Černá pláž a horké prameny - pferdesafari

Černá pláž a horké prameny

Zde můžete zažít ostrov tím nejkrásnějším způsobem – ze hřbetu islandského koně. V malých skupinách vedou túry mimořádně krásnou a rozmanitou krajinou. Podél řek, vodopádů a bizarních lávových polí jedete na úpatí sopky Hekla na černou pláž severního Atlantiku.​
Farma Herridarholl, obklopená úžasnou přírodou a jen hodinu jízdy od Reykjavíku, se nachází mezi řekou Pjorsa a jezerem Herruvatn s výhledem na sopku Hekla.
Vaším hostitelem zde na jihozápadě ostrova je německo-islandská rodina, která v letních měsících otevírá svou farmu jezdcům na koních. Herridarholl má nejen přes 100 koní, ale také mnoho dojnic, kolem 280 ovcí, psů a koček.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 48 300 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Po příletu na Island vás bude večer čekat transfer autobusem v Selfoss a transfer na farmu Herríðarhóli.

 

2 Den

Po klidné snídani a úvodním povídání pro vás najdeme toho pravého koně při testovací jízdě na oválné dráze. Odpoledne pojedeme na první projížďku na koni přes široká otevřená prostranství k pobřeží severního Atlantiku.

3 Den

Projedeme černými dunami na pláž, užijeme si pohledy na moře a necháme vítr vanout do našich tváří a koňských hřív. Pak navštívíme areál Landsmót, impozantní jezdecký areál na Islandu. Poté pokračujeme k vodopádu Urriðafoss, což je vodopád na Islandu s největším množstvím vody.

4 Den

Dnešní den nás zavede na nádherně dlouhou písečnou cestu podél řeky Ytra – Rangá a kolem vodopádu Ægissiðufoss do Helly.

5 Den

Další zajímavý den v sedle –  po skvělých töltských stezkách a přes velmi krásné vřesoviště.

6 Den

Naši koně si zaslouží odpočinkový den. V okolí jsou krásná a málo navštěvovaná místa, která jsou mimo turistické trasy. Pojedeme směrem k právě spící Hekle a prozkoumáme fascinující krajinu s vodopády a lávovými poli. Dále nahlédneme do dřívějšího života na Islandu.

7 Den

Dnes nás čeká celodenní jízda do Kaldárholtu kolem elfích kostelů a skal v pohoří Kambur. Cesta zpět nás zavede k jezeru na vrcholu kopce. Mech na břehu zve k chvíli lenošení. Večer nás čeká příjemné grilování.

8 Den

Po snídani na rozloučenou vás vezmeme do Selfoss na autobus do Reykjavíku. Odpolední lety jsou načasovány tak, aby odpovídaly tomuto transferu, nebo můžete využít den v Reykjavíku k tomu, abyste si zajistili jeden z nočních nebo ranních letů. Flybus jezdí pravidelně z Reykjavíku na letiště Keflavík.

O koních

Islandští koně jsou chováni v Herridarholl po generace. Všechny chovné klisny pocházejí z rodinného chovu, hřebci využívaní k chovu jsou převážně naše vlastní zvířata. Herridarholl má s tímto chovem velmi dobré zkušenosti, protože genetický materiál obou rodičů je znám a ověřen.
Všichni koně v Herridarholl vyrůstají ve stádě, jsou pravidelně odčervováni a dostává se jim veterinární péče. Každý rok přicházejí mladí koně na pár dní na „rodičovskou dovolenou“ do stáje.
Všichni koně jsou láskyplně, trpělivě a pravidelně cvičeni.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Od 48 300 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

transfer z/na autobusové nádraží Selfoss, všechny noclehy ve dvoulůžkovém pokoji se společným sociálním zařízením, plná penze, určené jízdy a výlety

V ceně není zahrnuto

příjezd a odlet z Islandu, doplňkové činnosti, tipy, speciální vína a nápoje, pojištění

Velikost jezdecké skupiny
Maximálně 14 jezdců plus průvodce

Délka jízd
5 až 6 hodin denně

Hmotnost jezdce
maximálně 95 kg

Jezdecké požadavky
Na koni byste se měli cítit bezpečně ve všech 3 chodech, zkušenosti s tölt nejsou vyžadovány.​

Děti a nejezdci
Děti a nejezdci jsou v Herridarholl velmi vítáni. Můžeme podle toho naplánovat váš pobyt.

 

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Černá pláž a horké prameny (Evropa, Island)
od 48 300 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.