Zdraví a bezpečnost - pferdesafari

Family safaris (3)_resizeBude to jedna z věcí, které Vás před cestou pochopitelně napadnou: „Je safari v divočině bezpečné? Neohrozí mě na zdraví?“ Věřte, že Vaše spokojenost a bezpečnost jsou pro nás prioritou a klademe na ně obzvláštní důraz. Rádi Vám v tomto směru poskytneme co nejvíce informací. Během safari budete často projíždět odlehlé přírodní rezervace, které úřady pečlivě chrání proti vlivům okolního prostředí. Spolupracujeme s partnery, kteří v oblastech, kde se safari koná, žijí v každodenním kontaktu s přírodou a vědí, jak se zde postarat o návštěvníky různých jezdeckých zkušeností. Péče o Vás je zajištěna i mimo sedlo. Transfery, ubytování či stravování poskytují vždy jen ověření partneři a zařízení, která odpovídají moderním standardům a požadavkům náročných klientům. Zároveň počítejte, prosím, s tím, že i od Vás se očekává, že budete respektovat některá pravidla, se kterými se seznámíte před cestou a především na místě Vaší dovolené, abyste si z cest odvezli jen příjemné zážitky. Naším cílem je, abyste si užili pravé dobrodružství, ale zároveň měli pocit bezpečí.

Níže naleznete odpovědi na některé z Vašich možných otázek.

Ebola

Mnoho z našich safari se odehrává v Africe a bohužel ve spojení s tímto světadílem často vytane na mysli slovo ebola. Nemoc rozhodně není problémem celé Afriky, ale týká se jen malého zlomku území tohoto krásného kontinentu. Většina světadílu je naprosto bezpečná díky účinným opatřením, která přenosu eboly mezi státy brání. Naše safari pořádáme v zemích, kde není epidemie rozšířena. Pro aktuální a ověřené informace sledujte stránky Světové zdravotnické organizace.

http://www.who.int/csr/disease/ebola/en/ http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/ebola/index.html

Očkování

Před cestami do afrických, jihoamerických a asijských destinací je vhodné se informovat o aktuálních zdravotních rizicích a preventivních opatřeních – očkování, cestovní lékárnička, mezinárodní očkovací průkaz apod. Před delšími pobyty nezapomeňte navštívit svého zubního a praktického lékaře, přibalit si své léky a zkontrolujte si platnost očkování proti tetanu. Jestliže si nejste čímkoli jisti, objednejte se na konzultaci do center Očkování a cestovní medicíny. Přestože Safari v Africe pořádáme zpravidla v oblastech a obdobích, kdy se zde malárie nevyskytuje, budeme Vás my a naši partneři o aktuální situaci na místě vždy informovat.

Epidemiologická situace v zemích je různá podle ročních období i podle konkrétního místa pobytu a může se velmi rychle změnit. Využijte konzultační kartu (konzultacni_karta_pferdesafari) a zajděte se poradit s odborníky na cestovní medicínu. Více informací a rezervaci termínu naleznete na www.ockovacicentrum.cz

Pro dotazy ohledně aktuálních podmínek na konkrétních farmách a oblastech nás prosím kontaktujte, tým pferdesafari Vám ochotně poradí.

Užitečné informace o očkování a preventivních opatřeních naleznete na odkazu: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty

Násilí

Některé africké státy se potýkají s letitými konflikty či náhlými vzplanutími násilností. Naše safari se ale odehrávají v odlehlých a klidných oblastech zemí, které jsou v tomto ohledu bezpečné. Naše profesionální týmy přesně vědí, a roky to již dokazují, jak po celou dobu safari zajistit pro hosty bezpečné podmínky, ať už budete projíždět buší, místními vesnicemi nebo nocovat pod širým nebem v divočině. Vaši průvodci nejen v Africe dlouhodobě pečují o dobré vztahy se zdejšími  obyvateli, a tak při setkáních s nimi můžete očekávat pohostinnost a přátelskou atmosféru.

Pokud si chcete ověřit aktuální bezpečností situaci v daných oblastech, můžete například sledovat varování Ministerstva zahraničí ČR pro cestovatele. http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/index.html

Nebezpečí během safari

Projížďky na koních patří k nejhezčím výletům, které může člověk v divočině prožít. Abyste si je užili opravdu naplno a bez obav, budeme o od Vás vyžadovat trochu spolupráce a dopředu poskytnutých informací.

Jezdecké zkušenosti

Upřímně zhodnoťte své jezdecké zkušenosti a popište je ve vstupním rezervačním a jezdeckým formuláři, který vyplníte při objednávce zájezdu. Jezdečtí trenéři a průvodci jsou zvyklí pracovat se zkušenými jezdci i začátečníky. Neznamená to, že si jako začínající jezdec dovolenou užijete méně.  Na partnerských farmách v takovém případě přizpůsobí program Vašim schopnostem a vyberou pro Vás lehce ovladatelného koně, který Vás ponese jistým krokem, zatímco Vy budete moci soustředit na ostatní intenzivní zážitky. Z pestré nabídky koní na farmách si jistě vyberou i zkušení jezdci přesně podle svých očekávání a nároků, aby zažili pravé potěšení z jízdy.

Zkušení průvodci umějí poradit.

Všechny partnerské farmy a zážitky v naší nabídce prověřily během let tisíce klientů. Pokud se budete řídit pokyny průvodců, trenérů a majitelů farem, není důvod, abyste se ke spokojeným klientům nezařadili i Vy. Díky jejich zkušenostem se často dostanete do míst a situací, které by běžným turistům zůstaly utajeny. K tomu, abyste mohli cválat podél stáda zeber, přiblížili se na pár metrů k nosorožčí rodině či sjeli zapomenuté horské stezky, Vám stačí jen naslouchat instrukcím průvodců. Budete-li dodržovat zásady, na které Vás průvodci upozorní, nebude Vám hrozit žádné nebezpečí ani v bezprostřední blízkosti divokých zvířat. Základem bezpečnosti je chovat se v přírodě s respektem a ohleduplností.

Stravování a nápoje

V případech, kdy vám během dovolené zajistí jídlo a pití naši partneři, máte jistotu, že se jedná o potraviny a nápoje z prověřených zdrojů splňujících veškeré hygienické standardy. Obezřetní musíte být ve chvílích, pokud se rozhodne si občerstvení (například během volných výletů) obstarávat sami. Doporučujeme balenou sycenou vodu a vyhýbat se kostkám ledu. K tomuto tématu si můžete přečíst tento užitečný článek: http://www.viscojis.cz/zachazeni-s-potravinami/na-cestach/272-jidlo-na-letni-dovolene

Ubytování

Vždy budete dopředu vědět, jaký typ ubytování na Vás čeká. Opět se jedná o léty a tisíci spokojenými klienty prověřená místa. Byť jsou naše ubytování mnohdy umístěna v divočině, spolehlivě splňují veškeré hygienické standardy. Komfort a luxus, který poskytují, Vás mile překvapí. I stany, kde budete přespávat při některých vyjížďkách, jsou útulně a pohodlně zařízené. Je možné, že v některých případech budete nocovat v blízkosti zvířat a chvíli si můžete zvykat na zvuky noční divočiny, ale nemusíte se jimi znepokojovat – o Vaši bezpečnost bude vždy dobře postaráno. A koneckonců trocha netradičních zážitků je zřejmě jedním z důvodů, proč se pro tuto dovolenou rozhodnete.

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás