Více o dovolené

An Sibin lodge se nachází ve venkovské oblasti na západě Irska, jen několik kilometrů od vesniček Whitegate a Mountshannon. Obklopují ho mírné kopce pohoří Slieve Aughty s dlouhými cestami ideálními pro vyjížďky po okolí.

Spolu se svým koněm objevíte rozsáhlá vřesoviště a rašeliniště, budete se kochat pohledem na mocný tok řeky Shannon a okolní louky. Idylické keltské stezky Vás provedou historickými hrabstvími Galway a Clare, stejně jako i jedinečným národním parkem Burren.

Dovolenou si tady užijí jak zkušení jezdci, tak začátečníci – každému se tady přizpůsobí dle jeho jezdeckých schopností a možností.

Ubytovaní budete v 300 let staré zrekonstruované usedlosti a věřte, že z tohoto místa na Vás „dýchne“ historie. V útulné společenské místnosti můžete relaxovat u krbu. Vydatné snídaně,  chutné obědy a tradiční večeře se podávají u otevřeného venkovního krbu.

Program

Zkušení jezdci by se měli připravit na jízdu úzkými a klikatými lesními cestami.

Začátečníci se naučí, jak koně ovládat a získají jistotu v sedle.

Program

Hon na lišku

Irsko je známé svou tradicí v honech na lišku. V období říjen-únor Vám rádi tento netradiční zážitek zprostředkujeme. Se zatajeným dechem budete sledovat, jak dychtivý psi a jejich psovodi honí lišky. Zdatní jezdci se mohou honu přímo zúčastnit. Za chladného a nepříznivého počasí lze hony sledovat pěšky nebo z auta.

V Irsku jsou koně legendami a v keltském folklóru nalezneme řadu kouzelných příběhů o jezdcích a jejich koních. Po honu spolu s jezdci navštívíte typický irský pub a nad Guinessem budete vstřebávat zážitky v uvolněné atmosféře venkova.

Návštěva koňského trhu

Po dlouhá staletí se Irsko označovalo jako „ostrov koní“. Plemena, která se vyznačují všestranností, odvahou a inteligencí jsou známá po celém světě.

Každý, kdo při svých jezdeckých prázdninách pozná kouzlo Irských koní, si jednoho z nich chce odvézt domů. A my Vám tento sen můžeme splnit, protože máme kontakt na spolehlivé chovatele a jezdecké stáje.

Návštěva irského trhu s koňmi je takřka nezbytností. Trh je skutečně nepřekonatelný. Na podzim pořádáme speciální prohlídky koňských trhů v Ballinasloe a pony trhů v Connemaru. Stejně jako místní se bude celý den procházet mezi koňmi, osli, ovcemi a krávami. Ale buďte opatrní – majitelem některého zvířete se můžete neúmyslně stát pokynutím ruky nebo hlavy.

Burren

Burren  je jedinečná vápencová krajina. Díky jasnému světlu, Golfskému proudu a teplým vápencovým skalám se tady daří jak arktickým, tak středomořským rostlinám. Po tisíc let sloužila tato oblast jako pastviny. Velké množství kamenných pomníků, hrady, kostely a věžové domy svědčí o tom, že tato oblast měla v historii pro osadníky velký význam.

Počasí

V Irsku panují chladná léta a mírné zimy. Počasí je velmi proměnlivé a často fouká vítr. Vzhledem k relativně vyrovnaným teplotám můžete Irsko navštívit téměř po celý rok. Ideálním obdobím, kdy i nejméně prší, jsou však měsíce květen, červen a září.

Fauna a flóra

Irsko je rájem pro milovníky přírody. Zejména jeho západní část nabízí úchvatnou kombinaci pískovcových a krasových skal, vřesovišť, jezer a lesů. Naleznete tady nespočet květin, keřů a stromů. Vliv mírného a teplého Golfského proudu s velmi malými rozdíly v zimních a letních teplotách podporuje růst známých i exotických rostlin. Není divu, že zemědělci vítají každý den se slovy: „Jaký to krásný den, díky Bohu!“

Různorodá irská krajina je domovem velkého množství zvířat. Během jízdy se můžete setkat s jeleny, liškami, zajíci či bažanty., zřídka také s jezevci a kunami. Ohromí Vás také množství ptáků, které tu žije.

V letním období můžete pozorovat až 30 druhů motýlů.

Velký počet řek a jezer je eldorádem pro sportovní i rekreační fanoušky. Ve vodě je často možné pozorovat štiky, které si v mělké vodě užívají letního slunce, ale také lososi a pstruhy, kteří mají rádi čisté vody.

Rašeliniště jsou velkým přírodním pokladem Irska, a to nejen pro výrobu energie, ale také jako přirozené útočiště. Ale dávejte pozor, když do rašeliniště vstupujete a pohybujte se pouze po vyznačených cestách. V některých místech si všimnete starých keltských dřevěných cest, které se zachovaly dodnes.

 

O koních

Koně
Již dlouho se Irsko pyšní jako země koní. Místní chov všestranných, silných, odvážných a inteligentních koní je světově známý. Irský kůň je známý svou vytrvalostí, mnohostranností a svým dobrým charakterem, toto z něj činí ideálního partnera na nezapomenutelné jezdecké prázdniny.

Každý se může spřátelit s některými typickými zástupci irských plemen, jako jsou velký a dobromyslný Irish Draught, živý, šikovný Connemara, elegantní, energický Irish Hunter, překrásně dvoubarevný Tinker či inteligentní Irish Cob.

Sedlo
Většinou jezdíme s anglickými postroji. Máme několik westernových sedel, která by ale měla být rezervována předem.

a9ea3f6ee0a9662bf9f94dfaa707fd3c__630_315_crop

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

od 26.600,- Kč na jezdce (7 nocí/8dní)

V ceně je zahrnuto
7 přenocování s plnou penzí ve dvoulůžkovém pokoji, 6 dní ježdění na koni s doprovodem, čaj, káva, minerální voda

V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava, pojištění, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje, výlet na koňský trh a do Burren, hon na lišku

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4.600,- Kč

Přeprava z letiště a nazpět
Shannon Airport – An Sibin Riding Center: 1 900,-  Kč

Termíny 2020
Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuální termíny.

Rezervovat

od 26.600,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás