Horizon Signature Safari - Pferdesafari

Více o dovolené

Signature Safari je dovolená na koni, která se koná na tradičním rodinném místě. Díky stádu o více než 85 koních se tu najde kůň pro jezdce všech schopností, od začátečníků až po zkušené jezdce. Je to vynikající safari pro ty, kteří chtějí užít rozmanitou jízdu na koni v Jižní Africe v uvolněné atmosféře. Můžete si mimo jiné užít africkou divočinu, bez strachu z divočiny. Žijí zde hroši, žirafy, zebry, antilopy, leopardi, hnědé hyeny, šakaly, krokodýli a divoká prasata. Zapomenout nesmíme ani na více než 300 druhů ptáků.

Navštivte ranč Triple B východně od Johannesburgu, poznejte život na ranči se spoustou zábavy a jízdou na koni.

Dovolená na Signature Safari pro Vás může být velmi rozmanitá. Farma Laury a Shaneho nabízí navíc vedle pozorování divokých zvířat celou řadu aktivit: skvělé jízdy v překrásném prostředí a polocross (týmový sport, který je kombinací póla a lakrosu),pomoc při práci s dobytkem, skákání, westernové sporty (reining, cutting nebo barrel race)  a koupání s koňmi. Každý den se buď vydáte dvakrát na vyjížďku na koni nebo si vyberete dvě jiné aktivity. Dopolední jízdy trvají většinou 3-4 hodiny (nebo méně, pokud budete chtít), odpolední jízdy jsou kratší. Skákání je možné na vyžádání. Ranč se snaží uspokojit potřeby svých hostů v každém směru a zaměstnanci jsou tak flexibilní, jak jen je to možné. Charakteristickým znakem Horizon Signature safari je uvolněná a vřelá atmosféra. S hosty se zde rádi podělí o toto překrásné místo, tak přijďte mezi ně a staňte se na chvíli jeho součástí.

Program den za dnem

1 Den

Po příletu (nejpozději v 10:30) na letiště v Johannesburgu Vás čeká transfer do Horizon Safari Lodge (cca 2,5 hodiny). V odpoledních hodinách si užijete úvodní a poznávací jízdu v rezervaci a západ slunce u jedné z malebných přehrad, kde můžete vidět hrochy.

2 Den

První den se vydáte k původnímu statku a do hlavní vesnice, kde uvidíte spoustu nádherných, ručně zdobených domů, vypijete vynikající čaj v historickém domě rodiny Baber a navštívíte sirotčinec. Poté se vrátíte zpět na farmu a ještě před obědem se osvěžíte koupáním se svým koněm. Později, během poledního horka, se můžete zaplavat v bazénu nebo odpočinout při siestě.Po obědě si uděláte výlet do rezervace, kde budete moci pozorovat divoká zvířata. Váš průvodce vás seznámí s “řečí” volně žijících živočichů a lékařsky cennými místními rostlinami.

3 Den

Den začíná úvodem do Polocrosse, netradičního sportu, kterému ale díky velké zábavě přijdete rychle na chuť. Po obědě si můžete udělat krátký výlet psojený s nákupy ve městě Vaalwater. Pak už se vrátíte do sedla, do divočiny…

4 Den

Po snídani se přesunete na 2 dny do jiné rezervace, abyste z africké přírody viděli co nejvíc. Po čtyřech hodinách dorazíte do klidného tábora v buši a dáte si zasloužený oběd. Odpoledne budete mít možnost udělat si několik fotek během pěší túry s průvodcem. Zápas slunce na dechberoucí vyhlídce vám zpříjemní večer.

5 Den

Vychutnejte si ranní jízdu v rezervaci se šancí spatřit žirafy, několik druhů antilop, pakoně, impaly nebo zebry. Po návratu do kempu váš čeká oběd  a siesta u bazénu. Po odpoledním čaji se vydáte na rychlou jízdu zpět do rezervace. Poté vás už bude čekat večeře u otevřeného ohně při západu slunce.

6 Den

Dnes vás čeká návrat zpět na Horizon. Pokud se již budete cítit unavení ze sedla, můžete odpoledne navštívit Beadle, obchod místních farmářů, kde si můžete koupit ručně vyráběné perly, kožené výrobky, čelenky a dobře padnoucí jezdecké chapsy. Alternativní aktivitou je poklidná jízda, při které prozkoumáte okolí a možná se potkáte s hrochem.

7 Den

Po pár dnech v sedle určitě přivítáte malou jezdeckou přestávku. S terénním vozem absolvujete výlet do místní rezervace Big Five, kde můžete vidět slony, lvy nebo buvoly. Poobědváte v Horizontu. Po odpoledním čaji si buď vyjedete na koni nebo vyzkoušíte své jezdecké schopnosti při malém „cross country“.

8 Den

Získejte nové zážitky a pomozte s naháněním skotu Bonsmara, mírumilovného plemena, které se přizpůsobilo zdejším podmínkám. Poté, co je stádo zahnáno z pastviny do stáje si vyzkoušíte oddělit krávu anebo mladého býka od stáda. Samozřejmě instinktivně chtějí zůstat ve stáda a Vy si přitom užijete mnoho zábavy a zároveň otestujete své jezdecké schopnosti. Poté se můžete jít plavit se svým koněm. Následně po odpoledním čaji na váš čeká další vzrušující výzva: trochu si vyzkoušíte westernový sport a opět si užijete spoustu legrace.

9 Den

Ráno se vydáte na rychlou jízdu po písčité cestě k jednomu z nejvzdálenějších míst na zdejších pozemcích. Po návratu do lodge si užijete chladivou koupel v bazénu a pozdní oběd. Po odpoledním čaji bude následovat jízda v rezervaci, kde budete mít možnost si udělat poslední pěkné fotografie. Pak si na velké skále s výhledem na okolní krajinu užijete poslední západ slunce.

10 Den

Dovolenou zakončíte jízdou dle vlastního výběru.

Odjezd z farmy je v cca 14:00.

Toto je ukázkový itinetář, který se přizpůsobí dělce Vašeho pobytu. Organizátor si vyhrazuje právo změn a úprav.

O koních

b863a32d5309a4bcc6c3aaa4e1a49804__640_400_cropKoně

Horizon tým je velmi hrdý na kvalitu svých koní. Ve stádu jsou Anglo-arabové, plnokrevníci, búrští teplokrevnícia jejich kříženci v rozmezí od 145 do 165 cm. Všichni tito koně jsou poctiví, pracovití a dobře jezditelní. Mnoho z nich vycvičil osobně Shane Dowinton, který je zároveň majitelem Horizonu. S více než 60 koni pro maximálně deset jezdců, Vám vybere koně, který Vám bude perfektně vyhovovat. Zkušení jezdci budou jezdit na svěžích koních, zatímco méně zkušení dostanou starší a klidné koně, kteří je hodně naučí.

Sedla a uzdy

Sedla jsou udržovaná a čistá. Jezdí se především na McClellan sedlech, ale k dispozici jsou také anglická nebo australská jezdecká sedla.

Jezdecké požadavky

Začátečníci jsou vítaní na ranči Triple B, kde jsou lekce vhodné pro začátečníky. Díky velkému počtu koní si zde toho svého vybere skutečně každý. Váhový limit je 95 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2021

od 48.600,-Kč / osoba (10 dní / 9 nocí) – je zde možnost i kratšího pobytu

Cena zahrnuje

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, veškeré jídlo a pití, veškeré jezdecké aktivity s průvodcem, přepravu zavazadel, tým a logistika

Cena nezahrnuje

příjezd, transfer z/na letiště, spropitné, nápoje navíc, doplňkové aktivity, masáže, pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Transfer z/na letiště v Johannesburgu

6.500,- Kč – v případě skupiny, privátní transfer je v ceně 16.500,- Kč

Termíny 2021

Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky

Rezervovat

od 48.600,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás