El Sulayr - pferdesafari

El Sulayr

Pojedete na koni z údolí nahoru do hor a budete prozkoumávat staré stezky, které se používají po tisíce let, procházet terasami a zavlažovacími kanály. Užijte si nádherný výhled, který může sahat až do Afriky!

Pohoří La Alpujarra, ležící před jižním okrajem Sierra Nevady, je se svou krásnou a rozmanitou krajinou jednou z nejzajímavějších jezdeckých oblastí v Evropě.

Dallas Love

Dallas Love je vlastníkem nejstarší jezdecké stáje v Alpujarras. Již více než 22 let dávají její prvotřídní španělští koně stovkám lidí nezapomenutelnou dovolenou. Do Španělska přišla z Velké Británie v osmi letech – a od té doby trávila většinu času v sedle. Nadšená jezdkyně odmala zasvětila svůj život koním a založila první jezdeckou stáj v La Alpujarra, která má nyní více než 20 koní. Všechny je vybrala a vycvičila Dallas a její bratr Mordecai, profesionální trenér drezury.

Dallas má k tomuto hornatému regionu hluboký vztah a má hluboké znalosti o jeho trasách a vlastnostech. Málokdo zná skrytá údolí, prastaré cesty a vodní cesty lépe než ona.

V průběhu let si vydobyla vynikající reputaci kvalitou svých dovolených na koni a túr na koni. Všechny zájezdy jsou osobně doprovázeny Dallas. Jako majitelka a cvičitelka zvířat má ideální znalosti k tomu, aby každému účastníkovi vybrala toho správného koně a v případě potřeby kdykoliv poradila a pomohla.

Parametry dovolené:

Cena: od 25 000 Kč

Destinace: Španělsko

Druh ubytování: Lodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Po příletu na letiště Malaga budete převezeni do Bubiónu (asi 2 hodiny). Během svého pobytu v Bubiónu budete bydlet v půvabném Casa la Sevillana. Jedná se o pohodlný městský dům z 19. století se 7 ložnicemi s ensuite sprchou, velkou terasou, salonkem a snídaňovou místností.

Nachází se v centru obce, nemovitost je v pěší vzdálenosti od místních restaurací a kaváren.

Večer je společná večeře s ostatními účastníky, po které následuje brífink o činnosti v následujících dnech.

2 Den

Po snídani budete odvezeni asi 5 km do stájí, kde se setkáte se svými koňmi. Jízda se může mírně lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách a ročním období.

Ráno nás stezka zavede na starou koňskou stezku, která nás pak zavede borovými lesy na otevřený svah vysoko nad údolím Poqueira. Cesta se klikatí kolem starých terasovitých dvorů a sleduje acequias (starověké maurské zavlažovací kanály) nahoru přes zasněžené pastviny k úpatí Mulhacen (3486 m, nejvyšší hora pevninského Španělska).

V poledne si děláme piknik v cca 2400m, u malého ledovcového potůčku. Odtud máme nádherný výhled na horské štíty na severu a Středozemní moře na jihu. Po obědě nás stezka zavede po otevřeném hřebeni Mulhacen, kde se můžeme asi hodinu kochat neuvěřitelnými výhledy a za jasného dne dokonce dohlédnout až do Afriky. Poslední dvě hodiny cesty nás zavedou vítanými stinnými borovými lesy do stájí.

V tento den není zahrnuta večeře, ale místní tým vám rád doporučí jednu z místních restaurací a pokud si budete přát, zarezervuje vám stůl.

Dvě noci spíte v Bubionu.

Dnes jedeme asi 5 hodin.

3 Den

Dnes jedeme úplně jiným terénem a dorážíme do vesnice Trevelez, nejvýše položené ve Španělsku. Tato vesnice je známá svou sušenou šunkou.

Dopoledne nás staré cestičky a stezky zavedou přes kaštanové lesy, sady a terasy do vesnice Pitres a Portugos.

Po vedení našich koní na ruce úzkými vesnickými uličkami znovu nasedneme a další hodinu jedeme přes malé terasovité farmy a dubové lesy do místa našeho pikniku, který je ve stínu borovic. Po obědě přicházíme na lesní cestu, která nás zavede do Trevelez. Odpoledne se nám naskytnou dobré možnosti cválání, když projíždíme borovými a dubovými lesy.

Závěrečný sjezd do vesnice je po úzké pěšině, takže bude nutné sesednout z koní a asi 15 minut je vést.

Trevelez má dlouhou tradici chovu zvířat, a proto je velmi pravděpodobné, že brzy ráno a pozdě večer můžete vidět pastevce dobytka, jak se svými koňmi vyráží do hor.

Nocleh v hotelu La Fragua

Využití bazénu od června do září

Večeře v místní restauraci.

V sedle dnes strávíme asi 5 hodin

4 Den

Dnes se vracíme do Bubiónu, cestou, která nás zavede vysoko do hor nad Trevelez. Polní cesta za vesnicí nám umožňuje cválat s koňmi, než se napojíme na stezku, která nás zavede do vysokých Sierras. Cesta strmě stoupá dubovými lesy a otevřenými pastvinami do nadmořské výšky 2400m.

V této nadmořské výšce si uděláme piknik a vychutnáme si působivý výhled na Středozemní moře, údolí Trevelez a podhůří Contraviesa.

Během odpoledne necháváme volné pastviny za sebou a jdeme po cestě dolů borovým lesem ke stájím.

Večeře na rozloučenou v Bubiónu a nocleh v Casa La Sevillana.

V sedle trávíme asi 5 hodin

5 Den

Po snídani budete po předem domluveném čase převezeni na letiště Malaga

O koních

Pro jezdce jsou k dispozici andalusští koně a kříženci andaluských koní a arabů s kohoutkovou výškou 1,52 až 1,62 metru, kromě toho také několik velmi těžkých a velmi klidných koní. Všechna zvířata přijezdila a vycvičila Dallas a její bratr Mordecai, profesionální drezúrní trenér.

Koně byli pečlivě vybráni podle charakteru, temperamentu a výkonnosti. Všichni jsou v dobré formě, přátelští a silní, užívají si svou práci a je radost na nich jezdit. Nejedná se zde o průměrné koně z jezdecké stáje nebo průměrné koně pro vyjížďky, ale o citlivé, dobře vychované a výborně vycvičené koně, kteří jsou stále pozorní.  Jedním z nejčastějších komentářů jezdců je, že kvalita a výcvik našich koní rozhodně překonaly jejich očekávání.

Týdenní cesty jsou zaměřeny spíše na zkušené jezdce, jelikož se předpokládá, že svého koně ovládají v terénu při každém druhu pohybu. Pro všechny rozdílné jezdecké úrovně jsou ale u nás připravena odpovídající zvířata a při výběru budeme velmi pečliví, aby byli koně vhodní pro aktuální schopnosti a zájmy jednotlivce. Prosím, uveďte při rezervaci bezpodmínečně Vaši jezdeckou úroveň a typ koně, na kterém jste zvyklí jezdit.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

25 000 Kč/osoba

V ceně je zahrnuto

4 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji; snídaně a oběd po tři dny; večeře na tři dny; 3 celé jezdecké dny; cena platí za dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí nebo oddělenými postelemi

V ceně není zahrnuto

Příjezd; pojištění; vína a lihoviny; transfer z/do Malagy

Přeprava

Cena transferu z letiště Malaga a zpět 3 000 Kč
přeprava z letiště z Malagy v den příjezdu nejpozději do 16 hodin
přeprava na letiště do Malagy v den odjezdu nejpozději v 9 hodin

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4 100 Kč/osoba

Velikost jezdecké skupiny

1 až 8 jezdců + průvodce

Jezdecké požadavky

maximální váhový limit je 90 kg, prosíme o nasazení jezdecké přilby při každé vyjížďce

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

El Sulayr (Španělsko)
od 25 000 Kč
23. 4. 2023 - 27. 4. 2023
7. 5. 2023 - 11. 5. 2023

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje