Costa Brava hvězdicovité výlety - pferdesafari

Costa Brava hvězdicovité výlety

Hvězdicové výlety vás zavedou do nejkrásnějších míst regionu Empordá, který je známý svým kulturním bohatstvím, slavnou historií a rozmanitostí přírody.

Parametry dovolené:

Cena: od 28 350 Kč

V březnu až červnu resp. září až říjen  je základní cena 28 350 Kč na osobu. Z důvodu státních svátků není možnost jezdit s koňmi na pláži v těchto termínech:

3-8/4/2023; 19-24/6/2023

V období hlavní turistické sezóny v Španělsku tj. 19.6.2023 až 2.9. 2023 je základní cena 31 050 Kč na osobu. V tomto období není žádná možnost jezdit s koňmi na pláži u moře.

V období, kdy není možné ježdění na pláži, se program na daný den mění. Průvodci mají dlouhodobě promyšlené trasy s zajímavými místy.

 

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

V podvečer dorazíte na usedlost Can Grau, která leží v srdci regionu Alt Empordá. Na Can Grau mají více jak třicetileté zkušenosti s jezdeckou turistikou. Koně žijí na okolních pastvinách a uvidíte je přímo z oken vašich pokojů.  Penzion obklopují také pole a lesy, odpočívat můžete v rozlehlé zahradě s bazénem. Ještě před večeří se dozvíte všechny instrukce k nadcházejícímu trailu i ohledně zacházení s koňmi, na kterých pojedete. Všechno, co vás bude zajímat ohledně následujících dnů, můžete osobně probrat přímo se svým průvodcem.

2 Den

Po vydatné snídani si s průvodcem osedláme koně a uděláte všechny potřebné přípravy na cestu. Dnešní jízda nás zavede do krásných topolových a bukových lesů u řeky Ter. Potom pokračujeme přes pole a lesy a přecházíme přes vesnici Medinvà pod jejím hradem. Odtud máme dobrý výhled na region od Gerony až po pohoří Gavarres.

Po chutném pikniku u řeky se klidně vracíme zpět do Masia Can Grau. Přejedeme místa se svěžími zelenými loukami a přes husté lesy s různými druhy stromů, taky přes vesnice Cervià de Ter a přehlídneme si hrad zvenčí.

Po návratu do Masia Can Grau budeme mít čas na relaxaci a odpočinek v zahradě nebo můžeme sledovat pasoucí se koně. K večeři nám Anne naservíruje lahodnou katalánskou domácí kuchyni.

3 Den

Po vydatné snídani směřujeme naše koně směrem k pláži, na kterou jsme se těšili od prvního dne. Samotná plážová jízda bude zítra relativně brzy a dnes nás čeká dlouhý den ježdění. Čeká nás poklidná jízda po cestách obklopených loukami poblíž obcí Saus, Ventalló a Palau Borrell.

Dnešní piknik je v blízkosti soukromého hradu Garriga v Sant Feliu de la Garriga. Po obědě přejíždíme přes Viladamat a Albons, střídavě v klusu a cvalu. Zdá se, že naše koně už cítí vůni mořského vzduchu. Projedeme kolem Mas Vilanera a starého mlýnu nedaleko města L’Escala a přijíždíme do Sant Martí d’Empúries. Tato krásná vesnička se nachází na konci pláže, kde nás vítá starověký řecký přístav ze 6. století před naším letopočtem a kde po pár metrech necháváme naše koně ve výbězích připravených k tomuto účelu.

4 Den

Dnes vstáváme brzy a snídáme, než se odvezeme na místo, kde jsme včera nechali naše koně. Několik minut klusáme s koňmi podél řeky, dokud se nedostaneme k moři na začátku Roses Bay. Cváláme po pláži, čas od času se zastavíme, abychom vešli do vody i s koňmi. Po dlouhých 8 km zlatavého písku a třpytivého moře přejdeme do vnitrozemí přes sady a rýžová pole směrem na Vilaur.

Jedeme dál, nyní přes lesy a vedle klidných potoků, zastavíme se na piknikový oběd u jezera Valveralla, kde si mohou odpočinout koně a jezdci.

Blížíme se k hřebenu, který nás zavede  do Can Sort. Tady necháváme koně na noc a jedeme autem zpět do Can Grau.

5 Den

Po snídani nasedláme koně a opouštíme Can Sort po cestičkách přes hustý jižní les. Pokračujeme po horském hřebeni s nádhernými výhledy na harmonicky upravená pole a louky. K řece Fluvià se dostáváme u města Báscara se známou dostihovou dráhou, vyskoušíme si cvalovku na ní. Pak pokračujeme v jízdě mezi olivovými háji a obilnými poli, míjíme farmy a kostely. Po dalším cvalu po širokých cestách přes dubové a korkové lesy se dostaneme do Gallines, kde se zastavíme na náš piknik. Po jízdě kolem městečka Vilamarí se konečně dostáváme zpět do Can Grau.

6 Den

Dnes vás čeká snídaně a odjezd. Budeme se těšit (snad) na shledanou.

O koních

2016CWC-(2)-CATH

Koně jsou andaluského původu, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 28 350 Kč na jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto

Výše popsaný program,  ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze a víno k večeři

V ceně není zahrnuto

Příjezd, transfer, další výlety mimo program, extra jídlo a nápoje, pojištění a turistický poplatek (100 Kč/den)

Transfer z/na letiště v Barceloně/Geroně

2 700 Kč/1 700 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4 100 Kč

Cena pro nejezdce (doprovod) s polopenzí 

19 900 Kč

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Velikost jezdecké skupiny

Maximálně 11 jezdců.

Délka jízdy

4 až 6 hodin jízdy denně s přestávkami.

5 nocí/6 dní – 4 dny jízdy na koni

Hmotnost

Hmotnostní limit je 90 kg.

Jezdecké požadavky

Pro tuto jízdu byste měli být pokročilý jezdec, který si je jistý ve všech třech chodech. Kromě toho byste měli mít ideálně nějaké zkušenosti s trailovým ježděním a být fyzicky zdatní. Od jezdců se očekává, že si na každodenní vyjížďky sami vyčistí a osedlají koně.

Povinná přilba

Přilby jsou povinné pro všechny jezdce mladší 18 let. Všem ostatním se jízda s přilbou důrazně doporučuje. Jízda bez přilby je zcela na vlastní nebezpečí!

Terén/krajina/zvířata

Katalánsko je region s rozmanitou krajinou. Katalánské Pyreneje dosahují výšky až 3 000 metrů, na pobřeží Costa Brava jsou dlouhé písečné pláže.

Barcelona, hlavní město Katalánska, je jedním z nejúchvatnějších měst Středomoří a vyznačuje se rozmanitou kulturní nabídkou, mnoha nákupními možnostmi a sportovním vyžitím.

Oblast Alt Empordà zahrnuje úrodné vnitrozemí pobřeží Costa Brava v katalánské provincii Girona, ohraničené Pyrenejemi a Středozemním mořem. Mírné podnebí podporuje přirozený výskyt typické středomořské vegetace. Region je bohatý na historii, kulturu a přírodní rozmanitost.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou vítáni. Děti starší 14 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi se mohou účastnit jezdeckého programu v doprovodu rodičů. Děti starší 16 let se mohou účastnit vyjížděk Discovery a Happy Weekend bez doprovodu rodičů.

 Příjezd/odjezd

Skupinové transfery z/na letiště v Barceloně jsou k dispozici ve stanovených časech. Vyzvednutí z terminálu 1 letiště je zpravidla nejpozději v 18:00 v den příletu. Zpáteční cesta na letiště v den odletu se koná mezi 9:00 a 9:30 hodinou. Cesta trvá přibližně 2 hodiny, takže zpět na terminál 1 dorazíte zpravidla kolem oběda.

Podnebí

Ani příliš horko, ani příliš zima – Costa Brava se vyznačuje příjemným klimatem. Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují mezi 21 a 30 °C a v zimě mezi 6 a 10 °C. Teplota vody se pohybuje kolem 12 °C v únoru a až 24 °C v létě. Vítr Tramontana, přicházející z Pyrenejí, může být v severní části bouřlivý. Obvykle zde málo prší, ale když už prší, tak přívalově.

Oblečení a vybavení

Jezdecké oblečení, v kterém se cítíte pohodlně. Na trail se doporučuje vzít si 2 páry rajtek.

Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Mini chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.

Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.

Doporučují se také lehké jezdecké rukavice. Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.

Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.

Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.

Opalovací krém a balzám na rty.

Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.

Sebou taky plavky 🙂

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Costa Brava hvězdicovité výlety (Evropa, Španělsko)
od 28 350 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje