Irské zámky - Pferdesafari

Více o dovolené

V tomto speciálním šestidenním trailu se snoubí dohromady poznávání významných historických památek a přírodních krás západního Irska.

Navštívíte impozantní hrad Portumna, který kdysi býval sídlem hraběte z Clanricarde nebo hrad Pallas, který se pyšní jednou z nejzachovalejších hradních věží 14. století. Lodí se po řece Shannon podíváte na Holy Island, kde si prohlédnete ruiny jednoho z nejvýznamnějších klášterů Irska. Spolu se svým koněm dojedete až k Williamstad House, nádhernému sídlu aristokratů v 18. století.

Program den za dnem

1 Den

Z letiště Shannon na farmu An Sibin dojedete buď autem z půjčovny, nebo Vám transport zajistíme (cca 2 hodiny jízdy autem). První den budete jen odpočívat nebo se můžete vydat na procházku po nedaleké turistické trase East Clare. U večeře při svíčkách u krbu se seznámíte s ostatními jezdci.

2 Den

Po snídani se vydáte do stájí za koníky. Během čištění a sedlání se seznámíte s tím „svým“, se kterým strávíte zbytek pobytu. Vaše první jízda povede po polních a lesních cestách, minete řadu opuštěných statků a farem z 18. století (výlet bude trvat asi dvě hodiny). Po obědě se vydáte do přístavu Mountsgannon, odkud se lodí podíváte na Holy Island, kde si prohlédnete ruiny pěti kostelů a hřbitov z doby před 12. stoletím. Na večeři se vrátíte do An Sibin.

3 Den

Dnes Vás vaši průvodci zavedou do pohoří Slieve Aughty, odkud budete mít krásný výhled na majestátní řeku Shannon. V odpoledních hodinách se vydáte na hrad Pallas. Po večeři se můžete připojit k ostatním jezdcům a navštívit typickou irskou hospodu a seznámit se s místními obyvateli.

4 Den

Dopoledne strávíte poklidnou projížďkou irským venkovem. Odpoledne navštívíte muzeum Portuma Workhouse“, kde před 250 lety hledali chudí lidé ochranu a poté i samotný hrad Potumna ze 17. století. Po prohlídce budete mít čas procházku přilehlým městem a nákupy.

5 Den

Připravte se na den nabitý ježděním. Dopoledne Vás čeká jízda magickými vřesovišti a rašeliništi. Oběd Vám i Vašemu koni přiveze minibus. Odpoledne budete pokračovat v jízdě a po cestě minete typické keltské pohřebiště, které je více než 5000 let staré. Po náročném dni na Vás bude čekat poslední večeře.

6 Den

Po snídani se rozloučíte a vydáte se na cestu domů.

O koních

Koně
Již dlouho se Irsko pyšní jako země koní. Místní chov všestranných, silných, odvážných a inteligentních koní je světově známý. Irský kůň je známý svou vytrvalostí, mnohostranností a svým dobrým charakterem, toto z něj činí ideálního partnera na nezapomenutelné jezdecké prázdniny.

Každý se může spřátelit s některými typickými zástupci irských plemen, jako jsou velký a dobromyslný Irish Draught, živý, šikovný Connemara, elegantní, energický Irish Hunter, překrásně dvoubarevný Tinker či inteligentní Irish Cob.

Irland 256mb 052

Sedlo
Většinou jezdíme s anglickými postroji. Máme několik westernových sedel, která by ale měla být rezervována předem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2021

od 28.900,- Kč osoba / dvoulůžkový pokoj (5 nocí/6 dní)

Nejezdci
od 21.000,- Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

V ceně je zahrnuto
5 přenocování v komfortním penzionu s plnou penzí, 4 dny ježdění na koni s doprovodem, všechny poznávací výlety a vstupné, čaj, káva, minerální voda

V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava, pojištění, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Přeprava z/na letiště
Shannon Airport – An Sibin Riding Center: 1 900,-  Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3.300,- Kč

Termíny 2021
Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuální termíny.

 

Rezervovat

od 28.900,- Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás