Mosambik Expres - pferdesafari

Mosambik Expres

Poznejte nekonečné písečné pláže a skvělé vyhlídky na vrcholcích útesů. Kromě nádherných projížděk po pláži je zde mnoho možností aktivní dovolené u moře např. šnorchlování, rybaření, pozorování velryb a dau plachetnice.

Pat a Mandy Retzlaffovi zorganizovali záchranu více než stovky koní, které by během násilné „pozemkové reformy“ v Zimbabwe v roce 2002 čekala jistá smrt. Koně jsou jejich největším a nejcennějším bohatstvím a je o ně s láskou pečováno. Z více než 37 spolehlivých, dobře jezditelných a přátelských koní pro vás vaši hostitelé vyberou ideálního čtyřnohého partnera na cesty. Mezi plemena patří plnokrevníci, arabové a jihoafričtí boerperdi.

Ubytování Vila De Sonhos se nachází na pláži a nabízí okouzlující pokoje s nádherným výhledem na oceán.

Každý pokoj má vlastní koupelnu. Všechna jídla připravuje vlastní šéfkuchař a snídaně se podává každé ráno na útulné terase. Večer na vás čeká například vynikající grilování u bazénu, odkud je jedinečný výhled na zlatavé písečné břehy. Aby byl zážitek kompletní, na konci zahrady Vila De Sonhos se nachází soukromý přístup na krásnou písečnou pláž.

Parametry dovolené:

Cena: od 72 600 Kč

Destinace: AfrikaMosambik

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / Usedlost

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Úvodní jízda

Naše hosty přivítá na letišti Vilankulo Pat nebo Mandy Retzlaff, kteří budou vašimi hostiteli a průvodci po celý nadcházející týden. Po krátkém transferu vás odvezou do vaší lodge. Odpoledne budete mít možnost seznámit se s koňmi a personálem ve stáji. Představí vám několik koní, které si budete moci vyzkoušet i v jízdárně. Abychom se s vybraným koněm blíže seznámili, vyrazíme na první vyjížďku. Budete jezdit po nekonečných písečných plážích, nedotčenou krajinou buše, kolem mangrovových břehů a přes neuvěřitelné útesy, odkud budete mít nádherný výhled. Večer se podávají čerstvé mořské plody pod hvězdami s přímým výhledem na moře.

2 Den

Projížďka po ostrově Benguerra

Den začneme brzy a vydáme se na projížďku motorovou plachetnicí přes Národní park Bazaruto na světoznámý ostrov Benguerra. Na palubě se bude podávat chutná snídaně. Mineme starobylé rybářské dómy a hrající si delfíny, pod palmami na nedotčené bílé pláži můžeme z dálky pozorovat barvy a siluety koní.

Vaše průvodkyně Charlotte vás se svou bezmeznou vášní pro tuto zemi seznámí s flórou a faunou. Při jízdě do vnitrozemí budete míjet vesnice, vyjedete na působivě velké zlatavé písečné duny a u jezer uvidíte hejna plameňáků.

Během rozsáhlých cvalů po pláži pocítíte energii svého koně a zažijete nepopsatelný pocit svobody. Jako zlatý hřeb dne si s koňmi bez sedla zaplaveme v moři.

Odpoledne budeme šnorchlovat na ostrově Magaruque, objevovat množství barevných ryb v teplé vodě a vydáme se hledat ukryté chobotnice. Po našem jedinečném potápěčském zážitku vás čeká jednoduchý a chutný oběd z mořských plodů ve stínu stromů, než nastane čas návratu na pevninu.

3 hodiny jízdy v závislosti na přílivu a odlivu

3 Den

Projížďka červenými dunami

Po chutné snídani vás odvezeme do stájí. Společně budeme cválat vedle Pata po bílé pláži a dívat se na krásné tyrkysové moře vedle nás.

Kolem městečka Vilankulo vede naše vyjížďka k obrovským červeným pobřežním dunám. Ucítíte sílu koně, který vás ponese vzhůru po obrovských dunách, a odměnou vám bude úchvatný výhled na modré moře a stříbrné písečné přesypy. Než se cvalem vrátíme zpět na pláž, zachyťte tento okamžik fotoaparátem. Až budeme dole, dáme si k obědu výborné mořské plody, abychom se posilnili.

Naše další zastávka je v místním řemeslném centru, které podporuje místní komunitu. Zde budete mít dostatek času na prohlídku a nákup suvenýrů pro rodinu a přátele. V pozdním odpoledni si můžete odpočinout u bazénu nebo se projít po pláži. Večeře se podává ve volném čase, abyste si mohli poslední večer užít naplno.

3 až 4 hodiny jízdy

4 Den

Projížďka po pláži a křoví

Ráno se ve vaší restauraci podává vydatná snídaně. Čerstvě posilněni se vyšvihneme do sedla a vyjedeme po staré pobřežní hlavní silnici souběžně s pláží a nakonec k úzkému ústí řeky. Během jízdy budeme projíždět venkovskými vesnicemi a setkáme se s několika místními obyvateli. Za vesnicemi máme příležitost podniknout dlouhé cvalové výlety křovím podél pobřeží. Po několika hodinách v sedle opět projíždíme zalesněnými oblastmi, abychom dojeli na pláž, a jsme odměněni fantastickým výhledem na záliv. Dlouhé písečné pláže nám dávají příležitost zažít další fantastický cval na cestě zpět do stájí.

Po dlouhém dni v sedle zakončíme den západem slunce a výbornou večeří v místní restauraci.

3 až 4 hodiny jízdy na koni

5 Den

Rozlučková vyjížďka a koupání

Vychutnejte si poslední snídani, než se vydáte na rozlučkovou vyjížďku. Pohled na záliv a rozlehlé nedotčené pláže vám navždy zůstane v paměti. Naše projížďka s plavením koní oceánem je světoznámá a je to zážitek, na který nikdy nezapomenete. Tuto výjimečnou projížďku začnete na pláži na holém hřbetě vášho koně a pak se po prsa ponoříte do jiskřivě modrého moře. Podél pobřeží se budeme pohybovat asi 20 minut, dokud nedorazíme na bezpečné místo ke koupání.

 Poté, co sesednete, zavedete koně do mělké vody. Obvykle si hrají a cákají s vodou, než si lehnou. Poté, co se koně postaví, opět sednete na svého koně  a tentokrát vjedete do hlubší vody, přičemž váš kůň je po většinu času kvůli vaší bezpečnosti na dlouhém vodítku. Když s koněm dorazíte do hlubší části moře, ucítíte tah a sílu koně, který vás tlačí dopředu – zážitek, který se nedá popsat. Každý kůň je jiný a vy rozhodně zažijete něco, co si nesmíte nechat ujít.

Toto je vzorový itinerář – může se změnit bez předchozího upozornění.

O koních

Péče o koně a jejich blaho je na prvním místě, proto garantujeme, že všichni koně jsou zdraví, stateční, ostražití a dobře vycvičení.

V nabídce je více než 37 koní, takže si každý jezdec najde vhodného koně. Stádo je pestrou směsicí plnokrevníků, arabů a jihoafrických boerperdů.

Sedla a uždění

Všichni koně jsou vycvičeni v anglickém i westernovém stylu jízdy. K dispozici jsou anglická sedla, jihoafrická sedla Mc Clellan’s a australská stocková sedla.

Koně se jezdí s jednoduchým stihlem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 72 600 Kč na osobu (5 dní/4 nocí)

V ceně je zahrnuto
Ježdění na koni, strava, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, transfer lodě, přeprava z a na letiště, koncesní poplatky, daně. V hotelovém pokoji na Vás čeká ovocná mísa, malá pozornost, jakož i lednice s vodou a chlazenými nápoji.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, odjezd, pojištění, vízum, alkoholické nápoje, nápoje u baru a v hotelu, osobní výdaje, jakož i dodatečné aktivity a činnosti, spropitné.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 

14 500 Kč na osobu

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Alternativní výlety

Varianta 1: Projížďka rybářskou osadou

Nejprve si vychutnejte chutnou snídani a vykoupejte se v moři, než kolem 11:30 začne naše vyjížďka. Mandy nás v klidném tempu dovede na pláž, kde už je příliv/odli a v dálce je možné rozeznat třpyt oceánu.

Jakmile mineme skály, můžete pod vedením Mandy cválat po pláži směrem k mangrovníkům a na vyhlídku „Otisk božího prstu“. Jízda pokračuje přes kokosové plantáže na pláži do rybářské vesnice Managlise.

Tam si uděláme přestávku v jednoduchých doškových chatrčích a občerstvíme se lahodnými kokosovými ořechy. K obědu se podávají čerství krabi z pláže, grilované ryby z ranního úlovku a matapa – mozambické jídlo z listů manoik, ořechů a kokosového mléka.

Nechte se unést dobrou náladou zpívajících a tančících dětí ve vesnici.

V pozdním odpoledni osedláme koně a vydáme se zpět domů.

2 hodiny jízdy a 1,5 hodiny oběda ve vesnici.

Varianta 2: Jízda podél Velkých jezer a plavba na kánoích

Dnes pojedeme v terénu po stezce, která vede kolem afrických vesnic a širokých přírodních sladkovodních jezer. Ptačí svět je zde fantastický, máte velkou šanci spatřit orla, pelikána, volavku, volavku nebo králíčka. Cváláme po křovinaté stezce africkou zemědělskou krajinou, kolem venkovských škol a ruin bývalých portugalských domů. Staré polní cesty nám umožňují jet rychlým tempem ještě chvíli dále do vnitrozemí směrem k řece Govuro. Na travnatém břehu řeky nás čeká posilující piknik s ledovým občerstvením. Koně budou také napojeni a nakrmeni, než nás podél řeky dopraví domů. Budeme si prohlížet bujnou říční vegetaci, dávat pozor na místní ryby a poslouchat volání ptáků. Večer si vychutnáme nápoj pod hvězdami a posedíme u táboráku. K večeři se podává mozambické barbecue, ze kterého se vám budou sbíhat sliny.

3 hodiny v sedle plus oběd a plavba na kánoi

Velikost skupiny

1 – 8 jezdců

Délka jízdy

3 – 6 hodin denně s přestávkami

Hmotnostní limit

Váhový limit je 90 kg.

Co si vzít s sebou

Jezdeckou výbavu

Plavky/ bikiny

tričko s dlouhým rukávem, abyste se vyhnuli spálení od slunce a štípancům od komárů

silné ponožky

Klobouk a krém na opalování

Fotoaparát

Šnorchl a potápěčské brýle

Profylaxe proti malárii

Aktivity

Vody kolem souostroví Bazaruto jsou jednou z největších mořských rezervací v Indickém oceánu.

Můžete se zde nádherně potápět, prozkoumávat podmořský svět šnorchlováním, podnikat výlety na dau plachetnicích nebo kánoích, rybařit nebo pozorovat velryby na jejich cestě z Antarktidy k pobřeží jihovýchodní Afriky.

Počasí

Vzhledem k tomu, že se nacházíte v tropech, je v Mosambiku zřídkakdy chladno. V zimních měsících, od dubna do listopadu, je chladněji a sušeji, teploty dosahují 30 °C. Večer a brzy ráno je vhodné vzít si s sebou lehkou bundu nebo svetr, protože může být docela chladno. V noci můžete použít lehkou přikrývku.

V letních měsících od prosince do března může být extrémní horko a je to také období dešťů, i když bouřky a dešťové přeháňky obvykle netrvají dlouho.

Banky a peníze

Měnou v Mosambiku je metical. Přijímají se však také jihoafrické randy a americké dolary a většina kreditních karet.

V zemi jsou 3 banky, které mají otevřeno ve všední dny od 8 do 15 hodin. Banka Barclay je otevřena také v neděli od 9 do 12 hodin. Všechny banky mají bankomaty na karty VISA, ale ne vždy na karty MasterCard.

Zdraví

Do Mosambiku není vyžadováno žádné specifické očkování. Doporučuje se však mít u sebe následující léky:

repelent proti hmyzu

opalovací krém

Imodium

Profylaxe proti malárii

Souostroví Bazaruto je malarickou oblastí – pro vhodnou profylaxi proti malárii se prosím obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Mosambik Expres (Afrika, Mosambik)
od 72 600 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje