Jakotango - pferdesafari

Jakotango

Tato jízda na koni Vás dovede do odlehlých oblastí Argentiny, ze soukromé farmy v Buenos Aires až do srdce patagonských And. Jakob von Plessen vyrostl v Argentině a strávil většinu času s koňmi a dobytkem. Argentinské rodiny gaučů jej naučily řeči koní a porozumění krásám přírody. Dnes organizuje exkluzivní jízdy na koni kombinované s luxusním ubytováním i romantickým spaním v komfortních stanech. Jedenáctidenní program obsahuje kromě jízd i další aktivity jako polo, rafting a rybaření.V patagonských horách budete jezdit po strmých svazích nahoru a dolů, údolí nabízí prostor ke cválání. S koňmi se dostanete do oblastí, které jsou člověkem zcela nedotčené.

Pojedete podél křišťálově průzračných jezer a řek, kde se můžete s koňmi osvěžit při koupeli. Po krátké atmosférické zastávce v Buenos Aires Vás druhá část cesty zavede k farmě „El Golf“, která leží přibližně 400 kilometrů jižně od Buenos Aires, nedaleko pobřeží Atlantského oceánu. Zde nabízejí mírné kopce skvělé příležitosti pro dlouhé cválání a rychlé jízdy v jezdecké oblasti o rozloze 4000 hektarů, hru polo či vyzkoušení svých schopností při parkuru.

Parametry dovolené:

Cena: od 141 800 Kč

Destinace: AmerikaArgentina

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

V 10 hodin přiletíte do San Martin de los Andes, kde dostanete malý snack. Po cca 1,5 hodině jízdy dorazíte k břehu jezera Falkner a lodí se necháte převést na druhou stranu ke koním. Cesta do kempu trvá asi hodinu, ale je dost dlouhá na to, abyste si zvykli  na „gaucho“ sedla a svého koně. Po příjezdu do tábora dostanete svůj stan a poté už si budete jen užívat odpočinku při západu slunce. V případě špatného počasí Vás od jezera do kempu odvezou autem.

2 Den

Rána jsou zde tak krásná, že stojí za to vstát brzy. Snídaně pro Vás bude připravená od sedmi hodin, ale nikdo Vás nebude budit dříve než v osm. Jízdy jsou obvykle naplánované od devíti hodin, ale první den je potřeba řadu věcí zabalit a připravit. Všechny věci budete mít uložená na koních, ponča srolována a připevněna za sedlo.

Vydáte se údolím Filo Huahum a po překročení jezera si vychutnáte vynikající barbecue. Argentina je známá pro své víno Malbec a maso a vy obojího užijete více než dost. Dopolední jízda je velmi snadná a potrvá jen něco málo přes tři hodiny. Odpolední bude mít stejnou délku, ale bude trochu náročnější a zvládnete během ní několik sestupů a výstupů. Často budeme kontrolovat sedla, aby nic nesklouzlo. Do tábora se vrátíte kolem šesté hodiny, osvěžíte se sprchou a poté si užijete další západ slunce  ve srubu nebo na břehu jezera.

3 Den

Dnešní noc strávíte v táboře Camp Fly, takže od nás ráno dostanete malou tašku se vším, co budete potřebovat na noc. Zabalíte si sebou pouze oblečení a plavky, protože zítra se budete moci vykoupat v řece.

Dnešek bude velmi zajímavý, protože se vydáte do průsmyku slz, pravděpodobně nejkrásnějšího místa během vašeho putování. Ráno se vydáte vysoko do hor a poobědváte na skalnatém místě aniž byste odstrojovali koně. Po obědě vás čeká 3 hodinová jízda do tábora. Je velmi důležité, abyste pili dost vody a chránit se před slunečním zářením v Patagonských horách. Camp Fly se nachází na úžasném místě s výhledem na Buque. Jakmile se ubytujete ve svém stanu, setkáte se se všemi ostatními u ohně a vychutnáte si lahodný guláš.

 

4 Den

Dnes se vydáte zpátky do údolí, zastavíte se na lahodný oběd a vykoupete se v řece. Jízda nebude příliš dlouhá, bude trvat kolem tří hodin dopoledne a jedné hodiny odpoledne. Protože už máte několik mil v sedle za sebou, bude to velmi příjemné a vy po návratu do tábora znovu oceníte jeho pohodlí.

5 Den

Dnes bude spíše odpočívat a nabírat síly na další den. Ráno si buď můžete vybrat mezi lehkou jízdou na koni, nebo návštěvou Dominga, majitele území, na kterém táboříte. Oběd se bude podávat v táboře a odpoledne budete mít dostatek času k relaxaci, koupání nebo procházce.

6 Den

Dnes opustíte hlavní tábor, ale všechny věci si zabalíte a necháte je v něm. Vzhledem k tomu, že po dva dny nebudete mít možnost k zavazadlům vrátit, si sebou to nejdůležitější včetně plavek vezmete. Noc strávíte v kempu Felipe, který pro Vás postaví jen na tuto jednu noc a ráno ho opět složí. Po dlouhé jízdě se můžete těšit na dechberoucí scenérií a výhledy na sopky Chile a Argentiny.

7 Den

Ráno vás čekají míchaná vajíčka se slaninou a poté čtyřhodinová jízda do domu Felipe na břehu jezera Traful. Po lehkém obědě se seznámíte s ubytováním – stodolou „Felipe“, která byla přestavěna, na jednoduché, ale komfortní ubytování se společnou sprchou. Felipe je osadník již třetí generace. Jeho dům, staré stodoly a ohrady na dobytek jsou jako z pohádky. Dostanete se sem pouze lodí nebo na koni. K večeři vám Felipe připraví grilované jehněčí.

8 Den

Ještě před obědem si užijete nádhernou jízdu podél jezera a bude to zároveň vaše poslední jízda.  Okolo druhé hodiny odpoledne nastoupíte na loď, na které doplujete do Villa Traful, kde na vás bude čekat minibus s vašimi zavazadly a odveze vás na letiště v Barioche.

O koních

tack roomPostroje
Pohodlná argentinská sedla s chrániči sedla z beránčí kůže pro jízdu v Andách. Na farmě  Estancia „El Golf“ jsou argentinská sedla a sedla na pólo.

Koně

V Patagonii jezdíme především na koních criollos, argentinském plemenu, z nichž někteří byli ovlivněni Quarter Horses, plnokrevníky a dokonce studenokrevnými koňmi Percheron – je to tedy skutečně pestrá směs.

Na farmě Estancia „El Golf“ pobíhají plnokrevníci a kříženci plnokrevníků, jedno z těchto plemen bylo vycvičeno speciálně pro hru póla.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Jakotango (7 nocí / 8 dní)
od 141 800 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj
příplatek za jednolůžkový pokoj na dotázání

V ceně je zahrnuto
Veškeré ubytování, všechna jídla, všechny alkoholické a nealkoholické nápoje, všechny jízdy.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, transport z/na letiště, víza, spropitné, jiné aktivity, speciální nápoje, pojištění, telefonáty. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte všechny bankovní poplatky sami.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Jakotango (Amerika, Argentina)
od 141 800 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje