíruje se oběd. Než odpoledne zahájíte další jízdu na farmě o velikosti 17.000 hektarů,následuje čas odpočinku. Večeře a přenocování.

3 Den

Po společné snídani zahájíme, možná na jiném koni,další neobyčejnou ranní jízdu.

Po obědě si uděláme výlet do rezervace Blue SwallowsReservat, abychom navštívili proslulý Adamův kalendář – antický kruh složený z kamenů, který je považován za nejstarší výtvor vytvořený lidskou rukou (starší než Stonehenge). Užijeme si nádherný výhled na údolí De KaapValleya divoké koněKaapsehoop. Večeře a přenocování.

4 Den

Po snídani vyjedeme na poslední jízdu po překrásných malebných cestách. Po jízdě budete mít čas se občerstvit a zabalit si Vaše cestovní zavazadlo. Po obědě začne jízda trvající 1,5 hodiny k ubytování v Krugerově národním parku.

Večeře a ubytování.

5 Den

Brzy ráno vyrazíme do největšího parku Jižní Afriky na napínavou jízdu, během níž budeme pozorovat divokou zvěř.

S trochou štěstí zde můžete pozorovat nejen Big Five (slon, buvol, lev, nosorožec, a leopard), ale i mnoho malých a větších obyvatel v jejich přírodním životním prostoru.

Snídaně a obědy si vychutnáme na jednom z míst pro piknik / restaurací v parku. Pozdě odpoledne se z parku do hotelu /na chatu vrátíme na večeři a přenocování.

6 Den

Prozkoumáme park ještě o trochu více, abychom mohli vidět všechny skryté zázraky. Zatímco budeme mít stále ještě výhled na Big Five, soustředí se hajný/revírník na menší zvířata a ptáky.Snídani a oběd si vychutnáme ještě jednou v místě pro piknik / restauraci v parku, návrat do hotelu / na chatu při západu slunce. Večeře a přenocování.

7 Den

Krátká ranní šoulačka, na níž budete mít příležitost rozloučit se s buší a jejími novými přáteli, než budete odvezeni na mezinárodní letiště KrugerMpumalanga International Airport.

O koních

Kůň a sedlo

Zde nepřijde nikdo zkrátka, je jedno zda zkušený jezdec nebo začátečník, každý bude mít svou zábavu! Koně jsou dobře trénovaní kříženci shirských koní a plnokrevníků, tzv. Cross-Bredkoně. V Jižní Africe je obvyklé křížit takovéto těžké koně s plnokrevníky, protože tito „míšenci“ spojují výhody obou plemen, a tím se skvěle hodí jako koně na ježdění ve volné přírodě.

Na koních se jezdí v anglickém sedle nebo sedle vhodném pro ježdění ve volné přírodě. Farma Kaapsehoopvlastní navíc malý chov Arabů. Vlastní hřebce a šest klisen.

Jízdy jsou naplánovány pro každého jezdce, začátečníci začínají na cca 1 hodině, zkušení sedí v sedle mezi 4 a 6 hodinami (zde musí být splněn minimální počet účastníků 4 jezdci).

Traily vedou kolem stád divokých koní, kopcovitou zelenou krajinou, po svazích a piniovými lesy, takže získáte dechberoucí přehled o flóře a fauně v Jižní Africe.

Pro děti mladší 6 let nabízíme speciální program. Malí smějí jezdit na ponících z farmy a prozkoumávat oblast v menším okruhu. Přitom se o ně neustále pečuje a jsou pozorovány.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022
od 45 400 Kč za jezdce (6 nocí/7 dní)

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 300 Kč

V ceně je zahrnuto

přeprava z / na mezinárodní letiště Kruger Mpumalanga International Airport (KMIA), ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, jízda na koni, aktivity a přeprava na farmu, jídlo, jihoafrické pivo, víno a nápoje (v mezích)

V ceně není zahrnuto

všechny lety a daně, osobní výdaje, všechna nezbytná pojištění

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Kaapsehoop (Afrika, Jižní Afrika)
od 45 400 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje