Contraviesa Trail - pferdesafari

Contraviesa Trail

Parametry dovolené:

Cena: od 49 900 Kč

Pohoří La Alpujarra předsunuté jižnímu okraji Sierra Nevady je svou nádhernou a rozmanitou krajinou jednou z nejvíce vzrušujících oblastí Evropy pro putování na koni. S tímto úchvatným regionem se pod odborným vedením seznámíte během týdenní jezdecké dovolené a krátkých vyjížděk.

Majitelkou zdejší nejstarší jezdecké stáje Alpujarras je Dallas Loveová. Již 22 let přinášejí její prvotřídní španělští koně mnoha hostům nezapomenutelné momenty. Od dětství nadšená jezdkyně zasvětila svůj život koním a založila první jezdeckou stáj v La Alpujarra, v níž je v současné době více než 20 koní. Dallas má k tomuto horskému regionu hluboký vztah. Jen málokdo zná lépe místní údolí, prastaré stezky a vodní cesty než ona. Během let získala díky kvalitě svých jezdeckých dovolených a putování s koňmi skvělou pověst. Výborní koně, obsáhlé znalosti tohoto horského světa a trasy pro vyjížďky, které Dallas sama objevila, jsou přitom jen některá tajemství jejího úspěchu. Objevte ta další.

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
V tento den přiletíte na letiště Malaga během odpoledne. Nejpozději v 16 hod. vás čeká skupinový přesun do vesničky Bubion, kde vás přivítá organizátor zájezdu a průvodkyně Dallas Love, která vás vezme do místní restaurace na výbornou večeři. Po jídle vám budou sděleny všechny informace o programu nadcházejících dnů.

Nocleh: Casa Sevillana v Bubionu – okouzlující městský dům z 19. století se 7 pokoji

2 Den

Dnes nás po vydatné snídani čeká transfer do stájí, které jsou asi 5 km od obce Bubion v nadmořské výšce 1 650 metrů.

Můžeme se těšit na seznamovací jízdu, která se uskuteční v prostoru kolem stájí, aby se každý poznal se svým koněm. Následující vyjížďka povede po úzkých stezkách přes louky a po hlavní cestě lesem směrem k národnímu parku, kde je spousta příležitostí pro krásný cval. Dále se vydáme vzhůru do borových lesů a nakonec dojedeme do Barranco Habali ve výšce 2 100 metrů. Zde si dáme krátkou přestávku na piknikový oběd. Za jasného dne budeme mát možnost krásného výhledu na Contraviesu, Středozemní moře a dokonce i Afriku!

Po obědě pojedeme dubovými lesy a rozlehlými pastvinami, abychom se znovu vrátili na hlavní stezku zpět ke stájím.

Nocleh: Casa Sevillana v Bubionu a výborná večeře v jedné z místních restaurací

Dnešní den strávíme přibližně 6 hodin v sedle.

 

 

3 Den

Dnes pojedeme na východ do vesnice Trevelez, nejvýše položené nelyžařské obce ve Španělsku s nadmořskou výškou 1 486 m. Během dopoledne pojedeme po lesních cestách a horských stezkách. Cesta povede skrz krásné sady a kolem vesnic Capilerilla, Pitres a Portugos. Na několika strmých svazích je potřeba naše koně vést. Jakmile opustíte vesnici Portugos, čeká vás 600 metrové stoupání do borových lesů, kde si ve stínu dáme piknikový oběd.

Po vydatném občerstvení se vydáme na hlavní stezku lesem, která vede do Trevelez. Tato trať je velmi stará a line se mimo jiné k malým horským farmám. Zde jsou skvělé příležitosti pro příjemné cválání. Na konci dne dojdeme do vesnice krátkou procházkou po starých kamenných cestách.

Nocleh a večeře: pohodlný hotel Fragua ve staré berberské čtvrti Trevelez. Je zde možné od června do září využít bazén.

Dnešní den strávíme přibližně 6 hodin v sedle.

4 Den

Dnešní trasa pokračuje směrem na východ k vesnici Berchules. Po desetiminutové procházce ulicemi Trevelez se Vaši koně osvěží v jednom z mnoha pramenů. Poté, co překročíte řeku, Vás stovky let stará pěšina povede nejdříve přes vodní kanály a poté skrze dubové a borové lesy až do otevřené krajiny Sierry v Juviles. V závislosti na počasí budete buď pokračovat po svahu a užít si piknik ve 2300 m nad mořem nebo budete pokračovat v lehkém stoupání a svůj piknik si vychutnáte v dubových leséch na Juviles. V obou případech si užijete překrásné výhledy do okolní krajiny. Obě varianty budou navíc v pomalém tempu a zakončíte je ve vesnici Berchules, kde i povečeříte a přenocujete v hotelu. I zde Vám bude k dispozici bezén (pouze v období červen až září)

V sedle strávíte cca 6 hodin.

5 Den

Dnes pojedeme okruh, který nás zavede do Contraviesy velmi rozmanitým a rychle se měnícím terénem. Ráno začneme krátkým sestupem dolů ke korytu řeky. Zde nasedneme a pojedeme do kopce přes malé terasy a sady do města Narila. Po strmém stoupání z vesnice je terén mnohem vyprahlejší, zelená obdělávaná půda ustupuje divokému rozmarýnu, tymiánu, mandlovníkům a fíkovníkům. Chvíli nato nás naše cesta zavede přímo do Golgo, kde po stezce dojdeme až na konec vesnice.

Po brzkém obědě u potoka ve stínu vysokých topolů budeme pokračovat v jízdě. Cesta nás zavede přes strmé svahy na stezku, která vede dolů do údolí Yator.
V pozdním odpoledni vyrazíme do jednoho z vyschlých koryt, které nabízí skvělé možnosti pro rychlý cval. Na konci dne dvakrát překročíme řeku Cadiar a vyrazíme zpět do Berchules.

Nocleh opět v hotelu Berchules.

Dnes strávíme v sedle přibližně 6 až 7 hodin.

6 Den

Dnešní vyjížďka je trochu kratší a zavede nás opět do oblasti Contraviesa.
Kroky našich čtyřnohých parťáků povedou dolů k řece Cadiar, podél které pojdeme přibližně 20 minut a pak se vydáme do kopce přes mandlové a fíkové farmy. Na vyšších serpentinách projíždíme vinicemi až do nadmořské výšky kolem 1 500 metrů, odkud máme fantastický výhled na Alpujarras a vysoké štíty Sierra Nevada. Jako odměna je pro nás připraven piknik v mandlovém háji.

Nocleh v hotelu Alqueria de Morayma, který se nachází přímo v sadech nad řekou Cadiar. Od května do září je zde možné využít bazén.

Dnes strávíme přibližně 5 hodin v sedle.

7 Den

Dnes se vracíme do Bubionu, což pro koně znamená dlouhé stoupání. Když překročíme řeku Guadalefao, vydáme se po strmé cestě na západ do vesnic Lobras a Timar a odtud po malé venkovské silnici asi 7 km, než začneme sestupovat do úžasné soutěsky Trevelez Gorge. Tento sestup je po starořímské stezce vytesané do boků soutěsky, a proto tu musíte svého koně vést. Asi půlhodinová procházka nás zavede dolů k mostu, odkud pojedeme do hezké vesnice Busquistar a odtud do Portugos na zasloužený oběd. Po vydatném občerstvení se při pozdním odpoledni vydáme do Bubionu.

Nocleh v Casa la Sevillana v Bubionu a večeře na rozloučenou.

Dnes náš čeká přibližně 8 hodin v sedle.

8 Den

Rozloučení
Dnes se rozloučíme a čeká vás transfer do Malagy na letiště.

O koních

Pro jezdce jsou k dispozici andalusští koně a kříženci andaluských koní a arabů s kohoutkovou výškou 1,52 až 1,62 metru, kromě toho také několik velmi těžkých a velmi klidných koní. Všechna zvířata přijezdila a vycvičila Dallas a její bratr Mordecai, profesionální drezúrní trenér.

Koně byli pečlivě vybráni podle charakteru, temperamentu a výkonnosti. Všichni jsou v dobré formě, přátelští a silní, užívají si svou práci a je radost na nich jezdit. Nejedná se zde o průměrné koně z jezdecké stáje nebo průměrné koně pro vyjížďky, ale o citlivé, dobře vychované a výborně vycvičené koně, kteří jsou stále pozorní.  Jedním z nejčastějších komentářů jezdců je, že kvalita a výcvik našich koní rozhodně překonaly jejich očekávání.

Týdenní cesty jsou zaměřeny spíše na zkušené jezdce, jelikož se předpokládá, že svého koně ovládají v terénu při každém druhu pohybu. Pro všechny rozdílné jezdecké úrovně jsou ale u nás připravena odpovídající zvířata a při výběru budeme velmi pečliví, aby byli koně vhodní pro aktuální schopnosti a zájmy jednotlivce. Prosím, uveďte při rezervaci bezpodmínečně Vaši jezdeckou úroveň a typ koně, na kterém jste zvyklí jezdit.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 49 900 Kč na jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, plná penze, 6 dní ježdění s průvodcem, přeprava zavazadel do ubytování, transfer z/do Malagy v dohodnutých časech

V ceně není zahrnuto

přílet a odlet do Malagy, jednolůžkový pokoj, pojištění, víno a jiné alkoholické nápoje, transfer z/do Malagy mimo dohodnuté časy, doplňkové služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5 400 Kč

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

V malých rodinných hotelech s dvoulůžkovými pokoji a vlastním sociálním zařízením, pohodlných, velmi čistých a s přátelskou atmosférou. Snažíme se najít nejlepší dostupné ubytování, většina hotelů je malých, s maximálně 12 nebo 16 pokoji. Zavazadla se na pokoj nenosí, většina pokojů je v prvním nebo druhém patře.

Stravování

Stravujeme se z čerstvých místních produktů, region je proslulý svými na vzduchu sušenými šunkami, sýry a pstruhy. Snažíme se vám nabídnout reprezentativní výběr místních pokrmů a všude si objednat domácí specialitu. V některých dnech obědváme v malých vesničkách, jindy si uděláme piknik. Nezapomeňte nás informovat, pokud jste vegetariáni nebo máte nějaké potravinové intolerance.

Velikost jezdecké skupiny

3 až maximálně 8 jezdců a průvodce. Na všech vyjížďkách vás budou doprovázet vyškolení průvodci.

Délka vyjížďky

6 jezdeckých dnů s přibližně 5 až 7 hodinami v sedle, proloženými přestávkami.

Hmotnostní limit

Váhový limit je 90 kg.

Požadavky na jízdu

Naše výlety jsou určeny pro kvalifikované až zkušené jezdce, koně jsou dobře vycvičení a ochotní jet. Pro účast je nutné umět koně bezpečně ovládat ve všech chodech a umět nasednout a sesednout bez pomoci.
Všechny túry vyžadují přiměřenou úroveň fyzické zdatnosti. Kromě síly v sedle a vytrvalosti při jízdě byste měli mít také jistou chůzi, abyste v případě potřeby mohli vést koně po nerovném terénu. Upozorňujeme také, že túry v horách vedou i do vyšších oblastí.

Povinná přilba

Důrazně doporučujeme nosit jezdeckou přilbu!

Terén/krajina/zvířata

Pohoří Contraviesa leží mezi Sierrou Nevadou a Středozemním mořem. Hlavní hospodářskou činností v regionu je pěstování mandlí, fíků a vína. V průběhu staletí se zde mnoho nezměnilo, na mnoha malých usedlostech stále tahají pluh voli a muly a dopravu zajišťují koně a mezci. V oblasti Contraviesa a na nižších svazích Alpujarry může jaro začít již v únoru a divoké květiny kvetou až do května. Také pozdní podzim je příjemným obdobím pro návštěvu této oblasti, protože je zde málokdy zima. Naše jízda nabízí mimořádnou škálu krajinných, vegetačních a klimatických podmínek. Jedeme po starých římských a maurských stezkách, polních cestách a vyschlých říčních korytech. Tempo jízdy určuje terén: třetí a sedmý den jsou cesty velmi úzké a strmě stoupají, zatímco v ostatních dnech je spousta příležitostí ke klusu a klusu. Na velmi strmých úsecích je nutné sesednout a koně vést. Je třeba je také vést úzkými vesnickými uličkami.

Národní park Sierra Nevada se rozkládá na ploše přibližně 86 000 hektarů a se svými vrcholy vysokými přes 3 000 metrů patří k nejvyšším pohořím Evropy. Mikroklima vytváří překvapivě rozmanitou přírodní krajinu. V národním parku roste více než 2 100 různých druhů rostlin, z nichž asi 80 se vyskytuje pouze zde.

Na těchto túrách je možné zcela zapomenout na stres každodenního života a během celodenní jízdy jen jednou potkat pastevce nebo farmáře. Neexistují zde žádné ploty ani asfaltové cesty a tento nádherný pocit svobody a rozlehlosti se dnes v Evropě vyskytuje jen zřídka.

Příjezd/odjezd

Účastníci týdenních vyjížděk se shromáždí na letišti v Malaze v den zahájení trasy a jsou zde vyzvednuti nejpozději do 16 hodin. Odjezd z Bubionu zpět na letiště v Malaze v den odjezdu je nejdříve v 7 hodin ráno. Cesta z Malagy do Bubionu trvá přibližně dvě a půl hodiny.

Na vyžádání a za příplatek je možný také transfer z letiště a na letiště v Granadě; v tomto případě je doba cesty jedna a půl hodiny.

Klima

Vzhledem k blízkosti pobřeží je zde na jaře a v pozdním podzimu velmi mírné klima, teploty zřídka klesají pod 15 stupňů Celsia a v květnu dosahují až 25 stupňů Celsia.

Oblečení a další vybavení

Pohodlné jezdecké kalhoty, jezdecké boty (holínky) s prošlapanou podrážkou, ve kterých můžete v případě potřeby bezpečně chodit, košile/halenky s dlouhými rukávy a límci, ochrana proti dešti, rukavice, chapsy (polodlouhé nebo dlouhé), pokrývka hlavy (doporučujeme jezdeckou přilbu), sluneční brýle, silný opalovací krém, láhev s vodou.

Peníze

Budete potřebovat peníze na nápoje a poslední večeři, stejně jako na suvenýry a osobní výdaje.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Contraviesa Trail (Evropa, Španělsko)
od 49 900 Kč
09.03.2024 - 16.03.2024
06.04.2024 - 13.04.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje