Etna Trail - pferdesafari

Etna Trail

Vydejte se na projížďku po fascinujícím okolí Etny – nejvyšší činné sopky v Evropě – a užijte si sicilskou pohostinnost.

Etna byla v roce 2013 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO a ohromuje svou rozmanitou, neustále se měnící krajinou. Stezka vás zavede přes přírodní rezervace s různými ohnisky až k bočnímu kráteru sopky. Nocovat budete v regionálních hotelech/domovech pro hosty a na farmách, což vám velmi přiblíží sicilskou kulturu.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 60 750 Kč

Destinace: EvropaItálie

Druh ubytování: Lodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Příjezd

Transfer z letiště v Catanii na farmu u vesnice Castellana Sicula. Cesta trvá přibližně dvě hodiny. Po příjezdu na místo budete mít v závislosti na čase, ročním období a počasí možnost strávit nějaký čas v bazénu. Čas na odpočinek v přátelské atmosféře, která je pro toto zvláštní místo charakteristická.

Na Sicílii vás přivítáme bohatou večeří a využijeme příležitosti, abychom vám popřáli krásný týden s požitkem z místní kuchyně a ochutnávkou regionálních produktů.

 

2 Den

Madonie

Po snídani proběhne krátká instruktáž s průvodci, během níž se seznámíte s koňmi. Po přidělení koní se vydáme objevovat pohoří Madonie. Pojedeme lesy a poli a přejedeme několik kamenitých cest, až se dostaneme na starou římskou cestu, která vede až do starobylé vesnice Petralia Soprana. Poté stará „trazzera“ (velké cesty vybudované za španělské nadvlády pro usnadnění přepravy zvířat při přesunech) zavede jezdce k místu pikniku.

Zde se setkáme s týmem a podpůrným vozidlem. Po lehkém obědě a krátké siestě nasedáme zpět na koně a jedeme k dalšímu ubytování. Po několika hodinách uprostřed typické krajiny Madonie končí náš první den na starém baronském sídle, které nyní slouží jako venkovský hotel. V závislosti na čase a povětrnostních podmínkách bude možné využít bazén. Poté vás čeká gurmánská večeře podle fantastických receptů majitele a jeho ženy.

 

3 Den

Monte Soprano

Po snídani začneme stoupat směrem k pohoří Nebrodi, přičemž za sebou necháme rozlehlá obilná pole, která jsou pro tuto oblast charakteristická. Jedeme přes vysoké kopce a přes přírodní rezervaci „Sambuchetti – Campanito“, až dorazíme do místa dnešního pikniku.

Po příjemné siestě pokračujeme v jízdě podél Monte Soprano, dokud nedojedeme ke stejnojmennému statku. Zde máme v závislosti na čase a počasí možnost se opět zchladit v bazénu.

Ubytování není jen hotel, ale také velká farma známá svou vynikající výrobou masa a sýrů. Z tohoto důvodu máme možnost ochutnat místní produkty při večeři, kterou připravuje „maminka“.

4 Den

Capizzi

Po snídani se skupina vydá do Capizzi, starobylé vesnice u bran parku Nebrodi. V městečku si uděláme krátkou přestávku a pak budeme pokračovat ve stoupání na silnici „Dorsale dei Nebrodi“ – rozsáhlou cestu, která vede podél vrcholků hor a majestátními lesy.

Po této cestě se budeme pohybovat následující dva dny. Vezmeme si obědový balíček na piknik, protože naše doprovodné vozidlo se do této oblasti nedostane. Mezi prastarými bukovými lesy, úchvatnou krajinou a nádhernými výhledy na sopku Etnu a Liparské ostrovy dorazíme do útulného resortu Villa Miraglia.

Čeká nás gurmánská večeře, kterou připraví šéfkuchař Gianluca Barbagallo se svou místní kuchyní založené na sezónních produktech.

5 Den

Dorsale

Nyní jsme zcela ponořeni do mystické krásy parku s jeho lesy a horami. Zůstáváme ve velké výšce, přecházíme druhou část „Dorsale“ a narážíme na čtyři jezera: „Maulazzo“, „Biviere“, „Cartolari“ a „Trearie“. Při přechodu lesa je také možnost potkat některé z koní „Sanfratellani“: mohutná, převážně černá zvířata, která žijí v oblasti Nebrodi.

Ze stejných důvodů jako předchozí den budeme mít obědový balíček. Odpoledne budeme projíždět místy, kde budete mít pocit, že se Etny můžete dotknout prstem. Poté přejedeme přes „Masseria dell’Azienda Foreste Demaniali“ a dorazíme na místo, kde koně stráví noc.

Krátký přesun zavede jezdce do hotelu Fucina di Vulcano, kde povečeříme a přenocujeme.

6 Den

Maletto

Po snídani se vracíme ke koním. Dnes budeme v sedle o něco kratší dobu, ale také si budeme moci užít několik rychlých vyjížděk. Sjedeme do údolí řeky Flascio a cvalem přejedeme přírodní rezervaci „Jezero Gurrida“. Poté začneme stoupat na svahy sopky typickou zemědělskou krajinou do části A parku Etna. Zde zastavíme v přírodní rezervaci „Monte la Nave“, kde máme možnost vypustit koně v obrovském výběhu.

Po obědě krátký přejezd mikrobusem do hotelu na večeři a přenocování. Gurmánská večeře podle lehkých receptů šéfkuchaře Sandra Chiù. Bude to poslední večeře s průvodci.

7 Den

Etna

Tento den je posledním celodenním výletem na koni. Jakmile se dostaneme na velkou cestu, která vede kolem Etny, začíná stoupání. Zde mají jezdci možnost obdivovat typickou krajinu sopky, která se neustále mění. Podává se další obědový balíček.

Mezi více či méně mladými lávovými proudy a jehličnatými a bukovými lesy se dostaneme k jednomu z bočních kráterů. Výstup na sopku a trasa, kterou se vydáme, závisí na povětrnostních podmínkách. Poté dorazíme na místo, kde na nás čeká kamion pro koně. Rozloučíme se s nimi a krátkým přesunem se jezdci dostanou do posledního místa ubytování. Zde je čas na krátkou přestávku v baru, kde se s průvodci rozloučíme před odjezdem.

8 Den

Odjezd

Transfer mikrobusem na letiště v Catanii. Čas odletu závisí na prvním letu jezdce ze skupiny.

O koních

Stádo se skládá převážně ze sicilských koní a kříženců, kteří se v drsném terénu pohybují s jistotou. Žijí ve volné přírodě v horách Madonie.
Všichni koně jsou s respektem a důvěrou cvičeni majitelem farmy.

Koně jezdí s kvalitním vybavením a trailovými sedly. Na nejdůležitější věci při cestování jsou k dispozici sedlové brašny.
Z bezpečnostních důvodů doporučujeme vzít si s sebou a nosit vlastní jezdeckou přilbu.

Vyjížďka je vhodná pro zkušené jezdce, protože každý den strávíte v sedle 6-7 hodin. Některé terény jsou náročné, takže občas budete muset sesednout a vést. Měli byste být fyzicky zdatní a cítit se pohodlně ve všech základních chodech. Na této vyjížďce se hodně jede v kroku, ale jsou zde i úseky, které vám umožní jet rychleji.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 60 750 Kč na osobu (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze včetně vody a domácího vína, všechny jezdecké aktivity, anglicky mluvící průvodce, transfer z/na letiště v Catanii ve stanoveném čase (přílet mezi 9. a 14. hodinou)

V ceně není zahrnuto

příjezd, pojištění, přesun mimo stanovené časy, speciální nápoje (např. nealkoholické nápoje, speciální vína, lihoviny), příplatek za jednolůžkový pokoj, spropitné, osobní výdaje

Poplatek za jednolůžkový pokoj na osobu

5 400 Kč

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování a strava

Ubytovací zařízení jsou místní penziony, hotely a farmy, některé s bazény (v závislosti na ročním období). Hostitelé kladou velký důraz na regionální a sezónní stravování, které vám umožní ponořit se do sicilské kultury.

Oběd se skládá buď z teplého pikniku, čerstvě připraveného v doprovodném vozidle, nebo z obědového balíčku.

Příjezd
Přílet na letiště Catania
Odlet z letiště Catania

Transfer v ceně pro přílety mezi 9. a 14. hodinou. Sraz u východu z příletové haly, u květinového záhonu pod třemi vlajkami.

Velikost skupiny
4 až 10 osob + 2 průvodci.

Hmotnostní limit
Váhový limit je 90 kg.

Jazyky, kterými se mluví
angličtina, italština

Čas na koni
Přibližně 6-7 hodin denně v sedle (v jednotlivých dnech se mírně liší).
Terén je někdy drsný, takže občas budete muset sesednout a vést koně.

Přestávky
Denně bude přestávka s piknikem uprostřed přírody.

Krajina a klima
Ostrov typické středomořské klimy s mírnými zimami a horkými, velmi suchými léty.
Na jaře je krajina zelená a rozkvetlá, zatímco v létě je žlutá a bez květů. Na jihu je výrazné sucho.
Podnebí je středomořské s africkým nádechem. Například sirocco, z arabského „sahroq“ („přicházející z pouště“), je strašně horký (přes 40 °C) a suchý tropický vítr, který přichází z jihu nebo jihovýchodu a dopadá na Sicílii.

Vybavení
Doporučujeme, abyste si s sebou vzali vlastní jezdeckou přilbu a chapsy. Vezměte si obuv, ve které můžete i chodit.
Nezapomeňte si vzít několik vrstev oblečení, případně ochranu proti dešti, nepromokavou obuv, ochranu proti slunci a komárům.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Etna Trail (Evropa, Itálie)
od 60 750 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje