Mozambique Horse Safari - pferdesafari

Mozambique Horse Safari

Naprosto bezpečné místo s křišťálově čistým mořem, vrcholem zážitků je plavení s koňmi. Skvěle trénovanými koňmi. Dovolenka na zázračném místě pro celou rodinu, klidně i pro nejezdce. 

Mozambique Horse Safaris se specializuje na jezdecké dovolené šité na míru klientů a nabízí jízdy na pobřeží Vilankulo a na ostrově Benguerra v souostroví Bazaruto Archipel. Pobřežní oblast je proslulá díky svým nekonečně dlouhým a nedotčeným bílým písečným plážím a velkolepým vyhlídkám na útesy. Kromě nádherných jízd na koních po plážích můžete využít rozmanité možnosti aktivní dovolené u moře: šnorchlování, rybaření a plavbu na arabských plachetnicích dau.

Pat a Mandy Retzlaffovi koně a jezdectví jednoduše milují. Před lety zorganizovali záchranu stovky koní, kteří by jistě zahynuli kvůli násilně provedené „pozemkové reformě“ v roce 2002 v Zimbabwe. Z více než 30 spolehlivých a dobře vycvičených koní pro Vás hostitelé vyberou skvělého čtyřnohého partnera na cesty. Usedlost Vilankulo Lodge leží na pláži a skládá se z 18 chat, z kterých máte nádherný výhled na oceán. Každá chata má velký dvoulůžkový pokoj s přilehlou koupelnou. Restaurace servíruje chutná jídla a centrem usedlosti je senzační bazén, který nabízí ohromující výhled na ostrovy a palmovou pláž. Užijte si západ slunce při procházkách na pláži nebo u koktejlu v našem baru!

Parametry dovolené:

Cena: od 69 950 Kč

Destinace: AfrikaMosambik

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / Usedlost

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Vaši hostitelé a průvodci Pat nebo Mandy Retzlaff Vás vyzvednou na letišti Vilankulo. Po krátkém přejezdu se ubytujete ve své lodžii. Odpoledne se seznámíte s koňmi a personálem ve stájích. Abyste svého koně dobře poznali, ještě odpoledne se vydáte na první vyjížďku po nekonečně dlouhých písečných plážích, nedotčenou buší, kolem mangrovových břehů a obrovských skal, ze kterých budete mít nádherný výhled. Večeři si vychutnáte venku pod hvězdami s přímým výhledem na moře.

 

2 Den

Brzy ráno poplujete na dřevěné lodi dhow národním parkem Bazaruto na světoznámý ostrov Benguerra. Na palubě si vychutnáte skvělou snídani. Míjejíce staré rybáře a hrající si delfíny, uvidíte už z dálky pod palmami koně stojící na bílé pláži.

Charlotte, vaše průvodkyně, vás se svou neutuchající vášní seznámí s flórou a faunou tohoto ostrova. Během projížďky po ostrově budete míjet vesničky, působivé zlaté písečné duny a sledovat hejna plameňáků na jezerech.

Při dlouhých cvalech na pláži si uvědomíte, kolik síly má váš kůň a budete cítit neskutečnou svobodu. Vrcholem dne bude plavení se s koňmi v moři.

Odpoledne budete šnorchlovat na ostrově Magaruque, objevovat množství barevných ryb v teplé vodě a hledat skryté chobotnice. Po této jedinečné zkušenosti se bude pod stínem stromů podávat chutný oběd z plodů moře. Poté se vrátíte na pevninu.

V sedle strávíte cca 3 hodiny.

3 Den

Ráno si nejdříve pochutnáte na snídani a zaplavete si v moři. V 11:30 začne vaše vyjížďka. S průvodkyní Mandy pojedete klidným krokem na pláž, kde bude v této době odliv, a v dálce uvidíte třpytící se oceán.  

Poté budete cválat na pláži k mangrovovým stromům a k velkolepé vyhlídce „Fingerprint of God (Boží otisk prstu)“. Jízda bude pokračovat kokosovými plantážemi na pláži až do rybářské vesničky Managlise. Tady si uděláte krátkou pauzu v jednoduché slámové chatce a osvěžíte se skvělým kokosovým nápojem. K obědu si dáte čerstvé kraby z pláže, grilované ryby z ranního lovení a také Matapu, typický mozambický pokrm, který se vyrábí z listů manioku, ořechů a kokosového mléka.

Odpoledne se necháte unášet dobrou náladou a zpěvem a tancem dětí ve vesnici. K večeru se v sedle vydáte zpět.

V sedle strávíte cca 2 hodiny.

4 Den

Po snídani se přesunete do stájí a odtud se vydáte na dnešní vyjížďku. Přes předměstí podél liduprázdných pláží až k červeným dunám směrem na sever, kde si vychutnáte báječné cvalovky. Nádherný výhled na široké bílé písečné břehy a tyrkysové moře pod vámi bude jedním z nejkrásnějších okamžiků cesty. Poobědváte v překrásné restauraci, kde se specializují na plody moře. Poté navštívíte místní umělecké a řemeslné centrum, kde podporují místní komunitu. Určitě si zde vyberete nějaké suvenýry pro rodinu a přátele. Odpoledne můžete relaxovat u bazénu nebo jít na procházku po pláži. Večer si vychutnáte poslední večeři Vaší jízdy.

V sedle strávíte 3 až 4 hodiny.

5 Den

Po snídani se vydáte na krátkou vyjížďku na rozloučenou. Pohled na záliv a široké panenské pláže Vám navždy zůstane v paměti. Své safari dobrodružství zakončíte plavením s koňmi. Tento zážitek je naprosto magický. Naplno pocítíte sílu koní. Poté Vás už bude čekat oběd a cesta na letiště. (Pozn. Pokud by plavení s koňmi nemohlo proběhnout v den odjezdu, proběhne o den dříve.)

Pořadatel si vyhrazuje právo úprav a změn

O koních

MHS 14Péče a starost o koně je v Mosambik Horse Safaris na prvním místě a výsledkem je, že jsou všichni koně v dobré kondici, nebojácní, soustředění a dobře vytrénovaní.
Pro každého jezdce se z 30 koní najde ten vhodný. Stádo z Mosambik Horse Safari je pestrou směsí plnokrevníků, arabů a jihoafrických búrských koní.

 Sedla a udidla

Všichni koně jsou trénováni jak v anglickém, tak ve westernovém jezdeckém stylu. K dispozici jsou jak anglická sedla,  sedla typu Mc Clellan, tak australská sedla.

Jezdí se s udidlem s jednoduchým stihlem.

Váhový limit je 90 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 69 950 Kč / osoba (5 dní/4 nocí) – lze si zvolit i delší pobyt

V ceně je zahrnuto
Ježdění na koni, strava, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, čluny, přeprava, přeprava z a na letiště, koncesní poplatky, daně. V hotelovém pokoji na Vás čeká ovocná mísa, malá pozornost, jakož i lednice s vodou a chlazenými nápoji.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, odjezd, pojištění, vízum, alkoholické nápoje, nápoje u baru a v hotelu, osobní výdaje, jakož i dodatečné aktivity a činnosti, spropitné.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Mozambique Horse Safari (Afrika, Mosambik)
od 69 950 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.