Divoké řeky a spící hory - pferdesafari

Divoké řeky a spící hory

Na Islandu zažijete nedotčenou krajinu a okouzlení dobře proježděnými islandskými koňmi v jejich vzdálené vlasti. Na statku Herríđarhóll majitelů Renate Hannemannové a Arnara Jónssona se již po generace chovají islandští koně a své kořeny zde mají někteří skutečně elitní jedinci. Uprostřed krásné přírody a jen hodinu jízdy autem od Reykjavíku leží statek Herridarholl. Najdete ho mezi řekou Pjorsa a jezerem Herruvatn s výhledem na vulkán Hekla.Vašimi hostiteli zde bude německo-islandská rodina, která svůj statek otvírá v letních měsících hostům nadšeným jezdectvím. Na statku Herridarholl nežije jen přes 100 koní, ale také krávy, ovce, psi a kočky.

Číst dále

Ostrov zažijete nejkrásnějším způsobem – ze hřbetu islandského koně. Tato jízda Vás provede horami Kambur, podél mystického vrchu elfů po téměř nekonečných cestách vhodných pro cval.V malých, pro jízdu příjemných, skupinách objevíte kouzelnou přírodu jižního Islandu po staletých jezdeckých cestách. Při večerním návratu na statek Herríđarhóll Vás pak farma přivítá svým nezaměnitelným prostředím a nabídne Vám komfortní ubytování ve farmářském domě. Mimořádným zážitkem je koupel v horkém přírodním pramenu v blízkosti farmy. Po celodenní jízdě tuto úžasnou relaxaci pro tělo jistě oceníte.  Také pro rodiny a nejezdce je Herríđarhóll zážitkem. Vyberte si mezi vyjížďkami, rybařením, pěším putováním či prohlídkami památek. Nebo si jednoduše užívejte při procházkách krajinu, která působí jako uklidňující balzám na duši.

Parametry dovolené:

Cena: od 49 100 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Program den za dnem

1 Den

Samostatný přílet do Kéflavíku / Reykjavíku, večer vás vyzvedneme z autobusu v Selfossu a dovezeme na statek Herríðarhólí.

 

2 Den

Po příjemné snídani a úvodním rozhovoru při zkušební jízdě na oválné dráze pro Vás vybereme vhodného koně. Po obědě, který nám dodá sílu, zahájíme naši jezdeckou túru horami Kambur. Již první den nás provede neobyčejně rozmanitou krajinou, pojedeme podél mystického vrchu elfů a po cestách vřesovištěmi u koryta řeky Þjórsá.

3 Den

Dnešní jezdecká etapa začíná u ramene řeky a vede přes neobydlený ostrov Árnes kolem dvou vodopádů. Potom projedeme dalšími rameny řeky a přes mírné kopce podél divokých květin a kamenných polí až ke statku Skarði.

4 Den

Dnešní den nás zavede na sever s výhledem na velehory. Zastavíme se na oběd u starého ovčína Réttarnes, který se dříve používal ke shánění ovcí z hor. Poté pojedeme přes řeku Rangá a užijeme si dlouhé töltové stezky s nádhernými panoramatickými výhledy, než přejedeme další brod k místu, kde koně přenocují.

5 Den

Dnešní den je posledním dnem naší cesty na koni. Po kopcovitých cestách, kolem osamělých farem a přes krásné vřesoviště s nádherným výhledem se vrátíme na farmu a večer zakončíme příjemným grilováním.

6 Den

Po snídani na rozloučenou vás odvezeme do Selfossu na autobus do Reykjavíku. Odpolední lety jsou načasovány tak, aby se shodovaly s tímto přestupem, nebo můžete využít den v Reykjavíku k jednomu z nočních či ranních letů. Z Reykjavíku na letiště Keflavik jezdí pravidelně autobus Flybus.

O koních

island2012 253 Island2011August 124

Koně
Na Herridarhollu se islandští koně chovají již generace. Všechny chovné klisny pochází z rodinného chovu, hřebci vybraní do chovu jsou také převážně vlastní hřebci. Herridarholl má s chovem velmi dobré, generacemi prověřené zkušenosti.
Všichni koně na Herridarhollu vyrůstají ve stádech, jsou pravidelně odčervováni a pečuje o ně veterinář. Každý rok přicházejí na několik dnů do stáje na „výchovnou dovolenou“ mladí koně, ve čtyřech letech si zvykají na sedlo a udidlo a v pěti letech se zajíždějí.

Velký důraz se klade na dobrý cval, charakter a lehkost kroku.
Všichni koně jsou láskyplně a trpělivě cvičeni a pravidelně trénováni.

Sedlo a udidlo
Jezdí se s islandskými sedly a se stihlovými udidly.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 49 100 Kč za jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto
ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, uvedené jízdy a výlety, transfer z/na autobusovou stanici Selfoss

V ceně není zahrnuto
Příjezd, telefon, dodatečné aktivity, spropitné, speciální vína a nápoje, pojištění

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Velikost jezdecké skupiny

Maximálně 14 jezdců a průvodce.

Délka jízdy

Jízdy trvají 5 až 6 hodin denně.

Hmotnost

Do 95 kg.

Jezdecké schopnosti

Na koni byste se měli cítit jistě ve všech 3 chodech, nejsou vyžadovány žádné zkušenosti s töltou.

Terén/krajina/zvířata

Užijete si fascinující přírodu jižního Islandu na staletých stezkách. Budete jezdit také nerovným terénem mimo vyšlapané cesty.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou na Herridarhollu vítáni. Podle toho vám můžeme pobyt zorganizovat.

Další aktivity

Zeptejte se týmu pferdesafari na další aktivity, například pozorování velryb.

Příjezd a odjezd

Do Reykjavíku se dopravíte letadlem, odkud budete pokračovat autobusem do Selfossu. Odtud se transferem dostanete na Herridarholl.

Klima

Herridarholl je otevřen pouze od června do srpna. Přestože je léto, počasí se v tomto ročním období může měnit. Měli byste si proto vzít oblečení do každého počasí.
Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, ale i zde může často pršet.

Oblečení a další věci

Vzhledem k izolované poloze Islandu se na ostrově vyskytuje jen málo virových infekcí u zvířat. Jezdecké oblečení proto musí být před cestou na Island vydezinfikované nebo nové. Kožené jezdecké boty, použité jezdecké rukavice a nevypratelné chapsy nejsou povoleny. Rádi vám zašleme oficiální pokyny pro dezinfekci jezdeckého vybavení.

Při cestě na Island buďte prosím připraveni na všechny povětrnostní podmínky. Vezměte si s sebou dostatečně teplé oblečení proti větru a dešti, dále pevnou obuv, rukavice a čelenku/čepici.

Platební prostředky

Eura (€) a další cizí měny lze směnit za islandské koruny (ISK) v bankách v zemi. V obchodech a bankomatech jsou pro menší nákupy přijímány také české/slovenské kreditní karty a karty EC.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Divoké řeky a spící hory (Evropa, Island)
od 49 100 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje