Mozambique Horse Safari - pferdesafari

Mozambique Horse Safari

Naprosto bezpečné místo s křišťálově čistým mořem, vrcholem zážitků je plavení s koňmi. Skvěle trénovanými koňmi. Dovolenka na zázračném místě pro celou rodinu, klidně i pro nejezdce. 

Mozambique Horse Safaris se specializuje na jezdecké dovolené šité na míru klientů a nabízí jízdy na pobřeží Vilankulo a na ostrově Benguerra v souostroví Bazaruto Archipel. Pobřežní oblast je proslulá díky svým nekonečně dlouhým a nedotčeným bílým písečným plážím a velkolepým vyhlídkám na útesy. Kromě nádherných jízd na koních po plážích můžete využít rozmanité možnosti aktivní dovolené u moře: šnorchlování, rybaření a plavbu na arabských plachetnicích dau.

Pat a Mandy Retzlaffovi koně a jezdectví jednoduše milují. Před lety zorganizovali záchranu stovky koní, kteří by jistě zahynuli kvůli násilně provedené „pozemkové reformě“ v roce 2002 v Zimbabwe. Z více než 30 spolehlivých a dobře vycvičených koní pro Vás hostitelé vyberou skvělého čtyřnohého partnera na cesty. Usedlost Vilankulo Lodge leží na pláži a skládá se z 18 chat, z kterých máte nádherný výhled na oceán. Každá chata má velký dvoulůžkový pokoj s přilehlou koupelnou. Restaurace servíruje chutná jídla a centrem usedlosti je senzační bazén, který nabízí ohromující výhled na ostrovy a palmovou pláž. Užijte si západ slunce při procházkách na pláži nebo u koktejlu v našem baru!

Parametry dovolené:

Cena: od 69 950 Kč

Destinace: AfrikaMosambik

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / Usedlost

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Vaši hostitelé a průvodci Pat nebo Mandy Retzlaff Vás vyzvednou na letišti Vilankulo. Po krátkém přejezdu se ubytujete ve své lodžii. Odpoledne se seznámíte s koňmi a personálem ve stájích. Abyste svého koně dobře poznali, ještě odpoledne se vydáte na první vyjížďku po nekonečně dlouhých písečných plážích, nedotčenou buší, kolem mangrovových břehů a obrovských skal, ze kterých budete mít nádherný výhled. Večeři si vychutnáte venku pod hvězdami s přímým výhledem na moře.

 

2 Den

Brzy ráno poplujete na dřevěné lodi dhow národním parkem Bazaruto na světoznámý ostrov Benguerra. Na palubě si vychutnáte skvělou snídani. Míjejíce staré rybáře a hrající si delfíny, uvidíte už z dálky pod palmami koně stojící na bílé pláži.

Charlotte, vaše průvodkyně, vás se svou neutuchající vášní seznámí s flórou a faunou tohoto ostrova. Během projížďky po ostrově budete míjet vesničky, působivé zlaté písečné duny a sledovat hejna plameňáků na jezerech.

Při dlouhých cvalech na pláži si uvědomíte, kolik síly má váš kůň a budete cítit neskutečnou svobodu. Vrcholem dne bude plavení se s koňmi v moři.

Odpoledne budete šnorchlovat na ostrově Magaruque, objevovat množství barevných ryb v teplé vodě a hledat skryté chobotnice. Po této jedinečné zkušenosti se bude pod stínem stromů podávat chutný oběd z plodů moře. Poté se vrátíte na pevninu.

V sedle strávíte cca 3 hodiny.

3 Den

Ráno si nejdříve pochutnáte na snídani a zaplavete si v moři. V 11:30 začne vaše vyjížďka. S průvodkyní Mandy pojedete klidným krokem na pláž, kde bude v této době odliv, a v dálce uvidíte třpytící se oceán.  

Poté budete cválat na pláži k mangrovovým stromům a k velkolepé vyhlídce „Fingerprint of God (Boží otisk prstu)“. Jízda bude pokračovat kokosovými plantážemi na pláži až do rybářské vesničky Managlise. Tady si uděláte krátkou pauzu v jednoduché slámové chatce a osvěžíte se skvělým kokosovým nápojem. K obědu si dáte čerstvé kraby z pláže, grilované ryby z ranního lovení a také Matapu, typický mozambický pokrm, který se vyrábí z listů manioku, ořechů a kokosového mléka.

Odpoledne se necháte unášet dobrou náladou a zpěvem a tancem dětí ve vesnici. K večeru se v sedle vydáte zpět.

V sedle strávíte cca 2 hodiny.

4 Den

Po snídani se přesunete do stájí a odtud se vydáte na dnešní vyjížďku. Přes předměstí podél liduprázdných pláží až k červeným dunám směrem na sever, kde si vychutnáte báječné cvalovky. Nádherný výhled na široké bílé písečné břehy a tyrkysové moře pod vámi bude jedním z nejkrásnějších okamžiků cesty. Poobědváte v překrásné restauraci, kde se specializují na plody moře. Poté navštívíte místní umělecké a řemeslné centrum, kde podporují místní komunitu. Určitě si zde vyberete nějaké suvenýry pro rodinu a přátele. Odpoledne můžete relaxovat u bazénu nebo jít na procházku po pláži. Večer si vychutnáte poslední večeři Vaší jízdy.

V sedle strávíte 3 až 4 hodiny.

5 Den

Po snídani se vydáte na krátkou vyjížďku na rozloučenou. Pohled na záliv a široké panenské pláže Vám navždy zůstane v paměti. Své safari dobrodružství zakončíte plavením s koňmi. Tento zážitek je naprosto magický. Naplno pocítíte sílu koní. Poté Vás už bude čekat oběd a cesta na letiště. (Pozn. Pokud by plavení s koňmi nemohlo proběhnout v den odjezdu, proběhne o den dříve.)

Pořadatel si vyhrazuje právo úprav a změn

O koních

MHS 14Péče a starost o koně je v Mosambik Horse Safaris na prvním místě a výsledkem je, že jsou všichni koně v dobré kondici, nebojácní, soustředění a dobře vytrénovaní.
Pro každého jezdce se z 30 koní najde ten vhodný. Stádo z Mosambik Horse Safari je pestrou směsí plnokrevníků, arabů a jihoafrických búrských koní.

 Sedla a udidla

Všichni koně jsou trénováni jak v anglickém, tak ve westernovém jezdeckém stylu. K dispozici jsou jak anglická sedla,  sedla typu Mc Clellan, tak australská sedla.

Jezdí se s udidlem s jednoduchým stihlem.

Váhový limit je 90 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 69 950 Kč / osoba (5 dní/4 nocí) – lze si zvolit i delší pobyt

V ceně je zahrnuto
Ježdění na koni, strava, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, čluny, přeprava, přeprava z a na letiště, koncesní poplatky, daně. V hotelovém pokoji na Vás čeká ovocná mísa, malá pozornost, jakož i lednice s vodou a chlazenými nápoji.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, odjezd, pojištění, vízum, alkoholické nápoje, nápoje u baru a v hotelu, osobní výdaje, jakož i dodatečné aktivity a činnosti, spropitné.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Mozambique Horse Safari (Afrika, Mosambik)
od 69 950 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje