Katalánsko "Naplno" - pferdesafari

Katalánsko „Naplno“

Čtyři dlouhé dny jízdy a přírody. Pro jezdce, kteří chtějí víc než jen pohodlnou jezdeckou turistiku, představujeme tuto trasu 5-6 hodin jízdy denně svižným tempem a až 40 km v jednom dni, což dohromady činí více než 160 km za čtyři dny. Jezdíme po stezkách, rovinách a plážích regionu Alt Empordà, s dlouhými cvalovkami. Ubytování taky  v Torroella de Montgrí a La Escala, kde si můžeme užít trochu nočního života.

Itinerář je zcela nový  – tento program zahrnuje část trailu Dvě pláže 2023. Nebudeme jezdit do oblasti Besalu (jako v roce 2023), ale 4 dny jezdit k/od pobřeží.
K dispozici POUZE pro zkušené a dobře trénované jezdce, protože se jedná o rychlou jízdu s dlouhými dny v sedle. Když takovým jezdcem jste, tak pak zažijete KATALÁNSKO NAPLNO.

6 DNÍ / 5 NOCÍ – 164 km – 5/6 HODIN x 4 DNY JÍZDY V SEDLE

Vilafreser – La Gola – Rosas beach – Vilaür – Vilafreser

 

 

Parametry dovolené:

Cena: od 34 000 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

VÍTEJTE V CAN GRAU
Na farmu dorazíte na konci odpoledne a setkáte se s týmem Catalonia Horse Trails. Po večeři probereme program celého týdne. Povíme vám o zvláštních vlastnostech našich arabských a křížených angloarabských trailových koní, vhodných pro „vytrvalost“. Dostanete příležitost k individuálnímu rozhovoru, jehož cílem je najít každému jezdci jeho ideálního koně.

2 Den

PODÉL ŘEKY TER – MONTGRI – GOLA DE TER

Dnešní jízda slibuje mnoho zážitků. Celá trasa prochází krajinou, která kombinuje obdělávaná pole, jež se zařezávají do mýtin topolového lesa na březích řeky Ter, s malými roztroušenými lidskými sídly začleněnými do krajiny. Při projížďce mozaikovitými poli si užijeme několik vynikajících cvalů.

Na oběd se zastavíme u řeky v hájku nedaleko pěkné vesnice Verges a na místě nás přivítají osvěžujícím nápojem. Budeme pokračovat v jízdě druhou část dne, klidným tempem se vydáme po cestě do Torroella de Montgrí a pak opět podél řeky až k moři. Na koních projíždíme přírodními oblastmi La Gola del Ter, La Platera nebo El Ter Vell a na této trase máme možnost ocenit fantastické plážové scenérie. Na pláži Fonollera vytváří řeka lagunu a zcela se vlévá do moře před Medeskými ostrovy. Nacházíme se přímo u ústí řeky Ter.

3 Den

TORROELLA, MONTGRÍ, SANT MARTÍ D’EMPÚRIES

Vracíme se po včerejší trase, obcházíme řeku Ter do Torruelly, kde ji překročíme a pokračujeme do masivu Montgrí s impozantním hradem dominujícím údolí. V horním borovicovém lese si uděláme piknik dne a zároveň se budeme kochat nepřekonatelným výhledem.

Poté budeme mírně klesat do L’Escala, kolem hotelu Masia – starého mlýna, kde budeme spát – až do Sant Martí d’Empúries, vyvýšeného na návrší, odkud uvidíme staré řecké molo.

4 Den

DRUHÁ PLÁŽ – JEZERO VALVERALLA – SANT MORI

Klusáme s koňmi kilometr dolů k pláži. Před námi se táhne dlouhý oblouk Růžového zálivu, kilometry zlatavého písku. Na pláži si užíváme vzrušující cval, cval a cval:). Poté se vydáme opět do vnitrozemí podél řeky Fluvià, kolem ptačí rezervace, kde můžeme pozorovat hejna stěhovavých ptáků.

Káva v Sant Pere Pescador. Terén je rovinatý s mnoha rýžovými plantážemi a broskvovými, hruškovými a jablečnými sady. V době oběda dorazíme k jezeru Valveralla, kde namočíme koním nohy, abychom je zbavili mořské soli, a užijeme si sytý piknik.

Odpoledne pokračujeme v jízdě po řadě cest a lesních pěšin. Chvíli co chvíli míjíme další krásné město, hrad, kostel, podloubí, tunely, staré dřevěné dveře s kovanými klepadly: krása kamene minulosti. Odpoledne přijíždíme na jezdecký statek Can Sort, který byl v minulosti naší logistickou základnou a kde máme vlastní výběhy.

5 Den

CAN SORT- BÀSCARA – CAN GRAU

Po dobré snídani osedláme koně na statku Can Sort. Poté po cestách přes pole a dubové lesy objevíme slavnou dostihovou dráhu Bàscara, která bohužel kvůli nedostatečné údržbě leží ladem.

V krásné poustevně Sant Baldiri si uděláme každodenní piknik a než dorazíme do Can Grau, pojedeme tentokrát po hornatějších cestách. Cestou projedeme Les Serres a oceníme výhledy na poustevnu Sant Mer.

Na závěr přátelské „byby“ s katalánskou cavou a týmem před uvítací relaxací u bazénu před večeří.

6 Den

ADIÓS AMIGOS

Snídaně a odjezd… a doufáme, že se opět uvidíme! A proč ne na pyrenejské stezce?

🙂

O koních

Koně jsou křížené španělské a arabské koně, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 34 000 Kč na jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, víno k večeři, jezdecký program vč. služeb průvodce

V ceně není zahrnuto

přílet a odlet, transfer z letiště a zpět, doplňkové služby, jednolůžkový pokoj, další jídla, spropitné, extra výlety, jiné alkoholické nápoje, pobytová taxa 75 Kč/osoba/noc

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4 720 Kč

Příplatek za malou skupinu (2-3 jezdce)

8 100 Kč/osoba

Cena pro nejezdce

23 800 Kč/osoba (počítáno s polopenzí)

Transfery

Transfer z/na letiště Barcelona 3 200 kč/osoba

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Masia Can Grau, kde budeme každý den bydlet, je logistickým centrem Catalonia Horse Trails na pobřeží Costa Brava pro všechny trasy v krásném regionu Empordà. Jedná se o starý katalánský statek na jižním okraji malé vesnice Vilafreser (žije zde 17 lidí). Statek je zrekonstruován s jednoduchostí a s maximálním ohledem na životní prostředí jak z hlediska materiálů, tak z hlediska architektonických a komfortních řešení. Je speciálně navržen pro pobyty v souladu s přírodou a pro radost z koní. Můžete je pozorovat z teras a zahrady, pokojně se pasou na rozlehlých loukách v okolí. Venkovský penzion, ponořený do krajiny lesů a luk, má příjemný bazén a krásnou zahradu k odpočinku, ale můžete si také jednoduše užívat ticha a krajiny ve společnosti našich přátel koní ve stavu polosvobody.
Je to opravdu výjimečné místo pro jezdce!

Další ubytování po cestě:

Hotel La Gola  www.hostallagola.com

Hotel el Molí de l’Escala   www.molidelescala.com  or Hotel Riomar www.riomarhotel.com

Velikost jezdecké skupiny

Maximálně 11 jezdců.

Délka jízdy

4 až 6 hodin jízdy denně s přestávkami.

5 nocí/6 dní – 4 dny jízdy na koni

Hmotnost

Hmotnostní limit je 90 kg.

Jezdecké požadavky

Pro tuto jízdu byste měli být pokročilý jezdec, který si je jistý ve všech třech chodech. Kromě toho byste měli mít ideálně nějaké zkušenosti s trailovým ježděním a být fyzicky zdatní. Od jezdců se očekává, že si na každodenní vyjížďky sami vyčistí a osedlají koně.

Povinná přilba

Přilby jsou povinné pro všechny jezdce mladší 18 let. Všem ostatním se jízda s přilbou důrazně doporučuje. Jízda bez přilby je zcela na vlastní nebezpečí!

Terén/krajina/zvířata

Katalánsko je region s rozmanitou krajinou. Katalánské Pyreneje dosahují výšky až 3 000 metrů, na pobřeží Costa Brava jsou dlouhé písečné pláže.

Barcelona, hlavní město Katalánska, je jedním z nejúchvatnějších měst Středomoří a vyznačuje se rozmanitou kulturní nabídkou, mnoha nákupními možnostmi a sportovním vyžitím.

Oblast Alt Empordà zahrnuje úrodné vnitrozemí pobřeží Costa Brava v katalánské provincii Girona, ohraničené Pyrenejemi a Středozemním mořem. Mírné podnebí podporuje přirozený výskyt typické středomořské vegetace. Region je bohatý na historii, kulturu a přírodní rozmanitost.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou vítáni. Děti starší 14 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi se mohou účastnit jezdeckého programu v doprovodu rodičů. 

 Příjezd/odjezd

Skupinové transfery z/na letiště v Barceloně jsou k dispozici ve stanovených časech. Vyzvednutí z terminálu 2B na letišti je zpravidla  v 18:00 v den příletu. Zpáteční cesta na letiště v den odletu se koná mezi 9:00 a 9:30 hodinou. Cesta trvá přibližně 2 hodiny, takže zpět na terminál 2B dorazíte zpravidla kolem oběda.

Podnebí

Ani příliš horko, ani příliš zima – Costa Brava se vyznačuje příjemným klimatem. Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují mezi 21 a 30 °C a v zimě mezi 6 a 10 °C. Teplota vody se pohybuje kolem 12 °C v únoru a až 24 °C v létě. Vítr Tramontana, přicházející z Pyrenejí, může být v severní části bouřlivý. Obvykle zde málo prší, ale když už prší, tak přívalově.

Oblečení a vybavení

Jezdecké oblečení, v kterém se cítíte pohodlně. Na trail se doporučuje vzít si 2 páry rajtek.

Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Mini chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.

Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.

Doporučují se také lehké jezdecké rukavice. Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.

Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.

Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.

Opalovací krém a balzám na rty.

Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.

Sebou taky plavky

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Katalánsko „Naplno“ (Evropa, Španělsko)
od 34 000 Kč
26.02.2024 - 02.03.2024
12.03.2024 - 17.03.2024
08.04.2024 - 13.04.2023
30.04.2024 - 05.05.2024
20.05.2024 - 25.05.2024
30.09.2024 - 05.10.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje