Jízda po poušti - pferdesafari

Jízda po poušti

Přejezd nejstarší pouště světa na koni je nezapomenutelná zkušenost a jezdecká výzva. Centrální Namibie nabízí působivé a fascinující kontrasty: hory a strmé svahy na vysočině Khomas, kaňony jako Kuiseb Canyon, prérii Welwitschia, říční údolé Moon Valley či Swakop River nebo duny na pobřeží Atlantského oceánu.

Tato jízda není pro bázlivce, je to jedna z nejnáročnějších jízd na světě. Pro ty, kteří ji absolvují, je ale zároveň neuvěřitelně přínosná. Vyžaduje od koně a jezdce obrovskou trpělivost a ohleduplnost, jež oba sblíží a propojí. Denně ujedete 20 až 70 kilometrů. Na všech cestách se projíždí nerovným a pestrým terénem, proto jízda není vhodná pro netrénované nebo nezkušené jezdce.

Zažijete jedinečné atrakce jako přejetí pouště Namib – nejstarší pouště světa, na koni projedete také národními parky Namib Naukluft a Národním parkem Dorob nebo kaňonem Kuiseb.

Parametry dovolené:

Cena: od 150 200 Kč

Destinace: AfrikaNamibie

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Program

Den 1

V den příletu Vás vyzvedneme na letišti Windhoek (Hosea Kutako Airport) a převezeme do vašeho ubytování. Zde se u večeře setkáte se zbytkem Vaší jezdecké skupiny a průvodcem, který Vám poskytne potřebné informace o jízdě.

Dny 2-4

Po snídani se z Windhoeku přesunete do výchozího bodu Vaší jízdy (cca 5 hodin jízdy). Během cesty Vás čekají úžasné výhledy do okolní krajiny Namibie. Po obědě se vydáte na výlet do dun Sossusvlei a do tábora se vrátíte se západem slunce.

Vaše jezdecké dobrodružství začíná uprostřed Naukluftu. Během krátké jízdy před obědem se seznámíte se svým koněm a poté se už vydáte objevovat zvlněné a vzdálené kopce, kterými je tato oblast tak známá.

Dny 5-6

Dříve, když bylo klima v Namibii vlhčí a hladina moře nižší, byly namibijské řeky tekoucí na západ plné vody a protékaly hlubokými roklemi.

Vy projedete těmito dvěma kaňony a dostanete se na plošinu Namib – Gaub a ještě rozlehlejší Kuiseb, kterou tvoří přibližně 400 kilometrů dlouhé „písečné jezero“.

Budete sledovat stopy horských zeber, které stoupají po strmých stěnách roklin – tento výstup a sestup budete muset v určitých částech absolvovat po svých.
Projdeme dvěma těmito vodními kanony, abychom se dostali do roviny Namib – Gaub a mnohem většího Kuiseba, které tvoří nádherný konec přibližně 400 kilometrů dlouhého „písečného jezera“.

Dny 7-10

Poté, co jste chvíli chodili pěšky, Vás čeká cval po rozlehlých travnatých pláních Namibie. Vyschlé vodní toky, které poznáte podle akácií rostoucích podél jejich koryta, využívají jako místo pro odpočinek žirafy a několik druhů antilop.

Povodí řeky Swakop má pozoruhodnou geologickou strukturu starou 600 miliónů let. Máte pocit, že jste se ocitli v bizarní měsíční krajině – na zvlněných kopcích jsou černé kamenné útvary, vzniklé proniknutím žuly do okolních hornin. Máte pocit že všude okolo sebe vidíte hřbety velryb.

Vaší poslední jízdou bude nádherný cval k moři – skutečně epické zakončení Vašeho dobrodružství!

Den 11

Se všemi se rozloučíte u snídaně a poté Vás již čeká cesta na letiště ve Windhoeku (cca 4 hodiny cesty). Na letiště byste se měli dostat kolem třetí hodiny odpoledne.

 

Organizátor si vyhrazuje právo úprav a změn

O koních

DEs 31Koně
K dispozici je celá sbírka přívětivých koní všech plemen – arabové, haflingové, lipicáni, hannoverští koně, Ranch  Horses, trakénští koně, plnokrevníci, dokonce i potomci známých divokých koní z pouště Namib. Malí až středně velcí, vyježdění koně jistí si svým krokem, kteří volně vyrostli v buši a část z nich se účastnila i distančních závodů, Vám jsou při dobré péči spolehlivým kamarádem.

Před 80 lety zde německé koloniální vojsko zanechalo stádo koní nejrůznějších plemen, kteří se v nehostinné poušti Namib vyvíjeli v nejextrémnějších podmínkách. Díky řídké vegetaci v poušti tráví jediní divocí koně Afriky 90 procent svého dne hledáním potravy i vody a odpočinkovým spánkem. V oblasti o rozloze 40.000 ha je v poušti Namib jen jediné napajedlo. Koně jsou vystaveni nejextrémnějším teplotním výkyvům mezi žhavým horkem ve dne a teplotami pod bodem mrazu v noci. Kvůli velkému suchu v posledních letech byli garubští divocí koně ohroženi vyhynutím.  Aby bylo zajištěno přežití plemene, byla část zvířat v době největší nouze nedaleko napajedla krmena, abychom jim ušetřili cestu k pastvinám dlouhou až 30 km. Abychom potom snížili jejich stav, byla část zvířat pochytána a předána farmářům, kteří jim poskytli na jejich farmách nový domov. Na farmě Hilton v rámci Desert Trail Farm je více těchto garubských divokých koní, z nichž se stali po několikaměsíčním zvykání si na lidi spolehliví, vytrvalí jezdečtí koně nanejvýš si jistí krokem. Velký problém na začátku představovalo zdraví zvířat. V nehostinné poušti byli po desetiletí uchráněni od parazitů a hmyzu. Museli se taky naučit používat svůj ocas k ohánění se proti mouchám, které se na poušti nikdy nevyskytují.

Sedla a udidla
Používáme lehká westernová sedla a jedno ‘vaquero’ výlučně vyrobené pro naše potřeby – kombinace mezi ‘stock saddle’ a ‘western’. Máme vlastní malé sedlářství, děláme téměř vše sami a dbáme přitom obzvláště na pohodlí koní i jezdců. Po 40 000 kilometrech v sedle víme zcela přesně, na čem záleží! Koně se uzdí jednoduchým stihlem, nebo jsou úplně bez stihla . Na sedlech jsou také sedlové brašny.

 Jezdecké požadavky

Podmínkou účasti na tomto dobrodružství jsou dobrá fyzická kondice, zdraví a dostatečné zkušenosti se zacházením s koňmi. Nemusíte být vášnivým drezúrním nebo skokovým jezdcem, musíte si být ale jisti v terénu (na zkoušku se pokuste cválat bez držení otěže rukou a bez třmenů). Neměli byste být také choulostiví. Maximální váha jezdců je 85 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Jízda pouští (10 nocí/ 11 dní)  
od 150 200 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

Přirážka
Jezdcům, kteří váží přes 85 kg, bude na safari dán k dispozici druhý kůň. Cena na dotázání.

V ceně je zahrnuto
Jízdy na koni, ubytování, jídla, nápoje (kromě jídla v lodgi a restauraci), přeprava z a do Windhoeku v den Vašeho příjezdu a odjezdu.

V ceně není zahrnuto
Jednolůžkový pokoj, nápoje v lodgích a restauracích, další koně pro jezdce, kteří váží v jezdeckém oblečení více než 85 kg, ubytování mimo plán průběhu, dodatečné aktivity, spropitné pro spolupracovníky safari (doporučeno je 10 € na hosta a den), příjezd do Namibie, pojištění. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Důležité upozornění
Pokud by se jezdecká skupina během jízdy pouští dostala do písečné bouře, musí být jízda přerušena a jezdecká skupina cestuje do Swakopmund nebo na farmu Hilton. Také jiné změny programu, pokud jsou nutné, jsou výslovně vyhrazeny. Ani vedení jízdy pouští, ani pferdesafari neručí za jakékoli ztráty, škody nebo zranění. Důrazně doporučujeme dostatečné kompletní cestovní pojištění.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 210 Kč

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Jízda po poušti (Afrika, Namibie)
od 150 200 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje