Více o dovolené

Koňské safari Limpopo se odehrává v rezervaci divokých zvířat Mashatu, která se rozprostírá – bez oplocení – v  oblasti Tuli o rozloze 70 000 hektarů.

Tuli Block je známý jako „Země gigantů“ a jsou pro to dobré důvody. Místní scenérii dominují prastaré baobaby, obrovské pískovcové útvary, nekonečné dálky, pohádkové stromy Mashatu a především velká stáda slonů. Z koňského hřbetu můžete pozorovat lvy, leopardy, gepardy či divoké psy, stejně jako kudy, antilopy losí, impaly, pakoně, žirafy, zebry a mnoho dalších. Africkou divočinu zde poznáte zblízka v celé její pestrosti.

Oblast se perfektně hodí pro sportovní jízdy na koních se skoky přes malé příkopy a kmeny stromů, které vám přinesou potěšení a vzrušení. Koně – boerperdi, jihofričtí teplokrevníci a kříženci Shire a plnokrevníků – byli vybráni speciálně pro koňské safari a mají mnoho zkušeností z rezervace divokých zvířat. Jsou výborně vycvičeni a jsou stále v nejlepším zdravotním stavu a kondici.

Program den za dnem

1 Den

V příletové hale na letišti v Johannesburgu Vás vyzvednou naši partneři z Waterberg Transfers. Po přibližně 5,5 hodinách vás dovezou na hraniční přechod Pont Drift do Botswany. Zde už Vás uvítá Váš průvodce Cor nebo West. Po nekomplikovaném vyřízení formalit na hranicích Vás dovezou otevřeným safari vozem do kempu Two Mashatus Camp. Během této krátké jízdy již možná zpozorujete divoká zvířata podél cesty. Poté, co si prohlédnete kemp a dáte si lehký oběd, setkáte se s nejdůležitějšími členy našeho týmu – koňmi!

Při krátké úvodní jízdě se lépe seznámíte se svým koněm, na kterém budete jezdit déle než týden. Poté na Vás v baru přímo u koní bude čekat osvěžující podvečerní drink. Než Vás příjemně uspí serenáda buše, posílíte se po návratu do kempu Two Mashatus Camp bohatou večeří.

2 Den

Po snídani se vydáme na dlouhou jízdu trvající přibližně šest hodin k lodgi Naledi. Dostaneme se až do kopců nejsevernější části rezervace. Pojedeme rozdílnými terény s dobrými příležitostmi pro cválání. V bujné vegetaci u řeky Majale uvidíte mnoho divoké zvěře.

Po příjezdu do překrásné usedlosti Naledi Lodge Vás přivítáme vychlazenými nápoji a lehkým obědem. Poté si užijete pohodlné pokoje nebo pohostinnou hotelovou lobby přímo vedle bazénu, odkud je velkolepý výhled na africkou buš. Odpoledne Vás může doprovodit průvodce na procházce buší. Dozvíte se toho mnoho o menších, a přece fascinujících zvířatech, která jsou důležitou součástí africké buše. Dříve než zajde slunce, se vrátíme zpět do lodge na aperitiv a výbornou večeři.

3 Den

Dnes začneme den o něco později a vydáme se na farmu Kanda.  Tato jízda je klidnější, pojedeme přibližně 4,5 hodiny kolem bílých skalních útesů doprostřed divočiny. Možná spatříte jednoho z leopardů, kteří se rádi zdržují v této oblasti. Rodinná farma Kanda je položená nad řekou Majale.

V okolí je možné pozorovat mnoho různých šelem, ke kterým patří hyeny, leopardi, gepardi a lvi, které budete po siestě při šoulačce (safari džípem) hledat.

4 Den

Očekává Vás pestrý den, během něhož prozkoumáte okolní rozmanitou přírodu. V této oblasti je mnoho divokých zvířat, jejichž stopy se můžete naučit rozeznávat. Možná uvidíte psy ušaté, šakaly, antilopy losí, kudu a mnoho jiných. Tato ranní jízda trvá přibližně 4 hodiny. Následovat  bude chutný oběd na farmě Kanda. Po siestě můžete poznávat buš tentokrát při procházce s průvodcem. Prohlédnete si tok řeky Majale a vylezete na několik skal, díky nimž je tato oblast známá. Zpět v kempu Vás očekává chutná večeře pod širým nebem a krásný výhled z verandy.

5 Den

Po brzkém ranním vstávání Vás bude čekat skvělá snídaně, která bude velmi důležitá, protože před sebou máte pravděpodobně nejdelší den na koni. Během putování Mopanskými křovinami při troše štěstí spatříte slony. Přenocujete v luxusním táboře Mashatu. Zákazníkům, kteří jsou zvyklí na luxus, splní tento tábor všechny očekávání. Apartmány jsou umístěny kolem tábora a byly navrženy tak, aby poskytovaly maximální soukromí a vytvářely hluboké pouto s africkou buší a místními obyvateli.

Odpoledne se vydáte džípem hluboko do rezervace a budete pozorovat divoká zvířata – leopardy, gepardy a lvi.

6 Den

Dnes se těšte na skutečně skvělé pozorování divokých zvířat ze sedla během jízdy údolím řeky Pitsane, která má pramen vysoko v kopcích a představuje tak zdroj vody pro žíznivá stáda.

Zastavíte se u historického místa, kde byla během búrské války zničena poštovní stanice. Kdysi zde také bývala autobusová linka zvaná Zeederbergs, která vedla z měst Transseval v jižní Africe až do nyní zapomenutých osad jižní Rodézie, nyní Zimbabwe. Autobusy jezdily přes Limpopo, kolem řeky Pitsane až do Zimbabwe.

Vaše jízda skončí opět v táboře Two Mashatus, kde budete mít možnost relaxovat u bazénu a vychutnat si pohodlí ve stínu stanů. Večer se vydáte k napajedlu, které je po celý rok naplněné vodou a díky tomu budete mít velkou šanci spatřit slony, kteří se sem chodí koupat a pít.

7 Den

Během vaší dnešní jízdy budete procházet oblastí mezi řekami Mojali a Pitsane se spoustou volně žijících zvířat a velkolepými výhledy do údolí Limpopo. Po návratu do základního tábora TwoMashatus budete pozváni na chladivý drink k bazénu a oběd u Rondavelu. Poté se opět vyhoupnete do sedla a vydáte se na odpolední jízdu do kopců, kde počkáte na západ slunce.

8 Den

Váš poslední výlet v oblasti Limpopo je ideální pro pořízení několika posledních fotografií slonů a také pro dlouhý cval buší. S dostatkem času na sprchu a lehký oběd se vrátíte do stájí a poté už se vydáte na cestu domů.

Toto je ukázkový itinetář. Pořadatel si vyhrazuje právo změn.

O koních

Pferde (14)

Koně
Koně byli speciálně vybráni pro safari na základě jejich temperamentu a charakteru. Mají dostatek zkušeností, jak se pohybovat v rezervaci mezi divokými zvířaty. Chovanými plemeny jsou búrští koně, jihoafričtí teplokrevníci a shire plnokrevní kříženci s výškou zátylku 150 až 170cm. Tato plemena jsou obzvláště vhodná pro extrémní africké podmínky a přizpůsobila se drsnému terénu. Všichni koně jsou zaježdění a v dobré kondici.

 

Sedla a udidla
Používáme pohodlná anglická sedla a několik australských pracovních sedel (Australian Stock Saddle).

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

Limpopo Bush und Lodge Trip (7 nocí/8 dní)

od 101.300, – Kč osoba/dvoulůžkový pokoj

Přirážka za využití tohoto pokoje pouze jednou osobou na poptávku

Nejmenší počet účastníků 2

Prosím berte v úvahu při jezdeckých výletech na Limpopo v Botswaně je povinné nosit jezdeckou helmu!

V ceně je zahrnuto

ubytování, všechna jídla, občerstvení, nápoje na baru, a všechny jezdecké výlety s průvodcem, transfer z Limpopo Valley letištní plochy nebo z Pont Drift Border do tábora a zpátky, praní věcí

V ceně není zahrnuto

speciální nápoje a dodatkové aktivity, telefon, příjezd, transfer z/na letiště, pojištění, spropitnéRespektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte všechny bankovní poplatky sami.

Důležitá informace
Ubytování v jednoduchých safari stanech! Pro tento zájezd je povinné platné cestovní pojištění.

Letecký charter
pro určité termíny je k dispozici letecký charter transfer z/na letiště v Johannesburgu. Na Limpopo Horse Safari se takto snadno dostanete za cca 2hodiny letu.

Cena za osobu: 14.200,- z/do Johannesburgu.

Termíny 2020

Zeptejte se svého pferdesafari týmu na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 101.300,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás