Wild Coast (JAR) - pferdesafari

Z farmy se denně pořádají výlety do okolí, při kterých uvidíš divoká zvířata, a zúčastníš se také nádherných vyjížděk na pláže Kei Mouth.

Program tvoří mix vyjížděk do buše, trénink koní v jízdárně, lekce zaměřené na zlepšování tvého jezdeckého umění, malý kurz skoků v terénu, tzv. “round pen work“ a navrch ještě mnoho dalších vyjížděk na koních do okolí Kei Mouth a Morgan Bay.

Kromě toho všeho se dají samozřejmě přiobjednat i výlety s přenocováním přímo na Wild Coast.

Běžný den na farmě

Tvůj denní program záleží na tom, zda zrovna probíhají se zákazníky  traily, nebo výlety po plážích.

Pracovní den většinou startuje od 7:30 snídaní. Práce u koní pak začíná od 8 hodin. Každý den je k dispozici jedna hodina na oběd. Práce končí obvykle v pět hodin odpoledne. Když je velké horko, tak se obědová pauza prodlužuje a jezdí se, až když se ochladí. Večeře se podává okolo 19. hodiny.

Mysli na to, že zvířata a lidé jsou od přírody nepřesní, takže se vždycky může stát, že bude potřeba začít pracovat dřív nebo se s prací později skončí.

Aktivity, kterých se můžeš zúčastnit

(Denní program se řídí aktuálním počasím, a pokud je období dešťů, závisí i na stavu řek. Pochopitelně záleží i na tvých jezdeckých schopnostech.)

  • Krmení koní
  • Čištění, koupání a celková péče o koně
  • Čištění sedel a postrojů
  • Všichni koně žijí ve volných výbězích, takže není potřeba čistit stáje. Samozřejmě ale můžeš občas pomáhat s čistěním výběhů.
  • Trénink a výcvik koní
  • Trénink a výcvik trailových koní na Kei Mouth
  • Výpomoc při organizaci trailů v okolí Kei Mouth a Morgan Bay
  • Výcvik začátečníků, tak aby začali důvěřovat koním i svým jezdeckým schopnostem
  • Práce okolo hříbat a mladých koní
  • Round pen work

Koně

Julie-Anne chová několik jezdeckých a distančních koní, kteří jsou atletičtí, ale přátelští a mají vyrovnaný charakter. Jsou dobře stavění, aby splnili vysoké požadavky.

Koně chová způsobem, který co možná nejvíce odpovídá přírodě. Zpravidla tráví celý den ve výběhu. Dostávají také nejlepší krmení a je dodržován striktní harmonogram očkování a odčervení.

Julie-Anne vybrala své jezdecké koně na základě zvláštních znaků jako temperament, velikost, jistota kroku a spolehlivost. Jezdečtí koně musí být koneckonců zcela mimořádní: Musí být bystří a pilní, aby dobře zvládli dlouhé jízdy, současně ale také musí být dostatečně trpěliví a klidní, aby vždy zvládali jízdu i s ostatními jezdci. Koně jsou milovanými členy rodiny a cennými partnery v safari týmu.

Ubytování a strava

Ubytování budete v Kei Mouth, malé vesnici u moře. Ubytování je velmi vhodně umístěné, v blízkosti obchodů, hospod a restaurací v obci i blízko je to i na pláž. Ubytování je velmi útulné a ideální místo k odpočinku po dlouhém dni v sedle.

Koně žijí 4 km od domu a navzdory každodenní práci s nimi budete mít také spoustu volného času na prohlídku vesnice a pláže.

Vaše chata v Kei Mouth má šestilůžkovou a jednu čtyřlůžkovou společnou ložnici. Každá ložnice má vlastní koupelnu sdílenou dobrovolníky. Na vyžádání lze rezervovat dvoulůžkový pokoj nebo jednolůžkový pokoj (plus příplatek).

Snídaně je kolem 7:30 a skládá se z ovoce, jogurtu, obilovin, toastu a džemu. Oběd není zahrnut. Večeře je kolem 19:00 a skládá se z jednoduchých domácích jídel (zahrnuto pouze pondělí až čtvrtek)

Užitečné informace

Koně jsou v klasickém, respektive anglickém výcviku.  Hodně se trénuje také v jízdárně. Na výletech se jízda občas kombinuje i s westernovým stylem.

Během svého pobytu se zapojíš do každodenní práce okolo koní. Zkušení jezdci si mohou užít skutečně výborné koně a mírně pokročilí nebo začátečníci se ve svém jezdeckém umění během pobytu zdokonalí.

Koně by měli být tvým “koníčkem” a měl/a by ses kolem nich umět pohybovat.

Věk praktikantů

Tento program je určený pro lidi ve věku 18 až 25 let. Na farmě ale samozřejmě uvítají i starší a zkušenější jezdce. Záleží na tvé životní filozofii, dobrodružné povaze a chuti pracovat v kolektivu.

Přeprava

Přeprava z/na letiště East London – Sunray Farm – East London

V případě příjezdu v sobotu do 12 hodin a odjezdu v sobotu po 17. hodině: 2 200 Kč

V případě příjezdu a odjezdu ve všech ostatních dnech v týdnu a v sobotu v jiném čase: 4 850 Kč

Pár slov od týmu z farmy Wild Coast

Chceme, aby sis to u to u nás naplno užil – hodně jezdil, mnohém se naučil, pomáhal tam, kde bude potřeba a začal spoustu legrace. Čím víc uvidíme, že umíš přiložit ruku k dílu, tím rychleji zapadneš do našeho týmu, staneš se jeho součástí a o to víc toho zažiješ. Těšíme se na tvoji návštěvu.

Ceny v roce 2022

od 38 100 Kč/osoba/4 týdny

V ceně je zahrnuto

Každodenní ježdění (výcvik a příprava koní, hodiny pro zákazníky, vyjížďky na území farmy, traily)

Výlety na pláže Kei Mouth a Morgan Bay

Výše popsané ubytování a strava

Praní oblečení

Free Wi-Fi

Jakmile budeš mít hotovou svoji práci a/nebo nebudou plánované další jízdy s klienty, budeš mít spoustu volného času na vlastní výlety na pláže a pozorování divoké přírody

V ceně není zahrnuto

Transfer

Večeře od pátku do neděle

Obědy

Vícedenní výlety na Wild Coast

Dodatečné aktivity jako například Big 5 safari v jeepu, pozorování slonů a gepardů, výlety člunem v Morgan Bay jsou bez jídla

Večeře a nápoje v „The  Shed“ (hospoda poblíž, každý pátek)

Přívoz přes řeku Kei

Township Tour

Internetové připojení

Alkoholické a nealkoholické nápoje, snacky

Spropitné pro uklízečky na farmě

Benzín do landroveru (pokud budeš chtít využít)

Kapesné

 

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás