Více o dovolené

Obě lodge  Ant‘s Nest a Ant‘s Hill ve své jedinečné podobě skvěle zapadly do okolní krajiny. Velkoplošné terasy, pestrobarevné africké interiéry, teplo domorodých kamenů, dřeva a typické doškové střechy vyzařují příjemnou atmosféru. Vyhřívané bazény, vynikající kuchyně s národními a mezinárodními specialitami, romantické večeře a odpočinkové masáže zase doplňují zážitek po aktivním dnu safari v sedle. Díky krajinné a ekologické rozmanitosti, kterou rezervace nabízí, umožňují obě usedlosti poznat neuvěřitelnou druhovou bohatost zdejší krajiny.

Tempo vyjížděk se mění podle toho, zda budete zrovna cválat společně s žirafami po rozsáhlých pláních, nebo budete hledat nádhernou vyhlídku pro západ slunce při cestě po vinoucích se stezkách na skalnaté pahorkatině. Anebo můžete klidně projíždět stádem pasoucích se zeber, nebo dokonce okolo nosorožčí rodiny.

Obě usedlosti budou svým vybavením a nabídkou aktivit vyhovovat i hostům, kteří nemají zájem o jezdecké vyjížďky. Případně lze tempo jednotlivých jízd přizpůsobit individuálně jednotlivým jezdcům i v rámci jedné skupiny. Možné jsou rovněž lovecké jízdy, pěší túry s průvodcem, jízdy na horském kole nebo střílení na hliněné holuby.

Program

Jsme hrdí na to, že můžeme zařadit přání a záliby našich hostů zcela podle jejich individuálních představ do našeho denního programu. Proto jsou na výběr vždy tři aktivity, jak na dopoledne, tak na odpoledne. Jezdečtí nadšenci využijí pobyt na Ant’s k šestihodinovým vyjížďkám v sedle, ostatní se mohou na koni projet dopoledne a odpoledne si udělat pěší túru buší s průvodcem nebo vyjížďku na horském kole.

Rodiny nebo páry, které se ve svých jezdeckých dovednostech výrazně liší, mohou přesto vyjet na koni společně, protože je budou doprovázet dva zkušení průvodci, kteří umožní odlišné jezdecké tempo podle zkušeností účastníků. Na obou usedlostech lodgích Ant’s je možné si objednat hodiny jezdeckého výcviku, takže se zde z některých hostů stávají jezdci na koni.

Pěší túry buší s průvodcem
Kdo rád chodí pěšky, ten má na Ant’s vzácnou příležitost prozkoumat buš ve zcela uvolněné atmosféře a za odborné instruktáže zkušeného průvodce.  Tyto pěší túry jsou zajímavé a hravě poučné. Radost Vám vždy udělá harmonie flóry a fauny v rezervaci. Naučíte se také číst zvířecí stopy. Tyto túry se mohou uskutečnit jako procházky v lehkém terénu nebo mohou pro sportovně založené jedince vést náročným terénem do kopcovité krajiny s obrovskými roklemi.

Safari s džípem

Naši průvodci Vás také rádi vezmou dopoledne nebo odpoledne v otevřeném terénním voze sebou na safari. Dokonce i v noci je možné pozorovat prostřednictvím reflektorů noční zvířata jako například vzácnou hnědou hyenu, hrabáče nebo dikobrazy.

Výlety na horském kole
Terén naší rezervace umožňuje výlety na horském kole při všech stupních obtížnosti od mírně se vinoucích cest až po náročné horské přejezdy.

Střelba na hliněné holuby
Naši hosté mohou získat zkušenosti střelbou na hliněné holuby.

Masáže
Pokud si chcete v klidu odpočinout, tak se jednoduše nechte hýčkat odpočinkovou masáží u bazénu.

Jezdecká safari pro děti a rodiny

Na Ant’s Nest a Ant’s Hill získají Vaše děti zkušenosti, na které nezapomenou po celý život. Kromě účasti na aktivitách rodičů se mohou děti a mladiství seznámit také se životem a pracovními postupy na farmě divokých zvířat ve všech jeho podobách. Nabízíme také jídla a dobu podávání jídla odpovídající věku a děti mohou samozřejmě přijít ke stolu v pyžamu. Dny na Ant’s jsou tak pro děti velmi pestré, naučí se toho mnoho o divočině a jejích zákonitostech a odvezou si sebou domů dojmy a zkušenosti pro zbytek jejich života. K tomu se navíc přidává skutečnost, že se na Ant’s již mnoho dětí a mladistvých poprvé posadilo na koně. Díky jezdeckému výcviku je bylo možné nadchnout pro tento nádherný sport.

Maximální váha pro jezdecké aktivity: 120 kilogramů

O koních

Deset let tvrdé a intenzivní práce bylo nutných, abychom dosáhli současného stavu přibližně 60 koní, kteří se hodí svým chováním a charakterem pro safari do africké divočiny. Naše nabídka zahrnuje od velkých a silných plnokrevníků přes africké „beorperdy“ až po nenáročné křížence. Věnujeme velkou pozornost tomu, abychom každému jezdci vybrali přesně takového koně, který odpovídá jeho požadavkům a schopnostem.  Doba trvání vyjížděk a terén, kde se odehrávají, se zcela řídí potřebami a přáními hostů. Díky připravenosti některých poníků můžeme navíc zajistit, že si i rodiny s jejich dětmi užijí ze sedla jedinečný zážitek, při němž se přiblíží k divokým zvířatům. Jezdečtí začátečníci mají navíc k dispozici naše zcela klidné koně, k nimž jezdci rychle získají důvěru a kteří jsou vhodní jako koně pro výcvik.

Naše koně žijí v buši a pasou se tam společně s divokou zvěří ve dne v noci, pouze plnokrevníci přenocují ve stáji. To vede k tomu, že je divoká zvěř na přítomnost koní zvyklá a dovoluje nám, abychom se během vyjížděk dostali docela blízko k divokým zvířatům, dokonce abychom se někdy zdržovali uprostřed jednotlivých stád.

Respektujte prosím, že na Ant’s Nest & Ant’s Hill je nošení jezdecké helmy povinné.

SONY DSC

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020 (7 nocí/8 dní)

od 67.100,- Kč za jezdce

V ceně je zahrnuto

Ubytování s plnou penzí ve dvoulůžkovém pokoji, vína, všechny běžné nápoje, praní a žehlení prádla, vyjížďky, pěší túry, výlety na kole, jízdy terénním vozem z Ant´s Nest a z Ant´s Hill, při nichž pozorujete zvířata.

V ceně není zahrnuto

Příjezd, přeprava, spropitné, speciální nápoje, poplatky v rezervaci (524,- Kč osoba/noc), aktivity, které nejsou naplánovány v programu jako masáže, střelba na hliněné holuby a střelba na cíl, další aktivity mimo naši rezervaci, zboží z obchodu se suvenýry, pojištění.

Transfer z/na letiště v Johannesburgu (cesta trvá cca 3 hodiny)

12.500,- Kč (1-3 osoby)/cesta

15.200,- Kč (4-7 osob)/cesta

Termíny 2020

Příjezd možný denně.
Zeptejte se prosím svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 67.100,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás