2 ostrovy - pferdesafari

2 ostrovy

Fantastická jízda na koni přes jih Sardinie a přes ostrov Sant’atioco. Objevte středověké vesnice, mnoho jezer, hory, romantické pláže a samozřejmě divoké moře.

Rodinná jízdárna  v San Giovanni Siergiù, nedaleko nejkrásnějších vesnic jižní Sardinie, nabízí projížďky na koni, které vám umožní jedinečným způsobem ocenit krásné okolí.

Nechte se tedy zlákat 40 lety jezdeckých zkušeností a objevte nejkrásnější a nejskrytější zákoutí jižní Sardinie.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 51 300 Kč

Destinace: EvropaItálie

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Transfer z letiště do hotelu I COLORI v Sant’Antioco a příjemná večeře v Agriturismo “Agrifolio” v San Giovanni Suergiù. Tato restaurace je známá typickými sardinskými specialitami.

2 Den

Z jízdárny se vydáme směrem k moři k solným lázním Saint Antioco.

Po proudu místní řeky dorazíme do malé vesničky Palmas Vecchio, kde můžeme obdivovat kostel postavený před 1000 lety. Dalším místem bude umělé jezero Tratalias, kde se dostaneme na úžasné panoramatické místo, odkud uvidíme blízkou jezerní pánev a také vzdálené pobřeží. Cestou zpět domů navštívíme středověkou vesnici „Tratalias Vecchia“. Mezi původní vegetací a modrými tóny jezera a moře vám budeme moci dopřát opravdu atraktivní projížďku na koni.

Večeře v restauraci „Da Silvana“ s místními rybami a produkty.

3 Den

Naši koně přijedou dodávkou na ostrov S.Antioco. V oblasti bývalých lomů Palmas vyložíme koně a začneme vyjížďku na krásnou pláž Maladroxia přes středomořskou vegetaci až k pobřeží na jihu k divoké pláži Coe‘ Cuaddus, pak se vydáme do Turri s majestátní 700 let starou věží, která dominuje nad záhlavím a jeho vnitřními zátokami, někdy písečnými a někdy skalnatými, to záleží na rozmarech moře:)

Když ztratíme tento neuvěřitelný a jedinečný výhled, který nám tento kousek pobřeží nabízí, vydáme se vnitrozemím ostrova do údolí Cannai, odkud se vrátíme do výchozího bodu. Objevování východního pobřeží ostrova S. Antioco je nesmírně fascinujícím zážitkem.

Večeře v Agriturismo „Is Concais“ , typická sardská kuchyně.

4 Den

Výchozím bodem dnes bude známá fontána Cannai. Jedná se o starobylé zvířecí napajedlo v údolí jménem Cannai. Odtud začínáme trasu, která nás zavede k ruinám Su Semafuru, historického majáku.

Poté, co si vychutnáme jedinečný panoramatický výhled, který poskytuje tento strategický kopec, z něhož je možné obdivovat celé moře kolem, se přes středomořskou vegetaci dostaneme k místu zvanému Portu Sciusciau, na pobřeží s výhledem na jeskyni Sirene. Poté navštívíme nuragskou vesnici Grutti’e Acqua a hrob obra umístěný v Su Niu’e su Crobu.

Poslední zastávkou před návratem je krásná zátoka Calasapone s útesy, které objímají moře a kreslí půvabnou zátoku, kde je možné si vychutnat pestrobarevné západy slunce.

Večeře v restauraci s čerstvými rybami.

5 Den

Monte Suergiù a jeho panorama na ostrovy Sulcis. Jedná se o koňskou stezku na hoře, která vám nabízí krásné výhledy na souostroví Sulcis.

Během tohoto výletu uděláme také zastávku u starobylé hrobky Domus de Janas a pak vystoupáme na horu Suergiu až do výšky 400 metrů nad mořem. Ze zelených cestiček tohoto kopce vás překvapí úchvatný výhled na moře a na ostrovy S. Antioco a S. Pietro, soukromý ostrov Piana a další ostrůvky sulcitského souostroví.

Večeře v pizzerii Renzo e Rita.

6 Den

Tento den nás  zavede podél pobřeží naproti ostrovu San Pietro.

 Začneme na jízádrně a první cesta vede do středověké rybářské vesnice „Is Loccis Santus“, a kolem více než 8000 let starých hrobek „Domus Novas“ pokračujeme k moři.

Z Punta e‘ Trettu přes Corongiuali přijedeme na Bruncu e Teula, kde se projdeme po pobřeží, bohatém na atrakce. Projedeme se po malých plážích a písečných pobřežích a pak se vydáme na krátkou pěší túru od pobřeží na vyhlídku s výhledem na ostrov Saint Pietro.

 Večěře v restauraci „Da Silvana“ 

7 Den

Poslední výlet na koních začínáme v naší jezdecké škole.

Sledujeme trasu místní řeky směrem k moři. Jižní pobřeží si prohlédneme v Porto Botte, větrné zátoce, kterou si oblíbili zejména kite surfaři, dojedeme na Is Solinas, další krásnou pláž, kterou rovněž velmi oceňují kite surfaři. Dále pojedeme do romantické zátoky Su Portu e Su Trigu a nakonec dorazíme na velmi známou pláž Porto Pino, která se vyznačuje bílým pískem a dunami (UNESCO památka).

Mezi pozorováním několika růžových plameňáků a projížďkou na koni po pobřežních vinicích nás zaujme jedinečná vůně zelených jalovců a aleppských borovic.

Večeře v restauraci „Agrofoglio“ v San Giovanni Suergiù

8 Den

Snídaně v hotelu a pak už budete odvezeni na letiště Elmas v Cagliari.

O koních

Budete jezdit na pohodlných anglických trekových nebo vytrvalostních sedlech. K dispozici je 15 teplokrevných koní na výběr.  Spolehlivé a charakterem milé koníky. 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024 (8 dní/7 nocí) 

od 51 300 Kč/osoba

V ceně je zahrnuto 

Letištní transfery z a na nejbližší letiště (Cagliari), ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, 6 dní jízdy na koni, denní transfer s doprovodným vozidlem

V ceně není zahrnuto 

Příjezd do Cagliari, speciální požadavky na alkohol mimo standartu v rámci plné penze, pojištění

Příplatek za malou skupinu (1-2 osoby na výlety)

5 400 Kč/osoba

Poplatek za jednolůžkový pokoj

7020 Kč

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Jezdecké požadavky

Zkušenosti s ježděním ve volné přírodě. Jistota ve všech 3 chodech (chůze, klus, cval).

Denně strávíte v sedle průměrně 5hodin. Rozmanitý terén, dlouhé klusovky a cvalovky….

Počet účastníků

maximálně 8 jezdců

Počasí

Na Sardinii panuje středomořské subtropické klima. Léta jsou tu horká a suchá, zimy naopak vlhké a mírné. V létě teplota častokrát přesahuje tropickou třicítku a v zimě málokdy klesne pod bod mrazu.

Počasí v březnu
Březen umí být na pobřeží nepříjemně větrný, ale teploty už stoupají na průměrné hodnoty cca 17 °C s tím, že maxima často překročí i 20 °C. Deštivých dní je v průměru 8 v měsíci, prší relativně často, avšak jde jen o kratší přeháňky.

Počasí v dubnu
Dubnové počasí je poslední, kdy se objevují relativně časté (avšak krátké) dešťové přeháňky. Teploty běžně stoupají k 19 °C a často se přehoupnou i přes 25 °C. Na koupání v moři to ale určitě ještě nebude, ale v podstatě ideální počasí pro jezdeckou turistiku – ani horko, ani zima…

Počasí v květnu
Poslední čistě jarní měsíc je jako stvořený pro jezdecké traily na Sardinii. Průměrné teploty se pohybují okolo 24 °C s maximy i ke 30 °C.

Vybavení

Možnost zapůjčení přilby a chapsů na místě. Více vrstev oblečení dle měsíce, případně pláštěnka, pohodlné boty a chapsy,  krém na opalování a ochrana proti komárům.

Ubytování

Příjemné „agroturistické“ ubytování až po kvalitní hotely

Stravování

Večeře včetně pravých sardinských specialit z místních produktů: různé antipasti, těstoviny, ryby, maso, dezert, víno, voda a digestiv.

Pikniky se stoly, židlemi a příbory včetně: čerstvého chleba, salátu, sýrů, oliv, uzenin, sardinských specialit, vína, vody nebo jiných nápojů. Káva nebo čaj na vyžádání. Lahvové víno není v ceně.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

2 ostrovy (Evropa, Itálie)
od 51 300 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje