Objevuj Costa Bravu - pferdesafari

Objevuj Costa Bravu

„Discovery Costa Brava“ jsou hvězdicovité výlety s ubytováním vždy na stejném místě, takže nemusíte každý den měnit hotel. Jízdy, které jsou obvykle klidnější, nebude pro Vás tak náročná jako na našich trailech. Zvolené trasy vás zavedou do nejkrásnějších míst regionu Empordá, který je známý svým kulturním bohatstvím, slavnou historií a rozmanitostí přírody.

Parametry dovolené:

Cena: od 31 000 Kč

V období hlavní turistické sezóny v Španělsku tj. 28.7.2024 až 25.8.2024 je základní cena 33 700 Kč na osobu.

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

VÍTEJTE V MASIA CAN GRAU
Večer přijedete na jezdeckou farmu Can Grau. Venkovská chalupa, jejíž název je v katalánštině „Masia“, se nachází v regionu Empordá uprostřed přírody, skrytá před rušnými lidmi a zvědavci.

Je to více než dvě stě let starý katalánský statek přestavěný na venkovský penzion pro turistiku a koňské aktivity. Po domácí vařené večeři vám vysvětlíme program týdne a povíme si o vlastnostech našich křížených španělských a arabských koní, nejlepších z každého plemene.

Budete mít také možnost individuálního individuálního rozhovoru, jehož cílem je najít ideálního koně pro každého jezdce.

2 Den

RAVÒS DEL TERRI
Po dobré snídani si s pomocí a doporučením průvodce připravíme koně.

Dnes je naším cílem vesnice Ravós del Terri s krásným a velmi zachovalým hradem. Přejdeme „Serra“ přes pole a lesy, odkud se nám naskytnou pěkné výhledy na severní oblast Girony, na pohoří Pyreneje se sněhovou čepicí.

Po pikniku se vrátíme na naši farmu po hladké cestě lemované zemědělskými pozemky a usedlostmi, typickou katalánskou krajinou.

Po příjezdu si můžeme vychutnat chvíle odpočinku v zahradách Can Grau nebo ve společnosti koní, kteří budou zaslouženě odpočívat na loukách farmy.

3 Den

VILADEMULS
Dnes se vydáme do krásné a zachovalé oblasti Vilademuls.

Z Can Grau se vydáme směrem na sever, projedeme malou vesničkou Vilafreser a jejím goticko-renesančním kostelem románského původu s fasádou ze XIV. století. Užijeme si příjemné klusy a klusy na polních cestách hustým lesem s rozmarýnem a tymiánem, abychom nakonec měli náš každodenní piknik u vesnice Tarradelles.

Na zpáteční cestě míjíme typické farmy, pole a úrodu. V dálce můžeme rozeznat středověkou obrannou věž Vilafreser. Díky své velké výšce 18 m je považována za výjimku do této typicky katalánské věže.

4 Den

CERVIÀ DE TER – VILADESCENS
Dnešní trasa nás zavede do krásných topolových a bukových lesů u řeky Ter. Následují pole a lesy, procházíme vesnicí Medinyà pod jejím hradem, odkud jsou výhledy na pohoří Gavarres.

Po chutném pikniku u řeky nás čeká příjemný návrat do Can Grau, kde se střídají malé cestičky s rozlehlými loukami a hustými a rozmanitými lesy. Během cesty projdeme vesničkou Cervià de Ter, kde si můžeme obejít hrad.

Po příjezdu si můžeme vychutnat chvíle odpočinku v zahradách Can Grau nebo na terase s výhledem na koně. K večeři nám Anne připravila vynikající domácí jídlo v katalánském a provensálském stylu.

5 Den

BASCARA – GALLINERS
Po snídani připravíme koně a vyrazíme po stezkách hustého středomořského lesa po horském hřebeni s nádhernými výhledy na harmonický řetězec polí a luk.

Přijedeme k řece Fluvià, vedle města Báscara a jeho slavného dostihového závodiště. Poté pokračujeme mezi olivovými háji a obilnými poli, míjíme statky a kostely a nakonec nás čeká další cval po širokých cestách dubovým a korkovým dubovým lesem, který nás zavede do Galliners, kde si uděláme piknik.

Nakonec dorazíme do Can Grau a projedeme městečkem Vilamarí. Jakmile se naši koně vystříkají a budou na louce, užijeme si společně úžasné chvíle se sklenkou cavy, abychom oslavili příjemné zážitky z těchto končin ve společnosti koní.

6 Den

Snídaně a odjezd… Děkujeme za návštěvu! Doufáme, že se brzy opět uvidíme!

 

Poznámka: Popsané trasy jsou jednou z mnoha možností, které nabízí území Empordà z/do Masia Can Grau. Farma si vyhrazuje právo je upravit na základě meteorologických a jiných faktorů. 

O koních

2016CWC-(2)-CATH

Koně jsou křížené španělské a arabské koně, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 31 000 Kč na jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto

Výše popsaný program,  ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze a víno k večeři

V ceně není zahrnuto

Příjezd, transfer, další výlety mimo program, extra jídlo a nápoje, pojištění a turistický poplatek (100 Kč/den), možnost masáží nebo jógy na farmě

Transfer z/na letiště v Barceloně

3 200 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4 700 Kč

Cena pro nejezdce (doprovod) s polopenzí 

21 700 Kč

V období 28.7.2024 až 25.8.2024  cena 23 500 Kč

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Masia Can Grau, kde budeme každý den bydlet, je logistickým centrem Catalonia Horse Trails na pobřeží Costa Brava pro všechny trasy v krásném regionu Empordà. Jedná se o starý katalánský statek na jižním okraji malé vesnice Vilafreser (žije zde 17 lidí). Statek je zrekonstruován s jednoduchostí a s maximálním ohledem na životní prostředí jak z hlediska materiálů, tak z hlediska architektonických a komfortních řešení. Je speciálně navržen pro pobyty v souladu s přírodou a pro radost z koní. Můžete je pozorovat z teras a zahrady, pokojně se pasou na rozlehlých loukách v okolí. Venkovský penzion, ponořený do krajiny lesů a luk, má příjemný bazén a krásnou zahradu k odpočinku, ale můžete si také jednoduše užívat ticha a krajiny ve společnosti našich přátel koní ve stavu polosvobody.
Je to opravdu výjimečné místo pro jezdce!

Velikost jezdecké skupiny

Maximálně 11 jezdců.

Délka jízdy

4 až 6 hodin jízdy denně s přestávkami.

5 nocí/6 dní – 4 dny jízdy na koni

Hmotnost

Hmotnostní limit je 90 kg.

Jezdecké požadavky

Pro tuto jízdu byste měli být pokročilý jezdec, který si je jistý ve všech třech chodech. Kromě toho byste měli mít ideálně nějaké zkušenosti s trailovým ježděním a být fyzicky zdatní. Od jezdců se očekává, že si na každodenní vyjížďky sami vyčistí a osedlají koně.

Povinná přilba

Přilby jsou povinné pro všechny jezdce mladší 18 let. Všem ostatním se jízda s přilbou důrazně doporučuje. Jízda bez přilby je zcela na vlastní nebezpečí!

Terén/krajina/zvířata

Katalánsko je region s rozmanitou krajinou. Katalánské Pyreneje dosahují výšky až 3 000 metrů, na pobřeží Costa Brava jsou dlouhé písečné pláže.

Barcelona, hlavní město Katalánska, je jedním z nejúchvatnějších měst Středomoří a vyznačuje se rozmanitou kulturní nabídkou, mnoha nákupními možnostmi a sportovním vyžitím.

Oblast Alt Empordà zahrnuje úrodné vnitrozemí pobřeží Costa Brava v katalánské provincii Girona, ohraničené Pyrenejemi a Středozemním mořem. Mírné podnebí podporuje přirozený výskyt typické středomořské vegetace. Region je bohatý na historii, kulturu a přírodní rozmanitost.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou vítáni. Děti starší 14 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi se mohou účastnit jezdeckého programu v doprovodu rodičů. Děti starší 16 let se mohou účastnit vyjížděk Discovery a Happy Weekend bez doprovodu rodičů.

 Příjezd/odjezd

Skupinové transfery z/na letiště v Barceloně jsou k dispozici ve stanovených časech. Vyzvednutí z terminálu 2B na letišti je zpravidla  v 18:00 v den příletu. Zpáteční cesta na letiště v den odletu se koná mezi 9:00 a 9:30 hodinou. Cesta trvá přibližně 2 hodiny, takže zpět na terminál 2B dorazíte zpravidla kolem oběda.

Podnebí

Ani příliš horko, ani příliš zima – Costa Brava se vyznačuje příjemným klimatem. Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují mezi 21 a 30 °C a v zimě mezi 6 a 10 °C. Teplota vody se pohybuje kolem 12 °C v únoru a až 24 °C v létě. Vítr Tramontana, přicházející z Pyrenejí, může být v severní části bouřlivý. Obvykle zde málo prší, ale když už prší, tak přívalově.

Oblečení a vybavení

Jezdecké oblečení, v kterém se cítíte pohodlně. Na trail se doporučuje vzít si 2 páry rajtek.

Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Mini chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.

Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.

Doporučují se také lehké jezdecké rukavice. Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.

Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.

Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.

Opalovací krém a balzám na rty.

Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.

Sebou taky plavky 🙂

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Objevuj Costa Bravu (Evropa, Španělsko)
od 31 000 Kč
04.02.2024 - 09.02.2024
19.02.2024 - 23.02.2024
11.03.2024 - 16.03.2024
18.03.2024 - 23.03.2024
24.03.2024 - 29.03.2024
22.04.2024 - 27.04.2024
06.05.2024 - 11.05.2024
13.05.2024 - 18.05.2024
28.07.2024 - 02.08.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje