Více o dovolené

Krajina na ostrově Sardninie má velmi zvláštní kouzlo a je jako stvořená pro jízdu na koni. Mezi nejkrásnější zážitky patří koupání s koňmi v moři a dlouhé cvaly na plážích.

Na farmě Mandra Edera se láska ke koním dědí již po generace. Ve stáji je více 20 dobře vycvičených sardinských koní, kteří se nazývají anglo-arabo-sardo nebo krátce „Sardo“. Koně jsou velmi klidní a citliví.

Jízdy v překrásné přírodě probíhají v menších skupinkách pod vedením zkušeného místního průvodce.

Program

Jezdecký balíček „Big Liberty“

Individuální program, který se plně přizpůsobí Vašim jezdeckým schopnostem. Až na místě se můžete rozhodnout, jestli si vezmete jezdecké lekce nebo vyrazíte na výlet do přírody nebo k moři.

Balíček zahrnuje 8 dní/ 7 nocí se snídaní (bufet) a večeří (tříchodové menu) a 10 jednotek. Ubytování je ve špičkovém hotelu na klidném místě blízko moře. U hotelu je zahrada, kde se často potkáte s koňmi , na kterých budete jezdit.

Cena za osobu na den je od 2 200 Kč. Jezdecké jednotky si vybíráte sami – viz. seznam níže.

Jezdecké jednotky
Začátečníci na lekci: 25 minut = 1 jednotka
Skupinová lekce: 45 minut, max. 5 osob = 1 jednotka
Individuální lekce, speciální trénink: 45 minut = 2 jednotky
Skupinová lekce skákání = 2 jednotky
Individuální lekce skákání = 3 jednotky
Jízda na koni: 2 hodiny (minimálně 2 jezdci, malé skupiny s průvodcem) = 3 jednotky
Jízda na koni: 3 hodiny (minimálně 2 jezdci, malé skupiny s průvodcem) = 4 jednotky
Jízda na koni k moři: 2 hodiny (minimálně 2 osoby, skupiny s průvodcem) = 3 jednotky
Jízda na koni k moři: 3 hodiny (minimálně 2 osoby, skupiny s průvodcem) = 4 jednotky

Cena balíčku včetně jednotek je 24 100 Kč.
Cena za osobu/den je od 2 200 Kč
Balíček je určen pro jezdce všech úrovní a je vhodný pro jednotlivce, páry nebo rodiny. Jedná se o program na míru, který uspokojí různé potřeby. Jezdci si rezervují určitý počet jezdeckých jednotek a mohou se rozhodnout na místě, jestli je chtějí vykoupit ve formě jízdy na koni, výletů do okolí nebo jízdy na pláži. Doporučujeme si půjčit auto.
Jezdecký balíček „Big Liberty intensive“

Balíček zahrnuje 8 dní/7 nocí se snídaní, večeří (tříchodové menu) a 20 jednotek. Speciální cena tohoto balíčku je 28 700 Kč.

 

O koních

mandra edera5

Koně
Místní sardinští koně jsou nazýváni jako anglo-arabo-sardo nebo krátce „Sardo“. Jak již název napovídá, jedná se o křížence anglo-arabů, kteří přišli na ostrov ze severní Afriky, a divokého plemene sardinských koní Cavallini della Giara. Sardinský kůň se na ostrově chová již přibližně od roku 1700 a spojuje v sobě ovladatelnost, jakož i trpělivost a vytrvalost. Se svou kohoutkovou výškou přibližně 155 cm je ideálním trekingovým koněm. Koně na statku Mandra Edera pocházejí převážně z vlastního chovu a jsou zde také klidnou a zkušenou rukou přiježděni a vycvičeni. Při jízdě jsou koně velmi poslušní a spolehliví, přitom ale také plní radosti z pohybu, což dokazuje jejich zdraví a dobrou péči.

Sedla

Používáme zánovní anglická sedla s jemnou kůží, stejně jako několik sedel Wintec. Sedlové deky mají zabudované zavazadlové brašny.

Jezdecké schopnosti

Jezdci všech úrovní, od začátečníků po pokročilé, jsou vítáni.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

od 24 100,- Kč (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu, polopenze, 10 jezdeckých jednotek

V ceně není zahrnuto

Příjezd, transfer z a na letiště (Olbia, Cagliari nebo Alghero), dodatečné jezdecké aktivity nad rámec 10 jednotek, pojištění, nápoje, koupání v termálech, masáže, golf, tenis, trekking džípem, vycházky s průvodcem, kurzy vaření, degustace vína

Příplatek za jednolůžkový pokoj

1 350,-Kč osoba/noc

Termíny 2020

Příjezd je možný denně dle Vašich možností a letenek, duben-listopad

Rezervovat

od 24.100,- Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás