Islandští koně a karpatská divočina - pferdesafari

Islandští koně a karpatská divočina

 

Jízda na koni je nedílnou součástí tradiční karpatské scény a přirozeně přátelský islandský kůň poskytuje vynikající možnosti pro jízdu na koni. Zvlněné kopce pohoří Harghita, svěží potoky, bohatá divoká příroda a roztroušené horské vesnice poskytují skvělé prostředí pro poznávání islandského plemene nebo pro ty, kteří hledají relaxační týden na koni v přírodě.

Farma se nachází u malé horské vesnice Izvoare uprostřed zalesněných kopců pohoří Harghita. Denní jezdecký program je pestrý, začíná lekcí tölt pro začínající jezdce na islandských koních a pokračuje každodenními vyjížďkami v délce 25-45 km po lesních cestách, až k velkým belvederům, přes pastviny, husté borové a bukové lesy a údolími řek v okolí pohoří Harghita. Tempo je diktováno terénem, ale je také přizpůsobeno jezdeckým dovednostem skupiny. V některých případech bude nutné koně vést kvůli členitému terénu.

Tento pětidenní jezdecký program je k dispozici v období duben-červen a září-říjen a každý měsíc přináší svá specifika a krásy. Na začátku dubna často leží na zemi sníh a z holých míst vykukuje několik krokusů a sněženek, zatímco v květnu vše roste tak rychle, že téměř vidíte, jak roste tráva a pučí listy. V tomto období lesy ožívají a vy si můžete vychutnat širokou škálu ptačího zpěvu, protože začíná hnízdní sezóna. Konec května a červen jsou ideální pro ty, kteří hledají kvetoucí divoké květiny. Nádherná pole narcisů na konci května nebo na začátku června jsou jedním z mnoha lákadel těchto regionů. Zatímco v polovině září a v polovině října můžete zažít syrovou sílu jelení říje, lesy poseté jedlými houbami a úchvatné podzimní listí.

Je to ideální dovolená také pro doprovod – nejezdce, kteří si mohou objednat alternativní výlety a aktivity, zatímco jezdci jsou na každodenních vyjížďkách. Ať už se rozhodnou strávit dny pěší turistikou nebo cyklistikou, pozorováním ptáků, rybařením nebo se připojit k dalším výletům s průvodcem v oblasti, máme zde profesionální personál, který je provede nádherami zdejší přírody. Pokud máte rádi divokou zvěř nebo fotografování přírody, můžete navštívit 400 ha velký park divoké zvěře hned vedle vašeho ubytování, který je domovem různých druhů zvířat, jako jsou jeleni, srnci, losi, mufloni a divoká prasata. Park je udržován v přirozeném stavu. S výjimkou minimálního oplocení a přístupových cest zůstává přírodní krajina, flóra a fauna nenarušena.

Na konci dne stráveného poznáváním divokých krás regionu si vy i vaši společníci jistě zamilujete pohodlí, které vám poskytne návrat do naší butikové chaty sídlící v srdci přírody. Pokud jste celý den jezdili na koni nebo se jen procházeli po okolních horách, vstupte do uklidňující sprchy. S nápojem z loveckého baru se zahřejte před krbem a kochejte se výhledem na hory.

Parametry dovolené:

Cena: od 26 700 Kč

Destinace: EvropaRumunsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Na ubytování se prosím dostavte v odpoledních hodinách. Než dorazí všichni ostatní účastníci, můžete si udělat 15minutovou procházku ke koním nebo se osprchovat a odpočívat ve svém pokoji.

Jakmile všichni dorazí, setkáte se s ostatními účastníky výletu a užijete si uvítací večeři. Při místní kuchyni se můžete setkat se svým hostitelem Andrásem, který bude také vaším průvodcem na koni. Po večeři uslyšíte podrobnosti o vašem dobrodružství a budete mít příležitost o nich diskutovat a odpočinout si s ostatními účastníky.

2 Den

Po vydatné snídani formou bufetu vás personál penzionu převeze na koňský ranč, kde na vás bude čekat váš průvodce.

Protože bezpečnost je důležitá, absolvujete nejprve krátkou lekci jízdy na koni, abyste se seznámili se svým koněm a se speciálními chody islandského plemene, než se vydáte do hor. Dnes si užijete různé zajímavosti Izvoare, jako je obnovená tradiční pila, 400 ha přírodní park, kde můžete ze sedla svého koně pozorovat stáda jelenů a muflonů, malebný výhled na klidné jezero přehrady Zetea a bývalý lovecký zámeček rumunského diktátora Nicolae Ceausescu. Během dne si dáme piknikovou obědovou pauzu z místních produktů v pěkném místním penzionu.

Tříchodová večeře a nocleh ve vašem ubytování.

Volitelně buď dnes nebo ve čtvrtek večer se můžete připojit k prohlídce medvědů z úkrytu za příplatek splatný v hotovosti na místě.

V sedle budete dnes přibližně: 22 km, 5 hodin jízdy na koni

3 Den

Dnes pojedete po západní straně vulkanické náhorní plošiny Harghita Mountains, smrkovými lesy a  pastvinami.  Na této části stezky budete mít spoustu příležitostí volně cválat a taky vyzkoušet tölt.

Při malebném výhledu na náhorní plošinu si vychutnáme náš piknikový oběd a dozvíme se příběhy vesnic, které se pod námi v údolí. Po polední přestávce sestupujeme úzkou a hustě zalesněnou stezkou do údolí Tarnava Mica Valley a podél dlouhé, malé vesnice Subcetate jedeme zpět na ranč.

Tříchodová večeře a nocleh ve vašem ubytování.

V sedle budete dnes přibližně: 37 km, 6 hodin jízdy na koni

4 Den

Ve středu strávíte v sedle nejvíce času z celého týdne. Budete mít mnoho příležitostí ke klusu, cvalu a töltu. Nejdříve projedete vesnicí Subcetate a pak budete stoupat po strmé cestě na vrchol kopce Nyulad, kde se okolo vás budou rozprostírat louky a pastviny. Po dvou hodinách jízdy budete mít přestávku u zříceniny středověké kaple, kde vás průvodce pobaví místními starými legendami spojenými s tímto místem. Cesta bude pokračovat polem s narcisy, které vás okouzlí svou krásou a vůní. Narcisy kvetou koncem května na ploše o více než 50 hektarech.

Další zastávkou bude dřevěná rozhledna u vesnice Dealu, která stojí na 1009 m vysokém kopci Orhegy. Tady si dáte zasloužený oběd a na chvíli si odpočinete. Pak budete pokračovat v jízdě k další dominantě kraje – 22 m vysoké rozhledně „posvátné srdce Ježíše“ na vrcholu zvaném Gordon. Cestou zpět budete projíždět rozlehlými loukami, pak sestoupíte do údolí řeky Csencsed k přehradě Zetea a nakonec znovu navštívíte park s divokými zvířaty.

Večer vás čeká tříchodová večeře.

V sedle strávíte 7 hodin a ujedete 52 km.

5 Den

Po senzační a dlouhé jízdě předešlého dne se dnes vydáte na sever od farmy. Nejdříve bukovými a poté hustými borovicovými lesy budete pozvolna stoupat nad údolí řeky Izvoare. Tady si budete moci užít a trénovat tölt. Poté co dorazíte na paseku Szelesberce si dáte krátkou pauzu a poté budete pokračovat v jízdě sestupem do oblasti Sicasau. Vaši koně se občerství vodou v řece Sicasau, vy si dáte piknik na nedalekém vrcholku kopce a pak se vrátíte zpět na farmu.

Večer vás čeká tříchodová večeře.

V sedle strávíte 5 hodin a ujedete 24 km.

Volitelně se můžete připojit k prohlídce pozorování medvědů z úkrytu za soumraku.

6 Den

Dnes se vydáte na cestu s výraznými výškovými rozdíly. Nejdříve se vydáte po trase předchozího dne, pak budete stoupat údolím říčky Rakottyas dokud nedostanete ke stezce procházející pohořím Harghita v nadmořské výšce 1600m. Během tohoto 7 kilometrového stoupání budet několik přestávek na odpočinek. Po hodině a půl jízdy přijedete do horského střediska Madaras Harghita, kde si na terase jednoho z penzionů vychutnáte teplý oběd. Po lesní cestě nazývané místními „Hadak utja“  nebo „Cesta bitev“ budete sestupovat nejdříve hustým borovicovým a poté listnatými lesy na ranč v Izvoare. Tady se rozloučíte se svým koněm a vrátíte se na ubytování, kde si užijete poslední lahodnou večeři.

Po týdnu plném nezapomenutelných dobrodružství na ně budete moci vzpomínat u kouzelného zvuku a světla táboráku.

V sedle strávíte 7 hodin a ujedete 28 km.

7 Den

Nastal čas se rozloučit s ostatními účastníky a vašimi hostiteli.

Vezměte prosím na vědomí, že výše uvedený itinetář je pouze orientační a může se měnit.

O koních

Vaši hostitelé vlastní 33 islandských koní, z nichž 25 je velmi dobře trénovaných a vhodných jak pro začínající tak pokročilé jezdce.

Islandský kůň je nízkého vzrůstu, okolo 135-140 cm a umí pět chodů – krok, klus, cval, a velmi pohodlný tölt. Kdokoli kdo jezdí anglickým nebo westernovým stylem nebude mít problém se naučit specifický tölt. Váš průvodce vás naučí, jak sedět a zvládat koně v islandském sedle (podobné anglickému) už první den. Pokud má skupina více než čtyři jezdce, pojedou s vámi dva průvodci. Díky tomu budou moci zkušenější jezdci jet rychleji.

Vycházky jsou z větší části absolvované v kroku, středně dlouhé vzdálenosti v klusu (případně töltu), krátké pasáže v cvalu.

Jezdí se na islandských sedlech a s islandskou uzdečkou.

Průvodci mluví anglicky a německy.

Trip je vhodný pro středně pokročilé jezdce a zkušenější jezdce, kteří se cítí jistě ve všech třech chodech – krok, klus a cval. Měli byste být schopní zvládnout 4-6 hodin denně v sedle a být v dobré fyzické kondici se zkušenostmi s jízdou v terénu. Minimální věk jezdce je 12 let (musí mít dospělý doprovod).

Odborné znalosti nejsou tak důležité jako dobrá fyzická zdatnost a zkušenost s jízdou v terénu. Svého koně si můžete osedlat sami. Minimální věk pro tento trip je 12 let (je nutné, aby dítě mělo doprovod) a maximální váha je 100 kg. V případě, že jste zkušený jezdec, ale překračujete váhový limit, informujte nás o tom.

Vybavení farmy – venkovní jízdárna (16 m), venkovní ovál (220 m), krytá hala (20 x 40 m)

Osobní věci budete přepravovat v sedlovém vaku vašeho koně.

Vybavení na výlety – boty s gumovou podrážkou (jezdecké boty doporučujeme pouze v případě, že se vám v nich pohodlně chodí), rajtky, chapsy, trička, košile, mikiny, sluneční brýle na šňůrce. Je povinné nosit jezdeckou helmu (v případě, že jí sebou nebudete mít, personál vám jí půjčí).  V horách může foukat vítr a být chladno a proto si vezměte nepromokavou bundu, pláštěnku a teplé oblečení. V brašnách na sedle není příliš místa, takže skutečně přemýšlejte o tom, co sebou musíte mít.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 26 700 Kč jezdec / sdílený dvoulůžkový pokoj (7 dní/6 nocí/5 dní ježdění)

od 13 000 Kč nejezdec / sdílený dvoulůžkový pokoj (7 dní/6 nocí)

Cena zahrnuje

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji a tři jídla denně (snídaně, piknikový oběd a večeře), vybrané nápoje, volný vstup do lázeňských zařízení jako jacuzzi, venkovní vířivka a sauna,  jízda na koni s průvodcem

Cena nezahrnuje

Letenky, transfer z/na letiště, ostatní nejezdecké aktivity, nápoje nad rámec a cestovní pojištění.

Komentovaná dvouhodinová prohlídka parku v Izvoare – 7 euro

Pozorování medvědů – 35 euro

Činnosti nad rámec ježdění – tramping, jízda na kole, rybaření, výlety na sněžnicích, lyžování a další venkovní nebo poznávací aktivity s průvodcem jsou dostupné na dotázání a záleží na počtu účastníků, jejich zájmu a fyzické zdatnosti.

Co mít sebou – cestovní doklady (pojištění, letenky a pas nebo občanský průkaz), přezuvky, toaletní potřeby (opalovací krém, balzám na rty, kapesníky a léky), fotoaparát a baterie navíc

Příplatek za jednolůžkový pokoj

od 3 800 Kč

Transfery

Cena je za osobu, zahrnuje cestu z a na letiště a platí v případě přepravy 2-3 osob.

Izvoare a letiště Sibiu (175 km, 3,5 hod.) – na letiště míří lety z Londýna Lutonu, Paříže Beauvais, Bruselu Charleoi, Dortmundu, Frankfurtu, Norimberku, Stuttgartu, Mnichova, Memmingenu, Basileje, Vídně, Milána a Madridu (společnost WizzAir). Cena za transfer je 3 200 Kč. Poslední možný čas transferu v den příletu je v 17:30 (přílet do 17:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než v 11:00.

Izvoare a letiště Cluj Napoca (210 km, 4 hod.)- na letiště létají letadla, ze všech hlavních evropských letišť. Cena za transfer je 3 500 Kč. Poslední možný čas transferu v den příletu je v 17:30 (přílet do 17:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než v 12:00.

Izvoare a letiště Otopeni Airport nedaleko Bukurešti (290 km, 4 hod.) – Otopeni je největším letištěm v Rumunsku a pravidelně na něj létají letadla z hlavních evropských letišť. Cena za transfer je 4000 Kč. Poslední možný čas transferu v den příletu je v 16:30 (přílet do 16:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než ve 13:00.

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování a stravování

Vaše ubytování je v moderní a stylové lovecké chatě, která se nachází vedle parku o rozloze 400 ha a je obklopena zalesněnými kopci pohoří Harghita. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s ručníky, fénem, hydromasážní sprchou, LCD televizí a DVD přehrávačem a teplými a útulnými dekami, pod kterými se můžete zahřát po náročném dni v přírodě. Chata má velkou jídelnu a obývací halu s barem a krbem a terasu s kamny na dřevo. Ve společných prostorách, které jsou zahrnuty v ceně pokoje, máte k dispozici velkou lednici s mrazákem, mikrovlnnou troubu, koutek s knihami, kdybyste si s sebou zapomněli vzít něco na čtení, turistický koutek s průvodci, mapami a brožurami, které jsou vždy aktuální, a DVD koutek s videi o bohatém kulturním dědictví Transylvánie. Aby byl pobyt klidnější a pro malé hosty (a samozřejmě jejich rodiče) zábavnější, nabízí ubytování navíc dětské hřiště postavené z přírodních materiálů.
Kromě tradiční sedmihradské kuchyně zde můžete ochutnat speciality z místně vyráběné zvěřiny. Po předchozím upozornění mohou být nabízeny také vegetariánské a bezlepkové varianty. Každý den si můžete vychutnat bohatou snídani formou bufetu, která se skládá ze studených a teplých jídel, salátů, kávy a čaje, piknik v přírodě nebo tradiční domácí jídlo na stezce k obědu a tříchodovou gurmánskou večeři ve velké jídelně chaty.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Islandští koně a karpatská divočina (Evropa, Rumunsko)
od 26 700 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje