Severem Černé Hory - pferdesafari

Severem Černé Hory

Objevte krajinu skrytých pokladů v sedle vynikajícího koně

Jezdecký výlet v Černé Hoře, to je především nedotknutá příroda a neskutečná pohostinnost.

„Když vznikala naše planeta, tak určitě to nejkrásnější setkání souše a moře se uskutečnilo na černohorském pobřeží. A když se rozdávaly perly přírody, na tomto kousku země byla plná dlaň.“ Lord Byron

Kdo už někdy byl v Černé Hoře, určitě souhlasí se slovy Lorda Byrona. Neuvěřitelně krásné hory s hlubokými lesy, množství řek a jezer, svěží středomořské pobřeží a klima, k tomu množství historických zajímavostí a bohatý kulturní život. Je to opravdu výjimečná krajina Evropy.

 

Cesta severem Černé Hory

Čeká vás osmidenní jezdecký trail severními oblastmi Černé Hory, při kterém si užijete jeden z posledních nedotknutých regionů Evropy. Přejedete přes troje pohoří a dva národní parky.

Třešničkou na dortu je plavba na raftu v Tara kaňonu a pro ty, kteří mají rádi více adrenalinu, to může být i jízda na zipline nad tímto kaňonem. Při své hloubce 1 300 metrů se jedná o nejhlubší kaňon v Evropě a druhý na celém světě.

Váš hostitel a profesionální jezdecký průvodce vám tímto trailem připraví nezapomenutelné zážitky, které si můžete užít společně i jako celá rodina.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 28 600 Kč

Destinace: Černá HoraEvropa

Volné termíny:

2. 7. 2022 - 9. 7. 2022
13. 7. 2022 - 20. 7. 2022
23. 7. 2022 - 30. 7. 2022
3. 8. 2022 - 10. 8. 2022
13. 8. 2022 - 20. 8. 2022
24. 8. 2022 - 31. 8. 2022
3. 9. 2022 - 10. 9. 2022
14. 9. 2022 - 21. 9. 2022
24. 9. 2022 - 1. 10. 2022

Volné termíny je možné rezervovat v nezávazném rezervačním formuláři.

Program den za dnem

1 Den

Zajistíme pro vás převoz z hlavního města Podgorica na sever do maličkého městečka Kolasin, které leží v nadmořské výšce 960 m. Po cestě přejdeme přes Platije kaňon a navštívíme nejstarší klášter v Černé Hoře postavený v roce 1252. Po příchodu na místo vás seznámíme krátkou jízdou s čtyřnohým parťákem a po ní pro vás připravíme tradiční černohorskou večeři.

Ubytování: chaty Bijeli Potok

2 Den

Po snídani si společně připravíme koně a vydáme se podél řeky a skrz lesy směr Izlazak. Pojedeme i okolo starobylého kláštera v Cirilovac k výšinám v Kljuku a dostaneme se do cíle dnešního dne Eco Katun Vranjak na okraji NP Biogradska Gora. K večeři ochutnáte několik zapomenutých tradičních jídel a přespíte v příjemných Eco chatách. Během nočního spánku vás může vyrušit jen houkání sovy nebo vytí vlků.

Ubytování: Eco Katun Vranjak

 

3 Den

Jakmile nás probudí sluneční paprsky a užijeme si nádherný výhled na Prokletije, Maganik a Sinajajevina, necháme se dále očarovávat krásnou přírodou. Dnešní trail bude pokračovat od Vranjaku směrem k hoře Zekova Glava a k jezeru Pesica. Na hranici národního parku navštívíme jezera Ursulovacko, Sevarine a Sisko. Dostaneme se až k prameni řeky Biogradska. Cílem dnešního dne bude Katun Goles, kde i přespíme. NP Biogradska Gora, který vznikl v roce 1952, je v podstatě jeden z posledních původních evropských pralesů. Na rozloze 16 km² platí velmi přísná pravidla pro ochranu přírody, a proto se můžete těšit na jedinečné zážitky.

4 Den

Dnešní den pojedeme přes malebnou dědinku Rovačko Trabejlovo a překročíme řeku Tara, kterou můžeme v případě nízké hladiny vody přebrodit s koňmi. Následně se dostaneme na vrchol hory Sinjavina. Odtud uvidíme rozmanitost přírodní scenérie, mimo jiné i údolí Lipova. Cílem dnešního dne bude Potrk Katun, kde přespíme v domě domorodců a samozřejmostí bude i výborná vydatná večeře.

Ubytování: Potrk Katun

5 Den

V tento den nás čeká opět nezapomenutelná panenská příroda při jízdě k jezeru Savina Voda a k výšinám Sinjavina. Při pokračování se najednou před vámi objeví smaragdově zelené jezero doslova zastrčené mezi roklinami a obklopené neproniknutelnými lesy. S hloubkou 19 metrů se jedná o jedno z nejhlubších jezer v celé krajině. Čistota a kvalita vody je dlouhodobě velmi přísně sledovaná dle pravidel NP Durmitor. Na přestávku se zastavíme u jezera Zabojsko a užijeme si trochu té nedotknutelné přírody. Po obědě se vydáme směr Gomile Katun, kde i přespíme. Můžete si vybrat noc strávenou ve stanu nebo v penzionu.

Ubytování: Gomile Katun

 

6 Den

Po snídani nasedneme na koně a cvalem přejedeme louky pod Sinjavinou, několik menších obcí a nakonec přijedeme k hradu Durmitor. Poté se projedeme okolo jezera Zminjicko, přes Njegovodju až do Zabljaku. Pojedeme krajinou NP Durmitor, který byl v roce 1980 vyhlášený UNESCO jako součást světového dědictví. Pokud zbyde trochu času, navštívíme zajímavé Černé jezero.

 

7 Den

Ráno pocváláme přes louky směrem k jezeru Riblje a zažijeme fantastický kulinářský oběd ve dvoře Ostojik. Odtud pak pojedeme do přibližně 30 minut vzdáleného kaňonu Tara a nastoupíme na rafty. Užijeme si asi 2,5 hodinový sjezd nádherné klidně tekoucí řeky. Uvidíme vodopády, vyvěrající prameny a malé přírodní „whirlpoolky“. Po raftingu bude pro zájemce možnost vyzkoušet si zipline nad kaňonem. Následně se přepravíme do Kolasinu, kde budeme opět spát v chatách Bijeli Potok.

8 Den

Zabalíme zavazadla a čeká nás transport směr letiště. Podle odletových časů můžeme případně ještě navštívit krásnou vesničku Virpazar a jezero Skadar.

O koních

 

Budete jezdit na balkánských koních, kteří jsou velmi spolehliví v horách. Koníci jsou dobré a klidné povahy, ale mají dostatek energie.

 

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Trail (7 nocí/ 8 dní)

od 28 600 Kč/osoba

V ceně je zahrnuto
ubytování, plná penze, aktivity popsané v programu kromě zipline, průvodcovství, transfery dle popisu včetně přesunu zavazadel, poplatky pro vstup do NP

V ceně není zahrnuto
přílet/odlet,  pojištění, zipline

Počasí
Budete se pohybovat v horách, kde je nutné počítat s častou klimatickou změnou a i v létě mohou být večery chladné. S sebou určitě zabalte teplé a nepromokavé oblečení.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

2 700 Kč

Poplatek v případě, že skupina bude mít méně než 5 jezdců

1 485 Kč

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Severem Černé Hory (Černá Hora, Evropa)
od 28 600 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.