Více o dovolené

Mozambique Horse Safaris se specializuje na jezdecké dovolené šité na míru klientů a nabízí jízdy na pobřeží Vilankulo a na ostrově Benguerra v souostroví Bazaruto Archipel. Pobřežní oblast je proslulá díky svým nekonečně dlouhým a nedotčeným bílým písečným plážím a velkolepým vyhlídkám na útesy. Kromě nádherných jízd na koních po plážích můžete využít rozmanité možnosti aktivní dovolené u moře: šnorchlování, rybaření a plavbu na arabských plachetnicích dau.

Pat a Mandy Retzlaffovi koně a jezdectví jednoduše milují. Před lety zorganizovali záchranu stovky koní, kteří by jistě zahynuli kvůli násilně provedené „pozemkové reformě“ v roce 2002 v Zimbabwe. Z více než 30 spolehlivých a dobře vycvičených koní pro Vás hostitelé vyberou skvělého čtyřnohého partnera na cesty. Usedlost Vilankulo Lodge leží na pláži a skládá se z 18 chat, z kterých máte nádherný výhled na oceán. Každá chata má velký dvoulůžkový pokoj s přilehlou koupelnou. Restaurace servíruje chutná jídla a centrem usedlosti je senzační bazén, který nabízí ohromující výhled na ostrovy a palmovou pláž. Užijte si západ slunce při procházkách na pláži nebo u koktejlu v našem baru!

Program den za dnem

1 Den

Vaši hostitelé a průvodci Pat nebo Mandy Retzlaff Vás vyzvednou na letišti Vilankulo. Po krátkém přejezdu se ubytujete ve své lodžii. Odpoledne se seznámíte s koňmi a personálem ve stájích. Abyste svého koně dobře poznali, ještě odpoledne se vydáte na první vyjížďku po nekonečně dlouhých písečných plážích, nedotčenou buší, kolem mangrovových břehů a obrovských skal, ze kterých budete mít nádherný výhled. Večeři si vychutnáte venku pod hvězdami s přímým výhledem na moře.

 

2 Den

Dnes se vydáte na jízdu, která povede kolem afrických vesnic a rozlehlých sladkovodních jezer, kde žije velké množství ptactva. Při troše štěstí zahlédnete orly, pelikány, volavky a ledňáčky. Budete cválat buší přes africká pole, kolem venkovských škol a portugalských domů, ze kterých už zbyly pouze ruiny.

Staré polní cesty vám dovolí jet chvíli rychlejším tempem do vnitrozemí k řece Govuro. Na břehu řeky se posilníte piknikem a poté se podél ní vydáte zpět.  Budete obdivovat bujnou vegetaci, která kolem ní roste, sledovat ryby a naslouchat zpěvu ptáků. Večer si vychutnáte drink u táboráku pod oblohou plnou hvězd. Večeře bude ve stylu mozambického barbecuea zaručeně si hodně pochutnáte.

3 Den

Krátce po začátku jízdy budete projíždět kolem Chibuene, bývalého významného obchodního místa ze 7. století, které spojovalo jih Afriky s Indickým oceánem. V této velmi staré duně roste mnoho baobabů, které zde byly vysazeny už před staletími. Jejich plody jsou plné vitaminů. Dále vás cesta povede přes kokosové plantáže podél pláže k rybářské vesnici Enriques. Místní kuchař Vás pobaví tradičním mosambickým způsobem a uvaří typické jídlo. Začnete osvěžujícím kokosovým nápojem a naučíte se, jak správně jíst kraba. Kromě toho vyzkoušíte také Matapu, typický mozambický pokrm, který se vyrábí z listů manioku, ořechů a kokosového mléka. Po jídle bude pokračovat v cestě vesnicemi pořád dál až k velkolepé vyhlídce „Fingerprint of God (Boží otisk prstu)“. Večer se vrátíte zpět do města a povečeříte v jedné z místních restaurací.

4 Den

Po snídani se přesunete do stájí a odtud se vydáte na dnešní vyjížďku. Přes předměstí podél liduprázdných pláží až k červeným dunám směrem na sever, kde si vychutnáte báječné cvalovky. Nádherný výhled na široké bílé písečné břehy a tyrkysové moře pod vámi bude jedním z nejkrásnějších okamžiků cesty. Poobědváte v překrásné restauraci, kde se specializují na plody moře. Poté navštívíte místní umělecké a řemeslné centrum, kde podporují místní komunitu. Určitě si zde vyberete nějaké suvenýry pro rodinu a přátele. Odpoledne můžete relaxovat u bazénu nebo jít na procházku po pláži. Večer si vychutnáte poslední večeři Vaší jízdy.

5 Den

Po snídani se vydáte na krátkou vyjížďku na rozloučenou. Pohled na záliv a široké panenské pláže Vám navždy zůstane v paměti. Své safari dobrodružství zakončíte plavením s koňmi. Tento zážitek je naprosto magický. Naplno pocítíte sílu koní. Poté Vás už bude čekat oběd a cesta na letiště. (Pozn. Pokud by plavení s koňmi nemohlo proběhnout v den odjezdu, proběhne o den dříve.)

Pořadatel si vyhrazuje právo úprav a změn

O koních

MHS 14Péče a starost o koně je v Mosambik Horse Safaris na prvním místě a výsledkem je, že jsou všichni koně v dobré kondici, nebojácní, soustředění a dobře vytrénovaní.
Pro každého jezdce se z 30 koní najde ten vhodný. Stádo z Mosambik Horse Safari je pestrou směsí plnokrevníků, arabů a jihoafrických búrských koní.

 Sedla a udidla

Všichni koně jsou trénováni jak v anglickém, tak ve westernovém jezdeckém stylu. K dispozici jsou jak anglická sedla,  sedla typu Mc Clellan, tak australská sedla.

Jezdí se s udidlem s jednoduchým stihlem .

Podmínky a důležité informace

Ceny 2018

od 57.509,- Kč / osoba (5 dní/4 noci) – lze si zvolit i delší pobyt

nejezdci od 39.431,- Kč za osobu
V ceně je zahrnuto
Ježdění na koni, strava, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, čluny, přeprava, přeprava z a na letiště, koncesní poplatky, daně. V hotelovém pokoji na Vás čeká ovocná mísa, malá pozornost, jakož i lednice s vodou a chlazenými nápoji.
V ceně není zahrnuto
Příjezd, odjezd, pojištění, vízum, alkoholické nápoje, nápoje u baru a v hotelu, osobní výdaje, jakož i dodatečné aktivity a činnosti, spropitné.

Termíny 2018
Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 57.509,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás