Jakotango - pferdesafari

Jakotango

Tato jízda na koni Vás dovede do odlehlých oblastí Argentiny, ze soukromé farmy v Buenos Aires až do srdce patagonských And. Jakob von Plessen vyrostl v Argentině a strávil většinu času s koňmi a dobytkem. Argentinské rodiny gaučů jej naučily řeči koní a porozumění krásám přírody. Dnes organizuje exkluzivní jízdy na koni kombinované s luxusním ubytováním i romantickým spaním v komfortních stanech. Jedenáctidenní program obsahuje kromě jízd i další aktivity jako polo, rafting a rybaření.V patagonských horách budete jezdit po strmých svazích nahoru a dolů, údolí nabízí prostor ke cválání. S koňmi se dostanete do oblastí, které jsou člověkem zcela nedotčené.

Pojedete podél křišťálově průzračných jezer a řek, kde se můžete s koňmi osvěžit při koupeli. Po krátké atmosférické zastávce v Buenos Aires Vás druhá část cesty zavede k farmě „El Golf“, která leží přibližně 400 kilometrů jižně od Buenos Aires, nedaleko pobřeží Atlantského oceánu. Zde nabízejí mírné kopce skvělé příležitosti pro dlouhé cválání a rychlé jízdy v jezdecké oblasti o rozloze 4000 hektarů, hru polo či vyzkoušení svých schopností při parkuru.

Parametry dovolené:

Cena: od 141 800 Kč

Destinace: AmerikaArgentina

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

V 10 hodin přiletíte do San Martin de los Andes, kde dostanete malý snack. Po cca 1,5 hodině jízdy dorazíte k břehu jezera Falkner a lodí se necháte převést na druhou stranu ke koním. Cesta do kempu trvá asi hodinu, ale je dost dlouhá na to, abyste si zvykli  na „gaucho“ sedla a svého koně. Po příjezdu do tábora dostanete svůj stan a poté už si budete jen užívat odpočinku při západu slunce. V případě špatného počasí Vás od jezera do kempu odvezou autem.

2 Den

Rána jsou zde tak krásná, že stojí za to vstát brzy. Snídaně pro Vás bude připravená od sedmi hodin, ale nikdo Vás nebude budit dříve než v osm. Jízdy jsou obvykle naplánované od devíti hodin, ale první den je potřeba řadu věcí zabalit a připravit. Všechny věci budete mít uložená na koních, ponča srolována a připevněna za sedlo.

Vydáte se údolím Filo Huahum a po překročení jezera si vychutnáte vynikající barbecue. Argentina je známá pro své víno Malbec a maso a vy obojího užijete více než dost. Dopolední jízda je velmi snadná a potrvá jen něco málo přes tři hodiny. Odpolední bude mít stejnou délku, ale bude trochu náročnější a zvládnete během ní několik sestupů a výstupů. Často budeme kontrolovat sedla, aby nic nesklouzlo. Do tábora se vrátíte kolem šesté hodiny, osvěžíte se sprchou a poté si užijete další západ slunce  ve srubu nebo na břehu jezera.

3 Den

Dnešní noc strávíte v táboře Camp Fly, takže od nás ráno dostanete malou tašku se vším, co budete potřebovat na noc. Zabalíte si sebou pouze oblečení a plavky, protože zítra se budete moci vykoupat v řece.

Dnešek bude velmi zajímavý, protože se vydáte do průsmyku slz, pravděpodobně nejkrásnějšího místa během vašeho putování. Ráno se vydáte vysoko do hor a poobědváte na skalnatém místě aniž byste odstrojovali koně. Po obědě vás čeká 3 hodinová jízda do tábora. Je velmi důležité, abyste pili dost vody a chránit se před slunečním zářením v Patagonských horách. Camp Fly se nachází na úžasném místě s výhledem na Buque. Jakmile se ubytujete ve svém stanu, setkáte se se všemi ostatními u ohně a vychutnáte si lahodný guláš.

 

4 Den

Dnes se vydáte zpátky do údolí, zastavíte se na lahodný oběd a vykoupete se v řece. Jízda nebude příliš dlouhá, bude trvat kolem tří hodin dopoledne a jedné hodiny odpoledne. Protože už máte několik mil v sedle za sebou, bude to velmi příjemné a vy po návratu do tábora znovu oceníte jeho pohodlí.

5 Den

Dnes bude spíše odpočívat a nabírat síly na další den. Ráno si buď můžete vybrat mezi lehkou jízdou na koni, nebo návštěvou Dominga, majitele území, na kterém táboříte. Oběd se bude podávat v táboře a odpoledne budete mít dostatek času k relaxaci, koupání nebo procházce.

6 Den

Dnes opustíte hlavní tábor, ale všechny věci si zabalíte a necháte je v něm. Vzhledem k tomu, že po dva dny nebudete mít možnost k zavazadlům vrátit, si sebou to nejdůležitější včetně plavek vezmete. Noc strávíte v kempu Felipe, který pro Vás postaví jen na tuto jednu noc a ráno ho opět složí. Po dlouhé jízdě se můžete těšit na dechberoucí scenérií a výhledy na sopky Chile a Argentiny.

7 Den

Ráno vás čekají míchaná vajíčka se slaninou a poté čtyřhodinová jízda do domu Felipe na břehu jezera Traful. Po lehkém obědě se seznámíte s ubytováním – stodolou „Felipe“, která byla přestavěna, na jednoduché, ale komfortní ubytování se společnou sprchou. Felipe je osadník již třetí generace. Jeho dům, staré stodoly a ohrady na dobytek jsou jako z pohádky. Dostanete se sem pouze lodí nebo na koni. K večeři vám Felipe připraví grilované jehněčí.

8 Den

Ještě před obědem si užijete nádhernou jízdu podél jezera a bude to zároveň vaše poslední jízda.  Okolo druhé hodiny odpoledne nastoupíte na loď, na které doplujete do Villa Traful, kde na vás bude čekat minibus s vašimi zavazadly a odveze vás na letiště v Barioche.

O koních

tack roomPostroje
Pohodlná argentinská sedla s chrániči sedla z beránčí kůže pro jízdu v Andách. Na farmě  Estancia „El Golf“ jsou argentinská sedla a sedla na pólo.

Koně

V Patagonii jezdíme především na koních criollos, argentinském plemenu, z nichž někteří byli ovlivněni Quarter Horses, plnokrevníky a dokonce studenokrevnými koňmi Percheron – je to tedy skutečně pestrá směs.

Na farmě Estancia „El Golf“ pobíhají plnokrevníci a kříženci plnokrevníků, jedno z těchto plemen bylo vycvičeno speciálně pro hru póla.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Jakotango (7 nocí / 8 dní)
od 141 800 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj
příplatek za jednolůžkový pokoj na dotázání

V ceně je zahrnuto
Veškeré ubytování, všechna jídla, všechny alkoholické a nealkoholické nápoje, všechny jízdy.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, transport z/na letiště, víza, spropitné, jiné aktivity, speciální nápoje, pojištění, telefonáty. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte všechny bankovní poplatky sami.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Jakotango (Amerika, Argentina)
od 141 800 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.