Putování jižní Moravou - pferdesafari

Putování jižní Moravou

Projeďte se na koni po vinicích zalitých sluncem a večer si vychutnejte vynikající víno ve sklípku. To a mnoho dalšího vám nabídne putování po jižní Moravě – místě, kam se budete rádi vracet.

Nedaleko Brna, druhého největšího města České republiky, na vás u hranic s Rakouskem čeká region, který vás uchvátí nádhernou přírodou, architekturou, památkami, pohostinností místních lidí, stejně jako gastronomií a službami na evropské úrovni.

Za šest dnů projedete na dobře vycvičených koních nejatraktivnější jihomoravská místa a každý den vám přinese nové zážitky. Rychle pochopíte, proč si tolik lidí tuto oblast zamilovalo. Zdejším půvabům se totiž podléhá velmi snadno. Nechte se okouzlit atmosférou malých rodinných vinařství a městeček, kde se sklenkou místního výborného vína plyne čas o něco pomaleji než v běžném světě. Dech vám vyrazí i vrchy Pálavy nebo Lednicko-valtický areál – považovaný za nejrozsáhlejší park v Evropě – zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Parametry dovolené:

Cena: od 26 200 Kč

Destinace: Česká republikaEvropa

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Výběr koní

První den věnujeme tomu, že se seznámíte s koňmi a vyzkoušíte si je, abychom vám mohli vybrat toho, se kterým si budete nejlépe rozumět. V rámci tréninkové trasy si projede přibližně 25kilometrový okruh po okolních udržovaných koňských stezkách, na kterých si prověříte své jezdecké umění. Oběd si dáte formou pikniku, večer budete ubytovaní v hotelu Golf Austerlitz.

2 Den

Středověk a víno

Z Němčan vyjedete ve směru na Ždánický les. Cestou navštívíte středověkou vesnici Konůvky nebo vinné sklepy v Šitbořicích, až dojedete do Němčiček. Večer vás čeká exkurse ve vinařství spojená s degustací jihomoravských vín. Ubytovaní budete v penzionu. Za celý den strávíte v sedle přibližně 6 hodin.

3 Den

Odpočinkový okruh

Třetí den vás nebude čekat nic náročného. S koňmi vyrazíte přibližně na tříhodinový odpočinkový okruh po zdejších vinicích. Budete mít i možnost vyzkoušet si plavení koní v nedalekém přírodním jezeře.

4 Den

Vzhůru na Pálavu

Z Němčiček vyjedete směrem k Novomlýnským nádržím a Pavlovickým vrchům, váš cíl je tentokrát v malebném Mikulově. Ubytování budete v penzionu. Jistě si vychutnáte degustační menu ve špičkové restauraci hotelu Marcinčák. Pokud budete chtít, můžete se vydat i na exkurzi zdejším vinařstvím, které se specializuje na výrobu slámových a ledových vín. V sedle strávíte za celý den asi 5 hodin.

5 Den

Lednicko-valtický areál

Pátý den navštívíte jednu z památek zapsanou na seznamu kulturního dědictví UNESCO – Lednicko-valtický areál. Projedete zdejší rozsáhlý anglický park s mnoha pamětihodnostmi. Večer vás čeká posezení v restauraci a ubytování v penzionu. Na koni pojedete asi 4 hodiny.

6 Den

Návrat

Z Lednice vyjedete zpět ve směru na Bořetice. Cesta vede krásnou krajinou jižní Moravy s řadou rodinných vinařství. Cíl přibližně pětihodinové cesty na koni je v Němčičkách, kde po večerním posezení vaše putování končí.

O koních

img_8496_resizeobrazek_resize

Koně

Naše stáj využívá zkušené koně, kteří se zúčastňují mimo jiné rekonstrukcí historických bitev v celé Evropě. Jsou to speciálně vybíraní koně, zvyklí na vnější ruchy. Bývají většinou většího vzrůstu (okolo 175 kv) a bez problémů unesou i těžší jezdce. Pocházejí většinou z polských chovů a jejich průměrný věk je 12 let.

Sedla používáme nejčastěji anglická, nebo turistická a k dispozici máme také westernové sedlo. Koně jsou vycvičeni v obou stylech a připraveni tak, že nepotřebujete nijak zvlášť dobré jezdecké schopnosti.

Pokud budou součástí skupiny děti, či „nejezdci“, je možné pro ně připravit individuální program. Jedná se zejména o návštěvy historických památek v okolí, doprovod jezdců v kočáře či možnost golfové akademie na místním golfovém hřišti. Tyto programy se připravují vždy individuálně dle konkrétních zájmů.

Skupinu doprovází zkušení jezdci, kteří důvěrně znají okolí i koně. Zpravidla hovoří anglicky na komunikační úrovni. Máme však také doprovod hovořící německy, rusky, polsky a francouzky. Všichni naši jezdci se pravidelně zúčastňují rekonstrukcí bitev či natáčení filmů.

Věk nehraje roli. Důležitá je znalost jízdy na koni. Naše výlety celkem běžně absolvují i děti cca od 11 let. K dispozici jsou i poníci (český sportovní pony) kteří jsou právě využíváni pro děti. U účastníků mladších 15 let trváme na užití bezpečnostních vest, které můžeme za úplatu (270 Kč za pobyt) zapůjčit.

Podmínky a důležité informace

Cena

26 200 Kč

Cena zahrnuje

Ubytování (7 ×) v hotelu Slavkov nebo v příjemném penzionu dle trasy, pronájem koně a výstroje na 6 dnů, all inclusive program s nápojem ke každému jídlu, degustační menu ve špičkové restauraci hotelu Marcinčák (1 ×), exkurze s ochutnávkou vína, průvodce (i anglicky mluvící), transfery z penzionů do stájí a zpět, pojištění účastníků

Ubytování a gastronomie

Ubytování je zjištěno v hotelových zařízeních v nedalekém městě Slavkově. (cca 2 km od stáje). Pro naše klienty využíváme zpravidla hotel Golf Slavkov, který je umístěn v překrásném golfovém areálu, s výhledem na barokní skvost Moravy, zámek Slavkov Austerlitz. Hotel nabízí celoroční ubytování v šesti samostatných bungalovech o celkové kapacitě 60 osob. V každém bungalovu se nachází šest dvoulůžkových pokojů, které jsou spojeny společnou chodbou. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV set, bezplatnou wifi a menší terasu. Součástí hotelu jsou také tři apartmány, které tvoří dvě samostatné místnosti, sociální zařízení, TV set, bezplatná wifi, kuchyňský kout a menší terasa. Všechny pokoje jsou nekuřácké a parkovací místa jsou v bezprostřední blízkosti hotelu.

Součástí programu je i kvalitní gastronomie typická pro jihomoravský region spolu s místními kvalitními víny. Vše doplňují produkty místního vyhlášeného pivovaru.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Fakultativně možno dokoupit

Celodenní filmový záznam s použitím dronu (4 000 Kč/den)

Jízda v kočáře či bryčce, kterou ocení i rodiny s dětmi (6 000 Kč/kočár s potahem/den)

Rozšíření pobytu v Lednicko-valtickém areálu (4 000 Kč/den)

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Putování jižní Moravou (Česká republika, Evropa)
od 26 200 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.