Více o dovolené

Život na keňském ranči znamená víc než být „pouze“ v blízkosti jedinečného světa divokých zvířat Laikipiské plošiny, ve které žijí jedni z nejméně plachých keňských slonů.

V Boraně můžete například navštívit nejvýše položenou farmu růží nebo lihovar na výrobu éterických olejů. Ale najdete tady mnoho dalších možností, jak trávit volný čas – kromě jízdy na koni je to také jízda na horském kole, pěší výlety s průvodcem, kulturní zážitky nebo kempování v buši.

Nebo si jednoduše dáte ruce za hlavu, opřete se v otevřeném terénním autě a necháte se odvézt za divokými zvířaty. Vychutnáte si také lahodná jídla ze surovin ekologicky vypěstovaných přímo na farmě nebo se necháte odpoledne rozmazlovat při masáži s výhledem na masiv Mount Kenia či si jednoduše odpočiňte v bazénu.

Hosté mohou společně s průvodci prozkoumávat ranč, poznávat zdejší výjimečná místa a samozřejmě divoká zvířata. Pro ty, kteří se budou chtít vydat na celodenní výlety, budou připraveny v době oběda a při západu slunce pikniky. Je také možné uspořádat krátké vyjížďky před snídaní.

Číst dále

Přírodní rezervace Lewa, chráněné území Ngare Ndare a ranče Il Ngwesi a Lekerruki sdílejí společnou politiku ochrany přírody. Tím vznikla chráněná oblast o rozloze přes 1000 kilometrů čtverečních. V celé oblasti Laikipie žije více než 3000 slonů. Více než desetina z nich, tedy více než 300, se pohybuje na našich pozemcích.

Kromě slonů tu žije obrovské množství afrických zvířat: lvi, leopardi, gepardi, buvoli, zebry, šakali, divocí psi, psi ušatí, hyeny, žirafy, antilopy losí, lesoni, přímorožci, vodušky velké, bahnivci, buvolci stepní, imaply, Grantovy gazely, chocholatky křovinné, zajímavý druh antilopy skálolez skákavý, kozorožci horští, dikdikové, několik druhů opic, servalové, karakalové, prasata savanová, štětkouni, antilopy žirafí a mnoho dalších!

V přírodní rezervaci Lewa žijí také nosorožci tuponosí a dvourozí.

Může se stát, že za jedno jediné odpoledne spatříte až 20 druhů savců.

Jednou z výzev Borany je chov dobytka v oblasti (který dal také jméno naší farmě), kde žijí také lvi. Prostřednictvím výzkumu a zodpovědného přístupu chceme dokázat, že je možné, aby vedle sebe žila divoká zvířata a zemědělci.

V oblasti se realizuje program na záchranu nosorožců v Keni v spolupráci mimo jiné i se ZOO s Dvůr Králové.

Program den za dnem

1 Den

Ještě než si po příjezdu na Boranu vychutnáte vychlazený drink při africkém západu slunce, budete mít ještě čas podniknout podvečerní procházku nebo safari s džípem. Přenocujete na Boraně.

2 Den

Dnes ráno se seznámíme s koňmi! Projedete se mezi divokými zvířaty a budete mít mnoho příležitostí pro rychlý cval. Odpoledne můžete vyjet na koni ještě jednou nebo si můžete projít buší s průvodcem. Přenocování bude opět na Boraně.

3 Den

Po časné snídani opustíte Boranu. Pojedete přes pahorkatinu Samangua a les Ngare Ndare, kde si vychutnáte oběd ve formě pikniku. Při troše štěstí tady uvidíte barevné ptáky z rodu turaků. Brzy se dostanete až do kempu Kisima. Přenocujete u Charlieho a Sáry v usedlosti založené Willem Powysem, který sem přišel už před první světovou válkou.

4 Den

Brzy ráno se se svým koněm vydáte na výstup k jezeru Rotundu. Pojedete pralesem na úbočí hory, pod prastarými větvemi afrických palisandrů. Poté, co vyjedete ven z lesa, se dostanete do mokřin, kde roste vřes a květiny protea. S trochou štěstí potkáte bahnivce horského (druh antilopy). Oběd si dáte ve formě pikniku a poté se vydáte zpět do srubu k jezeru Rotundu, které je skvělým místem pro lov pstruhů. Tady také přenocujete.

5 Den

Ráno se vydáte prozkoumat mokřiny okolo jezera Rotundu a na dobrodružné putování k jezeru Alice – překrásnému tyrkysově zbarvenému jezeru. Po obědě se opět vyhoupnete do sedla a vrátíte se k Charliemu a Sáře, kde strávíte noc.

6 Den

Vydáte se na projížďku lesem v přírodní rezervaci Lewa a dojedete až k působivému kempu, který se v ní nachází. Během oběda se kolem vás velmi pravděpodobně budou pohybovat volně žijící zvířata – např.: zebry, žirafy, slony, divoké psy, antilopy losí a další. Po siestě se s průvodcem vydáte na procházku. Večeře se bude podávat po africkou oblohou plnou hvězd. Přenocujete v kempu Lewa.

7 Den

Časně ráno se z kempu Lewa vydáte zpět do Borany. Na oběd se po cestě zastavíte u Rose a Tonyho, kteří vám budou vyprávět spoustu příběhů o Keni a nechají vás nahlédnout do svého každodenního života.

Vezměte prosím na vědomí, že toto je ukázkový plán cesty, který se může měnit.

O koních

P1110046_resizeKůň a sedlo

Tým osmi pracovníků stáje se na Boraně stará o 26 koní. Dohlíží na ně Nicky a John Kinyuaovi, kteří zajistí, že jsou koně vždy ve skvělé formě.

Většina koní jsou plnokrevníci nebo plnokrevní kříženci s výškou zátylku mezi 140 cm a 165 cm. Všichni koně jsou dobře vycvičení a jezdí s udidly s jednoduchým stihlem. Většina koní chodí ráda vpřed a je odvážná, navíc máme také několik starších a o něco klidnějších koní pro méně zkušené jezdce. Všichni naši koně jsou spolehliví a jsou bezpečnými průvodci pro naše hosty.

Jezdci musí být zkušení a v dobré kondici. Váhový limit je 80 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

Borana (6 nocí / 7 dní)

od 85.100,- Kč za jezdce

V ceně je zahrnuto
Přenocování s plnou penzí ve dvoulůžkovém pokoji, nealkoholické nápoje, pivo, domácí vína, praní a žehlení prádla, přeprava z/na nejbližší letiště, ježdění na koni, výlet za západem slunce, safari jízdy, pěší túry buší s průvodcem, jízda na horském kole,

V ceně není zahrnuto
Šampaňské, alkoholické nápoje, speciální vína, jiné než uvedené aktivity a výlety, příjezd/odjezd, pojištění, poplatky v národním parku, poplatek za vstup do rezervace (105 euro/den), spropitné. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Termíny 2020
Příjezd možný denně.
Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 85.100,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás