Krajem bitvy tří císařů - 3 denní - Pferdesafari

Více o dovolené

Slunce, víno, nádherná krajina, pohostinní lidé a také místo, kde se psaly dějiny Evropy. To vše najdete na jižní Moravě.

Nedaleko Brna, druhého největšího města České republiky, na vás čeká region, který vás uchvátí nejen svou přírodou a památkami, ale i tradicemi, gastronomií a moderním turistickým zázemím.

Při putování v okolí Slavkova projedete v koňském sedle po nejdůležitějších místech bojiště, kde se před 200 lety odehrála bitva tří císařů, která po Napoleonově drtivém vítězství ovlivnila uspořádání tehdejší Evropy. Navštívíte mimo jiné i místa, odkud Napoleon udílel rozkazy. Slavnou historii ucítíte na každém kroku a není těžké si představit, jaké to bylo, když tudy před dvěma staletími na koních projížděli vojáci francouzské, rakouské či ruské armády. Vy si, na rozdíl od nich, užijete také příjemné ubytování, vynikající jídlo a pití stejně jako péči vašich hostitelů.

Vyrazte za námi do rodinné stáje, kde vašimi průvodci budou nejen milovníci koní, ale i historie. Jednou ze stěžejních aktivit stáje je organizace a účast na vojenských a historických akcích z období napoleonských válek a také války prusko-rakouské. Pokud toužíte poznat tento kraj a v sedle koně se dozvědět víc o tom, jak to vlastně bylo v roce 1805 neváhejte už ani chvíli.

Program den za dnem

1 Den

Mohyla míru

Dopoledne vyrazíte z Němčan přes Slavkov, Křenovice a Prace, abyste si prohlédli dnes nejznámější dominantu bojiště. Už po cestě projedete kolem několika dalších památníků a navštívíte také šibeniční vrch u Křenovic. Přes Staré Vinohrady, kde probíhaly nejkrvavější boje bitvy, přijedete až k impozantnímu monumentu Mohyly míru. Po obědě formou pikniku si nejdříve prohlédnete místní historickou expozici a pak se vydáte zpět. Za celý den budete v sedle přibližně 8 hodin.

Po návratu večeře na farmě.

2 Den

Slavkov Austeritz

Tomuto zámku se oprávněně říká barokní perla jižní Moravy. Dnešní výlet začíná opět v Němčanech. Projedete okolo Kaple svatého Urbana, kde vás uchvátí výhled na celý Slavkov,  pokračovat budete zámeckým parkem. Cestu zakončíte návštěvou překrásného zámku Slavkov. Po výborném obědě pak vyrazíte zpět. Cestou ještě navštívíme ponurý židovský hřbitov.  Za celý den budete na koních přibližně 5 hodin.

Večeře ve Slavkovském pivovaru.

3 Den

Kouzlo Ždánického lesa

Výlet do romantické krajiny Ždánického lesa. Putování hlubokými lesy, kde nepotkáte ani živáčka váš uchvátí. Uprostřed lesů objevíme Bohem zapomenutou středověkou vesnici Konůvky. Magické místo, které vás učaruje. Cestou poobědváme na koňské farmě.

Po návratu večeře na farmě.

O koních

img_8496_resizeobrazek_resize

Koně

Naše stáj využívá zkušené koně, kteří se účastní rekonstrukcí historických bitev v celé Evropě. Jsou to speciálně vybíraní koně, zvyklí na vnější ruchy. Bývají většího vzrůstu (okolo 175 kv) a bez problémů unesou i těžší jezdce (při delší vyjížďce max do 110 kg).

Sedla používáme anglická či vojenská. Koně jsou ježděni anglickým stylem a přeježďováni také k jízdě na jedné ruce. Všichni naši koně jsou nekonfliktní, nekoušou ani nekopou.

Pokud budou součástí skupiny děti, či „nejezdci“, je možné pro ně připravit individuální program. Jedná se zejména o návštěvy historických památek v okolí, doprovod jezdců v kočáře či možnost golfové akademie na místním golfovém hřišti. Tyto programy se připravují vždy individuálně dle konkrétního zájmu.

Skupinu doprovází zkušení jezdci, kteří dobře znají okolí i koně. Zpravidla hovoří anglicky na komunikační úrovni. Máme však také doprovod hovořící rusky a polsky.

Věk nehraje roli. Důležitá je znalost jízdy na koni a potřebná fyzická zdatnost. Naše výlety celkem běžně absolvují i děti cca od 11 let. K výcviku dětí jsou využíváni poníci – pouze pro výcvik na jízdárně. U účastníků mladších 15 let trváme na užití bezpečnostních vest i příleb, které můžeme za úplatu zapůjčit.

 

Podmínky a důležité informace

Cena 2020

Od 15 200 Kč

Cena zahrnuje

Výše uvedené jezdecké aktivity, ubytování a stravu

Ubytování a gastronomie

Ubytování je zjištěno v hotelových zařízeních v nedalekém městě Slavkově (cca 2 km od stáje).

Pro naše klienty využíváme hotel Golf hotel Austerlitz, který je umístěn v překrásném golfovém areálu, s výhledem na barokní skvost Moravy, zámek Slavkov – Austerlitz. Hotel nabízí celoroční ubytování v šesti samostatných bungalovech o celkové kapacitě 60 osob. V každém bungalovu se nachází šest dvoulůžkových pokojů, které jsou spojeny společnou chodbou. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV set, bezplatnou wifi a menší terasu. Součástí hotelu jsou také tři apartmány, které tvoří dvě samostatné místnosti, sociální zařízení, TV set, bezplatná wifi, kuchyňský kout a menší terasa. Všechny pokoje jsou nekuřácké a parkovací místa jsou v bezprostřední blízkosti hotelu.

Druhou možností ubytování je romantický hotel Napoleon, který se nachází přímo na náměstí. Vybírat můžete z pokojů dvojlůžkových, třílůžkových či rodinných apartmánů. Všechny pokoje jsou nekuřácké, vybavené sociálním zařízením, TV setem a bezplatnou wifi.

Součástí programu je i kvalitní gastronomie typická pro jihomoravský region spolu s místními kvalitními víny. Vše doplňují produkty místního pivovaru a také vyhlášená domácí kuchyně paní domu.

Termíny 2020

Zeptejte se svého pferdesafari týmu na aktuálnost nabídky

Fakultativně můžete dokoupit

Výcvik práce se šavlí na koni, základy výcviku francouzské armády (600 Kč/hodina)

Střelba z historických pušek a pistolí (50Kč/výstřel)

Jízda v kočáře či bryčce, kterou ocení i rodiny s dětmi (6000 Kč/kočár s potahem/den)

Výcvik šermu (2100 Kč/3 hodiny)

Golf (dle ceníku GIA Slavkov)

Rezervovat

od 15.200,- Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás