Islandští koně a karpatská divočina - pferdesafari

Islandští koně a karpatská divočina

Jízda na koni je v Karpatech velkou tradicí a klidný islandský kůň vám zajistí skvělé jezdecké zážitky. Zvlněné kopce pohoří Harghita, chladné potoky, bohatá divoká příroda a rozptýlené horské vesnice jsou skvělým prostředím pro poznávání islandského plemene nebo pro ty, kteří si chtějí relaxovat v přírodě. Islandský kůň je velmi pozorný, přátelský a klidný a potěší každého, kdo na něm jezdí. Díky tomu se budete i během dlouhých hodin v jeho sedle cítit pohodlně.

Farma se nachází v malé horské vesnici Izvoare uprostřed zalesněných kopců pohoří Harghita a je jediným místem, kde se v Rumunsku chovají islandští koně. Denní jezdecký program je velmi pestrý. Začíná hodinou „töltu“ pro začínající jezdce a pokračuje 25-50 kilometrovou jízdou po lesních cestách, až ke krásným vyhlídkovým místům, přes pastviny, husté borovicové a bukové lesy a údolími řek v pohoří Harghita.

Tempo jízdy určuje terén a přizpůsobuje se také jezdeckým schopnostem skupiny.  Několikrát budete muset svého koně vést na ruce kvůli členitému terénu.

Číst dále

Tento 5denní jezdecký program je k dispozici od dubna do června a od září do října a každý měsíc přidává k zážitku z turné svá specifika a krásy.

Začátkem dubna je na zemi často sníh, pár krokusů a sněženek vystrkuje hlavu skrz holá místa, zatímco v květnu všechno roste tak rychle, že skoro vidíte, jak tráva roste a listy raší. To je čas, kdy lesy ožívají a vy si můžete vychutnat širokou škálu ptačích zpěvů se začátkem období rozmnožování. Konec května a červen jsou ideální pro ty, kteří hledají kvetoucí divoké květiny. Nádherná narcisová pole koncem května nebo začátkem června jsou jednou z mnoha atrakcí regionu.

Zatímco v polovině září a polovině října můžete zažít syrovou sílu jelení říje, lesy poseté divokými jedlými houbami a úchvatným podzimním listím. Toto je perfektní dovolená taky pro doprovázející nejezdce, kteří si mohou rezervovat alternativní výlety a aktivity, zatímco jezdci jsou na denních vyjížďkách. Ať už se rozhodnou strávit dny pěší turistikou nebo cyklistikou, pozorováním ptáků, rybařením nebo se připojí k jiným prohlídkám s průvodcem v této oblasti, máme zde profesionální personál, který je bude doprovázet.

Pokud máte rádi divoká zvířata nebo fotografování přírody, můžete hned vedle ubytování navštívit 400 ha přírodní park, který je domovem různých druhů, jako je jelen, srnec, los, muflon a divoká prasata. Park je udržován v přirozeném stavu. S výjimkou minimálního oplocení a přístupových cest je přírodní krajina, flóra a fauna ponechána nedotčena. Na konci dne stráveného objevováním divoké krásy regionu si vy a vaši společníci zamilujete pohodlí návratu do této butikové chaty v srdci přírody. Pokud jste celý den jezdili na koni nebo se jen tak procházeli po okolních horách, dejte si uklidňující sprchu. S drinkem z loveckého baru se zahřejte u krbu a kochejte se výhledem na hory.

Parametry dovolené:

Cena: od 25 700 Kč

Destinace: EvropaRumunsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program

Znalost regionu a počasí průvodce umožňuje přizpůsobit denní trasy v závislosti na místních podmínkách. Níže je uveden příklad pravděpodobného itineráře, ale místní podmínky mohou diktovat, že pořadí itineráře je třeba změnit, vždy s ohledem na váš nejlepší zájem. Na požádání je k dispozici samostatný itinerář na míru pro nejezdce.

O koních

Vaši hostitelé vlastní 33 islandských koní, z nichž 25 je velmi dobře trénovaných a vhodných jak pro začínající tak pokročilé jezdce.

Islandský kůň je nízkého vzrůstu, okolo 135-140 cm a umí pět chodů – krok, klus, cval, a velmi pohodlný tölt. Kdokoli kdo jezdí anglickým nebo westernovým stylem nebude mít problém se naučit specifický tölt. Váš průvodce vás naučí, jak sedět a zvládat koně v islandském sedle (podobné anglickému) už první den. Pokud má skupina více než čtyři jezdce, pojedou s vámi dva průvodci. Díky tomu budou moci zkušenější jezdci jet rychleji.

Vycházky jsou z větší části absolvované v kroku, středně dlouhé vzdálenosti v klusu (případně töltu), krátké pasáže v cvalu.

Jezdí se na islandských sedlech a s islandskou uzdečkou.

Průvodci mluví anglicky a německy.

Trip je vhodný pro středně pokročilé jezdce a zkušenější jezdce, kteří se cítí jistě ve všech třech chodech – krok, klus a cval. Měli byste být schopní zvládnout 4-6 hodin denně v sedle a být v dobré fyzické kondici se zkušenostmi s jízdou v terénu. Minimální věk jezdce je 12 let (musí mít dospělý doprovod).

Odborné znalosti nejsou tak důležité jako dobrá fyzická zdatnost a zkušenost s jízdou v terénu. Svého koně si můžete osedlat sami. Minimální věk pro tento trip je 12 let (je nutné, aby dítě mělo doprovod) a maximální váha je 100 kg. V případě, že jste zkušený jezdec, ale překračujete váhový limit, informujte nás o tom.

Vybavení farmy – venkovní jízdárna (16 m), venkovní ovál (220 m), krytá hala (20 x 40 m)

Osobní věci budete přepravovat v sedlovém vaku vašeho koně.

Vybavení na výlety – boty s gumovou podrážkou (jezdecké boty doporučujeme pouze v případě, že se vám v nich pohodlně chodí), rajtky, chapsy, trička, košile, mikiny, sluneční brýle na šňůrce. Je povinné nosit jezdeckou helmu (v případě, že jí sebou nebudete mít, personál vám jí půjčí).  V horách může foukat vítr a být chladno a proto si vezměte nepromokavou bundu, pláštěnku a teplé oblečení. V brašnách na sedle není příliš místa, takže skutečně přemýšlejte o tom, co sebou musíte mít.

Podmínky a důležité informace

Ceny

od 25 700 Kč jezdec / sdílený dvoulůžkový pokoj (7 dní/6 nocí/5 dní ježdění)

od 10 000 Kč nejezdec / sdílený dvoulůžkový pokoj (7 dní/6 nocí)

Cena zahrnuje

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji a tři jídla denně (snídaně, piknikový oběd a večeře), vybrané nápoje, volný vstup do lázeňských zařízení jako jacuzzi, venkovní vířivka a sauna,  jízda na koni s průvodcem

Cena nezahrnuje

Letenky, transfer z/na letiště, ostatní nejezdecké aktivity, nápoje nad rámec a cestovní pojištění.

Komentovaná dvouhodinová prohlídka parku v Izvoare – 7 euro

Pozorování medvědů – 35 euro

Činnosti nad rámec ježdění – tramping, jízda na kole, rybaření, výlety na sněžnicích, lyžování a další venkovní nebo poznávací aktivity s průvodcem jsou dostupné na dotázání a záleží na počtu účastníků, jejich zájmu a fyzické zdatnosti.

Co mít sebou – cestovní doklady (pojištění, letenky a pas nebo občanský průkaz), přezuvky, toaletní potřeby (opalovací krém, balzám na rty, kapesníky a léky), fotoaparát a baterie navíc

Příplatek za jednolůžkový pokoj

od 2 600 Kč

Transfery

Cena je za osobu, zahrnuje cestu z a na letiště a platí v případě přepravy 2-3 osob. Cena se navyšuje v případě pouze jednoho pasažéra a naopak snižuje v případě více 3 pasažérů.

Izvoare a letiště Sibiu (175 km, 3,5 hod.) – na letiště míří lety z Londýna Lutonu, Paříže Beauvais, Bruselu Charleoi, Dortmundu, Frankfurtu, Norimberku, Stuttgartu, Mnichova, Memmingenu, Basileje, Vídně, Milána a Madridu (společnost WizzAir). Cena za transfer je 3 000 Kč. Poslední možný čas transferu v den příletu je v 17:30 (přílet do 17:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než v 11:00.

Izvoare a letiště Cluj Napoca (210 km, 4 hod.)- na letiště létají letadla, ze všech hlavních evropských letišť. Cena za transfer je 3 300 Kč. Poslední možný čas transferu v den příletu je v 18:00 (přílet do 17:30) a v den odletu nesmí být odlet dříve než v 11:00.

Izvoare a letiště Otopeni Airport nedaleko Bukurešti (290 km, 4 hod.) – Otopeni je největším letištěm v Rumunsku a pravidelně na něj létají letadla z hlavních evropských letišť. Cena za transfer je 3 800 Kč. Poslední možný čas transferu v den příletu je v 16:30 (přílet do 16:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než ve 12:00.

 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Islandští koně a karpatská divočina (Evropa, Rumunsko)
od 25 700 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje