Irské zámky - pferdesafari

Irské zámky

V tomto speciálním šestidenním trailu se snoubí dohromady poznávání významných historických památek a přírodních krás západního Irska.

Navštívíte impozantní hrad Portumna, který kdysi býval sídlem hraběte z Clanricarde nebo hrad Pallas, který se pyšní jednou z nejzachovalejších hradních věží 14. století. Lodí se po řece Shannon podíváte na Holy Island, kde si prohlédnete ruiny jednoho z nejvýznamnějších klášterů Irska. Spolu se svým koněm dojedete až k Williamstad House, nádhernému sídlu aristokratů v 18. století.

Parametry dovolené:

Cena: od 30 400 Kč

Destinace: EvropaIrsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

Z letiště Shannon na farmu An Sibin dojedete buď autem z půjčovny, nebo vám transport zajistíme (cca 2 hodiny jízdy autem). První den budete jen odpočívat nebo se můžete vydat na procházku po nedaleké turistické trase East Clare. U večeře při svíčkách u krbu se seznámíte s ostatními jezdci.

2 Den

Po snídani se vydáte do stájí za koníky. Během čištění a sedlání se seznámíte se svým čtyřnohým parťákem, se kterým strávíte zbytek pobytu. Vaše první jízda povede po polních a lesních cestách, minete řadu opuštěných statků a farem z 18. století (výlet bude trvat asi dvě hodiny). Po obědě se vydáte do přístavu Mountshannon, odkud se lodí podíváte na Holy Island, kde si prohlédnete ruiny pěti kostelů a hřbitov z doby před 12. stoletím. Na večeři se vrátíte do An Sibin.

3 Den

Dnes vás průvodci zavedou do pohoří Slieve Aughty, odkud budete mít krásný výhled na majestátní řeku Shannon. V odpoledních hodinách se vydáte na hrad Pallas. Po večeři se můžete připojit k ostatním jezdcům a navštívit typickou irskou hospodu a seznámit se s místními obyvateli.

4 Den

Dopoledne strávíte poklidnou projížďkou irským venkovem. Odpoledne navštívíte muzeum Portumna Workhouse“, kde před 250 lety hledali chudí lidé ochranu a poté i samotný hrad Portumna ze 17. století. Po prohlídce budete mít čas procházku přilehlým městem a nákupy.

5 Den

Připravte se na den nabitý ježděním. Dopoledne vás čeká jízda magickými vřesovišti a rašeliništi. Oběd vám i vašemu koni přiveze minibus. Odpoledne budete pokračovat v jízdě a po cestě minete typické keltské pohřebiště, které je více než 5 000 let staré. Po náročném dni na vás bude čekat poslední výborná večeře.

6 Den

Po snídani se rozloučíte a vydáte se na cestu domů.

O koních

Koně
Již dlouho se Irsko pyšní označením země koní. Místní chov všestranných, silných, odvážných a inteligentních koní je světově známý. Irský kůň je známý svou vytrvalostí, mnohostranností a svým dobrým charakterem, toto z něj činí ideálního partnera na nezapomenutelné jezdecké prázdniny.

Každý se může spřátelit s některými typickými zástupci irských plemen, jako jsou velký a dobromyslný Irish Draught, živý, šikovný Connemara, elegantní, energický Irish Hunter, překrásně dvoubarevný Tinker či inteligentní Irish Cob.

Irland 256mb 052

Sedlo
Většinou jezdíme s anglickými postroji. Máme několik westernových sedel, která by však měla být rezervována předem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 30 400 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj (5 nocí/6 dní)

Nejezdci
od 22 000 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

V ceně je zahrnuto
5 přenocování v komfortním penzionu s plnou penzí, 4 dny ježdění na koni s doprovodem, všechny poznávací výlety a vstupné, čaj, káva, minerální voda

V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava, pojištění, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Přeprava z/na letiště
Shannon Airport – An Sibin Riding Center: 1 900  Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3 400 Kč

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Irské zámky (Evropa, Irsko)
od 30 400 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.