Atlantic Trail - pferdesafari

Atlantic Trail

Poznejte ušlechtilé lusitánské koně a pravé Portugalsko v regionu Ribatejo!

Atlantic trail je speciální trail pro malou skupinu lidí (maximálně 6 jezdců). Denně strávíte v sedle 5-6,5 hodiny a měli byste si být jisti v kroku, klusu a cvalu – a to i na delší vzdálenosti. Tento trail je trochu náročnější než Lusitano trail a protože jsou jednotlivé tripy časově náročnější, měli byste mít dobrou kondici, výdrž a samozřejmě jezdecké schopnosti.

Parametry dovolené:

Cena: od 49 100 Kč

Destinace: EvropaPortugalsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Příjezd

Přílet na lisabonské letiště nejpozději ve 13:00. Ve 14:00 vyzvednutí na letišti a skupinový transfer do Quinta Quinta dos Pinheiros u Santarému (cca 50 minut).

Po krátké uvítací svačině si sednete rovno do sedel a při projíždce dubovými a eukalyptovými lesy se budete mít čas se seznamovat se svým čtyřnohým parťákem na další dny.Zpátky v Quinta dos Pinheiros si můžete udělat trochu času na odpočinek, než se sejdeme na večeři, v zimě zahřátou u krbu a v létě venku na zahradě.

Nocleh v Quinta dos Pinheiros nebo v penzionu poblíž.

2 Den

Quinta dos Pinheiros – Asseiceira, Casas de Sao José

Po snídani opouštíme farmu a začínáme nádherný den s asi 6 hodinami v sedle. Začínáme krásnými lesy borovic a korkových dubů. Poté pomalu opouštíme civilizaci a dostáváme se do údolí Rio Maior. Antonio na nás bude čekat s bohatě prostřeným piknikovým stolem ve stínu velkého dubu.

Po obědě přejíždíme údolí po kolejích staré železniční trati. Kocháme se krásnou přírodou a občas pohledem na některou z vesniček na kopci. Asi po 3 hodinách dorážíme do našeho domova na noc: Casa de Sao José. Romantický penzion s příjemným bazénem a pohodlnými výběhy pro naše koně. Už nás čeká večeře.

3 Den

Asseiceira – Santana, Quinta do Vale Formoso

Dnes na nás čeká úplně jiná krajina: jdeme po písčitých cestách, které nás zvou k energickému ​​cvalu. Romantická cesta nás vede podél řeky, kterou brzy překročíme. Vystoupáme nahoru po západní části Serra dos Candeeiros, odkud se nám naskytnou neuvěřitelné výhledy.

Tento portugalský horský hřeben začíná v Arimalu a táhne se na jihozápad k Rio Maior. Jeho nejvyšší vrchol je vysoký 485 m a řídká vegetace poskytuje výhled na drsný vápenec. Asi po 3 hodinách si vychutnáváme oběd formou bufetu na zámku!

Odpolední jízda je o něco kratší, asi hodinu, než dorazíme do cíle: Quinta Vale de Formoso. Tato nemovitost byla nádherně zrekonstruována našimi přáteli Nickem & Vicky, mezinárodními velikány ve všestrannosti a skákání. Poté, co se postaráme o naše koně, jsme srdečně přivítáni drinkem na terase a před schůzkou na večeři máme čas na odpočinek nebo skákání do bazénu.

4 Den

Santana-Obidos, Quinta da Torre

V sedle nás čeká vzrušující „den na horské dráze“. Projíždíme hustými lesy, nahoru a dolů z kopců „Údolím myší“ a „Údolím Němců“ a objevujeme začarované ruiny a spící vesnice. Cítíme sílu našich koní a obdivujeme jedinečné výhledy z našich panoramatických stezek. V poledne nás čeká královský piknik.

Atlantik ještě nevidíme, ale už se blížíme! Asi po třech hodinách odpolední jízdy přijíždíme do středověké vesnice Obidos. Jsme hosty v půvabném Quinta de Torre a stále můžeme využít čas před spaním k tomu, abychom se podívali do malých uliček Obidos a dali si večeři v malé restauraci. Nenechte si ujít specialitu „Ginja de Obidos“!

5 Den

Obidos – Stříbrné pobřeží, Atlantik

Dnes se dostaneme k Atlantiku! Po snídani vylezeme na naše „Lusitanos“, kteří se nyní stali našimi opravdovými přáteli. Jedeme po písčitých cestách lesem a brzy můžeme ochutnat slaný vzduch.

Dostáváme se do laguny Obidos: největší laguny v Portugalsku s rozlohou asi 6,9 km² a průměrnou hloubkou 2 metry. Původně byla ještě větší, sahala až ke zdem hradu Obidos. Užijte si scenérii a nechte své oči bloudit po vodách laguny a Atlantském oceánu. Cesty kolem laguny nás zvou k dlouhým klusům a cvalům. Zastavujeme se na oběd v restauraci, odkud je vidět na lagunu a koně venku.

Odpoledne pokračujeme v jízdě podél laguny, dokud nedorazíme do našeho cíle: Atlantského oceánu! Vždy je vrcholem jízdy cítit písek pod kopyty a projíždět mělkou vodou. Žasneme nad silou Atlantiku a šuměním vln a využíváme příležitosti k fotografování.

Jsme vyzvednuti přívěsem pro koně a jedeme zpět do Quinta dos Pinheiros. Po péči o koně se scházíme na výbornou večeři a zavzpomínáme na naši jízdu.

Nocleh v Quinto dos Pinheiros nebo v nedalekém hostinci.

6 Den

Odjezd

Je čas se rozloučit. Budete odvezeni zpět na letiště. Na přání si můžete zarezervovat také lekci jízdy na koni nebo odpočinkový den zde na farmě (není zahrnuto v ceně).

Jedná se o vzorový itinerář (program může být upraven dle uvážení průvodce a např. vzhledem k počasí nebo jezdeckým schopnostem skupiny) – kdykoliv možné změny a chyby.

O koních

469e9be5ff569bf9b263071bacc7cca4__900_675_cropKoně

Jezdíme s přátelskými a vytrvalými koňmi „Lusitano“. Všichni velmi dobře trénovaní, snadno ovladatelní a mnoho z našich koní umí přeskoky, piaff a passage… Jízda na nich je čistá radost!

Pedro Neves také nabízí kurzy klasické drezury a pracovního jezdectví a trénuje koně.

Naši koně si užívají života na svých pastvinách téměř po celý rok. To z nich dělá vyrovnané a přátelské jezdecké koně.

Sedla a uzdy

Používají se portugalská sedla a uzdy.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Od 49 100 Kč/osoba  (6 dní/5 nocí)

Cena zahrnuje

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (event. 1-2  noci společná koupelna), plná penze včetně nápojů (voda, káva, čaj, víno, pivo), snídaně, oběd (formou pikniků nebo ve stylových restauracích) a večeře (v zahradě nebo restauraci), jízdy na koni s průvodcem, transfer z/na letiště v Lisabonu, doprovodné vozidlo.

Přílet/odlet a transfer

Přílet nejpozději do 13h (transfer o 14h) a transport zpátky poslední den o 12h na letiště

Cena nezahrnuje

Příjezd, spropitné, pojištění

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 200 Kč

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Jídlo/nápoje
Plná penze včetně nápojů (voda, káva, čaj, víno, pivo): Snídaně, obědy (formou pikniků nebo v úžasných autentických restauracích) a večeře u našeho velkého stolu nebo na zahradě či v tradičních restauracích.

Ubytování
Noclehy na naší farmě Quinta dos Pinheiros nebo na vybraných venkovských farmách během jízdy po stezce, dvoulůžkový pokoj se sprchou/WC (případně 1 nocleh se společnou koupelnou).

Velikost jezdecké skupiny
Garance jízdy, jízda se koná již od 1 osoby, maximálně však do 6 jezdců.
Je možné prodloužení o další dny.

Délka vyjížďky
Denní doba jízdy je 5 až 6,5 hodiny, v den příjezdu se jezdí cca 1,5 hodiny.
V den odjezdu se žádná jízda nekoná.

Hmotnost
Maximální hmotnost je 90 kg.

Požadavky na jízdu
Vhodné pro jezdce, kteří jsou jisti ve všech 3 chodech – kroku, klusu a cvalu s odpovídající výdrží pro denní vyjížďky v délce do 6,5 hodiny.

Terén/krajina/zvířata
Trasa vede z Quinta dos Pinheiros u Santarému k Atlantickému oceánu velmi rozmanitým terénem, stoupá a klesá a projíždí typickými portugalskými vesnicemi až k laguně Obidos a Atlantickému oceánu.

Děti a nejezdci
Dobří jezdci od 12 let jsou vždy vítáni a nejezdcům je nabízen bohatý alternativní program.

Další aktivity
Pedro Neves nabízí kurzy klasické drezury a working equitation, je jedním z nejrespektovanějších trenérů v Portugalsku a Španělsku.
K dispozici jsou případně dny navíc a specializovaného tréninku na koni (nejsou zahrnuty v ceně).

Příjezd
V ceně zájezdu je zahrnut skupinový transfer z letiště v Lisabonu a zpět. Vyzvednutí v den příletu je ve 14:00. Transfer v den odjezdu dorazí na letiště přibližně ve 12:00 hod.

Bezpečnost a pojištění
Pro tuto cestu je nezbytné odpovídající zahraniční zdravotní pojištění, které se vztahuje i na jízdu na koni a repatriaci.
Na všech vyjížďkách se vozí vybavení pro první pomoc a vedoucí vyjížďky je řádně vyškolen pro případ nouze.

Podnebí
Podnebí v oblasti Ribatejo je trvale mírné. V letních měsících zde přes den dosahuje až 28 °C, v noci je 15 až 17 °C. Srážky nejsou v letních měsících příliš časté, v průměru 2 dny v měsíci.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Atlantic Trail (Evropa, Portugalsko)
od 49 100 Kč
04. 03. 2024 - 09. 03. 2024
18. 03. 2024 - 23. 03. 2024
17. 06. 2024 - 22. 06. 2024
01. 07. 2024 - 06. 07. 2024
02. 09. 2024 - 07. 09. 2024
30. 09. 2024 - 05. 10. 2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje