Makoa Farm (Tanzanie) - pferdesafari

 Na farmě Makoa

…na jižním svahu hory Kilimandžáro Vám nabízíme jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí života v Africe. Běžným turistům často ve vzpomínkách zůstávají jen krásná příroda, zvířata a pěkný hotel. Vy si ale odnesete mnohem více. Chceme Vám nabídnout možnost spolupracovat s námi a zažít jedinečný pobyt v Africe.

Na farmě se nachází divoká a domácí zvířata, veterinární praxe a „sirotčinec“ pro upuštěná zvířecí mláďata.

Za uplynulých 10 let jsme kromě „běžného“ domácího zvířectva ošetřili, zaopatřili a vychovali velké množství místních zvířecích druhů.  Důvody pro přijetí těchto zvířat byly rozmanité: některá byla zanedbaná ze špatných podmínek chovu, jiná byla nalezena zraněná. Mnoho z nich jsme po vyléčení vypustili zpět do divočiny nebo alespoň začlenili do rozlehlých parků divoké zvěře. Některá zůstala žít na naší farmě.

Náš projekt nabízí příležitost nasbírat zkušenosti jak zacházet a pečovat o různé druhy zvířat. Zřídka uplyne týden, aby k nám nebyl dovezen nový pacient. Máme zásadu, že nikdy neodmítneme přijmout zraněné nebo osiřelé zvíře!

Denní rutina: Na farmě Makoa budete mít co dělat se zraněnými, zanedbanými, týranými nebo do divočiny vypuštěnými domácími zvířaty a divokou zvěří. Péče o zvířata je zaměřena na to, aby se mohla co možná nejlépe vrátit do života ve volné přírodě. Zvířata, která u nás musí kvůli svým zraněním zůstat, musí být zaměstnána hrou a tréninkem, aby se vyhnula psychickým problémům a nežádoucímu chování.

Makoa tvoří současně naši základnu pro jedinečné jezdecké safari do africké buše. Jako u ostatních zvířat je velkou prioritou také dobrý zdravotní stav koní a úroveň péče o ně. Zkušení jezdci a milovníci koní jsou zváni, aby se podíleli na každodenním tréninku koní a péči o naše čtyřnohé přátelé a užili se projížďky na farmě a v jejím okolí.

Možná byste se chtěli podílet na tom, aby bylo na farmě vytvořeno takové prostředí, v němž se zvířata mohou cítit dobře a žít v klidu. Kromě pomoci při péči o zvířata jsou na pořadu dne také pravidelné kontroly a opatření z hlediska péče o pozemky farmy. Zde jsme za ta léta vytvořili pro mnoho zvířat možnost návratu.

Pro návštěvníky a školní třídy plánujeme naučnou stezku, můžete asistovat místním průvodcům a naučit se sami provádět skupiny návštěvníků. V případě zájmu se můžete účastnit také workshopů s dospělými a dětmi z nedaleké školy nebo pečovat o lesní školku patřící k farmě.

Pracovní dovolená na farmě Makoa je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo má rád zvířata a přírodu a kdo by chtěl poznat cizí zemi z jiného, než pouze turistického úhlu pohledu. Všichni zde mají společný cíl: zažít africkou přírodu a současně se seznámit se životem v této zemi.  Vašeho pobytu si odvezete dojmy, které byste během běžné dovolené nikdy nezískali a vrátíte se domů s vědomím, že jste přispěli k realizaci tohoto prospěšného projektu.

Váhový limit je 95 kilo.

Minimální doba trvání pro tento program jsou dva týdny.

Ceny 2022

od 40 500 Kč/osoba/2 týdny

V příspěvku na náklady je zahrnut

Pobyt, ubytování ve dvou-/vícelůžkovém pokoji nebo stanu, plná penze a nápoje na farmě Makoa v kempech nebo při výletech, přeprava z a na mezinárodní letiště Kilimanjaro (Kilimandžáro).

Zahrnuty nejsou

Lety, cestovní a zdravotní pojištění, turistická víza, poplatky za vstup do divočiny (Wildlife-Fees) a vstupné do soukromých nebo národních rezervací a národních parků, osobní nákupy, požadované exkurze a výlety navíc mimo program farmy Makoa, případné cesty před a po pobytu na farmě Makoa.

Po příjezdu musí každý návštěvník podepsat ujednání vylučující odpovědnost. Tímto ujednáním potvrzujete, že za případná rizika, která sebou přináší pobyt u nás a zacházení se zvířaty, jste sami odpovědní a sami ponesete následky za jakékoli vzniklé škody.

V případě předčasné zpáteční cesty nemůže být příspěvek bohužel vrácen.

Na farmu Makoa můžeme přijmout jen velmi omezený počet dobrovolníků, z tohoto důvodu vám doporučujeme, abyste nás včas kontaktovali ohledně Vámi požadovaného termínu.

Jaká zdravotní prevence (očkování, prevence malárie) je nutná?

Očkování obvyklé pro jižní země jako hepatitida, dětská obrna a tetanus jsou nutné. Ohledně očkování se poraďte se svým lékařem. Zvažte očkování proti vzteklině.

Vízum

Pro program potřebujete turistické vízum a to obdržíte za poplatek při příjezdu na letiště. Pracovní povolení nepotřebujete, protože se jedná o dobrovolný program na jezdecké farmě.

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás