Jezdecké centrum Berardenga - pferdesafari

Jezdecké centrum Berardenga

Berardenga Riding Centre je ideální výchozí bod pro jezdecké objevování Toskánska s jeho venkovským a historickým kouzlem. Nachází se uprostřed malebných kopců Chianti nedaleko středověkého města Siena. V tomto místě se snoubí tradice, domovská atmosféra s profesionalitou a dokonalým výcvikem pro jezdce všech úrovní. Zásluhu na tom mají hlavně sympatičtí majitelé Sadio a Donatella. Osobně provádějí jízdy a jezdecký výcvik. Jsou jezdeckými učiteli italského jezdeckého sdružení (FISE) a s koňmi i jezdci pracují už dvacet let. Sadio a Donatella mají vysoké požadavky na své koně, které si pečlivě vybírají podle jejich charakteru a jezdeckých vlastností.

Hlavní dům pro hosty pochází z 19. století a obklopuje ho půvabná zahrada. Ložnice mají nádherný výhled na pole a středověký zámek a jsou vybaveny typickým toskánským nábytkem.

Přilehlý statek je certifikovaná biofarma, v kuchyni se tak připravují vynikající toskánské speciality z vlastnoručně vypěstovaných produktů. A jak tento nejen chuťový zážitek ještě povýšit? Zkuste sklenku skvělého chianti, typického víno pro tuto oblast. Nechte se hýčkat!

Parametry dovolené:

Cena: od 30 900 Kč

Destinace: EvropaItálie

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / Usedlost

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program

Jedná se o týdenní program, který kombinuje jízdu na koni a volný čas. Je ideální pro ty, kteří chtějí ve svém volném čase jezdit na koni a poznávat tento kout Toskánska.

Jezdecké centrum má strategickou polohu pro vaše výlety za kulturními a architektonickými zajímavostmi našeho regionu. Je například ideální pro ty, kteří chtějí začít jezdit na koni v rámci intenzivního kurzu – do konce týdne dosáhnete hmatatelných výsledků. Začátečníci mají dvě lekce denně, jednu dopoledne a jednu odpoledne. Ve skupině jsou maximálně tři začátečníci na stejné úrovni s koňmi, kteří byli pro tento účel pečlivě vybráni a vycvičeni. Instruktor posílá začátečníky do arény s individuálním, krok za krokem vypracovaným systémem, který byl léty prověřen, osvědčen a zdokonalen. Umožňuje začátečníkům naučit se jezdit, poznat koně a pohybovat se s ním. Začátečníci obvykle absolvují první jízdu v okolí farmy přibližně po třech dnech výuky.

Zkušení jezdci, kteří chtějí navštívit části Toskánska, které lze prozkoumat pouze na koni. Díky husté síti stezek pro mezky a polních cest je zde široká nabídka jezdeckých tras, které jezdcům umožňují objevovat historické, kulturní a architektonické krásy regionu Chianti, obklopené okouzlující přírodou a daleko od hluku asfaltových silnic. Vyjížďky jsou vždy doprovázeny profesionálním průvodcem.

Ti, kteří chtějí absolvovat pokročilý kurz na dobře vycvičených koních. Jezdecké umění si často osvojují povrchně a neúplně. Věříme, že jsme schopni tyto mezery zaplnit tím, že vás trpělivě a kvalifikovaně vyškolíme a pomůžeme vám dále zdokonalovat vaše jezdecké dovednosti. Netvrdíme, že jsme odborníci na drezuru, ale specializujeme se na optimalizaci interakce mezi jezdcem a koněm. Nenabízíme 140cm skoky, ale nabízíme malé technické kombinace, které zlepšují rovnováhu koně a jezdce. Věříme, že dům se nedá postavit od střechy dolů, a schopnosti a spokojenost našich studentů jsou naší vizitkou.

Po dopoledni stráveném na koni se můžete projít úzkými středověkými uličkami Sieny nebo si vychutnat sklenku Chianti z Castello di Brolio nebo Brunello di Montalcino. Můžete navštívit cisterciácké opatství Monte Oliveto, přes vesnici Volpaia se dostat do srdce Chianti nebo navštívit slavná města Florencie a Arezzo, Cortonu či San Gimignano. Žádná z těchto destinací není od našeho jezdeckého centra vzdálena více než hodinu jízdy.

Jízdu na koni lze také kombinovat s individuálními lázeňskými a masážními procedurami v nedalekém lázeňském městečku Terme di Rapolano.

Rádi bychom vás upozornili, že pondělky jsou pro naše koně dny odpočinku. Tento den je proto obzvláště vhodný pro výlety.

O koních

 

cavalli SS1_8090_resize

Sadio a Donatella mají na své koně, které pečlivě vybírají na základě jejich charakteru a schopnosti podávat dobré výkony v aréně i mimo ni, vysoké nároky. Jakmile je však kůň pro centrum vybrán, nikdy se neprodává; koně, kteří jsou příliš staří na to, aby se na nich jezdilo, užívají na farmě „doživotní penzi“.

Středisko používá anglická sedla, všichni koně jsou velmi dobře vycvičeni a jezdí se na nich zpravidla na jednoduchém uždení.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Berardenga Trail  (8 dní/7 nocí)
od 30 900 Kč za jezdce

od 19 000 Kč za nejezdce

V ceně je zahrnuto
Plně vybavený apartmán s kuchyňkou , snídaně první den, deset jezdeckých hodin nebo vyjížděk, lázeňská taxa.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, nápoje, jídla, pojištění, spropitné. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Příplatek za jednolůžkový pokoj (pro každého, kdo cestuje sám)

7 400 Kč

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Statek Santa Margherita pochází z 19. století a je obklopen půvabnou zahradou. Všechny pokoje mají nádherný výhled na pole a středověký hrad a jsou zařízeny typickým toskánským nábytkem. Byty jsou útulně zařízené a mají kuchyňský kout. K relaxaci vybízí bazén se slanou vodou.
Přilehlý statek je certifikovanou ekologickou farmou a k přípravě chutných jídel z tradiční toskánské kuchyně se používá mnoho bioproduktů. Nesmíme samozřejmě zapomenout na úžasné místní víno. Nechte se rozmazlovat!

Termíny s plnou penzí 2024

(min. 4 účastníci)

27. března – 3. dubna (Velikonoce)
13. – 20. dubna
8. – 15. června
29. června – 6. července (týden „Palio“ v Sieně: https://www.ilpalio.org/paliotedesco.htm)
14. – 21. září

a dále na vyžádání…

Velikost jezdecké skupiny

Výuka jízdy na koni v malých skupinách do 3 osob se srovnatelnou úrovní výcviku.

Délka vyjížděk

Začátečníci mají 2 lekce jízdy denně, jednu dopoledne a jednu odpoledne. Po 3 dnech výuky jsou obvykle možné první krátké vyjížďky. Celkem je zahrnuto 10 hodin jezdeckého programu. Další lekce je možné objednat v závislosti na dostupnosti.
V pondělí se jezdecký program nekoná.

Hmotnostní limit

Váhový limit je 85 kg.

Jezdecké požadavky

Vítáme jezdce všech úrovní. Program je přizpůsoben schopnostem a přáním jezdce.

Požadavky na přilbu

Vezměte si s sebou jezdeckou přilbu.

Terén/krajina/zvířata

Jezdecké centrum Berardenga se nachází uprostřed malebných kopců Chianti nedaleko středověkého města Siena. Přilehlý statek je certifikovanou ekologickou farmou.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou vítáni a mohou relaxovat u bazénu se slanou vodou a poznávat region Chianti.

Další aktivity

ochutnávka vín, například Chianti z Castello di Brolio nebo Brunello di Montalcino; cyklistika

Pěší turistika/Vaším autem z farmy

Návštěva toskánských památek. Siena je vzdálená asi 20 km a Florencie 70 km. Můžete navštívit cisterciácké opatství Monte Oliveto, přes vesnici Volpaia se dostat do srdce Chianti nebo navštívit známá města Arezzo, Cortona či San Gimignano. Žádná z těchto destinací není od jezdeckého centra vzdálena více než hodinu jízdy.
Nedaleké lázně Rapolano jsou ideálním místem k odpočinku.

Jak se k nám dostat

Cílovým letištěm je Florencie. Za příplatek lze zajistit transfer z/na letiště.

Klima

Nejvhodnějším obdobím pro jízdu v oblasti Chianti je jaro a podzim, od dubna do poloviny června a od září do poloviny října, kdy se průměrná teplota pohybuje mezi 18 a 28 stupni Celsia. Jaro je explozí květin a vůní s nenapodobitelným koncertem zpěvného ptactva, na podzim si můžete vychutnat teplé barvy lesů a vinic a vůni a chuť úrody hroznů.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Jezdecké centrum Berardenga (Evropa, Itálie)
od 30 900 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje