Normandie - Pferdesafari

Více o dovolené

Na jednom výletě objevíte tajemství normanských vikingů – dávných vládců Normandie a jejich středověký hradů – stejně jako místa spojená s pohnutými událostmi druhé světové války. Chybět nebude ani návštěva srdce francouzského chovu koní. Vydejte se na rychlý trail pro zkušené jezdce.

Program den za dnem

1 Den

Po příjezdu do zámku Bellefontaine ve městě Bayeux se ubytujete, odpočinete si po cestě a navečeříte se.

2 Den

Vaše jezdecké dobrodružství začíná ve zvlněné části Normandie. Na koních dojedete do obce Creully a navštívíte zdejší středověký zámek. Po vylodění spojeneckých vojsk v Normandii v roce 1944 právě odsud vysílalo zpravodajství stanice BBC. Prohlédnete si také Kostel sv. Martina z 13. století, hlad zaženete během oběda v Creully. Odpoledne vyrazíme nádhernou krajinou s nezaměnitelnými rysy zpátky do Bayeux.

3 Den

Dnes navštívíte katedrálu z 18. století a prohlédnete si tapiserii, kterou UNESCO prohlásilo za světové kulturní dědictví. Další jízda nás pak zavede do krajiny s neobyčejnými výhledy, ze které budeme mít jako na dlani město Arromanches a jeho světoznámý přístav Mulberry. Zdejší pláže přímo lákají k dlouhému cválání.

Ubytování a večeře vás budou očekávat v hotelu La Marine, odkud budete mít krásný výhled na oceán.

4 Den

Podél pláže dojedeme až na jedno z míst, kde se během Dne D vylodili spojenečtí vojáci. Obědvat budete v přístavu Bessin. Po obědě se vydáme na útesy slavné pláže Omaha. Můžete si vybrat, zda se podíváte na místní vojenský hřbitov nebo dáte přednost návštěvě muzea věnovanému operaci Overlord. Autem pak přejedeme do obce d´Agenaux, která leží blízko Saint Lo. K večeři vás budou očekávat na místním zámku a stejně tak zde pro vás bude připravené i ubytování.

5 Den

Podél břehů řeky se dostaneme do Haras de Saint Lo, srdce francouzského chovu koní. Navštívíme a prohlédneme si hřebčín a když budeme mít štěstí, uvidíme i skokový trénink koní.  Při odpolední jízdě si dosyta užijete krásnou přírodu typickou pro severozápad Francie. Následně se přemístíme do penzionu Brion, který leží v zálivu Mont Saint Michel, kde bude připravené ubytování.

6 Den

Dnešní den zažijete neopakovatelnou jízdu zátokou Mont Saint Michel. A jako na odměnu po jezdeckém výkonu se můžete těšit na oběd v typické crepérii. Následuje gurmánská večeře a nocleh v penzionu Brion.

7 Den

Po snídani už přijde čas na odjezd. Pokud budete chtít, můžete na vlastní pěst ještě navštívit Mont Saint Michel.

O koních

P1010947_resizeVýběr koní je pro nás ta největší priorita.  Chceme a je pro nás důležité, aby jste na koních zažili bezpečnou a nezapomenutelnou dovolenou. Zdejší koně jsou klidní a dobrosrdeční, vždy pro vás vybereme takového, který se bude nejlépe hodit k vašim jezdeckým schopnostem. Abyste se mohli tohoto výletu zúčastnit, musíte si být jistí v sedle na delších jízdách klusem i cvalem v přírodě a mít patřičnou kondici a výdrž.

Jako alternativu k dlouhým jízdám si můžete vybrat půldenní výlety. Jezdí se pouze v anglických sedlech.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2021

od 71.300,- Kč na jezdce (7 dní/6 nocí)

V ceně je zahrnuto

Ubytování v dvoulůžkovém pokoji, plná penze a dvě skleničky vína ke každému jídlu, všechny jízdy a prohlídky, průvodci a všechny přesuny během programu.

V ceně není zahrnuto

Doprava z a na letiště, příplatek za jednolůžkový pokoj, nápoje a destiláty.

Termíny 2021

29.08.2021 – 04.09.2021
05.09.2021 – 11.09.2021

Rezervovat

od 71.300,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás