Putování jižní Moravou - pferdesafari

Putování jižní Moravou

Projeďte se na koni po vinicích zalitých sluncem a večer si vychutnejte vynikající víno ve sklípku. To a mnoho dalšího vám nabídne putování po jižní Moravě – místě, kam se budete rádi vracet.

Nedaleko Brna, druhého největšího města České republiky, na vás u hranic s Rakouskem čeká region, který vás uchvátí nádhernou přírodou, architekturou, památkami, pohostinností místních lidí, stejně jako gastronomií a službami na evropské úrovni.

Za šest dnů projedete na dobře vycvičených koních nejatraktivnější jihomoravská místa a každý den vám přinese nové zážitky. Rychle pochopíte, proč si tolik lidí tuto oblast zamilovalo. Zdejším půvabům se totiž podléhá velmi snadno. Nechte se okouzlit atmosférou malých rodinných vinařství a městeček, kde se sklenkou místního výborného vína plyne čas o něco pomaleji než v běžném světě. Dech vám vyrazí i vrchy Pálavy nebo Lednicko-valtický areál – považovaný za nejrozsáhlejší park v Evropě – zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Parametry dovolené:

Cena: od 26 200 Kč

Destinace: Česká republikaEvropa

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Výběr koní

První den věnujeme tomu, že se seznámíte s koňmi a vyzkoušíte si je, abychom vám mohli vybrat toho, se kterým si budete nejlépe rozumět. V rámci tréninkové trasy si projede přibližně 25kilometrový okruh po okolních udržovaných koňských stezkách, na kterých si prověříte své jezdecké umění. Oběd si dáte formou pikniku, večer budete ubytovaní v hotelu Golf Austerlitz.

2 Den

Středověk a víno

Z Němčan vyjedete ve směru na Ždánický les. Cestou navštívíte středověkou vesnici Konůvky nebo vinné sklepy v Šitbořicích, až dojedete do Němčiček. Večer vás čeká exkurse ve vinařství spojená s degustací jihomoravských vín. Ubytovaní budete v penzionu. Za celý den strávíte v sedle přibližně 6 hodin.

3 Den

Odpočinkový okruh

Třetí den vás nebude čekat nic náročného. S koňmi vyrazíte přibližně na tříhodinový odpočinkový okruh po zdejších vinicích. Budete mít i možnost vyzkoušet si plavení koní v nedalekém přírodním jezeře.

4 Den

Vzhůru na Pálavu

Z Němčiček vyjedete směrem k Novomlýnským nádržím a Pavlovickým vrchům, váš cíl je tentokrát v malebném Mikulově. Ubytování budete v penzionu. Jistě si vychutnáte degustační menu ve špičkové restauraci hotelu Marcinčák. Pokud budete chtít, můžete se vydat i na exkurzi zdejším vinařstvím, které se specializuje na výrobu slámových a ledových vín. V sedle strávíte za celý den asi 5 hodin.

5 Den

Lednicko-valtický areál

Pátý den navštívíte jednu z památek zapsanou na seznamu kulturního dědictví UNESCO – Lednicko-valtický areál. Projedete zdejší rozsáhlý anglický park s mnoha pamětihodnostmi. Večer vás čeká posezení v restauraci a ubytování v penzionu. Na koni pojedete asi 4 hodiny.

6 Den

Návrat

Z Lednice vyjedete zpět ve směru na Bořetice. Cesta vede krásnou krajinou jižní Moravy s řadou rodinných vinařství. Cíl přibližně pětihodinové cesty na koni je v Němčičkách, kde po večerním posezení vaše putování končí.

O koních

img_8496_resizeobrazek_resize

Koně

Naše stáj využívá zkušené koně, kteří se zúčastňují mimo jiné rekonstrukcí historických bitev v celé Evropě. Jsou to speciálně vybíraní koně, zvyklí na vnější ruchy. Bývají většinou většího vzrůstu (okolo 175 kv) a bez problémů unesou i těžší jezdce. Pocházejí většinou z polských chovů a jejich průměrný věk je 12 let.

Sedla používáme nejčastěji anglická, nebo turistická a k dispozici máme také westernové sedlo. Koně jsou vycvičeni v obou stylech a připraveni tak, že nepotřebujete nijak zvlášť dobré jezdecké schopnosti.

Pokud budou součástí skupiny děti, či „nejezdci“, je možné pro ně připravit individuální program. Jedná se zejména o návštěvy historických památek v okolí, doprovod jezdců v kočáře či možnost golfové akademie na místním golfovém hřišti. Tyto programy se připravují vždy individuálně dle konkrétních zájmů.

Skupinu doprovází zkušení jezdci, kteří důvěrně znají okolí i koně. Zpravidla hovoří anglicky na komunikační úrovni. Máme však také doprovod hovořící německy, rusky, polsky a francouzky. Všichni naši jezdci se pravidelně zúčastňují rekonstrukcí bitev či natáčení filmů.

Věk nehraje roli. Důležitá je znalost jízdy na koni. Naše výlety celkem běžně absolvují i děti cca od 11 let. K dispozici jsou i poníci (český sportovní pony) kteří jsou právě využíváni pro děti. U účastníků mladších 15 let trváme na užití bezpečnostních vest, které můžeme za úplatu (270 Kč za pobyt) zapůjčit.

Podmínky a důležité informace

Cena

26 200 Kč

Cena zahrnuje

Ubytování (7 ×) v hotelu Slavkov nebo v příjemném penzionu dle trasy, pronájem koně a výstroje na 6 dnů, all inclusive program s nápojem ke každému jídlu, degustační menu ve špičkové restauraci hotelu Marcinčák (1 ×), exkurze s ochutnávkou vína, průvodce (i anglicky mluvící), transfery z penzionů do stájí a zpět, pojištění účastníků

Ubytování a gastronomie

Ubytování je zjištěno v hotelových zařízeních v nedalekém městě Slavkově. (cca 2 km od stáje). Pro naše klienty využíváme zpravidla hotel Golf Slavkov, který je umístěn v překrásném golfovém areálu, s výhledem na barokní skvost Moravy, zámek Slavkov Austerlitz. Hotel nabízí celoroční ubytování v šesti samostatných bungalovech o celkové kapacitě 60 osob. V každém bungalovu se nachází šest dvoulůžkových pokojů, které jsou spojeny společnou chodbou. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV set, bezplatnou wifi a menší terasu. Součástí hotelu jsou také tři apartmány, které tvoří dvě samostatné místnosti, sociální zařízení, TV set, bezplatná wifi, kuchyňský kout a menší terasa. Všechny pokoje jsou nekuřácké a parkovací místa jsou v bezprostřední blízkosti hotelu.

Součástí programu je i kvalitní gastronomie typická pro jihomoravský region spolu s místními kvalitními víny. Vše doplňují produkty místního vyhlášeného pivovaru.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Fakultativně možno dokoupit

Celodenní filmový záznam s použitím dronu (4 000 Kč/den)

Jízda v kočáře či bryčce, kterou ocení i rodiny s dětmi (6 000 Kč/kočár s potahem/den)

Rozšíření pobytu v Lednicko-valtickém areálu (4 000 Kč/den)

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Putování jižní Moravou (Česká republika, Evropa)
od 26 200 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje