Prohlídka Landmannalaugaru - pferdesafari

Prohlídka Landmannalaugaru

Tato jízda na koni je vhodná pro zkušené jezdce, kteří hledají skutečné dobrodružství na islandské vysočině. Trail zahrnuje několik velmi dlouhých dní, které nebudou vždy snadné. Nakonec však budete hrdí, že jste to zvládli a budete mat jedinečné spomínky! Cestou uvidíte širokou škálu typické islandské přírody a vyzkoušíte různé koně. Vrcholem jsou horké prameny v Landmannalaugar. Jedná se  velkolepou oblast známou pro své pestrobarevné hory a přírodní horký pramen, který vám nabízí příležitost k relaxaci.

Skálakot je rodinný podnik se zemědělstvím, chovem koní a hostincem. Farma se nachází v srdci jižního Islandu, obklopená rozlehlou vysočinou, ledovci a s fantastickým výhledem na Atlantický oceán. Věrni islandské pohostinnosti žijete pod jednou střechou se svými hostiteli a zažijete velkolepou dovolenou v rodinné atmosféře.

V létě nabízí Skálakot dlouhé jízdy na koni přes vysočinu jižního Islandu. Panoramatem Vám budou výhledy na sopky, černé pláže, ledovce, řeky, zelené kopce, horké prameny a lávová pole. Trail touto krajinou je kouzelným zážitkem – zažít to na koni ho dělá jedinečným. Být venku a zažít divokou a klidnou přírodu je něco, co si budete pamatovat do konce života.

Číst dále

O oblasti Landmannalaugar
Oblast Landmannalaugar je jednou z nejznámějších horských oblastí Islandu. Je součástí centra sopky Torfajökull, která má kráter o rozloze asi 130 km². To z něj dělá největším sopečným kráterem Islandu. Poslední sopečná erupce v této oblasti byla v roce 1477, která vytvořila lávové pole Laugaraun v Landmannalaugar. Hory v této oblasti jsou vyrobeny z ryolitu, který v kombinaci s geotermálním teplem hraje mnoha různými barvami, díky čemuž hory vypadají extrémně pestré.

Parametry dovolené:

Cena: od 74 500 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Budete vyzvednuti v 17 hod v Reykjavíku na autobusovém nádraží BSÍ. Odtud pojedete podél jižního pobřeží do Skálakotu. Po večeři budete mít možnost relaxovat ve vířivce.
Ubytování: noclehárna Skálakot (spaní ve spacácích, společné sociální zařízení se sprchou, jacuzzi, WiFi)

2 Den

Skálakot – Fljótshlíð
Den začnete dobrou snídaní. Před odjezdem vám průvodce vysvětlí vše, co potřebujete vědět o jízdě na islandských koních a ježdění s volně pobíhajícím stádem. V příštích dnech s sebou vždy poženete volně pobíhající stádo a po cestě vás čeká několik zastávek, abyste si vyměnili jezdecké koně. Ze Skálakotu pojedete podél pohoří Eyjafjöll, kolem vodopádu Selkalandsfoss ke Gamla brú, což je starý most přes řeku Markarfljót, kde se zastavíte na oběd.
Po obědě pokračujete v jízdě přes most směrem na Fljótshlíð v kopcích a ledovcích sopky Tindfjallajökull. Projedete se kolem „Stóri Dímon“, osamělé hory, a jezdecký den zakončíte v Eyvindarmúli, kde necháváte koně přes noc. Sami dojíždíte zpět do Skálakot na večeři a nocleh.
Délka denní jízdy je 30 km
Ubytování: noclehárna Skálakot (spaní ve spacácích, společné sociální zařízení se sprchou, jacuzzi, WiFi)

3 Den

Fljótshlíð – Emstrur
Dnes začne to skutečné dobrodružství. Po snídani vyjedete na místo, kde jste předešlou noc nechali koně. Odtud vyrazíte na vysočinu. Stezka vás zavede mezi dva ledovce: Eyjafjallajökull napravo a Tindfjallajökull nalevo. S úchvatným výhledem na údolí Þórsmörk a náhorní plošinu Fljótshlíð pomalu vyjedete výš do hor. Přestávku na oběd si uděláte v krásném jeskynním údolí Hellisvellir. Po obědě vystoupáte dále a projedete kolem hory Einhyrngur (což znamená jednorožec), než přijedete do Emstruru, kde strávíte noc v útulné horské chatě.
Délka denní jízdy je 35 km
Ubytování: horská chata (spání ve spacácích, žádná teplá voda, omezená elektřina, omezená služba mobilu)

4 Den

Emstrur-Hólaskjól
Dnes ujedete největší vzdálenost ze všech dní, protože však pojedete převážně po rovinatých stezkách, které jsou skvělé pro tölting, uběhne to rychle. Z Emstruru jedeme na 30 km dlouhou černou písečnou poušť Maelifellssandur, která se nachází mezi dvěma ledovci Mýrdalsjökull a Torfajökull. V polovině pouště pojedete kolem zelené hory Maelifell Mountain. Zdejší krajina je jako z jiné planety a zažít ji na koňském hřbetu je neuvěřitelný zážitek. Za pouští Maelifellssandur překročíte řeku Hólmsá a pojedete po štěrkové cestě. Prostředí se zde opět stává zelenějším a kopcovitějším. Na konci dne projedete úžasným údolím, než dorazíte k horské chatě Hólaskjól, kde strávíte noc.
Délka denní jízdy je 60 km
Ubytování: horská chata (spaní ve spacácích, sprchy, elektřina, omezená mobilní síť)

5 Den

Hólaskjól — Landmannalaugar
Dnes pojedete do Landmannalaugaru. Cestou se zastavíte u vulkanické pukliny Eldgjá, ​​která vznikla po mohutné sopečné erupci v roce 938 př. n. l. a je dlouhá asi 40 km. Po této zastávce vyjedete výše do hor, kde si dáte další pauzu, než se vrátíte dolů do údolí na oběd. Po polední pauze uvidíte kolem sebe barevné hory a uvědomíte si, že se blížíte k oblasti Landmannalaugar. Musíte překročit velkou řeku a budete na místě! Koně necháváte na noc v Landmannalaugaru a přejedete do asi 30 minut vzdáleného Landmannahelliru, kde další dvě noci strávíte na horské chatě.
Délka denní jízdy je 38 km
Ubytování: horská chata (spání ve spacácích, sprchy, bez elektřiny, omezená služba mobilního telefonu)

6 Den

Landmannalaugar – Landmannahellir
Ráno musíte nejprve zajet zpět ke koním, které jste nechali v Landmannalaugaru. Celý den bude v znamení klidu (příprava na další den) a každý má čas vyrazit na krátkou túru nebo se smočit v horkých pramenech. Kolem poledne se sejdete na oběd a připravíme koně na další jízdu. Dnešní trasa nás vede kolem jezera Frosrastaðavatn a dáte si pauzu v Dómadaluru, než vyrazíte na druhou noc v této horské chatě směrem na Landamannahellir.
Délka denní jízdy je 20 km
Ubytování: horská chata (spání ve spacácích, sprchy, bez elektřiny, omezená služba mobilního telefonu)

7 Den

Landmannahellir – Emstrur
Dnes vás čeká nejdelší jezdecký den z celé tour, takže musíte brzy vstát a pořádně se nasnídat. Z Landmannahelliru pojedete přes Pokahryggur se stoupáním do 1 000 m nad mořem. Za dobrého počasí je výhled neuvěřitelný a můžete vidět od moře jižního pobřeží až k velkým ledovcům Langjokull a Hofsjokull ve středním Islandu. Projedete údolím Reykjadalur, známým pro páru, která vychází ze země kvůli geotermální aktivitě v oblasti. Zastavíte, abyste přesedlali koně a pak pojedete po malých ovčích stezkách kolem Mount Laufafell do údolí, kde na vás bude čekat transfer na oběd. Po obědě jedete ke krásnému jezeru Álfavatn, kde máte další přestávku,  a pokračujete v prohlídce hor směrem na Krókur a údolími dolů ke srubu Emstrur. Také jste zde strávili noc po našem druhém dni ježdění. Čeká nás zasloužená večeře.
Délka denní jízdy je 60 km
Ubytování: Horská chata (spání ve spacácích, žádná teplá voda, omezená elektřina, omezená služba mobilu)

8 Den

Emstrur-Skalakot
Z Emstruru pojedete zpět až do Skálakotu, kde váš výlet začal. Zpět jedete stejnou cestou jako první den, ale dnes uvidíte krajinu zase z jiné perspektivy. Koně vědí, kam jedete a těší se domů:)  Ve Skálakotu vás čeká příjemná večeře a teplá sprcha. Je zde také možnost uvolnit vaše unavené svaly ve vířivce.
Délka denní jízdy je 62 km
Ubytování: noclehárna Skálakot (spaní ve spacácích, společné sociální zařízení se sprchou, jacuzzi, WiFi)

9 Den

Odjezd
Vychutnáte si poslední společnou snídani, než vás odvezeme zpět do Reykjavíku. „Drop off“ je na autobusovém nádraží BSÍ ve 12 hod.

O koních

Na samotném Skálakotu se koně chovají od roku 1984. Hřebec Skýr frá Skálakoti je jedním z nejnadanějších a nejúspěšnějších hřebců na světě. Jeho potomci se vyznačují vynikající konstitucí, povahou a chody. Koně mají jemný charakter a měkké chody. Jsou kooperativní a ohromují svými pohyby ve všech chůzích.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 74 500  Kč/osoba (9 dní/8 nocí)

V ceně je zahrnuto

plná penze a ubytování během zájezdu v ubytovně hotelu Skálakot Manor a ve společných stanech nebo chatkách, každý s vlastním spacákem, nepromokavé oblečení a jezdecké přilby (v případě potřeby, transfery na autobusového nádraží BSÍ v Reykjavíku

V ceně není zahrnuto

letenky na Island a zpět, transfer z letiště Keflavik na autobusové nádraží BSÍ a zpět, alkoholické nápoje

Velikost jezdecké skupiny
6 až 15 jezdců plus průvodce

Hmotnost
Maximální hmotnost je 120 kg

Jezdecké požadavky
Musíte být velmi zkušený jezdec v dobré fyzické kondici. Zkušenosti jezdit na různých koních v různém tempu a na různém terénu. Nebojíte se jezdit rychle nebo jezdit po strmých horách. Jste připraveni na dlouhé dny v sedle. Jezdecké přilby lze zajistit na místě.

Děti
Děti nad 10 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi jsou na Skálakot vítány a do 14 let mají slevu 10 %.

Další aktivity
rybaření, jízda na sněžných skútrech (v zimě), jízda na čtyřkolkách na Black Beach, turistika po ledovci

 

Zajímají vás termíny zájezdu? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Prohlídka Landmannalaugaru (Evropa, Island)
od 74 500 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje