Kouzlo Alenteja - pferdesafari

Kouzlo Alenteja

Vydejte se v sedle lusitánských koní objevovat region Alentejo.

Během šestidenního putování prozkoumáte krásnou oblast Alentejo na hřbetu hrdých a dobře vycvičených lusitanských koní a navštívíte skutečně nedotčené oblasti. S koňmi se také dostanete do malebné a krásné středověké vesnice Monsaraz, a strávíte pár krásných dní v tomto regionu.

Parametry dovolené:

Cena: od 43 000 Kč

Destinace: EvropaPortugalsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Na letiště v Lisabonu byste měli přiletět nejpozději v 13:00. Ve 14:00 vás náš partner vyzvedne na letišti a spolu se zbytkem skupiny vás odveze do Quinty dos Pinheiros. Po welcome drinku se půjdete seznámit s koňmi a vydáte se na svou první jízdu, která povede korkovými dubovými a eukalyptovými lesy. Tady začnete relaxovat a poznávat svého parťáka na příští dny. Do Quinty se vrátíte tak, abyste měli dostatek času na odpočinek před večeří. Ta se v zimních měsících podává u krbových kamen, v letních měsících v zahradě. Přenocujete v Quinrě dos Pinheiros nebo v nedalekém penzionu (v závislosti na počtu účastníků).

2 Den

Po snídani se vydáte na cestu do Monsarazu. Ta bude trvat asi 2,5 hodiny. Monsaraz je velmi krásná a malebná středověká vesnice v téhle nádherné krajině, nedaleko španělských hranic.

Z hradu Monsaraz budete mít nádherný výhled na jezero Alqueva, největší přehradní nádrž v Evropě. Po příjezdu na farmu, kterou vlastní přítel vašich hostitelů a známy chovatel býků, se nejdříve postaráte o svého koně, poté se naobědváte a odpoledne se vydáte na další putování mírnými kopci Alenteja. Noc strávíte v útulném penzionu.

3 Den

Dnes budete mít spoustu času na objevování kouzla tohoto regionu. Spolu se svými lusitánskými čtyřnohými kamarády se projedete po širokých a otevřených pláních a budete mít mnoho krásných výhledů na jezero Alqueva. Doputujete až na farmu, kde chovají krávy a mají vlastní přístup do jezera. Ještě před obědem si užijete plavení se svým koněm, výhled na hrad Monsaraz a magické světlo Alenteja.

Po obědě se můžete vydat na procházku po Monsarazu, odpočívat v hotelu nebo se koupat v bazénu.

4 Den

Dnes se vydáte pozorovat divoké černé býky u jednoho z nejslavnějších chovatelů býků v Portugalsku. Tam i poobědváte.

Později odpoledne opět usednete do sedla svého koně a znovu si užijete klidnou jízdu s krásnými výhledy do krajiny plné korkových dubů. Vaše smysly pohladí vůně zdejšího vzduchu a cvrlikání cvrčků.

Povečeříte v tradiční restauraci v Monsarazu.

5 Den

Po snídani vás čeká další skvělý zážitek – výlet lodí po jezeře Alqueva. Budete se také moci vykoupat. Po obědě opět osedláte svého koně. Den zakončíte večeří. Večer se můžete kochat pohledem na oblohu plnou hvězd a vzpomínat na zážitky, kterých budete mít jistě mnoho. Díky čistému ovzduší je zde obzvláště dobrá viditelnost, tak možná uvidíte i Mléčnou dráhu.

6 Den

Bohužel nastal čas se rozloučit. Svůj let nazpět si neplánujte dříve než na 13:00.

Toto je ukázkový itinetář. Organizátor si vyhrazuje právo změn.

O koních

Koně

Jezdí se na přátelských, vytrvalých a dobře vycvičených lusitánských koních. Všichni jsou skvěle vycvičení a dobře jezditelní.

Lusitánští koně jsou neuvěřitelně přizpůsobiví a jízdu na nich si skutečně užijete. Všichni jsou trénováni pravidelně, a proto si každý jezdec může užít radost ze cvalu.

Pedro Neve nabízí také kurzy výcviku klasické drezury a Working Equitation.

Sedla a uzdy

Používají se portugalská sedla a uzdy.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023
od 43 000 Kč osoba/6 dní/5 nocí

V ceně je zahrnuto
transfer z/na letiště, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (1 noc v Quinta dos Pinheiros, 4 noci v útulném venkovském penzionu v Monsaraz), plná penze včetně nápojů během jídle (voda, káva, čaj, víno, pivo), 4 vyjížďky + jedna seznamovací jízda na koni, výlet lodí po jezeře Alqueva, návštěva farmy s býky, průvodce

V ceně není zahrnuto
letenky, pojištění, osobní výdaje, spropitné

Příplatek za jednolůžkový pokoj
6 500 Kč

Cena za nejezdce (doprovod) 
29 700 Kč

 

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Kouzlo Alenteja (Evropa, Portugalsko)
od 43 000 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje