Okavango Horse Safaris - pferdesafari

Okavango Horse Safaris

Jedinečný trail v oblasti jedného z „největších pokladů“ na zemi. Pro zkušené jezdce, ale průvodní program i pro děti, nejezdce, celou rodinu….  

Obrovská vnitrozemská delta Okavanga, jeden z nejvíce fascinujících říčních systémů Afriky, leží jako smaragdově zbarvený drahokam na okraji velké pouště Kalahari. Gigantická mozaika z vodních proudů lemovaných papyrem, vlhkých lučin a lesů je bohatá na ptactvo a divokou zvěř. Zažít tento přírodní zázrak z koňského hřbetu patří k nejpůsobivějším zážitkům vůbec. S koněm můžete proniknout dále do delty a přiblížit se zvířatům blíže než pěšky nebo terénním autem.

Představte si, jak se z Vašeho koně rozhlížíte po rozsáhlých travnatých plochách a přitom pozorujete stáda zeber, pakoní nebo vodušek, jak se táhnou po okolních pláních. Nebo si představte ohromné vzrušení, když se přibližujete zcela potichu ke stádu buvolů nebo sloní rodině. A cválat vedle elegantní žirafy je také nezapomenutelný zážitek! Jediné zvuky, které uslyšíte hluboko v buši, jsou vítr, který vane rozlehlými travinami a rozhoupává palmy, křik vodního orla při lovu, šplouchání potápějícího se krokodýla a vzdálené cválání kopyt.

Parametry dovolené:

Cena: od 126 300 Kč

Destinace: AfrikaBotswana

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Program den za dnem

1 Den

Příjezd na jezdeckého safari kempu Kujwana

Vyzvedneme Vás na letišti v Maun v Botswaně a odtud poletíte 25 minut malým letadlem na letiště Xudum. Odsud Vás odvezeme autem do kempu, což trvá přibližně hodinu. Přitom můžete pozorovat první divoká zvířata. Po obědě se dozvíte úvodní informace ohledně pozorování zvířat z koňského hřbetu. Následně vyrazíte na první orientační jízdu, která bude trvat jednu až dvě hodiny. Vaše dovolená v Botswaně začíná.

2 Den

Kemp Kujwana / Jízda na koni & safari landroverem

Vstáváme již hodinu před východem slunce, abychom mohli při ranní vyjížďce do oblasti Xudum co nejlépe pozorovat divoká zvířata. Díky tomu si vychutnáte jedinečné pohledy na stáda zeber, která se pohybují po rozlehlých planinách. Na oběd se vrátíme zpět do kempu a budeme mít čas na siestu. Odpoledne se zúčastníme safari jízdy se západem slunce. Po setmění je ideální čas pozorovat pomocí reflektoru noční zvířata.

3 Den

Kiri/Xwaapu kemp / jízda na východ & putování buší

Dnes pojedete na východ směrem k ostrovu Beacon a Lvímu ostrovu, dvěma velkým ostrovům, které jsou odděleny řekou Xwaapu od kempu Kujwana. V oblasti se nachází mnoho stezek pro divoká zvířata, které vedou od jednoho napajedla k druhému. Poznáte tak výrazný kontrast k otevřeným nivám.
Lesy mopane a akácií nabízí mnoho potravy pro kudu a žirafy. Sloní rodiny si užívají bezpečí hustého lesa, a pokud jsou napajedla plná, nalezneme tam také zebry, pakoně a buvoly. Odpoledne se uskuteční túra buší, která mimořádně potěší ty, kteří chtějí pozorovat ptáky.

4 Den

kemp Kiri/Xwaapu

Jedete severovýchodním směrem do rezervace divokých zvířat Moremi. Tato oblast je sezónní mokřinou a nachází se zde mnoho rozmanitých druhů ptáků.  Rezervace není oplocena, takže divoká zvířata se zde volně pohybují. V této oblasti se rádi zdržují sloni a buvoli. Odpoledne se opět koná safari jízda.

5 Den

Kemp Kujwana 

Jednodenní jízda Vás dovede od Kiri/Xwaapu do kempu Kujwana. V této oblasti, kde je voda po celý rok, lemuje hluboké laguny papyrus. Zde se obzvláště rádi zdržují vodušky červené a hroši. Na ostrově se ve stínu naobědváme během pikniku. Do kempu Kujwana přijedeme pozdě odpoledne.

6 Den

Kemp Kujwana
Pokud to umožní Váš letový řád, vyjedete se na koni ještě jednou brzy ráno. S kempem se rozloučíte po snídani. Potom vás odvezeme na místní letiště a odletíte zpět do Maun.

O koních

Koně

Chováme plnokrevníky, araby, angloaraby a „American Saddlebred“ koně. Výše kohoutku mezi 140cm a 170cm. Jsou dobře vycvičení a vyrovnaní. Máme velký výběr koní (přes 50) vhodných jak pro závodní jezdce, tak pro dobré volnočasové jezdce. P.J. a Barney si dají záležet, aby našli pro každého jezdce vhodného koně. Při každém safari sebou berou také koně navíc.

DSCF0299

Sedla a udidla

Okavango Horse Safari v Botswaně používá anglický postroj a každé sedlo má chránič sedla pro Vaše pohodlí. Výstroj je prvotřídní kvality a pečlivě udržovaná. Okavango Horse Safari v Botswaně používá výlučně spolehlivé značky jako Barnsby, Ideal, Kiefer a Wintec. Téměř na všech koních se jezdí se stihlovými udidly.

Jezdecké požadavky

Na koni se musíte cítit dobře a být si jistí při všech druzích pohybu. Měli byste zvládnout klus alespoň po dobu deseti minut. Velkou výhodou je, pokud jste jezdcem ve formě v dobré kondici.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 126 300 Kč za jezdce (6 dní/5 nocí, je možný i delší pobyt)

V ceně je zahrnuto
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji/stanu, všechny místní nápoje a všechna jídla, všechny jízdy s průvodcem, safari jízdy, pěší túry safari, výlety člunem (Mokororos), koncesní poplatky (státní poplatky), daň stanovená vládou Botswany (Botswana Government Tax), přeprava zavazadel, logistika, tým pro koně.

V ceně není zahrnuto
Příjezd do Maun, přeprava, pojištění, spropitné, speciální alkoholické nápoje (mj. také dovezené nápoje), dodatečné aktivity, 30 USD turistický poplatek. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami. Váhový limit 90 kg, pokud je překročen váhový limit, je přidána přirážka ve výši 50 %.

Přeprava
Přeprava helikoptérou

19 300 Kč na osobu při 2 účastnících / Maun – Camp – Maun

Přeprava charterovým letem a přeprava člunem

14 800 Kč na osobu při počtu 2 účastníků / Maun – Camp – Maun

Přeprava autem a člunem
6 600 Kč na osobu při počtu 2 účastníků / Maun – Camp – Maun

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Okavango Horse Safaris (Afrika, Botswana)
od 126 300 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje