Horizon Signature Safari - pferdesafari

Horizon Signature Safari

Signature Safari je dovolená na koni, která se koná na tradičním rodinném místě. Díky stádu o více než 85 koních se tu najde kůň pro jezdce všech schopností, od začátečníků až po zkušené jezdce. Je to vynikající (klidně se dá označit rodinným) safari pro ty, kteří chtějí užít rozmanitou jízdu na koni v Jižní Africe v uvolněné atmosféře. Můžete si mimo jiné užít africkou divočinu, bez strachu z divočiny. Žijí zde hroši, žirafy, zebry, antilopy, leopardi, hnědé hyeny, šakaly, krokodýli a divoká prasata. Zapomenout nesmíme ani na více než 300 druhů ptáků.

Navštivte ranč Triple B východně od Johannesburgu, poznejte život na ranči se spoustou zábavy a jízdou na koni.

Dovolená na Signature Safari pro Vás může být velmi rozmanitá. Farma Laury a Shaneho nabízí navíc vedle pozorování divokých zvířat celou řadu aktivit: skvělé jízdy v překrásném prostředí a polocross (týmový sport, který je kombinací póla a lakrosu),pomoc při práci s dobytkem, skákání, westernové sporty (reining, cutting nebo barrel race)  a koupání s koňmi. Každý den se buď vydáte dvakrát na vyjížďku na koni nebo si vyberete dvě jiné aktivity. Dopolední jízdy trvají většinou 3-4 hodiny (nebo méně, pokud budete chtít), odpolední jízdy jsou kratší. Skákání je možné na vyžádání. Ranč se snaží uspokojit potřeby svých hostů v každém směru a zaměstnanci jsou tak flexibilní, jak jen je to možné. Charakteristickým znakem Horizon Signature safari je uvolněná a vřelá atmosféra. S hosty se zde rádi podělí o toto překrásné místo, tak přijďte mezi ně a staňte se na chvíli jeho součástí.

Parametry dovolené:

Cena: od 57 100 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stanPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Po příletu (nejpozději v 10:30) na letiště v Johannesburgu Vás čeká transfer do Horizon Safari Lodge (cca 2,5 hodiny). V odpoledních hodinách si užijete úvodní a poznávací jízdu v rezervaci a západ slunce u jedné z malebných přehrad, kde můžete vidět hrochy.

2 Den

Není lepší způsob, jak objevit africkou bušovou krajinu a její divokou přírodu, než z koňského hřbetu. Jezdíme v terénu o rozloze asi 21 000 akrů. Terén tvoří převážně písčité cesty, které vedou křovinami a otevřenými pláněmi. Díky tomuto povrchu je jízda pro koně i jezdce velmi pohodlná a většina koní nemusí být podkována. Na ten pocit, když jedete na koni směrem k žirafě, nikdy nezapomenete! Divoká zvířata nevnímají koně a jejich jezdce jako hrozbu, a proto se můžeme pohybovat společně s divokými zvířaty. Naše zebry si na koně zvykly a jsou velmi zvědavé:)

 

V pozdních ranních hodinách se vrátíte na farmu na oběd. Později, během poledního vedra, si můžete zaplavat v bazénu nebo si odpočinout. Odpoledne jedete zpět do rezervace. Váš průvodce vám přiblíží stopy divokých zvířat a léčivé vlastnosti původních rostlin Afriky.

3 Den

Ráno další vyjíždka do rezervace s možností pozorovat divoká africká zvířata.

Po oběde je na programu něco úplně jiného: Polokros. Tento mix póla a lakrosu se snadno učí, mohou jej hrát i začátečníci. Každý tým se skládá ze 3 jezdců. Hra je velmi zábavná a pozor, může být návyková!

4 Den

Po ranní vyjíždce v rezervaci nás po oběde čekají westernové hry.

 Dnes odpoledne naši průvodci pořádají různé westernové disciplíny, které prověřují jezdecké dovednosti a obratnost: ohýbání tyčí, závody v barelech a mnoho dalšího podporují týmového ducha našich hostů.

5 Den

Buď se můžeme dnes ráno projet na koni, nebo si zahrát další kolo polokrosu, doufejme, že tentokrát se vám také podaří dodržet některá pravidla hry:)

Odpoledne odjíždíme na koních do Camp Davidson, krásného křovinného kempu nad údolím Melk. Kemp je komfortně vybaven lůžky včetně bavlněného povlečení a peřin, koupelnami se splachovacími záchody a stoly potaženými bílým povlečením. Ten večer si užijete západ slunce v táboře a večeři pod hvězdami se serenádou zvířecích zvuků šakala, zebry, hrocha nebo taky i  lvů ze sousedících rezervací – nezapomenutelný zážitek!

6 Den

Z tábora odjíždíme brzy ráno, abychom se vrátili na Horizont včas na oběd, po cestě sledujeme stopy zvířat a přírodu kolem nás.

Odpoledne mohou hosté unavení sedlem navštívit Beadle, projekt místní farmářské komunity a obchod, kde si můžete zakoupit ručně vyráběné korálky a kožené výrobky od místních lidí. Patří mezi ně čelenky a dobře padnoucí jezdecké chapsy. Případně si můžete vyzkoušet své skákací schopnosti přes některé náročné terénní překážky.

7 Den

Ráno vyrážíme na koních směrem k  Boschdraai Plains, na oběd se vrátíme na Horizon farmu.

Po mnoha hodinách v sedle může jeden nebo druhý z vás potřebovat přestávku. Projížďka džípem za zvěří do místní rezervace Velké pětky je skvělý způsob, jak se po dlouhé době v sedle odreagovat při pozorování lva, slona nebo buvola (za příplatek – viz informace).

8 Den

Dnes strávíme celý den objevováním přírodní rezervace západně od Horizon Lodge. Na této vyjížďce můžeme značně cválat na písčité půdě a máme vynikající možnosti pozorování zvěře na širých pláních: velká stáda pakoňů, různé druhy antilop a žiraf. Vyskytuje se zde také buvol, pštros, kudu, zebra a impala.

 

Po obědě na Horizon a přestávce u bazénu pokračujeme odpoledne v prozkoumávání této oblasti bohaté na kontakt se zvířaty.

 

9 Den

Po dopolední vyjížďce na vás čeká ještě jeden vrchol: společně s našimi koňmi se dáme osvěžující koupeli na jedné z přehrad! Po odpoledním obědě vás čeká další hra Polokros.

10 Den

Závěrečná jízda na koních a odjezd.

Zakončete svou dovolenou ráno jednou poslední jízdou dle vlastního výběru před odjezdem po obědě.

 

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit a chyb.

O koních

b863a32d5309a4bcc6c3aaa4e1a49804__640_400_cropKoně

Horizon tým je velmi hrdý na kvalitu svých koní. Ve stádu jsou Anglo-arabové, plnokrevníci, búrští teplokrevnícia jejich kříženci v rozmezí od 145 do 165 cm. Všichni tito koně jsou poctiví, pracovití a dobře jezditelní. Mnoho z nich vycvičil osobně Shane Dowinton, který je zároveň majitelem Horizonu. S více než 60 koni pro maximálně deset jezdců, Vám vybere koně, který Vám bude perfektně vyhovovat. Zkušení jezdci budou jezdit na svěžích koních, zatímco méně zkušení dostanou starší a klidné koně, kteří je hodně naučí.

Sedla a uzdy

Sedla jsou udržovaná a čistá. Jezdí se především na McClellan sedlech, ale k dispozici jsou také anglická nebo australská jezdecká sedla.

Jezdecké požadavky

Začátečníci jsou vítaní na ranči Triple B, kde jsou lekce vhodné pro začátečníky. Díky velkému počtu koní si zde toho svého vybere skutečně každý. Váhový limit je 95 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 57 100 Kč / osoba (10 dní / 9 nocí) – je zde možnost i kratšího pobytu a plnohodnotný program taky pro děti a nejezdce

 

Cena zahrnuje

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, veškeré jídlo a pití, veškeré jezdecké aktivity s průvodcem, přepravu zavazadel, tým a logistika

Cena nezahrnuje

příjezd, transfer z/na letiště, spropitné, nápoje navíc, doplňkové aktivity, masáže, pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Transfer z/na letiště v Johannesburgu

7 300 Kč – v případě min. 2 osob, cena na osobu

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Horizon Signature Safari (Afrika, Jižní Afrika)
od 57 100 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje