Irské zámky - pferdesafari

Irské zámky

V tomto speciálním šestidenním trailu se snoubí dohromady poznávání významných historických památek a přírodních krás západního Irska.

Navštívíte impozantní hrad Portumna, který kdysi býval sídlem hraběte z Clanricarde nebo hrad Pallas, který se pyšní jednou z nejzachovalejších hradních věží 14. století. Lodí se po řece Shannon podíváte na Holy Island, kde si prohlédnete ruiny jednoho z nejvýznamnějších klášterů Irska. Spolu se svým koněm dojedete až k Williamstad House, nádhernému sídlu aristokratů v 18. století.

Parametry dovolené:

Cena: od 30 400 Kč

Destinace: EvropaIrsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

Z letiště Shannon na farmu An Sibin dojedete buď autem z půjčovny, nebo vám transport zajistíme (cca 2 hodiny jízdy autem). První den budete jen odpočívat nebo se můžete vydat na procházku po nedaleké turistické trase East Clare. U večeře při svíčkách u krbu se seznámíte s ostatními jezdci.

2 Den

Po snídani se vydáte do stájí za koníky. Během čištění a sedlání se seznámíte se svým čtyřnohým parťákem, se kterým strávíte zbytek pobytu. Vaše první jízda povede po polních a lesních cestách, minete řadu opuštěných statků a farem z 18. století (výlet bude trvat asi dvě hodiny). Po obědě se vydáte do přístavu Mountshannon, odkud se lodí podíváte na Holy Island, kde si prohlédnete ruiny pěti kostelů a hřbitov z doby před 12. stoletím. Na večeři se vrátíte do An Sibin.

3 Den

Dnes vás průvodci zavedou do pohoří Slieve Aughty, odkud budete mít krásný výhled na majestátní řeku Shannon. V odpoledních hodinách se vydáte na hrad Pallas. Po večeři se můžete připojit k ostatním jezdcům a navštívit typickou irskou hospodu a seznámit se s místními obyvateli.

4 Den

Dopoledne strávíte poklidnou projížďkou irským venkovem. Odpoledne navštívíte muzeum Portumna Workhouse“, kde před 250 lety hledali chudí lidé ochranu a poté i samotný hrad Portumna ze 17. století. Po prohlídce budete mít čas procházku přilehlým městem a nákupy.

5 Den

Připravte se na den nabitý ježděním. Dopoledne vás čeká jízda magickými vřesovišti a rašeliništi. Oběd vám i vašemu koni přiveze minibus. Odpoledne budete pokračovat v jízdě a po cestě minete typické keltské pohřebiště, které je více než 5 000 let staré. Po náročném dni na vás bude čekat poslední výborná večeře.

6 Den

Po snídani se rozloučíte a vydáte se na cestu domů.

O koních

Koně
Již dlouho se Irsko pyšní označením země koní. Místní chov všestranných, silných, odvážných a inteligentních koní je světově známý. Irský kůň je známý svou vytrvalostí, mnohostranností a svým dobrým charakterem, toto z něj činí ideálního partnera na nezapomenutelné jezdecké prázdniny.

Každý se může spřátelit s některými typickými zástupci irských plemen, jako jsou velký a dobromyslný Irish Draught, živý, šikovný Connemara, elegantní, energický Irish Hunter, překrásně dvoubarevný Tinker či inteligentní Irish Cob.

Irland 256mb 052

Sedlo
Většinou jezdíme s anglickými postroji. Máme několik westernových sedel, která by však měla být rezervována předem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 30 400 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj (5 nocí/6 dní)

Nejezdci
od 22 000 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

V ceně je zahrnuto
5 přenocování v komfortním penzionu s plnou penzí, 4 dny ježdění na koni s doprovodem, všechny poznávací výlety a vstupné, čaj, káva, minerální voda

V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava, pojištění, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Přeprava z/na letiště
Shannon Airport – An Sibin Riding Center: 1 900  Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3 400 Kč

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Irské zámky (Evropa, Irsko)
od 30 400 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje