Severem Černé Hory - pferdesafari

Severem Černé Hory

Objevte krajinu skrytých pokladů v sedle vynikajícího koně

Jezdecký výlet v Černé Hoře, to je především nedotknutá příroda a neskutečná pohostinnost.

„Když vznikala naše planeta, tak určitě to nejkrásnější setkání souše a moře se uskutečnilo na černohorském pobřeží. A když se rozdávaly perly přírody, na tomto kousku země byla plná dlaň.“ Lord Byron

Kdo už někdy byl v Černé Hoře, určitě souhlasí se slovy Lorda Byrona. Neuvěřitelně krásné hory s hlubokými lesy, množství řek a jezer, svěží středomořské pobřeží a klima, k tomu množství historických zajímavostí a bohatý kulturní život. Je to opravdu výjimečná krajina Evropy.

 

Cesta severem Černé Hory

Čeká vás osmidenní jezdecký trail severními oblastmi Černé Hory, při kterém si užijete jeden z posledních nedotknutých regionů Evropy. Přejedete přes troje pohoří a dva národní parky.

Třešničkou na dortu je plavba na raftu v Tara kaňonu a pro ty, kteří mají rádi více adrenalinu, to může být i jízda na zipline nad tímto kaňonem. Při své hloubce 1 300 metrů se jedná o nejhlubší kaňon v Evropě a druhý na celém světě.

Váš hostitel a profesionální jezdecký průvodce vám tímto trailem připraví nezapomenutelné zážitky, které si můžete užít společně i jako celá rodina.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 28 600 Kč

Destinace: Černá HoraEvropa

Program den za dnem

1 Den

Zajistíme pro vás převoz z hlavního města Podgorica na sever do maličkého městečka Kolasin, které leží v nadmořské výšce 960 m. Po cestě přejdeme přes Platije kaňon a navštívíme nejstarší klášter v Černé Hoře postavený v roce 1252. Po příchodu na místo vás seznámíme krátkou jízdou s čtyřnohým parťákem a po ní pro vás připravíme tradiční černohorskou večeři.

Ubytování: chaty Bijeli Potok

2 Den

Po snídani si společně připravíme koně a vydáme se podél řeky a skrz lesy směr Izlazak. Pojedeme i okolo starobylého kláštera v Cirilovac k výšinám v Kljuku a dostaneme se do cíle dnešního dne Eco Katun Vranjak na okraji NP Biogradska Gora. K večeři ochutnáte několik zapomenutých tradičních jídel a přespíte v příjemných Eco chatách. Během nočního spánku vás může vyrušit jen houkání sovy nebo vytí vlků.

Ubytování: Eco Katun Vranjak

 

3 Den

Jakmile nás probudí sluneční paprsky a užijeme si nádherný výhled na Prokletije, Maganik a Sinajajevina, necháme se dále očarovávat krásnou přírodou. Dnešní trail bude pokračovat od Vranjaku směrem k hoře Zekova Glava a k jezeru Pesica. Na hranici národního parku navštívíme jezera Ursulovacko, Sevarine a Sisko. Dostaneme se až k prameni řeky Biogradska. Cílem dnešního dne bude Katun Goles, kde i přespíme. NP Biogradska Gora, který vznikl v roce 1952, je v podstatě jeden z posledních původních evropských pralesů. Na rozloze 16 km² platí velmi přísná pravidla pro ochranu přírody, a proto se můžete těšit na jedinečné zážitky.

4 Den

Dnešní den pojedeme přes malebnou dědinku Rovačko Trabejlovo a překročíme řeku Tara, kterou můžeme v případě nízké hladiny vody přebrodit s koňmi. Následně se dostaneme na vrchol hory Sinjavina. Odtud uvidíme rozmanitost přírodní scenérie, mimo jiné i údolí Lipova. Cílem dnešního dne bude Potrk Katun, kde přespíme v domě domorodců a samozřejmostí bude i výborná vydatná večeře.

Ubytování: Potrk Katun

5 Den

V tento den nás čeká opět nezapomenutelná panenská příroda při jízdě k jezeru Savina Voda a k výšinám Sinjavina. Při pokračování se najednou před vámi objeví smaragdově zelené jezero doslova zastrčené mezi roklinami a obklopené neproniknutelnými lesy. S hloubkou 19 metrů se jedná o jedno z nejhlubších jezer v celé krajině. Čistota a kvalita vody je dlouhodobě velmi přísně sledovaná dle pravidel NP Durmitor. Na přestávku se zastavíme u jezera Zabojsko a užijeme si trochu té nedotknutelné přírody. Po obědě se vydáme směr Gomile Katun, kde i přespíme. Můžete si vybrat noc strávenou ve stanu nebo v penzionu.

Ubytování: Gomile Katun

 

6 Den

Po snídani nasedneme na koně a cvalem přejedeme louky pod Sinjavinou, několik menších obcí a nakonec přijedeme k hradu Durmitor. Poté se projedeme okolo jezera Zminjicko (oběd v příjemné restauraci na břehu jezera, dle počasí a období možnost se vykoupat) , přes Njegovodju až do Zabljaku. Pojedeme krajinou NP Durmitor, který byl v roce 1980 vyhlášený UNESCO jako součást světového dědictví. Pokud zbyde trochu času, navštívíme zajímavé Černé jezero.

Ubytování:  na farmě v blízkosti jezera Riblje vč. večeře z lokálních znamenitých produktů

 

7 Den

Ráno pocváláme přes louky směrem k jezeru Riblje, na oběd se zastavíme v blízkosti Djurdjevica Tara mostu (velmi oblíbená památka s unikátní konstrukcí). Po oběde nás čekají rafty v kaňonu. Užijeme si asi 2,5 hodinový sjezd nádherné klidně tekoucí řeky. Uvidíme vodopády, vyvěrající prameny a malé přírodní „whirlpoolky“. Po raftingu bude pro zájemce možnost vyzkoušet si zipline nad kaňonem. Následně se přepravíme do Kolasinu, kde budeme opět spát v chatách Bijeli Potok.

8 Den

Zabalíme zavazadla a čeká nás transport směr letiště. Podle odletových časů můžeme případně ještě navštívit krásnou vesničku Virpazar a jezero Skadar.

O koních

 

Budete jezdit na balkánských koních, kteří jsou velmi spolehliví v horách. Koníci jsou dobré a klidné povahy, ale mají dostatek energie.

 

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Trail (7 nocí/ 8 dní)

od 28 600 Kč/osoba

V ceně je zahrnuto
ubytování, plná penze, aktivity popsané v programu kromě zipline, průvodcovství, transfery dle popisu včetně přesunu zavazadel, poplatky pro vstup do NP

V ceně není zahrnuto
přílet/odlet,  pojištění, zipline

Počasí
Budete se pohybovat v horách, kde je nutné počítat s častou klimatickou změnou a i v létě mohou být večery chladné. S sebou určitě zabalte teplé a nepromokavé oblečení.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

2 700 Kč

Poplatek v případě, že skupina bude mít méně než 5 jezdců

1 485 Kč

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Severem Černé Hory (Černá Hora, Evropa)
od 28 600 Kč
15. 6. 2022 - 22. 6. 2022
25. 6. 2022 - 2. 7. 2022

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje