Více o dovolené

Vyjížďky z Okapuka Horse Safari v Namibii, vzdálené jen hodinu autem od namibijského hlavného města Windhoek, jsou organizovány tak rozmanitě, jak jen to místní pestrá krajina umožňuje. Na koni si můžete vyjet do hor a zažít dechberoucí výhledy nebo se projedete podél prastaré stezky divokých zvířat savanou a objevíte stáda antiop, žiraf, zeber, nosorožců a pakoní.

Vyjížďky na čistokrevných arabech jsou sportovní a náročné. Koně jsou ve výborné kondici a skvěle vycvičení, takže s nimi můžete cválat na dlouhých cestách a bez problému s nimi pojedete ve strmém a obtížném terénu. Sportovně ambiciózní jezdec má také skvělou možnost okusit svět distančního jezdeckého sportu.

Třeba si vytrénujete i „Vašeho“ plnokrevníka pro každoročně konanou distanční jízdu a zúčastníte se s ním závodů!

Pobyt na Okapuka bude ale i díky početným alternativním aktivitám nezapomenutelnou dovolenou také pro ty, kteří na koni nejezdí. Znamenitá kuchyně lodge dělá z restaurace jednu z nejlepších gurmánských adres Namibie.

Program den za dnem

1 Den

Tým Okapuka Horse Safari Vás vyzvedne na letišti Windhoek a doveze na ranč Okapuka (cca 75 minut jízdy autem). Po občerstvení se při krátké úvodní jízdě seznámíte s koňmi a také se zbývajícím týmem Okapuka Horse Safari. Poté Vám průvodci u drinku vysvětlí průběh jezdeckého týdne. Vaše jezdecká dovolená v Namibii může začít. Tento den budete sedět v sedle ještě přibližně dvě hodiny a večer si v restauraci Okapuka budete moci vybrat chutné menu z jídelního lístku.

2 Den

Kolem 7. hodiny je čas vyrazit na snídani. Čeká na vás čaj nebo káva, ovocná šťáva a ovoce, chleba, vejce, špek a mnoho dalšího. V 8 hodin osedláte koně a z koňského hřbetu budete stopovat divoká zvířata v savaně Okapuky. Pravděpodobně uvidíte zebry, žirafy, pakoně nebo přímorožce jihoafrické (antilopy oryx). Do lodge se vrátíme na osvěžující sprchu, oběd a siestu u bazénu. Odpoledne budou koně opět osedláni a vyjedeme do africké divočiny. V cca 17 hodin se vrátíte na drink do baru na ranč Okapuka a můžete se těšit na další vynikající večeři, kterou si vyberete v restauraci Okapuka, a při které si můžete vyměňovat zážitky a zkušenosti uplynulého dne s Vašimi novými jezdeckými přáteli.

3 Den

Po snídani osedláme koně a vydáme se do hor: Jízda začíná u říčního koryta Okapuky a vede horami do údolí Leopard Valley. Okolní hory dobře ukrývají údolí před světem, a tím si uchovalo svou nedotčenost. Touto neobyčejnou krajinou projedeme k Leopard Dam. U pramene si uděláme přestávku na zasloužený oběd. Poté, co si asi na dvě hodiny odpočineme, se vydáme na zpáteční cestu přes Crocodile Dam a do lodge Okapuka dojedeme kolem 16. hodiny. Než navštívíte lvy v oddělené části rezervace, máte čas na osvěžující sprchu. Večeře se servíruje, až budete chtít.

4 Den

Po snídani se vydáme na krátkou jízdu na „Little Okapuka Hill“, na jehož svazích a skalních výběcích žijí paviáni. Hora nás na své vrcholku odmění dechberoucím výhledem do všech světových stran na kopce, řeky a pláně savany v okolí. Potom pojedeme starými řečišti opět dolů do údolí, kde budeme hledat elegantní kudu a přímorožce jihoafrické.

5 Den

Po kontinentální snídani osedláme v 9 hodin koně a vyrazíme znovu na vyjížďku africkou savanou. Ta je známá díky mnoha zebrám a přímorožcům africkým. V lodgi Okapuka budeme včas na oběd. Po zasloužené siestě se vydáte se svým koněm hledat vzácné bílé nosorožce, nosorožce tuponosé a pakoně běloocasé, komiky savany. Potom pojdeme stezkou přes pahorkatinu, abyste zažili africký západ slunce nad okolními horami a užili si naplno fascinující Afriku. Rychlá jízda nás při mírném světle večerního soumraku zavede zpět do lodge Okapuka, kam dojedeme, než se setmí. Zatímco si budete vyklepávat z jezdeckého oblečení prach po celém dnu v sedle, můžete se už těšit na výbornou večeři v restauraci.

6 Den

Kolem 8.30 osedláme koně na náročnou jízdu. Nejprve pojedeme podél říčního koryta Okapuky ke Crocodile Dam a potom pojedeme dále nahoru, až dorazíme na vrchol nejvyšší hory rezervace Okapuka. Jízda přes keře a kameny je někdy tak strmá, že musíme sesednout, abychom koně vedli. Až přijdeme nahoru, rozprostře se před námi jedinečný výhled, dohlédneme až k městům Windhoek a Okahanja, které jsou vzdálené 30 a 45 kilometrů! Poté, co si tento výhled vychutnáme a odpočineme si od výstupu, pojedeme zpět do lodge, kde na nás čeká pozdní oběd. Odpoledne máte na ranči Okapuka volno, které můžete strávit přesně podle svých představ, například odpočinkem u bazénu.

7 Den

Po příjemné snídani si můžete vyzkoušet dalších aktivity na farmě Okapuka jako například neobyčejného letu helikoptérou (není zahrnuto v ceně). Pokud ale ještě nemáte dost ježdění na koni a máte dostatek energie, můžete se vydat na poslední rychlou vyjížďku. Odpoledne můžete podniknout safari jízdu otevřeným terénním vozem, při níž budete mít ještě jednou příležitost udělat si skvělé fotky. Nebo máte možnost navštívit známý trh se dřevem Okahandja, abyste si nakoupili drobné dárky pro přátele a rodinu, ale také abyste se trochu seznámili s životem v Namibii (poplatek za transfer není zahrnut v ceně). Večeře je připravena jako obvykle v restauraci Okapuka dle Vašeho výběru. Bar je pak ideálním místem, kde si můžete popovídat o zážitcích tohoto výjimečného týdne.

8 Den

Dnes je snídaně servírována do 10.30 a během krátké projížďky se rozloučíte s koňmi a Vašimi hostiteli.

O koních

Koně
Ingeborg Hernesová vlastní nádherné plnokrevné araby, skvělé jezdecké koně, kteří jsou její velkou chloubou. Všichni koně od Ingeborg jsou ve všech aspektech jezdeckého safari v Namibii nejlépe vycvičeni a vytrénováni: jsou pozorní, obratní, rychlí, vytrvalí, odvážní a upřímní.

IMG_6404

 

Sedla a udidla
Postroje jsou ručně vyrobeny a speciálně zhotoveny, aby jezdci a koni nabídly maximum bezpečí a komfortu při dlouhých a náročných jízdách. Na koních se jezdí se stihlovými udidly. Postroje jsou ve výborném stavu.

Jezdecké požadavky
Musíte mít dobré jezdecké zkušenosti a měli byste se cítit jistě při všech způsobech pohybu včetně rychlého cvalu. Jezdec musí umět jezdit na koni také ve strmém terénu v horách. Během jízd se sice pravidelně dělají krátké přestávky, ale měli byste být fyzicky ve formě, abyste se v teplém klimatu Namibie vyrovnali s obtížným terénem a rychlým tempem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

od 76.400,- Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)
nejezdec od 49.000,-Kč (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, jídlo (Menu a la carte v restauraci Okapuka), nápoje při pikniku a západu slunce, všechny jízdy s průvodcem.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, přeprava z/na letiště, nápoje, spropitné, další aktivity na ranči jako např. let helikoptérou a nebo výlet na trh se dřevem, safari v džípu, telefon, praní a žehlení prádla. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami. Potřebujete zdravotní pojištění do zahraničí.

Transfer z/na letiště Windhoek

5 400,- Kč (max. 4 osoby)

Příplatek za jednolůžkový pokoj

8 600,- Kč

Termíny 2020

Příjezd možný kdykoli.

Zeptejte se svého pferdesafari týmu na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 76.400.-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás