Galway Clare Burren Trail - pferdesafari

Galway Clare Burren Trail

An Sibin Lodge leží na venkovském západě Irska, jen pár kilometrů od vesniček Whitegate a Mountshannon. Usedlost obklopují mírné kopce Slieve Aughty Mountains s nekonečnými cestami pro vyjížďky do okolí.

Na koni prozkoumáte rozlehlou krajinu vřesovišť a bažin. Pokaždé vás potěší výhled na mocnou řeku Shannon a pastviny, které obklopují staré kamenné zdi, svou délkou působící takřka nekonečným dojmem. Každý den nabízí pěkné zážitky nasáklé historií, objevíte zbytky palírny i velký panský dům s upravenými zahradami obehnanými zdmi. Idylické keltské stezky vás provedou historickými hrabstvími Galway a Clare, stejně jako i jedinečným národním parkem Burren. Bydlet budete buď přímo na historickém statku, nebo ve vybraném ubytování na jezdecké trase. Zde, v srdci irské přírody, prožijete ideální dovolenou na koních. Užijte si jezdecký sen na zeleném ostrově.

Parametry dovolené:

Cena: od 54 600 Kč

Destinace: EvropaIrsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Vítejte v Irsku

Vyzvednutí a transfer z letiště Shannon (po předchozí domluvě) do našeho penzionu v centru An Sibin, kde strávíme první 4 noci.

2 Den

Binor

Seznamujeme se s koňmi a pak vyrážíme na naši první krásnou jízdu po klidných tichých lesích pohoří Slieve Aughty, přes zemědělskou půdu a pak vřesoviště, vřesoviště a znova vřesoviště…:)

3 Den

Inis Cealtra

Dnes si vychutnáme fascinující krajinu nad majestátním Lough Derg a projedeme se po tradičních pastvinách. Posloucháme báje o dolmenech z doby kamenné a poznáváme zachovalé ruiny Svatého ostrova.

4 Den

Lough Graney

Cestou na vrchol hory přehlížíme nekonečné lesy a vstupujeme do zemědělské půdy podél nekonečných kamenných zdí, které rámují svěží pastviny. Písečné břehy jezera Lough Graney nás zvou k osvěžující cvalovce na koni podél jezera.

5 Den

Glandaria

Nádherné lesní cesty nás vedou na náhorní plošinu. Odtud nás vítají hory národního parku Burren a za dobrého počasí zahlédneme Galway Bay. Přenocování v Corofinu.

6 Den

Mullaghmore

Zažijeme velmi zvláštní a zcela odlišnou krajinu Burren. Tento obraz charakterizuje barevná flóra a fauna a řada malých prehistorických osad. Nocleh v Lisdoonvarně.

7 Den

Jízda na pobřeží Atlantiku

Jedeme na západ, až se dostaneme na okraj členitého pobřeží, kde si můžeme vychutnat úchvatný výhled na Atlantik, slavné Aranské ostrovy, pohoří Connemara a fascinující útesy Moher. Nocleh v Lisdoonvarně.

8 Den

Slan Abhaile

Po snídani transfer na letiště Shannon

O koních

Koně
Již dlouho se Irsko pyšní označením „země koní“. Místní chov všestranných, silných, odvážných a inteligentních koní je světově známý. Irský kůň je uznávaný svou vytrvalostí, mnohostranností a svým dobrým charakterem, toto z něj činí ideálního partnera na nezapomenutelné jezdecké prázdniny.

Každý se může spřátelit s některými typickými zástupci irských plemen, jako jsou velký a dobromyslný Irish Draught, živý, šikovný Connemara, elegantní, energický Irish Hunter, překrásně dvoubarevný Tinker či inteligentní Irish Cob.

Irland 256mb 052

Sedlo
Většinou jezdíme s anglickými postroji. Máme několik westernových sedel, která by ale měla být rezervována předem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Galway Clare Burren Trail (7 nocí/ 8 dní)

od 54 600 Kč za jezdce

Nejezdci
od 24 900 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

V ceně je zahrnuto
7 přenocování v komfortních penzionech ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, 6 dní ježdění na koni s doprovodem, přeprava zavazadel z jednoho penzionu do druhého, čaj, káva, minerální voda

V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava z/na letiště, pojištění, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5670 Kč

Transfer z/na letiště Shannon
2 970 Kč

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Velikost jezdecké skupiny

Minimálně 3 až maximálně 8 jezdců na skupinu plus 2 průvodci. Pokud se chce jízdy zúčastnit více jezdců, skupiny se rozdělí a startují v různých časech.

Délka jízd

5 1/2 dne jízdy na stezce s průvodcem; celková ujetá vzdálenost je cca 200 km.

Hmotnost

Do 80 kg. (Po domluvě možná výjimka).

Jezdecké požadavky

Pokročilí nebo zkušení jezdci.

Povinnost helmy

Helmy jsou povinné pro všechny jízdy v Irsku!

Děti a nejezdci

Děti i nejezdci jsou vítáni. Dětem, které se chtějí zúčastnit této stezky, musí být alespoň 12 let.

Terén/krajina/zvířata

Jízda po keltských stezkách přes hrabství Galway a Clare a jedinečný národní park Burren až k pobřeží Atlantiku s impozantními útesy Moher.

Irsko je rájem milovníků přírody. Zejména západ nabízí jedinečnou rozmanitost pískovců, krasových skal, vřesovišť, jezer a lesů.

Kvete zde nespočet květin, keřů a stromů. Vliv teplého a mírného Golfského proudu s malými teplotními rozdíly zima/léto podporuje růst mnoha známých i exotických rostlin. Není divu, že farmáři vítají každý nový den „Dnes je hezký den, díky Bohu!“ .

 Tato rozmanitá krajina poskytuje úkryt a potravu velkému počtu zvířat. Při ježdění se často setkáváme s jeleny, liškami, králíky nebo bažanty. Vzácnější jsou jezevci a kuny. Rozmanité irské ptactvo nás obklopuje na každém kroku. Při troše štěstí můžete spatřit i velmi vzácného tetřeva.

Po celé léto tancuje podél našich cest až 30 různých druhů motýlů.

Množství řek a jezer je eldorádem pro sportovní a rekreační rybáře. Štiky lze často vidět, jak si v mělké vodě užívají letní slunce. Losos a pstruzi, kteří milují čisté řeky, jsou výzvou pro rybáře.

Rašelina a vřesoviště jsou velkým přírodním zdrojem Irska, nejen pro energii, ale také jako poslední přírodní útočiště. Při vstupu ale pozor, může to být nebezpečné! Pokud však zůstanete na starých rašelinových stezkách, jste v bezpečí. Na některých místech jsou ještě vidět keltské „tvrdší“ (dřevěné cesty) procházející rašelinou.

Burren, „skalnaté místo“, je jedinečná vápencová krajina své vlastní krásy.

Díky jasnému světlu, Golfskému proudu a teplému vápenci se na stejném místě daří arktickým i středomořským rostlinám. Tato oblast byla po tisíce let využívána jako pastviny. Četné kamenné památky, zámky, kostely a věžové domy svědčí o významu tohoto přírodního pokladu pro osadníky v minulosti.

Jak se k nám dostat

Letiště poblíž nás: Mezinárodní letiště Shannon (1 hodina 30 minut), letiště Kerry (2 hodiny 30 minut) ve Farranfoe (nedaleko Killarney), letiště Galway (1 hodina 30 minut), letiště Dublin (3 hodiny 30 minut).

Rádi zorganizujeme transfer z letiště Shannon na farmu a zpět.

Klima

Chladná léta a mírné zimy. Počasí může být proměnlivé a větrné po celý rok. Vzhledem k poměrně vyrovnaným teplotám lze zemi navštívit celoročně za stejných podmínek.

Nejlepší doba cesty (malý déšť): květen, červen a září

Oblečení a jiné

Jezdecká přilba, vhodná obuv na ježdění, nepromokavá bunda a kalhoty, teplé svetry. Irské počasí je nevyzpytatelné.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Galway Clare Burren Trail (Evropa, Irsko)
od 54 600 Kč
27.04.2024 - 04.05.2024
11.05.2024 - 18.05.2024
01.06.2024 - 08.06.2024
15.06.2024 - 22.06.2024
06.07.2024 - 13.07.2024
20.7.2024 - 27.07.2024
03.08.2024 - 10.08.2024
17.08.2024 - 24.08.2024
24.08.2024 - 31.08.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje