Fascinující sever - pferdesafari

Fascinující sever

Vyjížďka po stopách bohů a Vikingů – jízda pouze pro zkušené jezdce s volně pobíhajícím stádem koní
Tato krásná a zajímavá jízda nás zavede z farmy Fremstafell k Goðafossu, vodopádu bohů.
Jedeme do údolí Bárðardalur podél řeky Skjálfandafljót až k vodopádu Aldejyrarfoss.
V oblasti Mývatn jedeme po starých ovčích stezkách, kolem jezera Másvatn do Rauchtal a Reykjadalur.
Tuto jezdeckou túru zakončíme opět na Fremstafell projížďkou po malebných zalesněných svazích.

Na severu Islandu leží zasněná farma Grytubakki na nejdelším fjordu Islandu Eyjafjördur, odkud Polar Hestar pořádá od roku 1985 vyjížďky na koních do jedinečné krajiny. Na farmě žije asi 180 koní, dále asi 270 ovcí, psů, koček, králíků a pár kuřat. Čekají zde na vás zvědaví mladí koně, tajemná pohádková města, zakopaný poklad Vikingů, okouzlující údolí a říční krajiny a nádherný svět barev.

Parametry dovolené:

Cena: od 66 100 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Po příjezdu později odpoledne transfer z Akureyri na farmu Grytubakki. Pak budete mít čas na ubytování. Po společné večeři jsou naši hosté seznámeni s průběhem následujících dnů.

2 Den

První etapa nás zavede autobusem údolím Fnjóské, nejdelší řeky na Islandu. Podíváme se také k historickému vodopádu Goðafoss. Podle legendy Þorgeir z Ljósavatnu hodil sochy svých bohů do vodopádu, když Island v roce 1000 našeho letopočtu konvertoval ke křesťanství. Na farmě Fremstafell se seznámíme s koňmi a pojedeme do údolí Bárðardalur. Vpravo se tyčí až 700 m vysoké čedičové hory a na mnoha místech je vidět láva, která před více než 7 000 lety vytékala z Trölladyngja u Ódaðahraunu severně od ledovce Vatnajökull. Na jihu údolí hraničí s vysočinou Sprengisandur a pustatinou Ódaðahraun. Dále se dostaneme k Goðafoss, což je vodopád bohů. Jdeme po řece Skjálfandafljót proti proudu a přenocujeme ve škole Kiðagil, která se v letních měsících používá na ubytování ve spacácích. V sedle strávíte pět až šest hodin.

3 Den

Z Kiðagilu pojedeme přes visutý most u Stóruvellir, abychom se dostali na druhou stranu údolí. Naším cílem bude dnes opuštěná farma Stóratunga, která leží na samém jihu údolí mezi řekami Skjálfandafljót a Svartá, budeme se pohybovat v blízkosti starých lávových polí.  Už z dálky vás vítají hory z oblasti Myvatn, turisticky velmi oblíbeného jezera. Zatímco koně po 4 až 5 hodinách jízdy odpočívají na pastvině vedle farmy, my se vydáváme pěšky k impozantnímu vodopádu Aldeyarfoss. Díky svým nádherným čedičovým sloupům je to jeden z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Mimo jiné se také podíváme na starou cestu řeky Skjálfandaflót a četná ústí ve skále. Zde zůstaneme a užijeme si jedinečnosti této oblasti. Nocleh ve Storatunga. V sedle strávíme 4 až 5 hodin.

4 Den

Dnes si užijeme dvě vyjížďky v jedinečném prostředí Stóratunga.  Ráno jedeme na sever podél řeky Skjálfandafljót přes starověkou lávu Tunguhraun, dále do Tunguhamri a pak na jih podél řeky Svartá zpět do Stóratungy. Po obědě na farmě pojedeme směrem k vysočině a pak přes lávové a písečné pláně na jih podél řeky Suðurá a oblasti Réttartorfur až k vodopádům Hrafnabjörg. Dopoledne jedeme kolem 12 km a odpoledne kolem 16 km. Dohromady jsme v tento den v sedle asi pět a půl hodiny. Večeře a nocleh nás čeká v Stóratunga.

5 Den

Dnes opouštíme Stóratungu a jedeme přes Landsmelar u Viðiker do oblasti jezera Myvatn. Ve Viðikeru žil v 19. století Jón Þorkelsson, který byl slavným průvodcem cestovatelů krymskou pouští do Askje. Naše cesta nás vede přes písečné kopce a vřesoviště. V Engidaluru nás čeká ohromující výhled, jakmile dosáhneme jeho nejvyššího bodu. Při troše štěstí za pěkného počasí uvidíme Herðubreið, královnu islandských hor. Cílem této tří až čtyřhodinové etapy je statek a hotel Stöng, kde se navečeříme a poté vyrazíme na večerní okružní jízdu po oblasti Myvatn. Patří mezi ně pseudo krátery Skutustadir, bizarní lávové útvary v Dimmuborgiru a bublající bahenní nádoby Námaskarð. Přenocování ve Stongu. Na této vyjížďce strávíme v sedle 3 až 4 hodiny.

6 Den

Dnes opouštíme Stöng jižním směrem a projíždíme kolem Hörgsdalur, opuštěné farmy. Čeká nás rozmanitá krajina. Po naší pravici máme další krásný výhled na oblast jezera Myvatn. V tento den jsme v sedle asi šest hodin. Přes noc zůstáváme v Breiðimyri, obecním domě poblíž malé vesničky Laugar v údolí Reykjadalur. Vedle domu se nachází hustý idylický lesík, který byl vysazen před rokem 1920. V sedle pojedeme asi 6 hodin.

7 Den

Dnes jedeme po Vatnshlið, což je zalesněná stezka, dost raritní pro Island… Výhled dolů na Reykjadalur a jezero Vestmannsvatn je jedinečný. Po přejezdu kopce Fljótsheiði musíme jet přes dlouhý most přes řeku Skjálfandafljót. Tuto řeku už známe z našeho třetího dne. Pak nás čeká krásná projížďka podél této řeky a hustým lesem Fellsskógur. Cestou nás vítají vodopády Ullarfoss a Barnafoss. Dnešní šestihodinová jízda končí na Fremstafell. Poté nás čeká návrat na farmu Grýtubakki na večeři a nocleh.

8 Den

Odjezd
Po vydatné snídani přejedeme do Akureyri a čeká nás rozloučení.

O koních

Na Grýtubakki žije kolem 180 koní, někteří z nich jsou odchovaní na farmě, někteří dovezení. Všichni koně jsou dobře vycvičení a jsou součástí naší rodiny.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Od 66 100 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

všechna jídla, nealkoholické nápoje, ubytování ve dvou a čtyřlůžkových pokojích se společným sociálním zařízením (sprcha/WC) vč. spacáků, transfer z/do Akureyri

V ceně není zahrnuto

přílet/odlet z Islandu, alkoholické nápoje, doplňkové činnosti, tipy, pojištění

Velikost jezdecké skupiny
12 až 18 jezdců

Délka jízd
Jezdí se 4 až 6 hodin denně, denní ujetá vzdálenost se pohybuje mezi 25 až 35 km.

Hmotnost jezdce

maximálně 95 kg

Jezdecké požadavky
Vhodné pouze pro zkušené jezdce. Na koni byste se měli cítit bezpečně ve všech 3 chodech, zkušenosti s tölt nejsou vyžadovány. Jezdecká přilba je povinná pro všechny účastníky vyjížďky nebo jezdeckého zájezdu.

Děti
Děti ve věku 10 a více let jsou na této jízdě v Polar Hestar vítány, pokud mají dostatečné jezdecké zkušenosti.

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Velikost jezdecké skupiny

12 – 18 jezdců.

Délka jízdy

Jízda trvá 4 až 6 hodin denně, denní délka jízdy se pohybuje mezi 25 a 35 km.

Hmotnost

Do 95 kg

Požadavky na jezdecké schopnosti

Vhodné pouze pro zkušené jezdce.

Na koni byste se měli cítit jistě ve všech 3 chodech, zkušenosti s tolt nejsou nutné.

Povinná přilba

Přilby jsou povinné pro všechny účastníky vyjížďky nebo túry.

Terén/krajina/zvířata

Velmi rozmanitá krajina s působivými vodopády.

Děti

Děti od 10 let se mohou v Polar Hestar na tuto vyjížďku připojit, pokud se v sedle cítí jistě.

Příjezd

Přílet je letadlem do Reykjavíku, odkud se vnitrostátním letem (nebo alternativně linkovým autobusem) dostanete do Akureyri. Případně využít leteckou společnost Nice Air s přímým letem do Akureyri z Dusseldorfu nebo Kodaně. Lety Praha-Düsseldorf nebo Praha/Kodaň s návazným přestupem.

Bezpečnost a pojištění

Pro tuto cestu je nezbytné odpovídající mezinárodní zdravotní pojištění, které se vztahuje i na jízdu na koni a repatriaci.

První den pobytu obdržíte od svých hostitelů instruktáž, tyto pokyny je třeba dodržovat.

Podnebí

Polar Hestar je otevřen pouze od května do října. Přestože je léto, i v tomto ročním období může docházet k výkyvům počasí. Měli byste si proto s sebou vzít oblečení do každého počasí.

Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, ale může často pršet.

 

Oblečení a další věci

Vzhledem k izolované poloze Islandu se na ostrově vyskytuje jen málo virových infekcí u zvířat. Jezdecké oblečení proto musí být před vstupem na Island vydezinfikované nebo nové. Kožené jezdecké boty, použité jezdecké rukavice a nepratelné chapsy nejsou povoleny. Podpořte nás prosím v udržování zdraví našich zvířat. Rádi vám zašleme oficiální pokyny k dezinfekci jezdeckého vybavení. Při cestě na Island buďte prosím připraveni na jakékoli povětrnostní podmínky. Vezměte si s sebou dostatečně teplé oblečení proti větru a dešti, dále pevnou obuv, rukavice a čelenku/čepici.

Vezměte si prosím vlastní spací pytel a ručníky.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Fascinující sever (Evropa, Island)
od 66 100 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje