Více o dovolené

Soukromá rezervace divokých zvířat Pakamisa v jihoafrické provincii Kwa Zulu Natal není veřejně přístupná. Jezdce tak čekají skutečně exkluzivní zážitky z nádherného světa africké buše s její jedinečnou rozmanitostí v podobě divokých zvířat a exotických rostlin. Výčet zvířat, která zde na Vás čekají, by zabral dlouhý list. Uvidíte žirafy, zebry, vodušky, pakoně, buvolce kámova, prasata bradavičnatá a prasata bušová, africké antilopy kudu, nyaly, impaly, lesoně pestré, bahnivce stepní, chocholatky šedé, kozorožce, paviány, jakož i velké množství malé srstnaté zvěře a plazů; nesmíme zapomenout ani na stovky pestrých druhů ptáků.

Nesmírné množství zvířat, jež jsou zde k vidění, dokazuje, že safari na koni je jedinečná zkušenost pro ty, kteří chtějí spojit jezdeckou zábavu se svou láskou k divočině. Africké safari je jednoduše dobrodružství, které Vám intenzivně a na vlastní kůži zprostředkuje zážitky z přírody, prostředí a kultury Afriky shromážděné na nejužším možném prostoru. Koně a jezdci se pak stanou přirozenou součástí tohoto unikátního prostředí – obě strany se zkrátka podělí o ty samé pohledy, vůně, zvuky: o celou vzrušující atmosféru africké divočiny.

Číst dále

 

 

Program

Mezinárodně proslulá odbornice na araby Isabella von Stepski, která pochází ze španělské Andalusie, přemístila před několika lety svůj  “Rosalejo Stud ” do ještě slunnějšího Kwa Zulu Natal.  Na takřka nekonečných pastvinách Pakamisa Arabian Stud se prohání již první generace její „africké“ mládeže arabů. Tak tedy, vzhůru na Ross v sedle vzácného araba!

Zatímco jezdíte na koni po pláních nebo zdoláváte náročná stoupání v pahorkatině, nabízí Vám každá jízda setkání se zvířaty v rezervaci. Nedotčenou divočinou Pakamisy Vás bude doprovázet profesionální průvodce, zavede Vás do tajů jihoafrické fauny a flóry a podělí se s Vámi o vzrušující zážitky koňského safari. Jezdecký program tým z Pakamisy individuálně upraví podle přání a schopností dané skupiny nebo jednotlivých osob. Možnosti jsou takřka nepřeberné – od půlhodinového výcviku pro začátečníky až po denní jízdu (2 x 2 hodiny) s přestávkou na snídani nebo piknik v buši.

Půvabná kombinace velkolepé přírodní krajiny a jízdy s vícehlavými stády divokých zvířat představuje jedinečnou příležitost, kterou by si neměl nechat ujít žádný přítel koní při své návštěvě Jižní Afriky. Zažijete například jízdu uprostřed stáda impal nebo pakoní a prasat bradavičnatých.

Po jezdeckém dni bohatém na zážitky se jezdci vrací zpět do lodge Pakamisa a užijí si tam nadstandardně komfortní ubytování.  K odpočinku Vás láká bazén či osvěžující drinky na obrovské terase. Nebo můžete zůstat ve společnosti dobré knihy na soukromé verandě Vašeho luxusního apartmánu.

Pro návštěvníky, kteří by raději chtěli prozkoumat Pakamisu pěšky než ze sedla, je k dispozici rozsáhlá nabídka vycházkových tras. Pestrá škála výletů sahá od příjemné procházky přes pěší túry s průvodcem malebnými soutěskami a údolími řek až po výstup na vrchol Pakamisa, kde na Vás za odměnu čeká fantastický panoramatický výhled.

O koních

Koně
Dobře trénovanými koňmi na Pakamise jsou plnokrevní arabové z vlastního profesionálního chovu i kříženci s domorodými búrskými koňmi, na jejichž svědomitou péči je kladen velký důraz.

Hosté se setkají s celou koňskou rodinou, počínaje novorozenými hříbaty až po hřebce seniora jménem “BARON”.

preparing for a ride

Sedla a udidla
K dispozici jsou westernová a distanční sedla včetně samozřejmě dokonalé uzdy.

Jezdecké požadavky
Jezdecké programy na Pakamise jsou individuálně odsouhlaseny na přání a podle schopností dané skupiny nebo jednotlivých osob; sahají od půlhodinového výcviku pro začátečníky až po čtyřhodinové vyjížďky pro jezdce se zkušenostmi v terénu.

Váhový limit při ježdění je 90 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

od 32.400,- Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto
ubytování v luxusním dvoulůžkovém apartmánu, plná penze (snídaně, oběd, večeře), vždy dvě aktivity za den (pěší túry s průvodcem, lukostřelba, 1x za den jízda na koni)

V ceně není zahrnuto
Příjezd, nápoje, přeprava z /na letiště, minibar, praní a žehlení prádla, spropitné.

Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Transfer z/na letiště Johannesburg

20.600,- Kč (cesta trvá cca 5 hodin)

Transfer z/na letiště v Durbanu

18.400,- Kč

Termíny 2020

Zeptejte se pferdesafari týmu na aktuálnost nabídky.

 

Rezervovat

od 32.400,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás