Pohodlný výlet v Þórsmörk - pferdesafari

Pohodlný výlet v Þórsmörk

Chtěli jste někdy vyrazit na vícedenní vyjížďku na koni, ale zažít věci svým vlastním tempem a užít si trochu více pohodlí a luxusu? Pak je pro vás naše Comfy Þórsmörk Tour určena.
První dvě noci strávíte na farmě a díky několika jezdeckým lekcím a krátkým jízdám na koních se blíže seznámíte s koňmi. Poté pojedeme do krásné oblasti Þórsmörk (islandsky: „Thorův les“), kde pojedeme jeden den, než se vrátíme domů.

Skálakot je rodinný podnik se zemědělstvím, chovem koní a hostincem. Farma se nachází v srdci jižního Islandu, obklopená rozlehlou vysočinou, ledovci a s fantastickým výhledem na Atlantický oceán. Věrni islandské pohostinnosti žijete pod jednou střechou se svými hostiteli a zažijete velkolepou dovolenou v rodinné atmosféře.

V létě nabízí Skálakot dlouhé jízdy na koni přes vysočinu jižního Islandu. Je to něco, co by měli zažít zkušení jezdci, kteří chtějí pořádně poznat islandské koně. Zájezdy vás provedou nejkrásnějšími částmi Vysočiny s rozmanitou krajinou, kde můžete zažít sopky, černé pláže, ledovce, řeky, zelené kopce, horké prameny a lávová pole. Procházka touto krajinou je neopakovatelným zážitkem – vidět ji na koni ji dělá zvláštní. Být venku a zažít divokou a klidnou přírodu je něco, co si naši hosté budou pamatovat do konce života!

O Þórsmörku

Þórsmörk je údolí na jihu Islandu. Toto místo má v našich srdcích velké místo, stejně jako pro mnoho Islandských lidí. Zdejší příroda je působivá v mnoha ohledech, nabízí velkou rozmanitost – od velkých ledovcových řek v nížinách přes strmé hory a soutěsky s vodopády až po zelené a zalesněné kopce. Údolí je obklopeno ledovci a nabízí perfektní podmínky pro jízdu na koni.

Parametry dovolené:

Cena: od 62 100 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Lodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Budete vyzvednuti v 17 hod v Reykjavíku na autobusovém nádraží BSÍ. Odtud jedeme podél jižního pobřeží do Skálakotu. V hotelové restauraci si dáte výbornou večeři a před spaním si můžete odpočinout ve vířivce jacuzzi.
Ubytování: Hotel Skálakot Manor (vlastní sociální zařízení se sprchou, vířivka, WiFi)

2 Den

Výuka jízdy na koni a jízda na koni v horách
Po snídani je čas na seznámení s koňmi. Setkáte se s naším jezdeckým instruktorem a popovídáte si spolu o tom, na co byste se chtěli na své jezdecké lekci zaměřit. Výuka jízdy na koni je velmi individuální v malých skupinkách a v závislosti na počasí nebo přání je výuka možná uvnitř i venku.
Poté, co všichni absolvují lekci jízdy na koni, si vychutnáme oběd a poté se vydáme na 3hodinovou projížďku na koni do hor směrem k ledovci Eyjafjallajökull.
Po návratu na hotel nás čeká zasloužená večeře a horká vana na zklidnění všech svalů po prvním ježdění.
Ubytování: Hotel Skálakot Manor (vlastní sociální zařízení se sprchou, vířivka, WiFi)

3 Den

Výuka jízdy na koni a výlet na koni na pláž
Den začínáme opět snídaní a následnou výukou jízdy na koni. Po obědě jedeme na koni na černou písečnou pláž. Na této cestě budete mít často možnost vyzkoušet tölt. Jedná se o zvláštní způsob chůze islandských koní. Vyjížďka bude opět trvat asi tři hodiny.
Ubytování: Hotel Skálakot Manor (vlastní sociální zařízení se sprchou, vířivka, WiFi)

4 Den

Jezdci směrem na Þórsmörk
Dnes zahájíme naši túru do přírodní rezervace Þórsmörk. Dostanete se ke „gamla brú“, „starému mostu“, kde na vás budou čekat koně. Cestou se zastavíme u známého vodopádu Seljalandsfoss.
Podle velikosti skupiny a vašich preferencí přivezeme buď koně, nebo koně naženeme s sebou do volně pobíhajícího stáda. Možná můžete zkusit obojí! Opouštíme civilizaci a jedeme po dobrých uzdových stezkách na úpatí Eyjafjallajökull směrem k velké řece Krossá. Zde na vás bude čekat auto, které vás bezpečně doveze na druhý břeh, zatímco průvodce zajistí, aby tam v pořádku dorazili i koně. Hned za řekou je „Húsadalur“, kde strávíme další dvě noci.
Denní délka jízdy je 20 km
Ubytování: „Glamping“ v luxusních stanech v Húsadalur (přírodní horké prameny, sauna, společné koupelny a sprchy, bar/restaurace, WiFi)

5 Den

Jízda v Þórsmörku a okolí
Ráno pojedeme do Almenningaru, oblasti, kde v létě necháváme pást ovce. Toto prostředí je krásné a za příznivého počasí nabízí nádherné výhledy na hory a ledovce. Cestou vám můžeme vyprávět mnoho příběhů o této oblasti a také názvy hor, řek a ledovců, které uvidíte. Po asi 4hodinové prohlídce budeme zpět v Húsadalur na oběd a krátký odpočinek.
Po dobití sil osedláme nové koně a vyrazíme do úchvatné soutěsky Stakkholtsgjá. Tato oblast se často používá jako filmová kulisa a až ji uvidíte, pochopíte proč! Tato druhá prohlídka je o něco kratší a trvá asi dvě hodiny. Po této prohlídce se vrátíme do Húsadalur na výborné jídlo, horkou koupel, saunu a naši druhou noc.
Ubytování: „Glamping“ v luxusních stanech v Húsadalur (přírodní horké prameny, sauna, společné koupelny a sprchy, bar/restaurace, WiFi)

6 Den

Zpátky na farmu
Dnes jedeme na koních zpět na farmu. Po snídani překročíme řeku Krossá a jedeme zpět stejnou krásnou trasou, kterou jsme přišli třetí den. Nyní už jste se svým koněm dobrý tým a my budeme mít i dobré tempo! Doma ve Skálakotu nás čeká poslední večeře a samozřejmě je tu další příležitost uklidnit bolavé svaly ve vířivce.
Denní délka jízdy je 40 km
Ubytování: Hotel Skálakot Manor (vlastní sociální zařízení se sprchou, vířivka, WiFi)

7 Den

Odjezd

Společně si vychutnáme poslední snídani a poté vás odvezeme zpět do Reykjavíku. Na autobusové nádraží BSÍ dorazíte kolem 12 hod.

O koních

Na samotném Skálakotu se koně chovají od roku 1984. Vlastní hřebec Skýr frá Skálakoti je jedním z nejnadějnějších a nejúspěšnějších hřebců na světě. Jeho potomci se vyznačují výbornou stavbou těla, povahou a chody. Koně mají jemný charakter a elastické chody. Jsou kooperativní a ohromují svými rozmáchlými pohyby ve všech chůzích.

Jízdy v islandském sedle a stihlové udidlo.


            

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 62 100 Kč na osobu (6 nocí/7 dní)

V ceně je zahrnuto

Plná penze a ubytování během zájezdu v hotelu Skálakot Manor (vlastní koupelna se sprchou, jacuzzi, WiFi) a v luxusních stanech v Húsadalur (přírodní horké prameny, sauna, společné koupelny a sprchy, bar/restaurace, WiFi); 5 dní jezdění min 3h denně ; nepromokavé oblečení a jezdecké přilby (v případě potřeby); transfery farma/autobusové nádraží BSÍ v Reykjavíku

V ceně není zahrnuto

Lety na Island; transfer z letiště Keflavik na autobusové nádraží BSÍ a zpět; alkoholické nápoje

Hmotnost jezdce
maximálně 120 kg

Jezdecké požadavky
Na koni byste se měli cítit bezpečně ve všech 3 chodech, zkušenosti s tölt nejsou vyžadovány.​

Děti 
Děti nad 10 let jsou v Skálakot vítáni, sleva 10% z ceny zájezdu do 14let.

 

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Pohodlný výlet v Þórsmörk (Evropa, Island)
od 62 100 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje