Černá pláž a další perly Islandu - pferdesafari

Černá pláž a další perly Islandu

Zde můžete zažít ostrov tím nejkrásnějším způsobem – ze hřbetu islandského koně. V malých skupinách vedou túry mimořádně krásnou a rozmanitou krajinou. Podél řek, vodopádů a bizarních lávových polí jedete na úpatí sopky Hekla na černou pláž severního Atlantiku.​
Farma Herridarholl, obklopená úžasnou přírodou a jen hodinu jízdy od Reykjavíku, se nachází mezi řekou Pjorsa a jezerem Herruvatn s výhledem na sopku Hekla.
Vaším hostitelem zde na jihozápadě ostrova je německo-islandská rodina, která v letních měsících otevírá svou farmu jezdcům na koních. Herridarholl má nejen přes 100 koní, ale také mnoho dojnic, kolem 280 ovcí, psů a koček.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 49 100 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Po příletu na Island vás bude večer čekat transfer autobusem v Selfoss a transfer na farmu Herríðarhóli.

 

2 Den

Po klidné snídani a úvodním povídání pro vás najdeme toho pravého koně při testovací jízdě na oválné dráze. Odpoledne pojedeme na první projížďku na koni přes široká otevřená prostranství k pobřeží severního Atlantiku.

3 Den

Projedeme černými dunami na pláž, užijeme si pohledy na moře a necháme vítr vanout do našich tváří a koňských hřív. Pak navštívíme areál Landsmót, impozantní jezdecký areál na Islandu. Poté pokračujeme k vodopádu Urriðafoss, což je vodopád na Islandu s největším množstvím vody.

4 Den

Dnešní den nás zavede na nádherně dlouhou písečnou cestu podél řeky Ytra – Rangá a kolem vodopádu Ægissiðufoss do Helly.

5 Den

Poslední den túry jedeme domů po skvělých stezkách vybízejících k dlouhému töltu, přes krásná vřesoviště. Večer zakončíme příjemným grilováním.

6 Den

Po snídani na rozloučenou vás odvezeme do Selfossu na autobus do Reykjavíku. Odpolední lety jsou načasovány tak, aby se shodovaly s tímto přestupem, nebo můžete využít den v Reykjavíku k jednomu z nočních či ranních letů. Z Reykjavíku na letiště Keflavík jezdí pravidelně autobus Flybus.

O koních

Koně
Islandští koně se na Herridarhollu chovají již po generace. Všechny klisny pocházejí z rodinného chovného programu a k chovu se používají převážně naši vlastní hřebci. Herridarholl má s tímto typem chovu velmi dobré zkušenosti, protože genetická výbava obou rodičů je známá a ověřená.
Všichni koně v Herridarhollu vyrůstají ve stádě, jsou pravidelně odčervováni a je jim poskytována veterinární péče. Každý rok přicházejí mladí koně do stájí na několik dní na „výchovnou dovolenou“, ve věku 4 let si zvykají na sedlo a uzdu a ve věku 5 let jsou připravováni postupně na trialy .
Velký důraz je kladen na velmi dobrý tölt, dobrou povahu a snadnou ovladatelnost.
Všichni koně jsou s láskou a trpělivostí cvičeni a pravidelně trénováni.

Sedlo a uzdečka
Koně se jezdí s islandskými sedly a jednoduchými udidly.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Od 49 100 Kč za jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto

transfer z/na autobusové nádraží Selfoss, všechny noclehy ve dvoulůžkovém pokoji se společným sociálním zařízením, plná penze, určené jízdy a výlety

V ceně není zahrnuto

příjezd a odlet z Islandu, doplňkové činnosti, spropitné, speciální vína a nápoje, pojištění

 

 

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Při vyjížďkách na Herridarhollu se na farmu vracíte vždy večer a koně zůstávají na vyjížďkové trase.
Ubytování je zajištěno v pěti útulných dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením a plnou penzí. Světlý, prostorný salonek a zastřešená terasa vybízejí k posezení. Zvláštním zpestřením je vířivka hned vedle domu nebo koupel v horkém přírodním prameni nedaleko farmy.
Na farmě je zdarma k dispozici WLAN.

Kuchyně

Pestrou směs evropských, islandských a „německo-islandských jídel“ 🙂 vykouzlí hostitelé každý den.

Velikost jezdecké skupiny
Maximálně 14 jezdců plus průvodce

Délka jízd
5 až 6 hodin denně

Hmotnost jezdce
maximálně 95 kg

Jezdecké požadavky
Na koni byste se měli cítit bezpečně ve všech 3 chodech, zkušenosti s tölt nejsou vyžadovány.​

Děti a nejezdci
Děti a nejezdci jsou v Herridarholl velmi vítáni. Můžeme podle toho naplánovat váš pobyt.

Klima

Herridarholl je otevřen pouze od června do srpna. Přestože je léto, počasí se v tomto ročním období může měnit. Měli byste si proto vzít oblečení do každého počasí. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, ale i zde může často pršet.

Oblečení a další věci

Vzhledem k izolované poloze Islandu se na ostrově vyskytuje jen málo virových infekcí u zvířat. Jezdecké oblečení proto musí být před cestou na Island vydezinfikované nebo nové. Kožené jezdecké boty, použité jezdecké rukavice a nevypratelné chapsy nejsou povoleny. Rádi vám zašleme oficiální pokyny pro dezinfekci jezdeckého vybavení.

Při cestě na Island buďte prosím připraveni na všechny povětrnostní podmínky. Vezměte si s sebou dostatečně teplé oblečení proti větru a dešti, dále pevnou obuv, rukavice a čelenku/čepici.

Platební prostředky

Eura (€) a další cizí měny lze směnit za islandské koruny (ISK) v bankách v zemi. V obchodech a bankomatech jsou pro menší nákupy přijímány také české/slovenské kreditní karty a karty EC.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Černá pláž a další perly Islandu (Evropa, Island)
od 49 100 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje