Cyklovýlety a ježdění na koni - pferdesafari

Cyklovýlety a ježdění na koni

Nezáleží na tom, zda jste jezdec nebo cyklista – tento výlet na Santa Cristinu nabízí sport a akci pro každého.

Jedná se o nový program, který umožňuje párům/rodinám s jezdcem a nejezdcem zažít skvělou dovolenou společně se spoustou sportu a akce na Santa Cristině.

Jezdci se mohou těšit na 5 dní na koních a cyklisté mohou objevovat okolí v rámci profesionálně doprovázených cyklovýletů!

Společně se setkávají u jezera Mezzano nebo Bolsena nebo v restauraci na obědě.

V místě, kde se kříží Toskánsko, Umbrie a Lazio, přímo uprostřed mezi Sienou a Římem, se nachází fascinující region bohatý na přírodní krásy a historii.

Hrad Santa Cristina je skvělým výchozím bodem pro poznávání nádherné oblasti.

„Dobrodružství, historie a příroda“ je naše motto.

Tuto oblast můžete prozkoumat buď na koni, nebo na jednom z našich (elektrických) horských kol. Na jezeře Bolsena se můžete také projet na lodičkách. Pokud se vám to nelíbí tak sportovní, pak prostě poznejte tuto jedinečnou oblast se svým vozem.

Číst dále

Tuscia je oblast krásné přírody a umění, přesto nedotčená a z velké části neznámá, což vám umožňuje prozkoumat oblast ve svém volném čase, aniž byste se cítili jako turisté.

Citiva, umírající město, je nutností při plánování vaší cesty. Historické město je jako ostrov, ale s pevninou je spojeno mostem a je postaveno na vulkanické hornině, která časem podléhá erozi. V Citivě se při pohledu na budovy a kostely zdá, že se čas zastavil ve středověku. Jen pár kilometrů odtud je Orvieto se slavnou katedrálou.

V okruhu pouhých 40 kilometrů můžete objevovat archeologické pozůstatky etruské kultury, obdivovat nádherné italské renesanční paláce, které zanechala rodina Farnese v každém městě v této oblasti, navštívit hrady nebo relaxovat v jedné z mnoha termálních lázní v této oblasti. .

Moře s krásnou pláží Capalbio je od hradu jen asi 45 minut jízdy autem. Jezero Bolsena je jen 9 km daleko.

Parametry dovolené:

Cena: od 28 200 Kč

V období hlavní sezóny 16. 6. až 16. 9. 2024 je základní cena 31 000 Kč na osobu na dvojlůžkovém pokoji se snídaní.

V červenci a srpnu z důvodu vysokých denních teplot absolvujete 6 kratších (2-3h) vyjížděk, žádný celodenní výlet.

Destinace: Itálie

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Po check-inu a welcome drinku se setkáte s vašimi průvodci, kteří vás seznámí a informují o programu následujících dnů. Před uvítací večeří vás také čeká prohlídka hradu s průvodcem.

2 Den

Jezdci Půldenní jízda 18 km – Jedeme směrem do kopců, které rámují západní plošinu, kde se nachází náš hrad. Odtud se nám naskytne úchvatný výhled na oblast od impozantního kráteru jezera Bolsena až po kopce, které obklopují jezero Mezzano.

 

Cyklisté Torre Alfina – 50 km na závodních kolech

Po kličkování krajinou dojedeme do města Bolsena. Když jsme tam, dobíjíme energii u kávy na hlavním náměstí. Kopcovitou silnicí se dostáváme k hradu Torre Afina, kde se před cestou zpět do našeho ubytování osvěžíme kopečkem zmrzliny.

3 Den

Jezdci Lake Mezzano Celodenní vyjížďka 32 km

Dopoledne: Druhý den na koni projíždíme zemědělskou půdou na Brigands Path do zalesněných kopců kolem Onana. Cestou objevujeme italské kamenité borovice nad historickými etruskými archeologickými nalezišti a dostáváme se na plochou rovinu kráteru Mezzano.

 Cyklisté Horské kolo 30/50 km – dvě trasy na výběr

Dopoledne: Po výstupu zalesněnými horami lesa Onano jsme na cestě do Toskánska. Po malebné polní cestě se k jezeru přibližujeme ze severozápadní strany – nedotčená příroda všude kolem nás.

 Společný oběd

Scházíme se o polední přestávce na farmě Viaco. Po obědě ve farmářské restauraci budete mít také možnost zaplavat si v křišťálově čisté vodě jezera.

Jezdci Odpoledne: Vyrážíme opět lískovými lesy zpět k hradu. 

Cyklistické odpoledne: Po tomto povzbuzujícím jídle nás čeká strmé stoupání, po kterém si vysloužíme poslední sjezd, než se vrátíme zpět na náš hrad.

4 Den

Společný program

Okolí hradu je plné archeologických a historických památek a má co nabídnout na celodenní prohlídku. Navštívit můžete například vesnice Pitigliano, Sorano a Sovano. V každém případě byste měli mít ve svém itineráři pohádkový gotický kostel v Orvietu – Civita di Bagnoregio, také známý jako ‚Umírající město‘.

Můžete si vybrat mezi degustací vína v Aldobrandesca Antinori Manor nebo 2hodinovým nebo 4hodinovým půjčením lodi na jezeře Bolsena (pouze v létě).

 Případně můžete také strávit svůj volný čas na zámku a užít si chladivé koupání v bazénu nebo se uvolnit na tenisovém kurtu nebo při vnitřních a venkovních hrách. Můžete si také dopřát masáž nebo se zúčastnit některého z kurzů vaření a dozvědět se více o italské kuchyni.

5 Den

Jezdci jezero Bolsena 36 km

Dopoledne: Jdeme starodávnou cestou dolů kráterem za doprovodu úchvatných výhledů do okolí. Archeologická naleziště Etrusků nám znovu a znovu připomínají, jak stará je tato nádherná země.

Cyklisté 50 km na horském kole

Dopoledne: Při sestupu do kráteru budeme moci obdivovat horské městečko Grotte di Castro.

Jakmile jsme u jezera, sledujeme severní břeh směrem na Capodimonte.

 

Společný oběd

Scházíme se na oběd a koupání v restauraci přímo u jezera.

Jezdci Odpoledne: na zpáteční cestě míjíme nádherný renesanční palác Farnese v Gradoli. Z vrcholu kráteru jdeme po staré cestě lesem zpět k hradu.

 Cyklisté Odpoledne: cesta zpět vede z kráteru přes vesnici Gradoli.

6 Den

 

Jezdci Onano, půldenní jízda 20 km

Dnes pojedeme na sever po Brigands Path směrem k Onano, opevněné vesnici se středověkým hradem, který sloužil jako pevnost pro rodinu Monaldeschi během jejich vlády ve středověku.

U kostela Madonna delle Grazie jdeme po cestě na sever čarokrásnou krajinou, až konečně dorazíme zpět k hradu.

 

Cyklisté Pitigliano a Sorano, 60 km na závodním kole

Po překročení Onano se silnice zatáčí ve vlnách, než strmě klesá do soutěsky řeky Lente. Dramatický pohled na pevnost v Soranu rozhodně stojí za fotozastávku. Poté pojedeme do bývalé etruské vesnice Pitigliano. Tam uděláme zastávku na prohlídku historického centra a židovského ghetta. Cestou zpět k hradu to bude opět plynulé stoupání, dokud nedosáhneme posledního sestupu k ubytování.

7 Den

Jezdci půldenní jízda 16 km

Po staré etruské stezce jedeme hustými lesy až na vrchol kráteru na jezeře Bolsena. Odtud máme dokonalý výhled na tuto působivou krajinu s vinicemi, etruskými hrobkami, prominentním kráterovým jezerem a slavným palácem Farnese v Gradoli: dar od papeže ke svatbě jeho synovce v roce 1500 – jaký dar!

 Na zpáteční cestě k hradu projdeme různé vinice, zeleninové zahrady a kouzelné lesy. Jako zvláštní zpestření tohoto dne cváláme tunelem tvořeným větvemi dubových lesů po staré pastýřské stezce.

 

Cyklisté Monte Amiata – 107 km na silničním kole (na vyžádání je možná méně namáhavá jízda)

Mount Amiata je velkou výzvou pro místní cyklisty. První část je nenáročná, převážně sjezdová trasa. Vede po starověké románské silnici podél řeky Paglia. Hned poté jedeme vytrvale podél hory – 27 km nahoru. Za městy Piancastagnaio a Abbadia S.Salvatore se zdá, že se cesta nekonečně vine starými doly a kaštanovými lesy. Konečně se dostáváme na vrchol ve výšce 1 734 m. Dáváme si zaslouženou pauzu, abychom načerpali nové síly a pořídili jedinečné fotografie tohoto úchvatného výhledu. Potom se valíme po strmých cestách na jižní straně hory. Vzduch je studený a řídký, takže cítíte rozdíl. Trochu síly potřebujeme i na posledních 20 km, kde je pár stoupání a klesání, které bychom neměli podcenit.

8 Den

Po několika nádherných dnech nyní vyrážíte na cestu domů s mnoha nezapomenutelnými vzpomínkami.

Check-out je obvykle mezi 10:00 a 12:00, ačkoliv pokud si budete přát, můžete se odhlásit později.

 

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit.

 

O koních

Různé plnokrevné a teplokrevné mixy, anglo-arabové a poníci, všichni vybraní a trénovaní pro jízdy na základě jejich povahy a temperamentu.

anglické uždení a sedla

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024 (8 dní/7nocí)

od 28 200 Kč/osobu

V ceně je zahrnuto

7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, snídaně,  voda, káva a stolní víno v ceně,  denní úklid pokoje a ručníky, Welcome drink a prohlídka hradu s průvodcem, 5 jezdeckých dnů: 2 celé dny (4 až 5 hodin jízdy) a 4 půldny (2 až 3 hodiny jízdy) pro nejezdce: 5 dní jízdy na kole s profesionálně doprovázenými cyklovýlety přizpůsobenými jezdeckým dnům, použití kol v ceně, na požádání rádi poskytneme elektrokola pro cyklistiku (za příplatek), WiFi zdarma, přístup do bazénu a na tenisový kurt

V ceně není zahrnuto

Příjezd, transport na hrad, obědy/večeře*, další místní výlety nebo aktivity (např. tenis),  pojištění

*možnost stravování přímo v restauraci na zámku; cena obědu 810 Kč (3chodové menu, 1/4 domácího vína, káva, voda), cena večeře 1080 Kč (4chodové menu, 1/4 domácího vína, káva, voda)

Doplňkové služby

Půjčovné elektrokola 810 Kč/den

Příplatek za jednolůžkový pokoj na osobu 3 700 Kč

 Transport (max 2 osoby na vozidlo)

Transfer z/na letiště CIA (Ciampino Airport Rím)  9100 Kč

Transfer z/na letiště Řím Fiumicino za vozidlo 8900 Kč

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Velikost jezdecké skupiny

1 až 5 jezdců a průvodce (italsky a anglicky mluvící).

Délka vyjížďky

Pokročilí/zkušení jezdci: 5 jezdeckých dnů – 1 celodenní vyjížďka (4 až 5 hodin v sedle) a 4 půldenní vyjížďky (2 až 3 hodiny v sedle).

Začátečníci: 10 vyjížděk (lekce a lehké vyjížďky).

Hmotnost

Váhový limit je 90 kg.

Požadavky na jízdu na koni

Vyjížďky jsou určeny pro pokročilé a zkušené jezdce. Předpokládá se, že umíte koně bez problémů ovládat ve všech třech základních chodech. Tempo vyjížděk je mírné s úseky klusu a klusu.

Začátečníci jsou vítáni i v rámci výuky jízdy na koni a menších vyjížděk. K dispozici jsou dvě venkovní jízdárny a 2 km dlouhá cross-country dráha s krásnými dřevěnými překážkami. Výuka probíhá v drezuře a skocích.

Přilba povinná

Bez přilby se na koni jezdit nesmí! Některé přilby poskytujeme, ale doporučujeme, abyste si přivezli vlastní. Chrániče různých velikostí vám pro vaši bezpečnost poskytneme na místě.

Terén/krajina/zvířata

Kopcovitá krajina jižního Toskánska, lesy a údolí rámované starobylými hrady, sopkami a jezery, jako je malebné jezero Bolsena. Brigádnická stezka nabízí díky svým historickým cestám skvělé příležitosti k vyjížďkám. Při troše štěstí můžete spatřit jeleny, divoká prasata, dikobrazy a lišky.

Děti 

St. Cristina nabízí ideální podmínky pro pohodovou dovolenou s dětmi. Své první jezdecké zážitky zde mohou udělat děti již od 5 let. Také pro nejezdce je zde mnoho možností pro zpestření pobytu.

Další aktivity

Tenis, horská kola, stolní tenis, volejbal, hřiště na malou kopanou, bazén (některé za poplatek).

Výletní cíle v okruhu 30 minut

Pitigliano, Sorano, Sovana, Civita di Bagnoregio, Toskánsko, jezero Bolsena, Acquapendente, Orvieto.

Výlety do jedné hodiny

Viterbo, Bomarzo, jezero Vico, Vulci, Tarquinia, Capalbio, Pienza, lázně Saturnia.

Do Říma se dostanete za 1 h 45 min.

Do Sieny se dostanete za 1 h 15 min.

Do Florencie se dostanete za 2 h 30 min.

Zajímavá místa

Civita di Bagnoregio – Lazio (30 km)

Orvieto – Umbrie (30 km)

Kamenná města: Pitigliano, Sorano a Sovana – Toskánsko (20 km)

Prohlídka jezera Bolsena s krásnými městy – Lazio (20 km)

Na hradě:

extra lekce jízdy na koni a vyjížďky

Masáže

Kurzy vaření

Půjčovna kol a výlety na kolech s doprovodem (závodní a horská kola)

 

V blízkosti:

Možnosti výletu s doprovodem (půldenní a celodenní)

Jezero Bolsena (k dispozici půjčovna lodí na místě)

Ochutnávka toskánských vín

Termální lázně

Podnebí

Podnebí je středomořské – zatímco zima bývá mírná až chladná, v létě může být poměrně horko. Průměrné letní teploty se pohybují kolem 22 °C, v červenci a srpnu dosahují až 30 °C.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Cyklovýlety a ježdění na koni (Itálie)
od 28 200 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje