Horizon Signature Safari - pferdesafari

Horizon Signature Safari

Signature Safari je dovolená na koni, která se koná na tradičním rodinném místě. Díky stádu o více než 85 koních se tu najde kůň pro jezdce všech schopností, od začátečníků až po zkušené jezdce. Je to vynikající (klidně se dá označit rodinným) safari pro ty, kteří chtějí užít rozmanitou jízdu na koni v Jižní Africe v uvolněné atmosféře. Můžete si mimo jiné užít africkou divočinu, bez strachu z divočiny. Žijí zde hroši, žirafy, zebry, antilopy, leopardi, hnědé hyeny, šakaly, krokodýli a divoká prasata. Zapomenout nesmíme ani na více než 300 druhů ptáků.

Navštivte ranč Triple B východně od Johannesburgu, poznejte život na ranči se spoustou zábavy a jízdou na koni.

Dovolená na Signature Safari pro Vás může být velmi rozmanitá. Farma Laury a Shaneho nabízí navíc vedle pozorování divokých zvířat celou řadu aktivit: skvělé jízdy v překrásném prostředí a polocross (týmový sport, který je kombinací póla a lakrosu),pomoc při práci s dobytkem, skákání, westernové sporty (reining, cutting nebo barrel race)  a koupání s koňmi. Každý den se buď vydáte dvakrát na vyjížďku na koni nebo si vyberete dvě jiné aktivity. Dopolední jízdy trvají většinou 3-4 hodiny (nebo méně, pokud budete chtít), odpolední jízdy jsou kratší. Skákání je možné na vyžádání. Ranč se snaží uspokojit potřeby svých hostů v každém směru a zaměstnanci jsou tak flexibilní, jak jen je to možné. Charakteristickým znakem Horizon Signature safari je uvolněná a vřelá atmosféra. S hosty se zde rádi podělí o toto překrásné místo, tak přijďte mezi ně a staňte se na chvíli jeho součástí.

Parametry dovolené:

Cena: od 42 600 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stanPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

Po příletu (nejpozději v 10:30) na letiště v Johannesburgu Vás čeká transfer do Horizon Safari Lodge (cca 2,5 hodiny). V odpoledních hodinách si užijete úvodní a poznávací jízdu v rezervaci a západ slunce u jedné z malebných přehrad, kde můžete vidět hrochy.

2 Den

První den se vydáte k původnímu statku a do hlavní vesnice, kde uvidíte spoustu nádherných, ručně zdobených domů, vypijete vynikající čaj v historickém domě rodiny Baber a navštívíte sirotčinec. Poté se vrátíte zpět na farmu a ještě před obědem se osvěžíte koupáním se svým koněm. Později, během poledního horka, se můžete zaplavat v bazénu nebo odpočinout při siestě.Po obědě si uděláte výlet do rezervace, kde budete moci pozorovat divoká zvířata. Váš průvodce vás seznámí s “řečí” volně žijících živočichů a lékařsky cennými místními rostlinami.

3 Den

Vychutnejte si ranní jízdu v rezervaci se šancí spatřit žirafy, několik druhů antilop, pakoně, impaly nebo zebry. Po návratu do kempu váš čeká oběd  a siesta u bazénu. Po odpoledním čaji se vydáte na rychlou jízdu zpět do rezervace. Poté vás už bude čekat večeře u otevřeného ohně při západu slunce.

4 Den

Pokud se již budete cítit unavení ze sedla, můžete odpoledne navštívit Beadle, obchod místních farmářů, kde si můžete koupit ručně vyráběné perly, kožené výrobky, čelenky a dobře padnoucí jezdecké chapsy. Alternativní aktivitou je poklidná jízda, při které prozkoumáte okolí a možná se potkáte s hrochem.

5 Den

Po pár dnech v sedle určitě přivítáte malou jezdeckou přestávku. S terénním vozem absolvujete výlet do místní rezervace Big Five, kde můžete vidět slony, lvy nebo buvoly. Poobědváte v Horizontu. Po odpoledním čaji si buď vyjedete na koni nebo vyzkoušíte své jezdecké schopnosti při malém „cross country“.

6 Den

Získejte nové zážitky a pomozte s naháněním skotu Bonsmara, mírumilovného plemena, které se přizpůsobilo zdejším podmínkám. Poté, co je stádo zahnáno z pastviny do stáje si vyzkoušíte oddělit krávu anebo mladého býka od stáda. Samozřejmě instinktivně chtějí zůstat ve stáda a Vy si přitom užijete mnoho zábavy a zároveň otestujete své jezdecké schopnosti. Poté se můžete jít plavit se svým koněm. Následně po odpoledním čaji na váš čeká další vzrušující výzva: trochu si vyzkoušíte westernový sport a opět si užijete spoustu legrace.

7 Den

Ráno se vydáte na rychlou jízdu po písčité cestě k jednomu z nejvzdálenějších míst na zdejších pozemcích. Po návratu do lodge si užijete chladivou koupel v bazénu a pozdní oběd. Po odpoledním čaji bude následovat jízda v rezervaci, kde budete mít možnost si udělat poslední pěkné fotografie. Pak si na velké skále s výhledem na okolní krajinu užijete poslední západ slunce.

8 Den

Dovolenou zakončíte jízdou dle vlastního výběru.

Odjezd z farmy je v cca 14:00.

Toto je ukázkový itinetář, který se přizpůsobí dělce Vašeho pobytu. Organizátor si vyhrazuje právo změn a úprav.

O koních

b863a32d5309a4bcc6c3aaa4e1a49804__640_400_cropKoně

Horizon tým je velmi hrdý na kvalitu svých koní. Ve stádu jsou Anglo-arabové, plnokrevníci, búrští teplokrevnícia jejich kříženci v rozmezí od 145 do 165 cm. Všichni tito koně jsou poctiví, pracovití a dobře jezditelní. Mnoho z nich vycvičil osobně Shane Dowinton, který je zároveň majitelem Horizonu. S více než 60 koni pro maximálně deset jezdců, Vám vybere koně, který Vám bude perfektně vyhovovat. Zkušení jezdci budou jezdit na svěžích koních, zatímco méně zkušení dostanou starší a klidné koně, kteří je hodně naučí.

Sedla a uzdy

Sedla jsou udržovaná a čistá. Jezdí se především na McClellan sedlech, ale k dispozici jsou také anglická nebo australská jezdecká sedla.

Jezdecké požadavky

Začátečníci jsou vítaní na ranči Triple B, kde jsou lekce vhodné pro začátečníky. Díky velkému počtu koní si zde toho svého vybere skutečně každý. Váhový limit je 95 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 42 600 Kč / osoba (8 dní / 7 nocí) – je zde možnost i kratšího pobytu a plnohodnotný program taky pro děti a nejezdce

 

Cena zahrnuje

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, veškeré jídlo a pití, veškeré jezdecké aktivity s průvodcem, přepravu zavazadel, tým a logistika

Cena nezahrnuje

příjezd, transfer z/na letiště, spropitné, nápoje navíc, doplňkové aktivity, masáže, pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Transfer z/na letiště v Johannesburgu

7 300 Kč – v případě min. 2 osob, cena na osobu

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Horizon Signature Safari (Afrika, Jižní Afrika)
od 42 600 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje