Více o dovolené

Statek Mandra Edera na italské Sardinii nabízí jedinečný zážitek: Objevte tento nádherný ostrov s jeho okouzlující přírodou ze hřbetu koně. Jezděte po historických stezkách sardinských ovčáků, procestujte prastaré dubové lesy, obdivujte rozeklané horské masivy z vápence a sopečných kamenů, které voda a vítr po tisíciletí tvarovaly do jedinečných skulptur. Cválejte po bílých písečných plážích. Vedení skupiny se ujme zkušený a kvalifikovaný jezdecký učitel. Díky jeho dlouholetým kontaktům na okolní sedláky a pastýře se skupina dostane také do regionů, do kterých se cestovatelé běžně nepodívají.

Vícedenní putování sardinskou krajinou na koni je vhodné jak pro pokročilé začátečníky, tak i pro ty, kteří už mají léty ověřené zkušenosti s jízdou v terénu. Měli byste si být v každém případě jistí jak v klusu, tak ve cvalu na delší trasy. Na statku Mandra Edera ale srdečně uvítají jezdce všech úrovní, od začátečníků až po pokročilé. Jezdecký program zde individuálně přizpůsobí a vymyslí přesně podle Vašich potřeb.

Program den za dnem

1 Den

Účastníci putovní jízdy se po příletu a check-in seznámí před večeří při welcome drinku, průvodce Vás stručně informuje o průběhu týdenní putovní jízdy. Večeřet budeme ve 20 hodin.

2 Den

Po příjemné snídani v zahradě se jezdci setkají ve stáji. Majitel přidělí jezdcům koně, a každý má při přibližně hodinu a půl dlouhé vyjížďce do okolí příležitost se se „svým“ koněm seznámit. Jezdecká skupina se včas vrátí na oběd a zbytek dne má volně k dispozici.  Večeře je – jako každý den – ve 20 hodin.

3 Den

Po snídani zahájíme první etapu naší putovní jízdy na koni, která trvá přibližně tři hodiny. Pojedeme podél starých stezek pastýřů a projedeme velké lesy korkových dubů, uvidíme ovce, prasata a osly. Na závěr dojedeme k výběžku hory „Monte Ferru“, kde pojedeme pěkný kus cesty strmě nahoru. Dojedeme do výběhu, kde přenocují naši koně, a naše věrná zvířata zde zaopatříme. Vyjeli jsme 400 metrů nad mořem a již jsme dosáhli 700 metrů. Vyzvedne nás džíp a doveze nás zpět k hotelu, tak abychom byli zpět na oběd.

4 Den

Po snídani nás džíp doveze ke koním, a připravíme se na další etapu trvající asi čtyři hodiny jízdy. Nejprve projedeme krásným městečkem „San Leonardo“, kde je mnoho studní, do kterých vtéká pramenitá voda z hor. Proto a také díky čerstvé zeleni se z něho stalo oblíbené výletní místo. Později dojedeme do přírodní chráněné oblasti „Monte Ferru“. Již při projetí branou parku vstupujeme do zcela jiné krajiny, vegetace je řidší, obklopují nás zvláštní útvary a četné kameny, téměř to působí jako měsíční krajina. S trochou štěstí můžeme vidět muflony nebo divoká prasata nebo alespoň jejich stopy. Poté co dojedeme na vrchol ve výšce 1.100 metrů, máme perfektní výhled na západní pobřeží Sardínie. Nyní před sebou máme sestup do výšky 800 metrů, kde necháme ve vhodném výběhu naše koně.

5 Den

Dnes máme před sebou tříhodinovou jezdeckou túru. Opět na nás čeká zcela jiná krajina, projedeme velkým lesem, který kvůli osobitě působícím sukovitým stromům porostlým břečťanem a ověšeným liánami připomíná sytě zelený les plný víl a skřítků. Zastavíme u domečku a uděláme si krátkou přestávku, během níž si sníme sendvič. Další cesta nás vede stále dolů, také nyní se mění vegetace, projedeme středozemní Macchia, která je pro Sardinii typická, cítíme intenzivní vůni bylinek a vidíme skutečně vzácné rostliny, které se nachází jen zde. Nakonec dojedeme do oblasti, která svými kaktusy připomíná Mexiko. V našem cílovém bodu, ranči Cazzeddu, máme za sebou 750 výškových metrů a nacházíme se 50 metrů nad mořskou hladinou.

6 Den

Dnes dojedeme k moři! Džíp nás jako obvykle doveze po snídani na ranč, očistíme a osedláme naše koně, kteří na nás již čekají, abychom vyrazili na další jízdu (dobré 3,5 hodiny). Ve vzduchu je již cítit vůně mořské vody. Když jedeme po úzkých kamenitých stezkách a loukách posetých květinami, můžeme z dálky vidět intenzivní modrou barvu vody. Poté, co projedeme piniovým lesem, dojedeme konečně na velkou pláž Is Arenas pokrytou jemným pískem, dlouhou osm kilometrů! V tuto chvíli vždy kůň a jezdec dýchají zhluboka. Je to mimořádný moment! Koně si hrají spokojeně ve vodě a potom na nás čeká překrásný cval. Koně milují běh, a jezdci září štěstím. Nyní už to není daleko k malé stáji u „Sa Rocca Tunda“, kde koně zůstanou přes noc. Odtud je to jen 30 metrů na pláž, takže jezdci si mohou dopřát osvěžující koupel v moři.

7 Den

Po vydatné snídani jedeme autem ke stájím u moře, abychom připravili koně na poslední jízdu trvající přibližně 4,5 hodiny. Ačkoli jsme blízko moře, budou oproti včerejšku celý výlet stejně jako krajina zcela rozdílné. S koňmi prozkoumáme chráněnou oblast poloostrova Sinis: projedeme piniovými lesy, budeme cválat po polních cestách, obklopených nádhernými loukami s květinami, vyšplháme s našimi koňmi na strmé útesy a vychutnáme si překrásný výhled na smaragdově zelené moře pod námi. Nakonec dojedeme na proslulou “pláž rýžového zrna” u Maimoni, kterou pokrývá třpytivě bílý křemičitý písek. Zde naše nádherná jízda končí! Jezdci si ještě dají poslední společný drink a rozloučí se s koňmi.

8 Den

Ráno Vás čeká snídaně a odjezd.

O koních

Anglo arabKoně
Místní sardinští koně jsou nazýváni jako anglo-arabo-sardo nebo krátce „Sardo“. Jak již název napovídá, jedná se o křížence anglo-arabů, kteří přišli na ostrov ze severní Afriky, a divokého plemene sardinských koní Cavallini della Giara. Sardinský kůň se na ostrově chová již přibližně od roku 1700 a spojuje v sobě ovladatelnost, jakož i trpělivost a vytrvalost. Se svou kohoutkovou výškou přibližně 155 cm je ideálním trekingovým koněm. Koně na statku Mandra Edera pocházejí převážně z vlastního chovu a jsou zde také klidnou a zkušenou rukou přiježděni a vycvičeni. Při jízdě jsou koně velmi poslušní a spolehliví, přitom ale také plní radosti z pohybu, což dokazuje jejich zdraví a dobrou péči.

Sedla

Používáme zánovní anglická sedla s jemnou kůží, stejně jako několik sedel Wintec. Sedlové deky mají zabudované zavazadlové brašny.

Jezdecké požadavky
Vícedenní putovní jízda je vhodná jak pro pokročilé začátečníky, tak pro ty, kteří již mají zkušenosti s jízdou v terénu. V každém případě se musíte cítit jistě jak při klusu, tak při cvalu na delších cestách.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

Pobyt 7 nocí/ 8 dní
od 42 300,- Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

V ceně je zahrnuto
7 nocí ve čtyřhvězdičkovém hotelu Country-Hotel Mandra Edera s plnou penzí, 6 dní ježdění na koni,

V ceně není zahrnuto
Příjezd, transfer z/na letiště, pojištění, nápoje u večeře

Přeprava
z  / do Olbia
cena na dotázání

z / do Cagliari, Alghero
cena na dotázání

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné cestovní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Termíny 2020

Příjezd možný kdykoli od 7. dubna do 8. listopadu, vždy sobota-sobota. Zeptejte se svého pferdesafari týmu na aktuálnost nabídky

Rezervovat

od 42.300,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás