Irsko - hvězdnicovité výlety - pferdesafari

Irsko – hvězdnicovité výlety

An Sibin lodge se nachází ve venkovské oblasti na západě Irska, jen několik kilometrů od vesniček Whitegate a Mountshannon. Obklopují ho mírné kopce pohoří Slieve Aughty s dlouhými cestami ideálními pro vyjížďky po okolí.

Spolu se svým koněm objevíte rozsáhlá vřesoviště a rašeliniště, budete se kochat pohledem na mocný tok řeky Shannon a okolní louky. Idylické keltské stezky vás provedou historickými hrabstvími Galway a Clare, stejně jako i jedinečným národním parkem Burren.

Dovolenou si tady užijí jak zkušení jezdci, tak začátečníci – každému se tady přizpůsobí dle jeho jezdeckých schopností a možností.

Ubytovaní budete v 300 let staré zrekonstruované usedlosti a věřte, že z tohoto místa na vás dýchne historie. V útulné společenské místnosti můžete relaxovat u krbu. Vydatné snídaně,  chutné obědy a tradiční večeře se podávají u otevřeného venkovního krbu.

Program

Zkušení jezdci by se měli připravit na jízdu úzkými a klikatými lesními cestami.

Začátečníci se naučí jak koně ovládat a získají jistotu v sedle.

Parametry dovolené:

Cena: od 27 700 Kč

Destinace: EvropaIrsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program

Hon na lišku

Irsko je známé svou tradicí v honech na lišku. V období říjen-únor vám rádi tento netradiční zážitek zprostředkujeme. Se zatajeným dechem budete sledovat, jak dychtivý psi a jejich psovodi honí lišky. Zdatní jezdci se mohou honu přímo zúčastnit. Za chladného a nepříznivého počasí lze hony sledovat pěšky nebo z auta.

V Irsku jsou koně legendami a v keltském folklóru nalezneme řadu kouzelných příběhů o jezdcích a jejich koních. Po honu spolu s jezdci navštívíte typický irský pub a nad Guinessem budete vstřebávat zážitky v uvolněné atmosféře venkova.

Návštěva koňského trhu

Po dlouhá staletí se Irsko označovalo jako „ostrov koní“. Plemena, která se vyznačují všestranností, odvahou a inteligencí jsou známá po celém světě.

Každý, kdo při svých jezdeckých prázdninách pozná kouzlo Irských koní, si jednoho z nich chce odvézt domů. A my vám tento sen můžeme splnit, protože máme kontakt na spolehlivé chovatele a jezdecké stáje.

Návštěva irského trhu s koňmi je takřka nezbytností. Trh je skutečně nepřekonatelný. Na podzim pořádáme speciální prohlídky koňských trhů v Ballinasloe a pony trhů v Connemaru. Stejně jako místní se bude celý den procházet mezi koňmi, osli, ovcemi a krávami. Ale buďte opatrní – majitelem některého zvířete se můžete neúmyslně stát pokynutím ruky nebo hlavy.

Burren

Burren  je jedinečná vápencová krajina. Díky jasnému světlu, Golfskému proudu a teplým vápencovým skalám se tady daří jak arktickým, tak středomořským rostlinám. Po tisíc let sloužila tato oblast jako pastviny. Velké množství kamenných pomníků, hrady, kostely a věžové domy svědčí o tom, že tato oblast měla v historii pro osadníky velký význam.

Počasí

V Irsku panují chladná léta a mírné zimy. Počasí je velmi proměnlivé a často fouká vítr. Vzhledem k relativně vyrovnaným teplotám můžete Irsko navštívit téměř po celý rok. Ideálním obdobím, kdy i nejméně prší, jsou však měsíce květen, červen a září.

Fauna a flóra

Irsko je rájem pro milovníky přírody. Zejména jeho západní část nabízí úchvatnou kombinaci pískovcových a krasových skal, vřesovišť, jezer a lesů. Naleznete tady nespočet květin, keřů a stromů. Vliv mírného a teplého Golfského proudu s velmi malými rozdíly v zimních a letních teplotách podporuje růst známých i exotických rostlin. Není divu, že zemědělci vítají každý den se slovy: „Jaký to krásný den, díky Bohu!“

Různorodá irská krajina je domovem velkého množství zvířat. Během jízdy se můžete setkat s jeleny, liškami, zajíci či bažanty., zřídka také s jezevci a kunami. Ohromí Vás také množství ptáků, které tu žije.

V letním období můžete pozorovat až 30 druhů motýlů.

Velký počet řek a jezer je eldorádem pro sportovní i rekreační fanoušky. Ve vodě je často možné pozorovat štiky, které si v mělké vodě užívají letního slunce, ale také lososi a pstruhy, kteří mají rádi čisté vody.

Rašeliniště jsou velkým přírodním pokladem Irska, a to nejen pro výrobu energie, ale také jako přirozené útočiště. Ale dávejte pozor, když do rašeliniště vstupujete a pohybujte se pouze po vyznačených cestách. V některých místech si všimnete starých keltských dřevěných cest, které se zachovaly dodnes.

 

O koních

Koně
Již dlouho se Irsko pyšní jako země koní. Místní chov všestranných, silných, odvážných a inteligentních koní je světově známý. Irský kůň je známý svou vytrvalostí, mnohostranností a svým dobrým charakterem, toto z něj činí ideálního partnera na nezapomenutelné jezdecké prázdniny.

Každý se může spřátelit s některými typickými zástupci irských plemen, jako jsou velký a dobromyslný Irish Draught, živý, šikovný Connemara, elegantní, energický Irish Hunter, překrásně dvoubarevný Tinker či inteligentní Irish Cob.

Sedlo
Většinou jezdíme s anglickými postroji. Máme několik westernových sedel, která by ale měla být rezervována předem.

a9ea3f6ee0a9662bf9f94dfaa707fd3c__630_315_crop

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 27 700 Kč na jezdce (7 nocí/8 dní)

V ceně je zahrnuto
7 přenocování s plnou penzí ve dvoulůžkovém pokoji, 6 dní ježdění na koni s doprovodem, čaj, káva, minerální voda

V ceně není zahrnuto
příjezd, přeprava, pojištění, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje, výlet na koňský trh a do Burren, hon na lišku

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4 600 Kč

Přeprava z letiště a nazpět
Shannon Airport – An Sibin Riding Center: 1 900  Kč

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Irsko – hvězdnicovité výlety (Evropa, Irsko)
od 27 700 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.