Kouzlo Alenteja - pferdesafari

Kouzlo Alenteja

Vydejte se v sedle lusitánských koní objevovat region Alentejo.

Během šestidenního putování prozkoumáte krásnou oblast Alentejo na hřbetu hrdých a dobře vycvičených lusitanských koní a navštívíte skutečně nedotčené oblasti. S koňmi se také dostanete do malebné a krásné středověké vesnice Monsaraz, a strávíte pár krásných dní v tomto regionu.

Parametry dovolené:

Cena: od 43 000 Kč

Destinace: EvropaPortugalsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Na letiště v Lisabonu byste měli přiletět nejpozději v 13:00. Ve 14:00 vás náš partner vyzvedne na letišti a spolu se zbytkem skupiny vás odveze do Quinty dos Pinheiros. Po welcome drinku se půjdete seznámit s koňmi a vydáte se na svou první jízdu, která povede korkovými dubovými a eukalyptovými lesy. Tady začnete relaxovat a poznávat svého parťáka na příští dny. Do Quinty se vrátíte tak, abyste měli dostatek času na odpočinek před večeří. Ta se v zimních měsících podává u krbových kamen, v letních měsících v zahradě. Přenocujete v Quinrě dos Pinheiros nebo v nedalekém penzionu (v závislosti na počtu účastníků).

2 Den

Po snídani se vydáte na cestu do Monsarazu. Ta bude trvat asi 2,5 hodiny. Monsaraz je velmi krásná a malebná středověká vesnice v téhle nádherné krajině, nedaleko španělských hranic.

Z hradu Monsaraz budete mít nádherný výhled na jezero Alqueva, největší přehradní nádrž v Evropě. Po příjezdu na farmu, kterou vlastní přítel vašich hostitelů a známy chovatel býků, se nejdříve postaráte o svého koně, poté se naobědváte a odpoledne se vydáte na další putování mírnými kopci Alenteja. Noc strávíte v útulném penzionu.

3 Den

Dnes budete mít spoustu času na objevování kouzla tohoto regionu. Spolu se svými lusitánskými čtyřnohými kamarády se projedete po širokých a otevřených pláních a budete mít mnoho krásných výhledů na jezero Alqueva. Doputujete až na farmu, kde chovají krávy a mají vlastní přístup do jezera. Ještě před obědem si užijete plavení se svým koněm, výhled na hrad Monsaraz a magické světlo Alenteja.

Po obědě se můžete vydat na procházku po Monsarazu, odpočívat v hotelu nebo se koupat v bazénu.

4 Den

Dnes se vydáte pozorovat divoké černé býky u jednoho z nejslavnějších chovatelů býků v Portugalsku. Tam i poobědváte.

Později odpoledne opět usednete do sedla svého koně a znovu si užijete klidnou jízdu s krásnými výhledy do krajiny plné korkových dubů. Vaše smysly pohladí vůně zdejšího vzduchu a cvrlikání cvrčků.

Povečeříte v tradiční restauraci v Monsarazu.

5 Den

Po snídani vás čeká další skvělý zážitek – výlet lodí po jezeře Alqueva. Budete se také moci vykoupat. Po obědě opět osedláte svého koně. Den zakončíte večeří. Večer se můžete kochat pohledem na oblohu plnou hvězd a vzpomínat na zážitky, kterých budete mít jistě mnoho. Díky čistému ovzduší je zde obzvláště dobrá viditelnost, tak možná uvidíte i Mléčnou dráhu.

6 Den

Bohužel nastal čas se rozloučit. Svůj let nazpět si neplánujte dříve než na 13:00.

Toto je ukázkový itinetář. Organizátor si vyhrazuje právo změn.

O koních

Koně

Jezdí se na přátelských, vytrvalých a dobře vycvičených lusitánských koních. Všichni jsou skvěle vycvičení a dobře jezditelní.

Lusitánští koně jsou neuvěřitelně přizpůsobiví a jízdu na nich si skutečně užijete. Všichni jsou trénováni pravidelně, a proto si každý jezdec může užít radost ze cvalu.

Pedro Neve nabízí také kurzy výcviku klasické drezury a Working Equitation.

Sedla a uzdy

Používají se portugalská sedla a uzdy.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 43 000 Kč osoba/6 dní/5 nocí

V ceně je zahrnuto

transfer z/na letiště, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (1 noc v Quinta dos Pinheiros, 4 noci v útulném venkovském penzionu v Monsaraz), plná penze včetně nápojů během jídle (voda, káva, čaj, víno, pivo), 4 vyjížďky + jedna seznamovací jízda na koni, výlet lodí po jezeře Alqueva, návštěva farmy s býky, průvodce

V ceně není zahrnuto

letenky, pojištění, osobní výdaje, spropitné

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 500 Kč

 

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Kouzlo Alenteja (Evropa, Portugalsko)
od 43 000 Kč
3.10.2022 - 8.10.2022

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.