African Explorer - pferdesafari

African Explorer

Ideální mix 2 kempů nedaleko od sebe. Jeden v JAR, druhý v Botswaně, jeden vlastník. Skvělá příležitost pro dobré jezdce (vč. dětí od 12 let) zažít z sedla „full mix“ přírody.

Kemp Davidson leží vysoko v buši nad údolím Matlapeng. Ze základního tábora ležícího v srdci zalesněných hor budete prozkoumávat oblast pohoří Waterberg. Z kempu budete mít panoramatický výhled na centrální vysočinu Wateerberského masivu a výhled na kouzelné jezero Sunset Lake na východní hranici ranče Triple B.

Limpopo safari poskytuje jezdecké safari v rozlehlé rezervaci Mashatu u Tuli Block v Botswaně. Tato oblast upoutá svou rozmanitostí, mimořádnými výhledy, prastarými civilizacemi a dramatickými skalními útvary ohraničenými na jihu řekou Limpopo. Za označení „Země gigantů“ vděčí oblast především baobabům a velkým stádům slonů. Nedotčená příroda je domovem mnoha různých divokých zvířat jako např. lvů, gepardů, leopardů, divokých psů a rozmanitého množství býložravců jako jsou zebry, pakoně a žirafy a v neposlední řadě také více než 350 druhů ptáků.

Oba kempy nabízí pět velmi pohodlných stanů, které jsou umístěny na  na zemi postavených dřevěných zvýšených konstrukcích, někdy na pilotách, na kterých je postavený stan. Všechny jsou vybaveny teplou sprchou, moderními toaletami, solárními světly a lucernami.

Parametry dovolené:

Cena: od 61 650 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Vyzvedneme Vás na letišti v Johannesburgu a pojedeme na Horizon Signature Lodge (cesta bude trvat cca 3 hodiny) na oběd. Odpoledne se seznámíte se svým koněm. Před tím, než se vydáte na první vyjížďku, se ujistíme, že jste dostali koně, který plně vyhovuje Vašim zkušenostem a jezdeckým schopnostem. Během cesty rezervací Matlapeng si s koňmi uděláte krátkou přestávku u Rudého jezera, kde budete obdivovat západ slunce a možná zde potkáte i stádo hrochů. Poté už se vydáte zpět do kempu Davidson

2 Den

Den využijete k prozkoumání rezervace a pokusíte se najít stáda žiraf, zeber, antilop losích, pakoní, kudu a impal. Projedete kolem jezera„Sunset Lake“, kde bývají často viděni mořští orli a pižmovky. Podél břehu řeky si užijete parádní cval. Po  obědě v táboře budete moci relaxovat u bazénu. Odpoledne snad budete mít štěstí a uvidíte nějaké hrochy a užijete si pár dlouhých cvalovek. Večer se vydáte na noční safari s místním hvězdářem dr. Philipem Carcottem, který Vás seznámí se souhvězdími na obloze. Čistý, ničím neznečištěný vzduch Vám umožní porozumět zázrakům vesmíru.

3 Den

Připravte se na ranní jízdu, během které bude mít možnost spatřit divokou zvěř, zaskákat si a plavit se se svým koněm v jednom z mnoha jezer v rezervaci. Po obědě vyrazíte na jízdu džípem do soukromé rezervace Big Five, kde při troše štěstí zahlédnete nosorožce, lvy, slony, buvoly a leopardy.

4 Den

Celodenní jízda Vás zavede západně od kempu do rezervace divokých zvířat. Během této jízdy zažijete dlouhé, nádherné cvaly na písečných stezkách. Na širokých loukách budete mít možnost vidět spoustu zvířat: pakoní, buvolců stepních, antilop vraných a antilop losích. Oběd si vychutnáte u bazénu v historické usedlosti Baber. Odpoledne, po cestě zpět do kempu, navštívíte vesnici Sotho, dílnu na Triple B ranči, partnerský projekt, který vznikl v roce 1998. Nadaní umělci se zde specializují na kvalitní řemeslnou výrobu a vytváří krásné korálky a kožené výrobky včetně jezdeckých chapsů. Den zakončíte při západu slunce na oblíbeném místě. Večeře se bude podávat v kempu Davidson v krásném prostředí pod africkou oblohou plnou hvězd.

5 Den

Vstřebávajíce ranní krásu a zvuky africké buše se vydáte na časnou jízdu rezervací. Ranč opustíte v 9:30 a přesunete se autem do stájí v Limpopo Valley Horse Safarií v regionu Tuli Block. Odpoledne, během úvodní jízdy, se seznámíte se svým novým koněm a poté se vydáte do kempu Two Mashatus, kde na Vás bude čekat večeře.

6 Den

Brzy ráno Vás probudí vůně kávy a čaje a posnídáte u táboráku. Každý den v Mashatu bude začínat poměrně brzy, kvůli příjemnějším teplotám a vyšší aktivitě zvířat.

Budete si moci vybrat mezi dlouhou ranní jízdou a pěší procházkou s průvodcem nebo dvěma kratšími vyjížďkami. Bezpochyby uvidíte velká stáda slonů, pro která je oblast Tuli tolik známá. Stejně tak se můžete těšit na mnoho druhů antilop, žirafy, zebry, psi ušaté, šakali, hyeny, při troše štěstí i lvy, leopardy, divoké psy a gepardy.

Do tábora Two Mashatus se vrátíte v době oběda a po něm si budete moci zdřímnout nebo si lehnout u bazénu. Odpoledne se buď vydáte na vyjížďku, nebo na procházku s průvodcem k řece Limpopo. Tam budete moci pozorovat mnoho druhů ptáků, krokodýli na břehu a dozvíte se něco o impozantních stromech, které lemují břehy řeky.

7 Den

Z koňského hřbetu budete sledovat stopy divokých zvířat. Tempo Vašich jízd bude pokaždé odlišné a bude se přizpůsobovat terénu, kterým pojedete. Nicméně, jsou tu samozřejmě cesty, které Vám umožní poznat kuráž a kondici Vašeho koně v delších cvalovkách. Odpoledne si užijete výlet do přírody džípem. Mashatu je známé velkými divokými kočkami a je proto rájem pro fotografy, kteří si určitě nenechají ujít příležitost vyfotit si lvi, leopardy, hyeny a také slony.

8 Den

Po krátké ranní jízdě se zavčasu vrátíte do stájí a rozloučíte se se svými čtyřnohými společníky tohoto nezapomenutelného týdne. Po rychlé sprše se vás bude čekat lehký oběd a poté už transfer na letiště v Johannesburgu.

Organizátor si vyhrazuje právo na změny a úpravy.

O koních

9af8025bb9b2f17807d1badf3062f3ce__640_400_cropKoně

Horizon tým je velmi hrdý na kvalitu svých koní. Ve stádu jsou Anglo-arabové, plnokrevníci, búrští teplokrevníci a jejich kříženci v rozmezí od 145 do 165 cm. Všichni tito koně jsou poctiví, pracovití a dobře jezditelní. Mnoho z nich vycvičil osobně Shane Dowinton, který je zároveň majitelem Horizonu. S více než 60 koni pro maximálně deset jezdců, Vám vybere koně, který Vám bude perfektně vyhovovat. Zkušení jezdci budou jezdit na svěžích koních, zatímco méně zkušení dostanou starší a klidné koně, kteří je hodně naučí.

Sedla a uzdy

Sedla jsou udržovaná a čistá. Jezdí se především na McClellan sedlech, ale k dispozici jsou také anglická nebo australská jezdecká sedla.

Váhový limit je 95 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 64 100 Kč / osoba (8 dní / 7 nocí)

Cena zahrnuje

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (stanu), veškeré jídlo a pití včetně místních vín, veškeré jezdecké aktivity s průvodcem, výlety do buše za divokými zvířaty s průvodcem, tým a logistika, přeprava zavazadel.

Cena nezahrnuje

Příjezd, transfer z/na letiště, nápoje navíc, aktivity neuvedené v programu – např. masáže, pojištění, pobytová taxa (30 dolarů/osoba). Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Transfer z/na letiště kombinovaný aircharter/autem

15 600 Kč na osobu

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

African Explorer (Afrika, Jižní Afrika)
od 61 650 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje